Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

[App] XBMC media center (πως να το σετάρετε)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
487 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 15/01/2014 - 09:57

Παίζει το xbmc στο iOs 7?

Στο 5 μου κράσαρε και το έβγαλα.

Ουσιαστικά είναι ο μόνος λόγος που δεν αναβαθμίζω το ipad...

Παιζει μια χαρα,κατι αλλο σου δημιουργεί το προβλημα..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 15/01/2014 - 10:25

Παίζει το xbmc στο iOs 7?

Στο 5 μου κράσαρε και το έβγαλα.

Ουσιαστικά είναι ο μόνος λόγος που δεν αναβαθμίζω το ipad...

Όντως κάτι άλλο μπορεί να συμβαίνει, στο iPad Air παίζει αεροπορία!!! ver_7.0.4

Αλλά και στο 5S..


@CaLi@


#228   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 15/01/2014 - 15:31

Αυτό που φαίνεται να φταίει είναι το xbmc hub. Μόλις το τρέχω, το τηλέφωνο επανεκκινεί και μετά κάθε φορά που πάω να ανοίξω το xbmc, αυτό κρασσάρει...



#229   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/01/2014 - 17:51

Έχω την εντύπωση πως αν εγκαταστήσουμε το XBMCHub κατεβάσει και προγραμματάκια άχρηστα για τους περισσότερους που απλά επιβαρύνουν την εγκατάσταση και την λειτουργία του XBMC. Ιδιαίτερα σε συσκευές όπως το iPhone που δεν έχουν επεξεργαστηκή ισχύ ίση με τον υπολογιστή σας στο σπίτι, μπορεί να μην είναι σημαντικό να το βάλετε.

 

Για τον λόγο αυτό και όταν έγραψα τον αρχικό οδηγό δεν το ανεφερα. Το είχα δοκιμάσει να το βάλω πριν γράψω τον οδηγό και εκεί που είχα μια βάση με 6000 αρχεία στο cydia μετά το XBMCHub είχα 12000 και βάλε.

 

Επειδή έχω iPhone 4 και πλέον προσέχω πάρα πολύ τι βάζω για να έχω μια σχετικά καλη απόκριση του  κινητού, πιστεύω οτι το να κρατήσουμε την βάση του Cydia σε χαμηλά επίπεδα σημαίνει οτι θα έχουμε ένα πιο γρήγορο cydia.

 

Δεν ήθελα να επιβαρύνω τις συσκευές σας λοιπον με κάτι το οποίο οι περισσότεροι θα το εγκαταστήσουν επειδή το είδαν σε έναν οδηγό και όχι γιατί πραγματικά τους χρειάζεται. Μπορείτε με τα σωστά sources να επιλέξετε τα πακέτα που πραγματικά χρειάζεστε. Γενικότερα δουλεύει σαν το Cydia.

 

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια και για το οτι βοηθάτε ο ένας τον άλλον στο τοπικ. Πραγματικά δεν περίμενα ότι θα έχει τόση απήχηση.

 

Ευχαριστώ πολύ!



#230   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 15/01/2014 - 20:40

Τελικά εγκατέστησα χειροκίνητα το navi-x & fusion και δουλεύει μια χαρά. Προσεχώς και στο ipad2...


Τελευταία επεξεργασία από: sellia, 15/01/2014 - 20:40


#231   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 16/01/2014 - 02:19

Έχω την εντύπωση πως αν εγκαταστήσουμε το XBMCHub κατεβάσει και προγραμματάκια άχρηστα για τους περισσότερους που απλά επιβαρύνουν την εγκατάσταση και την λειτουργία του XBMC. Ιδιαίτερα σε συσκευές όπως το iPhone που δεν έχουν επεξεργαστηκή ισχύ ίση με τον υπολογιστή σας στο σπίτι, μπορεί να μην είναι σημαντικό να το βάλετε.

 

Για τον λόγο αυτό και όταν έγραψα τον αρχικό οδηγό δεν το ανεφερα. Το είχα δοκιμάσει να το βάλω πριν γράψω τον οδηγό και εκεί που είχα μια βάση με 6000 αρχεία στο cydia μετά το XBMCHub είχα 12000 και βάλε.

 

Επειδή έχω iPhone 4 και πλέον προσέχω πάρα πολύ τι βάζω για να έχω μια σχετικά καλη απόκριση του  κινητού, πιστεύω οτι το να κρατήσουμε την βάση του Cydia σε χαμηλά επίπεδα σημαίνει οτι θα έχουμε ένα πιο γρήγορο cydia.

 

Δεν ήθελα να επιβαρύνω τις συσκευές σας λοιπον με κάτι το οποίο οι περισσότεροι θα το εγκαταστήσουν επειδή το είδαν σε έναν οδηγό και όχι γιατί πραγματικά τους χρειάζεται. Μπορείτε με τα σωστά sources να επιλέξετε τα πακέτα που πραγματικά χρειάζεστε. Γενικότερα δουλεύει σαν το Cydia.

 

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια και για το οτι βοηθάτε ο ένας τον άλλον στο τοπικ. Πραγματικά δεν περίμενα ότι θα έχει τόση απήχηση.

 

Ευχαριστώ πολύ!

πιστευεις οτι και το superrepo σαν ρεπο, επιβαρυνει?



#232   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/01/2014 - 10:37

πιστευεις οτι και το superrepo σαν ρεπο, επιβαρυνει?

Τα ρέπος σαν ρέπος δεν επιβαρύνουν πιστεύω. Το XBMCHub προσφέρει ένα Wizard το οποίο αν το τρέξει ο χρήστης κατεβάζει και εγκαθηστά πακετάκια και ρυθμίσεις ώστε να κάνει pre-configure το XBMC. Εκεί είναι η ένστασή μου μόνο.

 

Αν πας χειροκίνητα και κατεβάσεις αυτά που χρειάζεσαι οκ. Πάντα μου ήμουν κατά των αυτοματοποιησμών γιατί δεν ξέρω τι εγκαθηστάται στο σύστημά μου και αν τελικά το χρειάζομαι. Φυσικά αυτό είναι η δική μου γνώμη.



#233   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/01/2014 - 10:50

Τελικά εγκατέστησα χειροκίνητα το navi-x & fusion και δουλεύει μια χαρά. Προσεχώς και στο ipad2...

πιο ειναι το ρεπο για το navy-x?εχει τπτ καλο οπως το icefilms 1channel?



#234   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/01/2014 - 10:52

Τα ρέπος σαν ρέπος δεν επιβαρύνουν πιστεύω. Το XBMCHub προσφέρει ένα Wizard το οποίο αν το τρέξει ο χρήστης κατεβάζει και εγκαθηστά πακετάκια και ρυθμίσεις ώστε να κάνει pre-configure το XBMC. Εκεί είναι η ένστασή μου μόνο.

 

Αν πας χειροκίνητα και κατεβάσεις αυτά που χρειάζεσαι οκ. Πάντα μου ήμουν κατά των αυτοματοποιησμών γιατί δεν ξέρω τι εγκαθηστάται στο σύστημά μου και αν τελικά το χρειάζομαι. Φυσικά αυτό είναι η δική μου γνώμη.

Km κατι ασχετο,ξερεις σε Iphone Και appletv που αποθηκευονται τα subtitles για να πηγενω και να τα σβηνω?



#235   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 16/01/2014 - 11:20

πιο ειναι το ρεπο για το navy-x?εχει τπτ καλο οπως το icefilms 1channel?

Το εγκαθιστάς χειροκίνητα κατεβάζοντάς του από εδώ: https://code.google..../downloads/list



#236   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/01/2014 - 11:26

Km κατι ασχετο,ξερεις σε Iphone Και appletv που αποθηκευονται τα subtitles για να πηγενω και να τα σβηνω?

πως το εγκαθιστω σε iphone?δεν το γραφω οπως περασα το fusion?

#237   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 16/01/2014 - 11:31

Το σώζεις στον υπολογιστή σου και μετά από το iphone μέσω της διαδικασίας install from zip. Απλά ο φάκελος που θα το ψάξεις επειδή είναι στον υπολογιστή σου, θα τον προσεγγίσεις μέσω δικτύου (samba ή nfs)



#238   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/01/2014 - 11:47

Το σώζεις στον υπολογιστή σου και μετά από το iphone μέσω της διαδικασίας install from zip. Απλά ο φάκελος που θα το ψάξεις επειδή είναι στον υπολογιστή σου, θα τον προσεγγίσεις μέσω δικτύου (samba ή nfs)

δεν υπαρχει τροπος να το περασω γραπτος οπως το fusion?



#239   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 16/01/2014 - 11:55

Εγω παντως navi-x και icefilm τα πέρασα μέσα απο το fusion....τα εχει μέσα για να τα περάσεις απο κει....

Knowledge Is Power


#240   shadowman14

shadowman14

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/01/2014 - 12:07

Εγω το δουλευω σε android media centre πανω στην τιβι. Οπως ρωτησε και καποιος παραπανω, κατα τη χρηση αποθηκευει καπου τους υποτιτλους ή βιντεα ή οτιδηποτε αλλο το οποιο καλο θα ταν να σβηνω περιοδικα για να μην γεμιζει; προφανως μιλαω καθαρα για χρηση livestreaming (δεν κατεβαζω κ δεν αποθηκευω ταινιες στο μηχανακι)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες