Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone Video Capture


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jubei

jubei

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/12/2008 - 17:40

Παίδες χαιρετώ. Κατ'αρχήν συγχαρητήρια για το σάϊτ (έχετε γίνει παγκοσμίως γνωστοί) :)

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς κάποιον τρόπο να χρησιμοποιήσω e-mail η και contacts μέσω του iphone simulator στο MacOSX η αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να καταγράψω την οθόνη του ipod touch μου. Προσπαθώ να φτιάξω video απο την mail εφαρμογή και την contacts εφαρμογή αλλά δυστυχώς αυτές οι 2 εφαρμογές ΔΕΝ υπάρχουν στον iphone simulator (αν υπήρχε στον simulator μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιο πρόγραμμα video capture του mac).

Αν έχετε οποιαδήποτε ιδέα θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Jubei

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/12/2008 - 17:46

Kατέβασε το Veency από Cydia. Σου επιτρέπει να χειρίζεσαι το iPhone από το PC σου μέσω ενός emulator. Από κει και πέρα δεν γνωρίζω πως θα καταγράψεις σε βίντεο αυτή την εικόνα αλλά λογικά ξέρεις

#3   jubei

jubei

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/12/2008 - 19:20

Quote

Kατέβασε το Veency από Cydia. Σου επιτρέπει να χειρίζεσαι το iPhone από το PC σου μέσω ενός emulator. Από κει και πέρα δεν γνωρίζω πως θα καταγράψεις σε βίντεο αυτή την εικόνα αλλά λογικά ξέρεις


Αυτή τη στιγμή είμαι Ιαπωνία αλλά αν αυτό που μου πρότεινες δουλέψει θα πάρω το αεροπλάνο και θα έρθω να σε βρω να σου σφίξω το χέρι.

Ευχαριστώ πολύ :)

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/12/2008 - 19:26

Τίποτα:P

#5   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2008 - 12:13

Από το pc η καλύτερη εφαρμογή για να κάνεις capture είναι το camtasia studio 5 κατά τη γνώμη μου. Σε συνδυασμό με αυτά που είπε ο sepsis ελπίζω να καταφέρεις αυτό που θες...

#6   jubei

jubei

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2008 - 13:21

Ευχαριστώ για την πρόταση του software για το capture. Γενικά απ'όσο έχω δεί η ταχύτητα του vnc δεν είναι αρκετή για να τραβήξει κάποιος αξιοπρεπές βίντεο παρ'όλα αυτά θα κάνω μια προσπάθεια.

Jubei




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες