Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 17 ψήφοι

Εγγύηση Apple στην Ελλάδα. Τι ισχύει τελικά ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2268 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1051   Loukas

Loukas

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/05/2015 - 16:42

Παιδιά εκτός από restore (ρυθμίσεις και περιεχόμενο) θέλει και κάτι άλλο να κάνουμε πριν το στείλουμε για επισκευή. Ελπίζω να μη έκανα καμιά γκάφα γιατί το έχω στείλει ήδη :huh:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1052   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 27/05/2015 - 16:49

Παιδιά εκτός από restore (ρυθμίσεις και περιεχόμενο) θέλει και κάτι άλλο να κάνουμε πριν το στείλουμε για επισκευή. Ελπίζω να μη έκανα καμιά γκάφα γιατί το έχω στείλει ήδη :huh:

Να κλεισεις φυσικα τον εντοπισμο θεσης!!!!
Rafael Nadal

#1053   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/05/2015 - 17:30

Παιδιά εκτός από restore (ρυθμίσεις και περιεχόμενο) θέλει και κάτι άλλο να κάνουμε πριν το στείλουμε για επισκευή. Ελπίζω να μη έκανα καμιά γκάφα γιατί το έχω στείλει ήδη :huh:

Μόνο το Find My iPhone απεν/ποιείς.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1054   Loukas

Loukas

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/05/2015 - 17:55

Αφού έχει διαγραφεί ο λογαριασμός μου στο icloud μέσα στο iPhone τότε αυτό συνεπάγετε ότι δεν έχει κάποια στοιχεία για τη εύρεση της συσκευής. Όταν πάω στο εικονίδιο find my iPhone από τον υπολογιστή μου μέσω του browser, μου λέει ότι δεν υπάρχουν συσκευές...


Τελευταία επεξεργασία από: Loukas, 27/05/2015 - 17:59


#1055   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/05/2015 - 18:13

Τότε είσαι εντάξει. Έτσι και αλλιώς αφαίρεση κάνεις και απο το iCloud.com.

 

Όχι απαραίτητα μέσα απο τη συσκευή


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1056   Hot

Hot

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/05/2015 - 18:25

Για το λύγισμα είπες να κλέψεις λίγη απο τη δόξα του 6 ε?

 

Πιθανόν όντως να μη στο περάσουν. Δε χάνεις να δοκιμάσεις βέβαια και βλέπεις τι θα σου πουν.

Καπως ετσι.. :P
Για την μπαταρια τουλαχιστον δεν πιστευω να πουν κατι; απο τη στιγμη που σβηνει στο 5% εχει θεμα...



#1057   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/05/2015 - 18:51

Νίκο σοβαρά αξίζει να το φτιάξω η να το στηλω κάδο πάντως η πλάτη δεν ισιώνει ε;το κουφό ειναι ότι το Κίν δουλεύει μια χαρά...

#1058   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/05/2015 - 21:17

Καπως ετσι.. :P
Για την μπαταρια τουλαχιστον δεν πιστευω να πουν κατι; απο τη στιγμη που σβηνει στο 5% εχει θεμα...

Αν κρίνουν πως το λύγισμα επηρεάζει γενικότερα ίσως υπάρξει χρέωση αν είναι στο πρόγραμμα αντικατάστασης.

 

Νίκο σοβαρά αξίζει να το φτιάξω η να το στηλω κάδο πάντως η πλάτη δεν ισιώνει ε;το κουφό ειναι ότι το Κίν δουλεύει μια χαρά...

Aυτό θα το κρίνεις εσύ η αληθεία είναι. Βάζεις κάτι παραπάνω και παίρνεις 5S.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1059   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/05/2015 - 11:51

φιλε μου δεν εχω προβλημα στο να φορτιζω δεν ειπα κατι σε αυτο απλα εμενα ειναι η πρωτη apple συσκευη οποτε ρωταω τους πιο εμπειρους για την πιο σωστη φορτιση της μπαταριας!!!!φυσιολογικα αφου ολοι την ωρα ειμαι με το τηλεφωνο να θελει και φορτιση!!!!απλα το πηγα στο service της apple στην infoquest πριν λιγο καιρο γιατι μου ειχε φουςκωςει η μπαταρια και ειχε παρει και πληκτρο,μου εδωσαν αλλο γι αυτο ρωταω να μην την ξαναπαθω κι επειδη θα ειναι εκτος εγγυησης θα πρεπει να το πληρωσω

To να φούσκωσε η μπαταρία έχει συμβεί όχι μια και δυο φορές δυστυχώς....τώρα τα υπόλοιπα τα λέω απλά γιατί βλέπω κόσμο να τα κλείνει όλα και να κάθεται να κοιτάει το νούμερο της μπαταρίας όλη μέρα. Δεν αξίζει τον κόπο :)

 

YΓ: Φίλη :)


Whatsapp doc?

#1060   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 28/05/2015 - 11:57

To να φούσκωσε η μπαταρία έχει συμβεί όχι μια και δυο φορές δυστυχώς....τώρα τα υπόλοιπα τα λέω απλά γιατί βλέπω κόσμο να τα κλείνει όλα και να κάθεται να κοιτάει το νούμερο της μπαταρίας όλη μέρα. Δεν αξίζει τον κόπο :)

YΓ: Φίλη :)

Μπα εγω δεν παραπονιεμαι σου ειπα ξερω αυτη ειναι η δουλεια του τηλεφωνο ειναι απλα εγω δεν θελω να την ξαναπαθω ετσι γιατι θα ειμαι εκτος εγγυησης και δεν ξερω ποσο θα κανει εαν φουσκωσει η μπαταρια αλλαγη της κι αν χρειαστει μετα να πληρωσω και αντικατασταση του τηλεφωνου αυτα προσπαθω να αποφυγω γι αυτο απλα και μονο ρωταω
Rafael Nadal

#1061   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/05/2015 - 17:24

Μπα εγω δεν παραπονιεμαι σου ειπα ξερω αυτη ειναι η δουλεια του τηλεφωνο ειναι απλα εγω δεν θελω να την ξαναπαθω ετσι γιατι θα ειμαι εκτος εγγυησης και δεν ξερω ποσο θα κανει εαν φουσκωσει η μπαταρια αλλαγη της κι αν χρειαστει μετα να πληρωσω και αντικατασταση του τηλεφωνου αυτα προσπαθω να αποφυγω γι αυτο απλα και μονο ρωταω

δεν έχει το φούσκωμα της μπαταρίας να κάνει με τo πώς θα φορτίζεις τη μπαταρία. Κάπου είχα διαβάσει ότι οι πιθανότερες αιτίες για το φούσκωμα της μπαταρίας είναι υπερθέρμανση, overcharging και επίσης αν πιεστεί η συσκευή. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αλλά αυτό θυμάμαι. Ενός φίλου το έπαθε το 5αρι καλοκαίρι με τη ζέστη. Την είδα τη μπαταρία που την άλλαζε και είχε γίνει μαξιλάρι χαχα. 


Whatsapp doc?

#1062   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 28/05/2015 - 17:33

δεν έχει το φούσκωμα της μπαταρίας να κάνει με τo πώς θα φορτίζεις τη μπαταρία. Κάπου είχα διαβάσει ότι οι πιθανότερες αιτίες για το φούσκωμα της μπαταρίας είναι υπερθέρμανση, overcharging και επίσης αν πιεστεί η συσκευή. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αλλά αυτό θυμάμαι. Ενός φίλου το έπαθε το 5αρι καλοκαίρι με τη ζέστη. Την είδα τη μπαταρία που την άλλαζε και είχε γίνει μαξιλάρι χαχα.

η δικη μου καταρχην δεν ειχε πιεστει τωρα εαν θεωρειτε η τσεπη πιεση μπορει!!!!το μονο που εκανα ειναι κι επειδη δεν ειχα pc αρκετο καιρο οτι εκανα τα εκανα με το τηλεφωνο μπορει να ημουν και 24 το 24 αωρο στο ιντερνετ να κατεβαζω εφαρμογες απο appzapp free κτλ ζεσταμα της συσκευης ειχα πολλες φορες να φανταστεις το καταλαβαινα και με μια θηκη spigen πλαστικη που του ειχα φορεσει!!!!για ολους αυτους τους λογους ρωτουσα πιο πανω δεν θελω να περασω τα ιδια και να ξερεις ειμαι ερωτευμενος με το τηλεφωνακι αυτο της ημερες που δεν το ειχα δεν ξερω πως περασαν ειχα μια σακαρακα νοκια να φανταστεις κι ηθελα πολυ το τηλεφωνακι μου στα χερια μου!!!!
Rafael Nadal

#1063   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/05/2015 - 20:05

η δικη μου καταρχην δεν ειχε πιεστει τωρα εαν θεωρειτε η τσεπη πιεση μπορει!!!!το μονο που εκανα ειναι κι επειδη δεν ειχα pc αρκετο καιρο οτι εκανα τα εκανα με το τηλεφωνο μπορει να ημουν και 24 το 24 αωρο στο ιντερνετ να κατεβαζω εφαρμογες απο appzapp free κτλ ζεσταμα της συσκευης ειχα πολλες φορες να φανταστεις το καταλαβαινα και με μια θηκη spigen πλαστικη που του ειχα φορεσει!!!!για ολους αυτους τους λογους ρωτουσα πιο πανω δεν θελω να περασω τα ιδια και να ξερεις ειμαι ερωτευμενος με το τηλεφωνακι αυτο της ημερες που δεν το ειχα δεν ξερω πως περασαν ειχα μια σακαρακα νοκια να φανταστεις κι ηθελα πολυ το τηλεφωνακι μου στα χερια μου!!!!

ε ενταξει τώρα που έρχεται και καλοκαίρι πρόσεχέ το. Ειδικά στο αμάξι μέσα, μην το έχεις κάπου που να έχει ήλιο και να είναι ζεστά, είχα μια φορά το GPS και το είχα μπροστά από το κοντρόλ και έβγαλε κίτρινο τρίγωνο!


Whatsapp doc?

#1064   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 30/05/2015 - 20:39

ε ενταξει τώρα που έρχεται και καλοκαίρι πρόσεχέ το. Ειδικά στο αμάξι μέσα, μην το έχεις κάπου που να έχει ήλιο και να είναι ζεστά, είχα μια φορά το GPS και το είχα μπροστά από το κοντρόλ και έβγαλε κίτρινο τρίγωνο!

ασε εχω κολλημα το ξερω στα android εκανα παπαδες με τα root δεν υπηρχε εφαρμογη που να μην εχω η να μην μπορω να κατεβασω!!!αλλα στο ios ειμαι ερωτευμενος ταχυτατο ακομα και το iphone 5 που ειναι δυο χρονων κινητο το γουσταρω τρελλα
Rafael Nadal

#1065   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/05/2015 - 20:59

ασε εχω κολλημα το ξερω στα android εκανα παπαδες με τα root δεν υπηρχε εφαρμογη που να μην εχω η να μην μπορω να κατεβασω!!!αλλα στο ios ειμαι ερωτευμενος ταχυτατο ακομα και το iphone 5 που ειναι δυο χρονων κινητο το γουσταρω τρελλα

Mια χαρά είναι το 5άρι μην ακούς αυτά περί "ξεπερασμένων" μοντέλων κλπ. Εδώ έχουμε ένα 4άρι στο σπίτι που το χρησιμοποιεί ο μικρός για παιχνίδια, του έχει βγάλει τα μάτια, μέχρι και GTA San andreas μέσα, και Modern Combat 5 και μια χαρά πάει δεν καταλαβαίνει Χριστό. 


Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες