Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αξίζει η αγορά iPhone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:21


Kι εγώ συμφωνώ, βλέπω το 5άρι του διευθυντή μου και είναι μοιάζει... Samsung πλαστικούρα.
Συν επίσης ότι... και πείτε Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ - έχω ρωτήσει περί τα ΕΙΚΟΣΙ άτομα με 5άρι από 4s που πήρα... του 5αριού το WiFi είναι απλά για "κλάματα" (και το διαπίστωσα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ σε ένα κέντρο που ταυτόχρονα κατεβάζαμε μια εφαρμογή 4 άτομα και εγώ με το μόνο 4άρι το κατέβασα σχεδόν ΣΤΟ ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ), ενώ επίσης η μπαταρία του 5αριού είναι "για τα μπάζα" - λόγο φυσικά του ΜΑΚΡΑΝ ΠΟΛΥ ΤΑΧΥΤΕΡΟΥ επεξεργαστή.

Και όπως συμφώνησε και κάποιος άλλος με προηγούμενο ποστ μου, ΠΑΝΤΑ... μα ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ... τα "S" είναι ουστιαστικά ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ του "απλού" μοντέλου! ΠΑΝΤΑ! Η ΙΔΙΑ Η APPLE το 'χει πει/δηλώσει.

Αυτά.


Οτι ναναι...

Τελευταία επεξεργασία από: atari4, 16/03/2013 - 23:21

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/03/2013 - 00:01

Οτι ναναι...


Γιατί το λες αυτό;;; :P

#18   Chico71

Chico71

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/03/2013 - 02:10

Παιδιά ηρεμία ο καθένας παίρνει αυτό που θέλει . Εγώ απο το 4s πήρα το 5 και είμαι σούπερ ευχαριστημένος και δεν το μετάνειωσα καθόλου γιατί κατα την γνώμη μου απο το πρώτο iPhone 3G που είχα το 5 σχεδιαστικά είναι το ομορφοτερο και κατα την γνώμη μου ότι καλύτερο έχει βγάλει η apple σε iPhone. Οσο για τον άλλον που έγραψε ότι το 5αρι του έμοιαζε με την πλαστικουρα της Samsung κανένα σχόλιο ακόμα γελαω.

#19   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/03/2013 - 11:47

Kι εγώ συμφωνώ, βλέπω το 5άρι του διευθυντή μου και είναι μοιάζει... Samsung πλαστικούρα.
Συν επίσης ότι... και πείτε Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ - έχω ρωτήσει περί τα ΕΙΚΟΣΙ άτομα με 5άρι από 4s που πήρα... του 5αριού το WiFi είναι απλά για "κλάματα" (και το διαπίστωσα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ σε ένα κέντρο που ταυτόχρονα κατεβάζαμε μια εφαρμογή 4 άτομα και εγώ με το μόνο 4άρι το κατέβασα σχεδόν ΣΤΟ ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ), ενώ επίσης η μπαταρία του 5αριού είναι "για τα μπάζα" - λόγο φυσικά του ΜΑΚΡΑΝ ΠΟΛΥ ΤΑΧΥΤΕΡΟΥ επεξεργαστή.

Και όπως συμφώνησε και κάποιος άλλος με προηγούμενο ποστ μου, ΠΑΝΤΑ... μα ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ... τα "S" είναι ουστιαστικά ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ του "απλού" μοντέλου! ΠΑΝΤΑ! Η ΙΔΙΑ Η APPLE το 'χει πει/δηλώσει.

Αυτά.


Πλαστικούρα το 5? Το άκουσα και αυτό...

Στο έχω ξαναπεί αρκετές φορές.

Είσαι σχετικά καινούριος και τώρα μαθαίνεις τον κόσμο και το οικοσύστημα της Apple.

Πολλές φορές γράφεις πράγματα που δεν υφίστανται και που τα υποθέτεις.

Δύο συμβουλές εντελώς φιλικά:

- Μην είσαι τόσο απόλυτος με φράσεις τύπου ΠΟΤΕ ή ΠΑΝΤΑ κλπ. Εμένα η μπαταρία στο 5άρι μου για παράδειγμα είναι μία χαρά και κρατάει μιάμιση μέρα.
- Διαμόρφωνε μόνος σου την άποψή σου. Δεν χρειάζεται η γνώμη σου να είναι αυτή των Apple devs της εταιρείας σου ή του γαμπρού στις Βρυξέλλες ή, ή, ή...

#20   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 17/03/2013 - 17:44

Εχει τόσο πλαστικό το πένταρι που δεν βλέπετε χαχαχα ελεος

Τελευταία επεξεργασία από: pantelisn, 17/03/2013 - 17:45


#21   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/03/2013 - 00:26

Kι εγώ συμφωνώ, βλέπω το 5άρι του διευθυντή μου και είναι μοιάζει... Samsung πλαστικούρα.
Συν επίσης ότι... και πείτε Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ - έχω ρωτήσει περί τα ΕΙΚΟΣΙ άτομα με 5άρι από 4s που πήρα... του 5αριού το WiFi είναι απλά για "κλάματα" (και το διαπίστωσα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ σε ένα κέντρο που ταυτόχρονα κατεβάζαμε μια εφαρμογή 4 άτομα και εγώ με το μόνο 4άρι το κατέβασα σχεδόν ΣΤΟ ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ), ενώ επίσης η μπαταρία του 5αριού είναι "για τα μπάζα" - λόγο φυσικά του ΜΑΚΡΑΝ ΠΟΛΥ ΤΑΧΥΤΕΡΟΥ επεξεργαστή.

Και όπως συμφώνησε και κάποιος άλλος με προηγούμενο ποστ μου, ΠΑΝΤΑ... μα ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ... τα "S" είναι ουστιαστικά ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ του "απλού" μοντέλου! ΠΑΝΤΑ! Η ΙΔΙΑ Η APPLE το 'χει πει/δηλώσει.

Αυτά.


Πες αλήθεια... Τρολαρεις έτσι;

#22   rouroukos

rouroukos

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 19/03/2013 - 21:03

Καλησπέρα παιδιά.σκεφτομαι να αναβάθμισω απο iPhone 4s σε iPhone 5.θελω απλά να ρωτήσω αν αξίζει τον κόπο .οσοι έχετε iPhone 5 έχετε μεινει ευχαριστημένοι απο απόδοση,απο μπαταρία κτλ. :huh:


Και εγώ από 4s σε 5 πήγα. Διαφορές έχει, δεν είναι και σαν τη μέρα με τη νύχτα, αλλά έχει. Βασικά άλλαξα και χρώμα για να μου γίνει αισθητή η αλλαγή... Ειλικρινά το έκανα σαν επένδυση. Πούλησα το 4s σε καλή τιμή και με λίγα χρήματα ακόμη αγόρασα το 5. Και μάλλον θα κάνω το ίδιο και όταν βγει νέα συσκευή. Ίσως είναι λάθος ο τρόπος που σκέφτομαι, με όσα γίνονται γύρο μας, αλλά εκείνη τη στιγμή είχα το χρήματα και το έκανα.

#23   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/03/2013 - 01:34

Παιδιά το 4s κατά τη γνώμη μου είναι ένα αριστούργημα. Το 5 δεν θέλω να το κράξω αλλά νομίζω πως όλοι συμφωνούμε ότι δεν αξίζει τα λεφτά του...

#24   ManChar

ManChar

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@man_char
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 27/03/2013 - 12:49

Επειδή ακούω πολλα , πάντως το 5 δεν ειναι χειρότερο απο το 4 ή το 4s πιστεψετε με. Μην ακούω αρλούμπες. Οσοι έχουν είτε το 4 ή το 4s ή ακόμα και το 5 αισθάνονται ότι κατέχουν ένα υψηλό προϊόν τεχνολογίας που εχει σχεδιαστεί απο μια εταιρεία η οποία μελέτά ακόμα και την παραμικρή ίδια η την συσκευασία του προϊόντος. Η αναβάθμιση κάθε μοντέλου εχει σκοπό την παρουσίαση νέων χαρακτηριστικών είται αυτά ειναι ορατά ή αισθητά απο την χρήση. Καθένας χρήστης αντιλαμβάνεται ,είται εχει το 4 ή το 4s ή το5 , ότι ανάλογα τις δυνατότητες του (οικονομικές) κατέχει ένα προϊόν υψηλής αισθητικής ,τεχνολογίας κτλ.

#25   xalkinos

xalkinos

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 27/03/2013 - 17:18

Αξίζει και με το παραπάνω! Δεν θα το μετανοιώσεις.
Λίγο η μπαταρία του τελειώνει γρήγορα αλλα οκ συνηθίζεται (λίγο φορτιση στο αυτοκίνητο, λίγο φόρτιση προς το απόγευμα και είσαι οκ).

#26   billisDpatra1991

billisDpatra1991

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/03/2013 - 20:32

ρε παιδια τι ακουμε..?? το 5 ειναι μακραν το καλυτερο iphone και απο αποψη κατασκευης και απ'ολα....!! Ειχα 3 iphone 4s και απο τοτε που πηρα το 5αρι ειμαι μακραν πιο ικανοποιημενος εχει και καλυτερη μπαταρια και μεγαλύτερη οθονη και ειναι λεπτοτερο πιο ελαφρύ κ.λ.π μην τα ξαναλεμε ποιο καλο θα ηταν να μιλάνε ατομα που το εχουνε και οχι οσοι εχουνε μεινει σε ποιο παλια μοντελα γτ πιο απλα δεν μπορουν να το κρινουν αντικειμενικά...

#27   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 28/03/2013 - 00:17

Εγώ πάντως έχω το 5 από την αρχή !τωρα πλέον που πιάνω 4αρια η οθόνη τους μου φαίνεται μικρή,ίσως από την συνήθεια!ειλικρινα δεν με βλέπω να αλλάζω Κινητο τουλάχιστον για άλλο ένα χρόνο!

#28   VasmaV

VasmaV

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:VASMAV

Δημοσίευση 28/03/2013 - 10:58

Πήγα από το 4 στο 4s (λόγω κλοπής) και δεν είδα μεγάλες διαφορές. Σίγουρα δεν αξιζε την μετάβαση και τα 669 που είχα δώσει για το 16αρι. Θα μου πείτε γρηγορότερος επεξεργαστής..χμμ οκ αλλά δεν είδα και πολλές εφαρμογές που να είναι τόσο αισθητή η διαφορά. Μετά από 1 χρόνο χρήσης με το s, αν γυρνούσα το χρόνο πίσω (και δεν έχανα το 4αρι), σίγουρα δεν θα ξανα έδινα τα 669

Αντίστοιχα εδώ και λίγο καιρό έκανα τη μετάβαση από 4S στο 5. Το αν αξίζει είναι καθαρά υποκειμενικό αλλά για μένα μόνο και μόνο τα παρακάτω είναι αρκετά για να με πείσουν
1.LTE
2.Μεγαλύτερη οθόνη
3.Πολύ καλύτερη κάμερα σε low light conditions

Εδώ αν ξαναγυρνούσα το χρόνο πίσω και πάλι θα την έκανα την αγορά

#29   CBSTEAM

CBSTEAM

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Twitter:@THECBSTEAM
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:cbsteam

Δημοσίευση 28/03/2013 - 13:11

Εγώ ξέρω πως το 7s του 2015 είναι τούμπανο :P

Βασικοί λόγοι αναβάθμισης:
1.) LTE (Έχω Cosmote και πάει σφαίρα σε surf και downloads)
2.) Μεγαλύτερη οθόη αλλά και τα χρώματα της είναι ποιό ζωντανά (Βάλτε ένα 4S και ένα 5αρι δίπλα δίπλα με το ίδιο φόντο και θα καταλάβαιτε).
3.) Σαφώς ποιο γρήγορο (Για να το καταλάβαιτε ανοίξτε βαριές εφαρομογές όπως pages και άλλες 200mb + )
4.) Ο ήχος απο τα ηχεία του αλλά και τα ακουστικά του είναι +2 ποιο πάνω σε ποιότητα και ένταση.
5.) Βελτωμένη κάμερα (Εμένα μόνο σε καλή μέρα/καλό φωτισμό μου φάνηκε η διαφορά).


Αυτά!

Η απόφαση δική σου!

#30   CBSTEAM

CBSTEAM

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Twitter:@THECBSTEAM
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:cbsteam

Δημοσίευση 28/03/2013 - 13:13

Εγώ πάντως έχω το 5 από την αρχή !τωρα πλέον που πιάνω 4αρια η οθόνη τους μου φαίνεται μικρή,ίσως από την συνήθεια!ειλικρινα δεν με βλέπω να αλλάζω Κινητο τουλάχιστον για άλλο ένα χρόνο!


Εγώ αλλάξω σε κάθε νέα έκδοση (όχι s) δηλαδή 3G μετά 4 και μετά 5).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες