Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

eBay:Πωλησει βοηθεια δεν ξερω τι να κανω


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   leondynamik

leondynamik

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/02/2013 - 01:34

παιδια καλησπερα μια βοηθεια θελω να πουλισω κατι παπουτσια στο e-bay και εβαλα κανονικα ολα τα στοιχια μου και τιν τελιοσα αλλα μολις παταω next μου βγαζει αυτο τι να κανω?


Please read. Your response is required.

As a precaution, we have limited the activity on your eBay account until we receive additional verification information from you. We sometimes need to do this to make sure that eBay remains a place where members can buy and sell with confidence.
To have this restriction lifted, you need to become PayPal Verified* and then link your verified PayPal account to your eBay account. Once you've completed this process, you'll be able to sell on any eBay site worldwide.
If you're already PayPal Verified, you just need to link your verified PayPal account to your eBay account. For instructions, please click the link below for the eBay site you're registered on.
Australia | Austria| Belgium| Belgium French| Canada| Canada French | France | Germany| Hong Kong| India | Ireland| Italy| Malaysia | Netherlands| New Zealand | Philippines| Poland| Singapore | Spain | Switzerland | Taiwan | United Kingdom| United States| Other
*If you're registered on Germany, Austria, or Switzerland, you can complete verification through PostIdent or ID Verify instead of PayPal. Please click the link for the site you registered on for instructions.

Τελευταία επεξεργασία από: leondynamik, 01/02/2013 - 01:34


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/02/2013 - 01:52

τωρα τον ανοιξες τον λογαριασμο σου ;

#3   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/02/2013 - 11:07

Όταν ανοίγεις PayPal προκειμένου να επιβεβαιώσει ότι τα στοιχεία σου είναι σωστά σου ζητάει κάποια στοιχεία και σε χρεώνει προσωρινά περίπου 3€ τα οποία στα δίνει τον επόμενο μήνα αφού σε έχει κάνει verified. Επίσης στο Ebay όταν είσαι νέος χρήστης (ειδικά ως πωλητής) το ζητάνε αυτό για να σε αφήσουν να πουλήσεις και να μην είσαι απατεώνας. Αν εσύ πχ πάρεις τα λεφτά του άλλου και δε στείλεις τα παπούτσια ο άλλος μπορεί να σε κυνηγήσει μέσω του Dispute και του PayPal.

#4   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 01/02/2013 - 12:53

και μένα αυτό μου έλεγε και το παράτησα και το πούλησα στην Ελλαδαρα :ρ
-και σκέψου δεν είμαι νεος στο εμπαι εχω ψωνίσει-

#5   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/02/2013 - 20:59

Το Ebay ξεχωρίζει το αν είσαι πωλητής ή αγοραστής. Μπορεί να έχεις πολλές θετικές ως αγοραστής αλλά και πάλι όταν πας να πουλήσεις κάτι θα περάσεις τη διαδικασία.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες