Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Αγορά Imac


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
264 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 02/03/2013 - 17:37

Ναι συμφωνώ... Πολλά ζήτησαν. Απο την άλλη μη ξεχνάς οτι εσυ το πήρες απο Public! Απο τα μεγαλύτερα μαγαζιά στην Ελλάδα.

Πήρα Πλαίσιο τηλέφωνο και βρήκα ετοιμοπαράδοτο... αν είναι δυνατόν. εκεί έχουν περίσσεια σε μηχανήματα και σε άλλα μαγαζιά τίποτα...
Αν δεν έρθει απο δευτέρα θα το πάρω απο Πλαίσιο.

Tο Πλαισιο τα φερνει παντα πρωτο από ολα τα καταστήματα!Εγω πηρα απο εκει το mac mini οταν δεν το ειχε κανενας αλλος στην Ελλάδα!Δεν το ειχαν καν οι επισημοι resellers!
XS Max 256 Gb Space Gray

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   zaxeilasfc

zaxeilasfc

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Twitter:@jzachilas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:jzachilas

Δημοσίευση 03/03/2013 - 02:26

Tο Πλαισιο τα φερνει παντα πρωτο από ολα τα καταστήματα!Εγω πηρα απο εκει το mac mini οταν δεν το ειχε κανενας αλλος στην Ελλάδα!Δεν το ειχαν καν οι επισημοι resellers!


Επίσημοι resellers και μα@@@ίες.... άργησα να το καταλάβω αλλά το κατάλαβα.... Το έχω κρατήσει το iMac και εάν Δευτέρα δεν έρθει το άλλο θα το πάρω από Πλαίσιο....!

#153   Maclovin

Maclovin

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 03/03/2013 - 08:43

Εγώ έχω παραγγείλει το 27αρι στις 15 Ιανουαρίου και όχι bto αλλά απο ότι φαίνεται έρχονται γιατί US και Καναδά (27"-21.5")έπεσαν οι μέρες αποστολής σε 1-3 μέρες!

Τελευταία επεξεργασία από: Maclovin, 03/03/2013 - 08:45


#154   zaxeilasfc

zaxeilasfc

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Twitter:@jzachilas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:jzachilas

Δημοσίευση 03/03/2013 - 12:02

Εγώ έχω παραγγείλει το 27αρι στις 15 Ιανουαρίου και όχι bto αλλά απο ότι φαίνεται έρχονται γιατί US και Καναδά (27"-21.5")έπεσαν οι μέρες αποστολής σε 1-3 μέρες!



AAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Mr Maclovin, you just made my day! Χθες που μπήκα έλεγε 2-3 βδομάδες κλασσικά. και τώρα 1-3 ΜΕΡΕΣ? ΜΕΡΕΣ? Ααααντε να 'ρθουνε με το καλό!

Ξέρετε ε, όποιος παραλαμβάνει, ενημερώνει!!!!

#155   risk52

risk52

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2013 - 14:15

Εννοειται αυτο!Μεσα στην εβδομαδα θα εχουν ερθει τα μηχανακια σιγουρα και εγω θα ειμαι εκτος της πολης μου για να το παραλαβω :P οποτε την αλλη δευτερα που θα ειμαι πισω πιστευω οτι θα παω να το παρω επιτελους :D

#156   ValentinoRossi

ValentinoRossi

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2013 - 15:55

Σας το ειπα παιδες αρχισε να ρολλαρει το πραγμα... Μεχρι μεσα Μαρτιου ελπιζω να εχουμε παραλαβει ολοι :)

#157   zaxeilasfc

zaxeilasfc

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Twitter:@jzachilas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:jzachilas

Δημοσίευση 03/03/2013 - 15:59

Σας το ειπα παιδες αρχισε να ρολλαρει το πραγμα... Μεχρι μεσα Μαρτιου ελπιζω να εχουμε παραλαβει ολοι :)


Νταξ όχι οτι θα πρέπει να χαιρόμαστε που τα πέρνουμε με τέτοια καθυστέρηση αλλά.... και που τα πέρνουμε να είμαστε πανευτυχείς! :D

Και πάλι το "μεσα Μαρτίου", δηλαδή 15-16 του μηνός είναι τρελή καθυστέρηση εαν σκεφτείς το 1-3 business days.... Ελπίζω ό,τι σύνθεση έχετε παραγγείλει να την έχετε μεχρι την Παρασκευή!

EDIT: στα BTO δίνει 7-10 μέρες.... αλλά και πάλι μέχρι τέλος βδομάδας θα πρέπει να έρθουν.

Τελευταία επεξεργασία από: zaxeilasfc, 03/03/2013 - 16:02


#158   ValentinoRossi

ValentinoRossi

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2013 - 16:14

Εμενα απο την αρχη μου ειχαν πει 4-6 εβδομαδες οποτε δεν μπορω να τους καταλογησω τιποτα.... Εσυ πρεπει να μπεις μεσα με ενα μυδραλιοβολο.... :P

#159   zaxeilasfc

zaxeilasfc

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Twitter:@jzachilas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:jzachilas

Δημοσίευση 03/03/2013 - 16:41

Εμενα απο την αρχη μου ειχαν πει 4-6 εβδομαδες οποτε δεν μπορω να τους καταλογησω τιποτα.... Εσυ πρεπει να μπεις μεσα με ενα μυδραλιοβολο.... :P


χαχαχαχαχααχαχαχαχαχχααχαχ ΚΛΑΙΩ!!! :D :D :D

#160   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 636 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 03/03/2013 - 17:03

Αντε με το καλο να σας ερθουν και να παρουμε σειρα και εμεις!!! Και με βλεπω αμα δεν το παρω απο το εξωτερικο να το περνω απο πλαισιο μερια!

#161   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 03/03/2013 - 18:03

Λοιπόν...
Σε κάνα-δυο μηνάκια (μπορεί και λίγο αργότερα, καλοκαίρι), ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα "σουτάρω" τον... δεινόσαυρο-PC μου (Core Duo, 4GB RAM, κτλ) και θα πάρω άλλο κομπιούτερ.
Το θέμα είναι ότι εγώ είμαι επαγγελματίας Designer (GUI & Illustrator) και αναγκαστικά πρέπει να πάρω ΔΥΝΑΤΟ μηχάνημα, όχι "της σειράς".

Οπότε ερωτώ τους κατόχους Mac: αξίζει τον κόπο (και το χρήμα!) να πάρω κάποιον iMac ή δυστυχώς "μονόδρομος" (για τα επαγγελματικά/απαιτητικά γραφικά μου) είναι οι PowerMac (και ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΙ!);

Εάν ισχύει το πρώτο (iMac), τότε να το κοιτάξω και να μην πάρω πάλι μηχάνημα "του Διαβόλου" (Win-PC).
Αν ισχύει το δεύτερο, δυστυχώς δεν με παίρνει να... πωλήσω το... αυτοκίνητο (!) για να πάρω PowerMac - οπότε θα ξανακοιτάξω για PC.

#162   zaxeilasfc

zaxeilasfc

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Twitter:@jzachilas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:jzachilas

Δημοσίευση 04/03/2013 - 11:44

Λοιπόν...
Σε κάνα-δυο μηνάκια (μπορεί και λίγο αργότερα, καλοκαίρι), ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα "σουτάρω" τον... δεινόσαυρο-PC μου (Core Duo, 4GB RAM, κτλ) και θα πάρω άλλο κομπιούτερ.
Το θέμα είναι ότι εγώ είμαι επαγγελματίας Designer (GUI & Illustrator) και αναγκαστικά πρέπει να πάρω ΔΥΝΑΤΟ μηχάνημα, όχι "της σειράς".

Οπότε ερωτώ τους κατόχους Mac: αξίζει τον κόπο (και το χρήμα!) να πάρω κάποιον iMac ή δυστυχώς "μονόδρομος" (για τα επαγγελματικά/απαιτητικά γραφικά μου) είναι οι PowerMac (και ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΙ!);

Εάν ισχύει το πρώτο (iMac), τότε να το κοιτάξω και να μην πάρω πάλι μηχάνημα "του Διαβόλου" (Win-PC).
Αν ισχύει το δεύτερο, δυστυχώς δεν με παίρνει να... πωλήσω το... αυτοκίνητο (!) για να πάρω PowerMac - οπότε θα ξανακοιτάξω για PC.


Καταρχάς δεν έχουμε πλέον PowerMac αλλά Mac Pro, εαν αυτό εννοείς.

Καταδεύτερον ΝΑΙ αξίζει η αγορά ενός iMac για επαγγελματικές δουλειές. Ιδιαίτερα στην δουλειά του γραφίστα. Έχω αρκετούς γνωστούς και φίλους γραφίστες που έχουν iMac για την δουλειά τους και οχι Mac Pro. Η απίστευτα υψηλή ανάλυση που ανεβάζει σε συνδιασμό με τις τρελές επιδόσεις δημιουργούν εκπληκτικό αποτέλεσμα.
Για να έχεις extreme επιδόσεις όμως modαρε το καταλλήλως.... (καλύτερη κάρτα γραφικών, ssd (αν και με εναν fusion είσαι μια χαρά πιστεύω), RΑΜ)...

#163   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 04/03/2013 - 16:01

Καταρχάς δεν έχουμε πλέον PowerMac αλλά Mac Pro, εαν αυτό εννοείς.

Καταδεύτερον ΝΑΙ αξίζει η αγορά ενός iMac για επαγγελματικές δουλειές. Ιδιαίτερα στην δουλειά του γραφίστα. Έχω αρκετούς γνωστούς και φίλους γραφίστες που έχουν iMac για την δουλειά τους και οχι Mac Pro. Η απίστευτα υψηλή ανάλυση που ανεβάζει σε συνδιασμό με τις τρελές επιδόσεις δημιουργούν εκπληκτικό αποτέλεσμα.
Για να έχεις extreme επιδόσεις όμως modαρε το καταλλήλως.... (καλύτερη κάρτα γραφικών, ssd (αν και με εναν fusion είσαι μια χαρά πιστεύω), RΑΜ)...


Ναι, οκ, αυτό εννοούσα - "Mac Pro" λέγεται τώρα; (Έχω μείνει πίσω).

Οκ... Και ας πούμε ότι διαλέγω έναν iMac (ποιόν προτείνεις για γραφικά;) και μετά...; Πως θα το mod-άρω εγώ με καλύτερες κάρτες και SSD; Εγώ θα τον ανοίξω (μετά) και θα τα βάλω αυτά;

#164   risk52

risk52

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/03/2013 - 14:51

Οχι θα τον παραγγηλεις ετσι..πιστευω ενα 27αρι καινουριο με ι7 και fusion drive θα σου κρατησει για μια 5ετια στα γραφιστικα ανετα!Αν θελεις παλι να ξεκολλησεις απλα απο τα windows μπορεις να φτιαξεις το δικο σου hackintosh συστημα το οποιο να ειναι και καλυτερο απο το ιμακ με τα ιδια χρηματα..ΕΚΤΟΣ της οθονης ομως...αν ειναι να αγορασεις τετοια οθονη χρειαζεσαι ενα χιλιαρικο οποτε δεν αξιζει να το φτιαξεις μονος σου..

Η αναλυση του ιμακ ειναι 2560χ1440 δηλαδη το διπλασιο απο το full hd μιας απλης οθονης..στα γραφιστικα χρειαζεσαι μεγαλη αναλυση σιγουρα...τωρα εσυ κρινεις,αν νομιζεις πως το 1920χ1080 ειναι το ιδιο τοτε φτιαξε μονος σου το μηχανημα και καν'το πιο δυνατο με τα ιδια χρηματα.

Το μπατζετ σου ποιο ειναι?Στην θεση σου δεν θα κοιτουσα καν το 21,5 για επαγγελματικη χρηση!

#165   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 05/03/2013 - 15:08

Ναι μεν, αλλά το μπάτζετ μου ΔΕΝ είναι για να ξεφύγω πολύ.
Τώρα δουλεύω σε 19άρι (ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ!) μόνιτορ. Αν πάω στα 21.5'' δεν θα με χαλούσε. Και στην εταιρεία που δουλεύω, σε 19άρι είμαι.
(Οι ΚΑΛΕΣ και ΥΨΗΛΩΝ ΙΝΤΣΩΝ οθόνες, κοστίζουν ένα τσουβάλι λεφτά.... Τόσα χρόνια, 15+ που δουλεύω, μια χαρά δούλευα και σε 17άρια και 19άρια. Δεν λέω ότι "θα με χαλούσε" ένα 25άρι ή 27άρι, αλλά δεν έχω χρήματα).

Όσο αφορά το "Χάκιντος", δεν με ενδιαφέρουν τα "ημίμετρα" πράγματα. 'Η ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΑΚΙΝΤΟΣ ή ΟΧΙ! "Μεσοβέζικα" πράγματα δεν μου αρέσουν. Και δεν είναι μόνο το ζήτημα οθόνης, αλλά πρέπει να κάνω "συμβιβασμούς" στο hardware (για το ΠΙΟ θα "κουμπώσει" με το MacOS), ενώ σχεδόν ΟΛΕΣ οι κάρτες ήχου έχουν πρόβλημα (στα Χάκιντος).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες