Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

"Τι θα ψήφιζες σήμερα;" ΔΩΡΕΑΝ εφαρμογή iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
115 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   GeorgeP79

GeorgeP79

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/04/2013 - 16:36

Eντοπισμός ΜΑC address προφανώς...
Πλέον δεν επιτρέπεται ο χρήση του UDID (Αν και υπάρχει και το udidfaker για δοκιμές)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   ObliviusApps

ObliviusApps

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Twitter:@ObliviusApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/04/2013 - 16:45

Μυστικό είναι; Για πες μου. Εγώ έχω ήδη ψηφίσει από μια συσκευή 2 φορές με τον τρόπο που σου είπα.


Νομιζεις :)

#93   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/04/2013 - 17:22

Για να θεωρηθεί αξιόπιστη μια δημοσκόπηση δε θα έπρεπε να μπορεί να αποκλείει τους "καφρους" που ψηφίζουν απο κάθε συσκευή που έχουν σπιτι τους;

Σου ξανά είπα ότι αρκετοί, αν όχι οι περισσοτεροι εδώ μέσα, έχουν πάνω απο μια συσκευή.

Ωραίες απαντήσεις δίνεις πάντως σε όποιον σου μιλήσει με επιχειρήματα...και σκέψου ότι σε ρωτάω καλοπροαιρετα, που να ήμουν κι επιθετικός τι θα έλεγες...

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 08/04/2013 - 17:27


#94   ObliviusApps

ObliviusApps

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Twitter:@ObliviusApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/04/2013 - 17:27

Για να θεωρηθεί αξιόπιστη μια δημοσκόπηση δε θα έπρεπε να μπορεί να αποκλείει τους "καφρους" που ψηφίζουν απο κάθε συσκευή που έχουν σπιτι τους;

Σου ξανά είπα ότι αρκετοί, αν όχι οι περισσοτεροι εδώ μέσα, έχουν πάνω απο μια συσκευή.

Ωραίες απαντήσεις δίνεις πάντως σε όποιον σου μιλήσει με επιχειρήματα...


Δεν συμφωνω ρε φιλε τι να κανουμε. Δεν με αφορα αν υπαρχουν μερικοι καφροι μεσα στις χιλιαδες (αν ψηφισουν χιλιαδες δηλαδη) . Η αποψη μου ειναι οτι δεν επηρρεαζουν τιποτα... Αν δεν συμφωνεις γραψε μια αρνητικη κριτικη.

#95   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/04/2013 - 17:29

Δεν συμφωνω ρε φιλε τι να κανουμε. Δεν με αφορα αν υπαρχουν μερικοι καφροι μεσα στις χιλιαδες (αν ψηφισουν χιλιαδες δηλαδη) . Η αποψη μου ειναι οτι δεν επηρρεαζουν τιποτα... Αν δεν συμφωνεις γραψε μια αρνητικη κριτικη.

Ετσι, τώρα μιλάς σωστά :)
Διαφωνεις χωρίς να μπορείς να τεκμηριωσεις τη διαφωνία σου.

#96   ObliviusApps

ObliviusApps

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Twitter:@ObliviusApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/04/2013 - 17:42

Ετσι, τώρα μιλάς σωστά :)
Διαφωνεις χωρίς να μπορείς να τεκμηριωσεις τη διαφωνία σου.


Την τεκμηριωσα αλλα δε το καταλαβες :)

#97   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/04/2013 - 17:43

Την τεκμηριωσα αλλα δε το καταλαβες :)

Υπάρχει και η fake mac address.100 φορές αν κάνει κάποιος αυτή τη διαδικασία έχει νοθεύσει το αποτέλεσμα..

Αναρτημένη εικόνα


#98   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/04/2013 - 17:44

Την τεκμηριωσα αλλα δε το καταλαβες :)

OK...Απλα θεωρεις, χωρις αποδειξη, οτι ολοι ψηφιζουν καλη τη πιστη...Επιστημονικοτατο....
Δεν υπαρχει περαιτερω λογος για διαφωνιες, ο καθενας εχει σχηματισει την αποψη του.

#99   ObliviusApps

ObliviusApps

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Twitter:@ObliviusApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/04/2013 - 17:46

OK...Απλα θεωρεις, χωρις αποδειξη, οτι ολοι ψηφιζουν καλη τη πιστη...Επιστημονικοτατο....
Δεν υπαρχει περαιτερω λογος για διαφωνιες, ο καθενας εχει σχηματισει την αποψη του.


Ετσι πιστευω και εγω φιλε μου

#100   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/04/2013 - 17:56

Δεν ειμαι η εξαιρεση...
Ενα iphone ο αντρας, ενα η γυναικα, ενα iPad κοινο...οριστε πως βγαινουν ευκολα 3 συσκευες σε ενα σπιτι...

Δεν εχει τοση διαφορα το 3 με το 5 εαν θελεις να ισχυριζεσαι οτι εχεις αξιοπιστα αποτελεσματα...

Κι επισης ειπωθηκε προηγουμενως οτι μπορεις να ψηφισεις πολλες φορες απο μια συσκευη...


Σιγουρα για πειραματικους σκοπους εχει ενδιαφερον για εσενα αλλα, οπως ειπε ο mark πριν, προκειται για μια ψυχαγωγικη εφαρμογη.

omilliti φιλε μου εδω θα διαφωνησω μαζι σου καθετα και οριζοντια.....ενα iphone ο πατερας μου ενα ο μεσαιος αδερφος μου και ενα ο μικροτερος αδερφος μου ενα η αδερφη μου ενα ΕΓΩ(φυσικα) και απο ενα ipad εγω και ενα ipad mini ο μεσαιος αδερφος μου
συνολο=6 idevices!! B)

#101   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/04/2013 - 18:03

omilliti φιλε μου εδω θα διαφωνησω μαζι σου καθετα και οριζοντια.....ενα iphone ο πατερας μου ενα ο μεσαιος αδερφος μου και ενα ο μικροτερος αδερφος μου ενα η αδερφη μου ενα ΕΓΩ(φυσικα) και απο ενα ipad εγω και ενα ipad mini ο μεσαιος αδερφος μου
συνολο=6 idevices!! B)

Χαχχαχχχαχ...ΒΙΑ ΚΑΙ ΝΟΘΕΙΑ στις εκλογες της ObliviusApps

#102   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 09/04/2013 - 10:18

Λοιπόν, καλό είναι να λέμε κάποια πράγματα γιατί δημιουργούνται εντυπώσεις λαθεμένες.

1. Η εφαρμογή ΔΕΝ έχει καμία σχέση με δημοσκόπηση ή gallop ή όπως αλλιώς επιστημονικά μπορείς να το πεις. Αυτό ΔΕΝ το αναφέρει ο developer και είναι κρίμα για την αξιοπιστία του.
Μπάζει από χίλιες δυο μεριές, από το δείγμα (δεν νοείται επιστημονικά μια δημοσκόπηση χωρίς δείγμα) μέχρι την εγκυρότητα της ψήφου, εξάλλου δεν ψηφίζουν άνθρωποι αλλά ''συσκευές''.
2. Και 25.000 ψήφους να μαζέψει θα παραμείνει μια εφαρμογή για χαβαλέ και πλάκα.
3. Τα περί ''πειράματος'' καλό είναι να αποφεύγονται γιατί ακόμα και η έννοια του πειράματος εμπεριέχει επιστημονικές πρακτικές που σίγουρα δεν συναντώνται εδώ...
4. Θυμίζει τα ''γκάλοπ'' διαφόρων σελίδων του internet που έχουν χρησιμότητα μόνο στους διαφημιστές

Να σχολιάσω και κάτι αναφορές εδώ μέσα του στυλ ''σύμφωνα με κρυφά γκάλοπ που δεν δημοσιεύτηκαν αλλά ΕΓΩ έχω πρόσβαση...''; Δεν θα σχολιάσω αλλά θα πω ότι ΕΓΩ ως μέλος της μυστικής συμμαχίας των γενναίων ενάντια στους εξωγήινους σας λέω το εξής: Νικάμε αδέρφια!!!!!!!

Λίγη σοβαρότητα plz...

P.S. Τώρα που το είδα καλύτερα ρε παιδιά είναι αστείο να κουβεντιάζουμε...
Έχει π.χ.
ΚΚΕ 17 ΨΉΦΟΙ 5,56%
ΑΝΕΛ 18 ΨΗΦΟΙ 3,43%

και το κάνει σε πολλά αυτό...

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 09/04/2013 - 10:28


#103   ObliviusApps

ObliviusApps

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Twitter:@ObliviusApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/04/2013 - 11:58

Λοιπόν, καλό είναι να λέμε κάποια πράγματα γιατί δημιουργούνται εντυπώσεις λαθεμένες.

1. Η εφαρμογή ΔΕΝ έχει καμία σχέση με δημοσκόπηση ή gallop ή όπως αλλιώς επιστημονικά μπορείς να το πεις. Αυτό ΔΕΝ το αναφέρει ο developer και είναι κρίμα για την αξιοπιστία του.
Μπάζει από χίλιες δυο μεριές, από το δείγμα (δεν νοείται επιστημονικά μια δημοσκόπηση χωρίς δείγμα) μέχρι την εγκυρότητα της ψήφου, εξάλλου δεν ψηφίζουν άνθρωποι αλλά ''συσκευές''.
2. Και 25.000 ψήφους να μαζέψει θα παραμείνει μια εφαρμογή για χαβαλέ και πλάκα.
3. Τα περί ''πειράματος'' καλό είναι να αποφεύγονται γιατί ακόμα και η έννοια του πειράματος εμπεριέχει επιστημονικές πρακτικές που σίγουρα δεν συναντώνται εδώ...
4. Θυμίζει τα ''γκάλοπ'' διαφόρων σελίδων του internet που έχουν χρησιμότητα μόνο στους διαφημιστές

Να σχολιάσω και κάτι αναφορές εδώ μέσα του στυλ ''σύμφωνα με κρυφά γκάλοπ που δεν δημοσιεύτηκαν αλλά ΕΓΩ έχω πρόσβαση...''; Δεν θα σχολιάσω αλλά θα πω ότι ΕΓΩ ως μέλος της μυστικής συμμαχίας των γενναίων ενάντια στους εξωγήινους σας λέω το εξής: Νικάμε αδέρφια!!!!!!!

Λίγη σοβαρότητα plz...

P.S. Τώρα που το είδα καλύτερα ρε παιδιά είναι αστείο να κουβεντιάζουμε...
Έχει π.χ.
ΚΚΕ 17 ΨΉΦΟΙ 5,56%
ΑΝΕΛ 18 ΨΗΦΟΙ 3,43%

και το κάνει σε πολλά αυτό...


Φιλε ειτε αποφασισεις εσυ οτι εχει σχεση με δημοσκοπηση η οχι, παλι θα την χρησιμοποιησει πολυς κοσμος, θα την ευχαρηστιθει και θα βγαλει τα συμπερασματα του. Βγαλε το αχτι σου δεν υπαρχει προβλημα, εγω διασκεδαζω με το γεγονος οτι εχεις λυσσαξει με την εφαρμογη που εφτιαξα.

Αντι να κατακρινεις την δουλεια των αλλων, κανε και εσυ κατι δημιουργικο, θα νιωσεις καλυτερα.

Οπως ξανα ειπα ο μεσος χρηστης δεν ειναι μιζερος και δε θα παρει ολες τις συσκευες της γειτονιας να ψηφιζει συνεχεια για να αλλοιωσει το αποτελεσμα. Αν γινουν χιλιαδες οι ψηφοι (ειναι ηδη κοντα 400) δεν θα παιζει κανενα ρολο αυτο γιατι η συντριπτικη πλειοψηφια εχει προσβαση σε μια μονο συσκευη. Μπορει να πει στους αλλους στο σπιτι να ψηφισουν αλλα δεν μπορει να τους κανει να ψηφισουν το ιδιο κομμα! Αν οντως ολοι στο σπιτι ψηφιζουν το ιδιο κομμα τοτε ουτως η αλλως ειναι σωστες οι ψηφοι.

Προφανως δεν ξερεις (και ουτε εισαι υποχρεωμενος) πως γινεται η σταθμιση μιας δημοσκοπησης στη στατιστικη. Στο τμημα μαθηματικων στα πανεπιστημια το διδασκουν αυτο αν θες μπορεις να πας. Τα ποσοστα σταθμιζονται αναλογα με την προελευση των ψηφων. Δηλαδή αν π.χ. οι ψηφοι ενος κομματος ειναι δυσαναλογα πολλες στην ηλικια 20-29, το σταθμισμενο αποτελεσμα δεν θα υπολογιζεται απλα αθροιζοντας και διαιροντας τις ψηφους. Αν θες να δεις το αποτελεσμα χωρις καμια σταθμιση μπορεις να πατησεις το ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ.

#104   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/04/2013 - 12:06

Δυστυχώς δεν μπορεί να βγει αντικειμενικό δείγμα από μια τέτοιου είδους εφαρμογή. Η στατιστική που είναι ολόκληρη επιστήμη το αποδεικνύει αυτό.
Once You Go Mac You Never Go Back

#105   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 09/04/2013 - 12:09

Λοιπόν, καλό είναι να λέμε κάποια πράγματα γιατί δημιουργούνται εντυπώσεις λαθεμένες.

1. Η εφαρμογή ΔΕΝ έχει καμία σχέση με δημοσκόπηση ή gallop ή όπως αλλιώς επιστημονικά μπορείς να το πεις. Αυτό ΔΕΝ το αναφέρει ο developer και είναι κρίμα για την αξιοπιστία του.
Μπάζει από χίλιες δυο μεριές, από το δείγμα (δεν νοείται επιστημονικά μια δημοσκόπηση χωρίς δείγμα) μέχρι την εγκυρότητα της ψήφου, εξάλλου δεν ψηφίζουν άνθρωποι αλλά ''συσκευές''.
2. Και 25.000 ψήφους να μαζέψει θα παραμείνει μια εφαρμογή για χαβαλέ και πλάκα.
3. Τα περί ''πειράματος'' καλό είναι να αποφεύγονται γιατί ακόμα και η έννοια του πειράματος εμπεριέχει επιστημονικές πρακτικές που σίγουρα δεν συναντώνται εδώ...
4. Θυμίζει τα ''γκάλοπ'' διαφόρων σελίδων του internet που έχουν χρησιμότητα μόνο στους διαφημιστές

Να σχολιάσω και κάτι αναφορές εδώ μέσα του στυλ ''σύμφωνα με κρυφά γκάλοπ που δεν δημοσιεύτηκαν αλλά ΕΓΩ έχω πρόσβαση...''; Δεν θα σχολιάσω αλλά θα πω ότι ΕΓΩ ως μέλος της μυστικής συμμαχίας των γενναίων ενάντια στους εξωγήινους σας λέω το εξής: Νικάμε αδέρφια!!!!!!!

Λίγη σοβαρότητα plz...

P.S. Τώρα που το είδα καλύτερα ρε παιδιά είναι αστείο να κουβεντιάζουμε...
Έχει π.χ.
ΚΚΕ 17 ΨΉΦΟΙ 5,56%
ΑΝΕΛ 18 ΨΗΦΟΙ 3,43%

και το κάνει σε πολλά αυτό...

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

Απλά δεν αξίζει της προσοχής μας η εφαρμογή, αφήστε τον να κάνει τη δουλειά του κι εμείς τη δική μας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες