Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   pashok

pashok

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:22

Πήρα τον Απρίλιο το iPad 3. Είναι όντως κοροϊδία να βγάζουν καινουργιο μοντέλο μετά απο 6 μήνες. Δεν μετανιωνω πάντως , ας όψεται το jailbreak που βγήκε πολύ γρήγορα στο iPad 3 ενώ για το iOS 6 δεν βλέπω άμεσα φως στον ορίζοντα.
Πάντως δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση του 3 με το mini, επειδή είχα και το iPad 1 πριν, η οθόνη του 3 δεν παίζεται και ήταν ο μοναδικός λόγος που πήρα το 3, ενω δεν ειχα κανει αναλογη σκεψη οταν βγηκε το ipad 2.
Η επιλογή μη retina οθόνης στο mini είναι πιστεύω πισωγύρισμα....
Αν και κάτοχος σχεδόν όλων των iOS συσκευών τα τελευταία χρόνια, με τα τελευταία που έχει μας εχει βγάλει η apple, πλέον στην επόμενη επιδότηση σκέφτομαι πολυ σοβαρά να πάω προς το Samsung galaxy...

ακριβός τα ίδια ήθελα να γράψω και εγώ ρε φιλαράκι μπράβο μέσα είσαι και τι δεν έχω από μιλαρακη iPhone 3G iPad 1
Meta IPHONE 4 Kai iPad 3 gen δηλαδή έλεος ποια .αλλα τέλος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:26

Ηθικά απαράδεκτη κίνηση. Οκ, έχουν γνώση οι φύλακες..


#48   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:28

Έπρεπε απλά να το αναβαθμίσουν και να βάλουν και το νέο connector και πρόσθεσαν μερικά επιπλέον σιγά.. ίσως να έχει λογική αυτή η αναβάθμιση.
Αν κάποιος πχ τα Χριστούγεννα σκεφτονταν να αγοράσει ipad χωρις να τον ενδιαφέρει και τόσο πολύ το μέγεθος .. θα πήγαινε ίσως στο νεο ipad mini επειδή είναι πιο φρέσκο, με τον νέο connector.

Εγώ πάντως τη θεώρησα πολύ λογική αυτή την αλλαγή.

Αν "έπρεπε" όπως λες λόγω connector θα "έπρεπε" να αλλάξουν και το 4S που πωλείται ακόμα επίσημα και το ipad 2. Έτσι όλα θα είχαν lightning?Όχι.Η αλλαγή με πρόσχημα τον connector είναι απλά γελοιότητα. Απλά ήθελε με βάση κάποιους δείκτες οικονομικούς και μόνο να βγάλει νέο μοντέλο και δεν την ένοιαξε να σπάσει την παράδοση.

Αναρτημένη εικόνα


#49   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:31

Αν "έπρεπε" όπως λες λόγω connector θα "έπρεπε" να αλλάξουν και το 4S που πωλείται ακόμα επίσημα και το ipad 2. Έτσι όλα θα είχαν lightning?Όχι.Η αλλαγή με πρόσχημα τον connector είναι απλά γελοιότητα. Απλά ήθελε με βάση κάποιους δείκτες οικονομικούς και μόνο να βγάλει νέο μοντέλο και δεν την ένοιαξε να σπάσει την παράδοση.



Εντάξει άλλο το 4S.. Απλά πιστεύω ότι έπρεπε να τονώσουν το ενδιαφέρον και για το νέο ipad και να μην υπάρχει σύγχηση στους καταναλωτές ότι έχει απαξιωθεί το μεγαλύτερο ipad και στραφούν όλοι στο ipad mini. Ο άλλος λόγος είναι και για νέο connector.

Έτσι τουλάχιστον το βλέπω εγώ δεν ξέρω..


Επίσης στο 4s δεν έχει νόημα.. Γιατί το ipad mini έφερε μια νέα κατηγορία. Και μαζί με το ipad το μεγάλο αποτελούν ξεχωριστή σειρά προιοντων .. Δηλαδή το πιο πιθανό είναι να αναβαθμίζονται και τα 2 κάθε χρόνο (μέχρι να κάνουν τον κύκλο ζωής)

Το iphone 4s δεν είναι από μόνο του κάποια κατηγορία. Είναι το παλιότερο από το iphone 5 απλα..

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 23/10/2012 - 22:33


#50   PhoenixV23

PhoenixV23

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:33

Απ'οτι φαινεται στην μετα Jobs εποχη, πολλα εχουν αλλαξει. Δεν νομιζω οτι χρειαζοταν iPad 4ης γενιας τωρα, αντιθετα καλα εκαναν και εβγαλαν το μινι, εφοσον βεβαια θα ειναι προσιτη και η τιμη του.

#51   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:35

ρε παιδια δεν ειναι λαθος που το βγαλε.. λαθος ειναι που δεν κραταει και το 3 με χαμηλοτερη τιμη... ετσι θα ειχαμε πιο πολλες επιλογες.. θες ipad? εχουμε το μινι τοσα χρηματα, το 2 τοσα χρηματα και το 3 τοσα χρηματα... το 3 με νεο επεξεργαστη και lightning +τοσα δολαρια...

δε θα μιλαγε κανεις!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: stalll, 23/10/2012 - 22:35


#52   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:36

ρε παιδια δεν ειναι λαθος που το βγαλε.. λαθος ειναι που δεν κραταει και το 3 με χαμηλοτερη τιμη... ετσι θα ειχαμε πιο πολλες επιλογες.. θες ipad? εχουμε το μινι τοσα χρηματα, το 2 τοσα χρηματα και το 3 τοσα χρηματα... το 3 με νεο επεξεργαστη και lightning +τοσα δολαρια...

δε θα μιλαγε κανεις!!!!


Δεν θα είχε κανένα νόημα να κρατήρσει και το 3.. Οι διαφορές είναι ελάχιστες πραγματικά.. ίσα ίσα απλά για να βάλει το νέο connector και να πει ότι έκανε μια αναβάθμιση μαζί με τον επεξεργαστή.

#53   Beatle

Beatle

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:37

Πριν 1 μήνα πήρα το iPad 3 64GB δίνοντας ένα μηνιάτικο. Προφανώς με έχουν γραμμένο στα @@ τους. Απλά δεν θα έχουν πάλι την ευκαιρία γιατί θα τους γράψω κι εγώ στα δικά μου....

#54   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:38

ποια η διαφορα απο 3 σε 4 δηλαδη? ουσιαστικη διαφορα...


Καμία

#55   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:39

Δεν θα είχε κανένα νόημα να κρατήρσει και το 3.. Οι διαφορές είναι ελάχιστες πραγματικά.. ίσα ίσα απλά για να βάλει το νέο connector και να πει ότι έκανε μια αναβάθμιση μαζί με τον επεξεργαστή.


μα με αυτη τη λογικη.. αν θες αναβαθμισμενο 3 πληρωνεις κατι παραπανω.... δεν υπηρχε περιπτωση να γινει ετσι.. απλα λες πως θα περναγε ακουσιο...

#56   gratipa

gratipa

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:39

εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι το new ipad 3 gen ηταν ανουσιο καλυτερα να εβγαζε απευθειας αυτο με lightning και τα σχετικα!! για μενα μεγα λαθος με λιγα λογια λεει μπραβο μακακες που πηρατε το new ipad 3 gen!

#57   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:39

Απαράδεκτο να ακυρώνεις έτσι το αγοραστικό κοινό που σε εμπιστεύτηκε και αγόρασε το 3 πριν λίγους μήνες....
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#58   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:40

Σίγουρα η Apple στοχεύει σε χρήστες που θα παραμυθιαστούν ότι το ipad 4 προσφέρει κάτι διαφορετικό.
Για να χρησιμοποιήσει στο full κάποιος τη νέα CPU θα πρέπει να υπάρχει εφαρμογή που θα το κάνει....
Όπως και να χει πολλοί με το 3 θα πάρουν το 4.

Αναρτημένη εικόνα


#59   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:41

δεν ειναι 10 μερες που πηρα το 3 απλα απογοητευτηκα, νομιζω πως σιγα σιγα θα εγκαταλειψω την apple

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#60   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:44

Σίγουρα η Apple στοχεύει σε χρήστες που θα παραμυθιαστούν ότι το ipad 4 προσφέρει κάτι διαφορετικό.
Για να χρησιμοποιήσει στο full κάποιος τη νέα CPU θα πρέπει να υπάρχει εφαρμογή που θα το κάνει....
Όπως και να χει πολλοί με το 3 θα πάρουν το 4.

Με όλο τον σεβασμό και ειλικρινά αυτο που θα πω είναι προσωπική μου άποψη....Γιατί μια φορά έστω μια να τους την κάνει ο κόσμος και να μην δείξει αυτό το τεράστιο ενδιαφέρον?? Να μην βγάλουν τα δις που περιμένουν ....Να στείλεις ένα μήνυμα βρε αδερφέ οτι τέτοια μικρά upgrades είναι το λιγότερο ασέβεια προς τον πιστό σου καταναλωτή έως ξεφτίλα για μια εταιρεία με το κύρος της μαμάς apple..και το λέω εγώ που προσωπικά ήμουν τρελαμένος με τα προιόντα της....
ΥΓ: Με όλο τον σεβασμό προς τον καθένα και τις προσωπικές του αντιλήψεις...
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες