Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

[Tweak] FBPrivacy


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
155 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/04/2013 - 17:30

Ενημερωνω πως προσθεσα διαφορες επιλογες στο FBPrivacy για τον λογο οτι εμοιαζε με το FBMessengerUnseen.

Το FBPrivacy υποστηριζει πλεον την εφαρμογη του Facebook αλλα ταυτοχρονα και του Messenger!

Οι επιλογες ειναι οι εξης:
  • Unseen: Να μην φενεται πως διαβαζετε τα μηνυματα (οταν ειναι ενεργοποιημενο λειτουργει και στις 2 εφαρμογες ταυτοχρονα)
  • Typing: Να μην φενεται πως πληκτρολογητε (οταν ειναι ενεργοποιημενο λειτουργει και στις 2 εφαρμογες ταυτοχρονα)
  • Remove Suggested Apps: Αφαιρει τις προτεινομενες εφαρμογες που διαφημιζονται στην αρχικη σελιδα του Facebook (λειτουργει στην εφαρμογη του Facebook μονο γιατι το Messenger δεν περιεχει αρχικη σελιδα)
  • Enable Dictation: Ενεργοποιηει το κουμπακι του μικροφονου (Siri) στο πληκτρολογιο του iPhone οταν γραφετε καποιο μηνυμα/status/οτιδηποτε αλλο (οταν ειναι ενεργοποιημενο λειτουργει και στις 2 εφαρμογες ταυτοχρονα)
  • Disable All Reminders: Αφαιρει απο το Messenger τα μηνυματα πανω πανω που λενε π.χ "All notifications are off" , "Sound notifications are off" κπλ.. (λειτουργει μονο στο Messenger)
Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αν καποιος ενδιαφερεται να κανει καποια μεταφραση να μου στειλει inbox, σε οποιαδηποτε γλωσσα, μεχρι και ελληνικα αλλα να στεκουν οι προτασεις και να ειναι κατανοητες!

Αφου ολοκληρωθουν δοκιμες για καταναλωση, bug και τα σχετικα θα το στειλω παλι στο ModMyi να δω αν θα το εγκρινουν αυτη την φορα :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   gdal

gdal

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/04/2013 - 15:33

αγόρι μου εισαι ενας μικρός επιγειος θεούλης! τέλος! μπραβο σου...ανυπομονούμε να μπεί σε διαθεσιμότητα η εφαρμογη σου..

#48   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/04/2013 - 15:37

tip :ποιος ο λογος να χεις 3 επιπεδα, 2 μαζι κ 1 + 1 χωρια αφου το 1+1 στην ουσια καθοριζει κ το "δυο μαζι"...με πιανεις ε...

#49   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/04/2013 - 16:52

αγόρι μου εισαι ενας μικρός επιγειος θεούλης! τέλος! μπραβο σου...ανυπομονούμε να μπεί σε διαθεσιμότητα η εφαρμογη σου..


Να σε καλα, η επιλογη Remove Suggested Apps εκανε νερα γιατι δοκιμασα να το κανω και με flex (οπου φτιαχνεις δικα σου tweak και λειτουργει 1000% οτι φτιαξεις, τουλαχιστον βαση κωδικα γιατι δεν γραφεις τιποτα) και κρασαρε το Facebook συχνα. Αρα αφαιρεθηκε, βεβαια προστεθηκαν αλλες οπως VOIP , Timestamps, Internal Settings, Send More Photos..

tip :ποιος ο λογος να χεις 3 επιπεδα, 2 μαζι κ 1 + 1 χωρια αφου το 1+1 στην ουσια καθοριζει κ το "δυο μαζι"...με πιανεις ε...


Εχω 3 επιπεδα για τον εξης λογο. Καποιες επιλογες λειτουργουνε και με τις 2 εφαρμογες, καποιες μονο με την μια, καποιες μονο με την αλλη.

Για παραδειγμα, το Unseen λειτουργει και με τις δυο αρα παει στην πρωτη, αμα το ενεργοποιησεις λειτουργει και στις 2 μαζι.

Ενω το Disable All Reminders που λειτουργει μονο για το Messenger γιατι να το βαλω στο 1ο επιπεδο? Μετα θα ψαχνουν να δουν γιατι δεν λειτουργει στο Facebook :P

Καταλαβες πιστευω, οσο πιο απλο προσπαθησα να το κανω για να μην υπαρχουν μπερδεματα :)


Επεισης σταλθηκε για εγκριση, εκανα πολλες δοκιμες για κρασαρισματα και τα λοιπα και το εστειλα! Για να δουμε αυτη την φορα, θα το δεχτουν ?

Τελευταία επεξεργασία από: omokas, 11/04/2013 - 16:54


#50   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/04/2013 - 17:00

Να και καποιες φωτογραφιες με τις νεες επιλογες!

Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα

#51   Ponjo

Ponjo

    iPH Contributor

  • 932 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2013 - 17:35

ποτε θα βγει στο cydia???

#52   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/04/2013 - 20:43

Αν εγκριθει σε 5 μερες θα ειναι στο Cydia!

#53   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/04/2013 - 00:13

Να προτείνω κάτι, αν γίνεται... Υπάρχει η δυνατότητα να μην μας δείχνει online στο chat, ακόμα και αν συνδεθούμε από την εφαρμογή του FB? (Κοινώς, να μην βγάζει στους υπόλοιπους ότι είμαστε 'μέσα' από συσκευή....)

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#54   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/04/2013 - 07:34

Θα πρεπει να το ερευνησω παραπανω. Αποτι ειδα αν απενεργοποιησεις το τσατ απο τον υπολογιστη Η το m.facebook.com και μπεις απο Facebook η Messenger δεν σε διχνει online και ας εισαι απο τις εφαρμογες. Δεν το εχω ψαξει ομως πολυ να δω αμα λεει "Ενεργος πριν απο 3 λεπτα"

#55   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/04/2013 - 08:52

Omokas συγχαρητήρια για το tweak που εφτιαξες...

Βλέπω πως πολύ κόσμος ενδιαφέρεται για κάτι τέτοιο. Δεν το καταλαβαίνω βέβαια 100% γιατί κατα την γνώμη μου, αν δεν θέλετε να φαίνεστε στο Facebook τότε γιατί έχετε facebook. Ο σκοπός του Facebook ειναι να μπορείτε να βρείτε τους φίλους σας (κύριος τους παλιούς σας φίλους που χαθηκατε ίσως επειδή μετακομισατε ή φίλους απο το στρατό κτλ) και να τα πείτε. Οσο λοιπόν θέλετε εσείς να τα πείτε μαζί τους άλλο τοσο ίσως να θέλουν και εκείνοι. Ποιος ειναι ο λόγος να διαβάσετε ένα μήνυμα και να μην ξέρει ο φίλος σας ότι το διαβάσατε;

Θυμάστε τι έγινε όταν καταλάβαμε πως το iPhone δεν έχει αναφορά παράδοσης; Το Facebook την έχει by default και θέλετε να την βγάλετε...

Omokas ξαναλέω, δεν έχω τίποτα μαζί σου και 1000 μπράβο για αυτό που κανεις (έκανες). Η ένσταση μου ειναι στην νοοτροπία (για να μην πω κάτι άλλο) που μας δέρνει...

Τελευταία επεξεργασία από: Kmphotographer, 12/04/2013 - 08:57


#56   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/04/2013 - 09:23

Συμφωνω μαζι σου αν και δεν ειναι η μονη λειτουργια του FBPrivacy. Αν εισαι σε μια δυσξολη κατασταση πχ με καποιον φιλο η κοπελα θα διαβασεις το μηνυμα χωρις να ειδοποιηθουν και δεν θα καρφωθεις οτι το διαβασες, μετα θα σε πουνε αδιαφορο αν δεν απαντησεις η αν δεν θελει να απαντησεις εκεινη την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη.

Εγω με το iMessage ειχα βρεθει σε αυτη την κατασταση πολλες φορες, να μου ερχονται να τα βλεπω και να μου στελνουν αλλα 100 μηνυματα λεγοντας μου "γιατι δεν απαντας;".

Πιστευω καταλαβενεις :)

#57   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/04/2013 - 09:41

Καταβαινω, όμως το Facebook σου στέλνει το μήνυμα με email και μπορείς να το διαβάσεις από εκεί χωρίς να δείξεις πως το διαβασες!

Γενικότερα έχουμε χάσει την έννοια του "φίλου". Οταν κάποιοι δέχονται το αίτημα φιλίας και δεν τον ξέρουν τον άλλον! Οταν συναντάς κάποιον στο δρόμο που τον έχεις δει μια φορά και του λες "γεια σου φίλε"... Ο πραγματικός φίλος καταλαβαίνει και δεν απαιτεί απάντηση εκείνη την ώρα!

Τέλος πάντων δεν θα ενοχλησω το τοπικ άλλο! Καλή επιτυχία εύχομαι και μπράβο και πάλι!

#58   gdal

gdal

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/04/2013 - 09:52

Καταβαινω, όμως το Facebook σου στέλνει το μήνυμα με email και μπορείς να το διαβάσεις από εκεί χωρίς να δείξεις πως το διαβασες!

Γενικότερα έχουμε χάσει την έννοια του "φίλου". Οταν κάποιοι δέχονται το αίτημα φιλίας και δεν τον ξέρουν τον άλλον! Οταν συναντάς κάποιον στο δρόμο που τον έχεις δει μια φορά και του λες "γεια σου φίλε"... Ο πραγματικός φίλος καταλαβαίνει και δεν απαιτεί απάντηση εκείνη την ώρα!

Τέλος πάντων δεν θα ενοχλησω το τοπικ άλλο! Καλή επιτυχία εύχομαι και μπράβο και πάλι!


Φίλε μου καλημερα! δεν νομιζω πως το ''θεμα' ειναι ηθικό (συμφωνω σε ολα οσα λες περι φιλιας), αλλα ειναι θεμα privacy! ακομα και στη real life εκει έξω, θες τhn opoia privacy!! πχ να σε παρουν τηλ στο σπιτι και να μην απαντησεις (είδες ποιος σε καλεί) ΕΝΩ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ γιατι απλα δεν θες εκεινη την ωρα....πανω κατω κατι αναλογο ειναι και αυτο το tweak..νομιζω! ;)

Τελευταία επεξεργασία από: gdal, 12/04/2013 - 09:54


#59   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/04/2013 - 09:57

Θα πρεπει να το ερευνησω παραπανω. Αποτι ειδα αν απενεργοποιησεις το τσατ απο τον υπολογιστη Η το m.facebook.com και μπεις απο Facebook η Messenger δεν σε διχνει online και ας εισαι απο τις εφαρμογες. Δεν το εχω ψαξει ομως πολυ να δω αμα λεει "Ενεργος πριν απο 3 λεπτα"


δεν παιζει αυτο, θα σε δειχνει...

#60   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/04/2013 - 11:08

δεν παιζει αυτο, θα σε δειχνει...


Δοκιμασε να απενεργοποιησεις το τσατ απο πισι και να μπεις απο κιν και να το εχεις ανοιχτο. Δεν θα ανοιξει το τσατ στο πισι, και επεισης αν μπεις απο αλλο λογαριασμο και ψαξεις στο τσατ εσενα, σε διχνει offline.

Το εχω δοκιμασει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες