Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

[THEME] Andro HD


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
292 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/02/2013 - 15:53

τα 2 αυτα κομματια του Winterboard εχουν ξεμεινει κ δεν λειτουργουν πια, μην ασχολεισαι μαζι τους (απορω γιατι τα αφηνει εκει μεσα ο Saurik, αλλα καποιον λογο θα εχει)
οι διακοπτες οταν ειναι ενεργοι ειναι σαν πατημενοι προς τα μεσα, οταν ειναι ανενεργοι ειναι σαν κανουν λιγο φουσκα προς τα εξω

μετα που ορισες εκ νεου την wallpaper, ξετικαρες & ξανατικαρες το θεμα σου απο winterboard ;

και κατι ακομη πολυ σημαντικο !!
στις Ρυθμισεις σου το WallpaperJPEGifier ειναι ενεργοποιημενο ;;

δεν βλεπω καμια διαφορα στα εικονιδια του sbsettings,ολα οσα μου λες για το wallpaper τα κανω σωστα,τωρα εχω βαλει μια δικια μου δωτο σαν error.png και ετσι την εχω βαλει στην Lockscreen ,πρεπει να την σβησω την ερρορ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/02/2013 - 17:26

δεν βλεπω καμια διαφορα στα εικονιδια του sbsettings,ολα οσα μου λες για το wallpaper τα κανω σωστα,τωρα εχω βαλει μια δικια μου δωτο σαν error.png και ετσι την εχω βαλει στην Lockscreen ,πρεπει να την σβησω την ερρορ?


Κατσε γτ μπερδευτηκε το πραγμα
WallpaperJPEGifier μεσα στις Ρυθμισεις σου, εχει επιλογη να ειναι ενεργο ή ανενεργο (ελεγξε το αν ειναι ενεργο)
αν ειναι ενεργο, τοτε θα ορισεις wallpaper απο την Ταπετσαρια
αν δεν ειναι ενεργο ή δεν το εχεις εγκαταστησει, τοτε μπορεις να βαλεις μια εικονα με ονομα error αλλα να ειναι jpg, οχι png οπως εβαλες

#168   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/02/2013 - 17:44

Με τη νέα έκδοση που ανέβασε σήμερα,έσβησε το θέμα του auxo; Μόνο από το ξεχωριστό μπορείς πλέον να το ενεργοποιήσεις;;

Αναρτημένη εικόνα


#169   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/02/2013 - 17:58

Με τη νέα έκδοση που ανέβασε σήμερα,έσβησε το θέμα του auxo; Μόνο από το ξεχωριστό μπορείς πλέον να το ενεργοποιήσεις;;


Τα ενοποιησε ; δεν ειδα (δεν χρησιμοποιω το Auxo)

#170   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/02/2013 - 18:00

Όχι παλιότερα το είχε ενσωματωμένο στο βασικό θέμα που κατεβάζεις. Πλέον πρέπει να το έβγαλε και το έχει μόνο σαν ξεχωριστό.
Το πρόβλημα είναι ότι το ξεχωριστό έχει πρόβλημα στα toggles.Δε φαίνεται ευδιάκριτα πότε είναι on ή off..:)

Αναρτημένη εικόνα


#171   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/02/2013 - 18:05

Τι να πω, εμενα μια χαρα μου φαινονται, απο τα πιο ομορφα, τα ιδια πρεπει να ειναι με του SBSettings

#172   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/02/2013 - 18:08

Όταν είναι ανοιχτό ένα toggle στο εμφανίζει μπλε; Εμένα δεν το κάνει δυστυχώς δεν ξέρω γιατί...Είναι ίδια η εμφάνισή του και ανοικτό και κλειστό...

Αναρτημένη εικόνα


#173   mGiwrgos91

mGiwrgos91

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/02/2013 - 18:51

καλησπερα παιδια, ξερει καποιος tweak συμβατο με 6.xx για αποκρυψη του "slide to asnwer" ? σας βγαινει και σας πανω απο το slider το slide to answer? η εχω κανει κατι λαθος ?

#174   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/02/2013 - 20:25

Όταν είναι ανοιχτό ένα toggle στο εμφανίζει μπλε; Εμένα δεν το κάνει δυστυχώς δεν ξέρω γιατί...Είναι ίδια η εμφάνισή του και ανοικτό και κλειστό...


Φαινονται στην προηγουμενη σελιδα
οταν ειναι ανοιχτο ειναι σαν κουμπακι πατημενο, οταν ειναι off ειναι σαν φουσκιτσα :)

καλησπερα παιδια, ξερει καποιος tweak συμβατο με 6.xx για αποκρυψη του "slide to asnwer" ? σας βγαινει και σας πανω απο το slider το slide to answer? η εχω κανει κατι λαθος ?


Μπορεις να το κανεις με SliderPro (Cydia) αλλα κ με αλλους τροπους

#175   alexpsilos

alexpsilos

    iPH User

  • 110 μηνύματα

Δημοσίευση 27/02/2013 - 20:27

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες! :) Εχω ένα θεματάκι(το μόνο με το andro hd).Οταν είμαι στην lockscreen και κάποιος με πάρει τήλ βγαίνει πάνω από τήν μπάρα ξεκλειδώματος το slide to answer και φαίνεται πολύ άσχημο.Το θέμα αυτό το έχω και με άλλα lockscreen themes.Καμιά ιδέα για το τί μπορώ να κάνω?

#176   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/02/2013 - 20:31

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με τον φιλο alexpsilos...μπορει καποιος να δωσει μια λυση να το φτιαξουμε και αυτο;και επισης εχω αλλη μια ερωτηση...η αναβαθμιση που εκανα σημερα δεν καταλαβα κατι να αλλαξει...και δεν μου εγραφε και στο cydia τι κανει..την περασα ομως..!

#177   alexpsilos

alexpsilos

    iPH User

  • 110 μηνύματα

Δημοσίευση 27/02/2013 - 20:38

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με τον φιλο alexpsilos...μπορει καποιος να δωσει μια λυση να το φτιαξουμε και αυτο;και επισης εχω αλλη μια ερωτηση...η αναβαθμιση που εκανα σημερα δεν καταλαβα κατι να αλλαξει...και δεν μου εγραφε και στο cydia τι κανει..την περασα ομως..!

Συνημμένο αρχείο  2013-02-27 20.34.37.png   134.94KB   12 λήψεις :)

#178   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/02/2013 - 20:41

Γιατι εγω δεν βλεπω καμια μα καμια αλλαγη;;οπως ηταν πριν ετσι ειναι και τωρα!

#179   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/02/2013 - 20:46

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες! :) Εχω ένα θεματάκι(το μόνο με το andro hd).Οταν είμαι στην lockscreen και κάποιος με πάρει τήλ βγαίνει πάνω από τήν μπάρα ξεκλειδώματος το slide to answer και φαίνεται πολύ άσχημο.Το θέμα αυτό το έχω και με άλλα lockscreen themes.Καμιά ιδέα για το τί μπορώ να κάνω?

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με τον φιλο alexpsilos...μπορει καποιος να δωσει μια λυση να το φτιαξουμε και αυτο;και επισης εχω αλλη μια ερωτηση...η αναβαθμιση που εκανα σημερα δεν καταλαβα κατι να αλλαξει...και δεν μου εγραφε και στο cydia τι κανει..την περασα ομως..!


Το προβλημα αυτο γινεται απο ενα εικονιδιο που σε προηγουμενα θεματα μας εβγαζε κατι διπλα πλαισια κατι απο την "Αρνηση" και "Αποδοχη" Κλησης, ηταν δηλ ετσι

Αναρτημένη εικόνα

για να εξαφανιστουν εκεινα, συμβαινει αυτο τωρα
αν θελετε μπορειτε να εξαφανισετε κ το slide to answer ή να εξαφανισετε το υπευθυνο εικονιδιο, ενα απο τα δυο :)

#180   alexpsilos

alexpsilos

    iPH User

  • 110 μηνύματα

Δημοσίευση 27/02/2013 - 20:48

Είχε κάποια θεματάκια, όπως για παράδειγμα όταν σε καλούσαν τα κουτάκια answer και decline δεν ήταν centered και φαινόταν άσχημο.

Το προβλημα αυτο γινεται απο ενα εικονιδιο που σε προηγουμενα θεματα μας εβγαζε κατι διπλα πλαισια κατι απο την "Αρνηση" και "Αποδοχη" Κλησης, ηταν δηλ ετσι

Αναρτημένη εικόνα

για να εξαφανιστουν εκεινα, συμβαινει αυτο τωρα
αν θελετε μπορειτε να εξαφανισετε κ το slide to answer ή να εξαφανισετε το υπευθυνο εικονιδιο, ενα απο τα δυο :)

Εσύ ποιό απο τα 2 έχεις κάνει? :) Αν δέν σου είναι δύσκολο μπορείς να μάς πείς πώς τα κάνουμε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες