Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iphone 5vs galaxy s4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1636 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1576   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/07/2013 - 22:44

Τι να κανει? Να βαλει ενα σωστο wifi chipset στις συσκευες της... wifi direct εχουν android συσκευες 2.5 χρονων.. τι να κανει λεει... ρε βαλσαμη, ουτε multitasking στο iphone4 δεν θα εχει... τι εγινε, αφου δεν μασανε τα εργαλεια της apple... παραδεχτειτε ρε και καμια παπαρια της εταιριας σας, δεν θα σας σκοτωσουμε κιολλας...

η τεχνολογια που στηριζετε το airdorp δυστηχος βασιζετε στο τελευταιο chipset που εχει το i5! δεν ξερω καν αν ειχε βγει το chip οταν ειχε βγει το 4s.
τι ενοεις δεν θα εχει multitasking?

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1577   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 30/07/2013 - 22:48

η τεχνολογια που στηριζετε το airdorp δυστηχος βασιζετε στο τελευταιο chipset που εχει το i5! δεν ξερω καν αν ειχε βγει το chip οταν ειχε βγει το 4s.
τι ενοεις δεν θα εχει multitasking?

Ειναι μαμακια να αναπτυσσεις μια τεχνολογια ειδικα για τις τελευταιες συσκευες σου, κ να εχεις γραμμενες τις 2 προηγουμενες συσκευες, που για να λεμε την αληθεια, αυτες οι 2 πουλησανε σαν ζεστο ψωμακι τοσα χρονια... ακομη τρωει πωλησεις το 4s απο το iphone5... πλακα κανουμε τωρα? Ασχετοι δεν ειναι εκει στην apple, απλα ειναι μαμακες...
Εννοω οτι δεν θα υποστηριζει το next generation multitasking της ios7...

#1578   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/07/2013 - 22:53

Ειναι μαμακια να αναπτυσσεις μια τεχνολογια ειδικα για τις τελευταιες συσκευες σου, κ να εχεις γραμμενες τις 2 προηγουμενες συσκευες, που για να λεμε την αληθεια, αυτες οι 2 πουλησανε σαν ζεστο ψωμακι τοσα χρονια... ακομη τρωει πωλησεις το 4s απο το iphone5... πλακα κανουμε τωρα? Ασχετοι δεν ειναι εκει στην apple, απλα ειναι μαμακες...
Εννοω οτι δεν θα υποστηριζει το next generation multitasking της ios7...

η αππλε οταν κανει κατο θελει να το κανει τελειο, για να εκανε το airdrop πανω στο συγκεκρημενο chipset καποιο λογο θα ειναι, δεν γραφει τις πιο παλιες συσκευες μιας και σαν εταιρεια εχει δειξει οτι δινει update
σε οσοσ περισοττερες μπορει

τωρα αυτο που λες για το multitask πρωτη φορα το ακουω, αν δεν μου διαφευγει κατι θα υποστηρηζονται τα παντα, μιας και το νεο multitask ειναι να κανει με το λειτουργικο οχι με hardware

τεσπα παω να δω καμια ταινεια χαχ καληνυχτα σε ολους αυριο παλι

Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 30/07/2013 - 22:53

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#1579   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 30/07/2013 - 22:59

η αππλε οταν κανει κατο θελει να το κανει τελειο, για να εκανε το airdrop πανω στο συγκεκρημενο chipset καποιο λογο θα ειναι, δεν γραφει τις πιο παλιες συσκευες μιας και σαν εταιρεια εχει δειξει οτι δινει update
σε οσοσ περισοττερες μπορει

τωρα αυτο που λες για το multitask πρωτη φορα το ακουω, αν δεν μου διαφευγει κατι θα υποστηρηζονται τα παντα, μιας και το νεο multitask ειναι να κανει με το λειτουργικο οχι με hardware

τεσπα παω να δω καμια ταινεια χαχ καληνυχτα σε ολους αυριο παλι

Εγω ξερω οτι δεν θα το υποστηριζει....
Μια χαρα τελεια δουλευει αυτη η τεχνολογια σε συσκευες android 2.5 ετων, μην λεμε ο,τι θελουμε....
Καληνυχτα φιλε, τα λεμε...

#1580   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 31/07/2013 - 00:22

Τα κοψε ραψε update που δινει τα λες αυτα εσύ σοβαρη υποστήριξη??
Το next generation multi tasking ειναι απλα για γελια... τι ακριβως ειναι το next generation?? Που απλα θα κανει αναβαθμισεις τις εφαρμογές στο background ??!
Το εχει χασει το παιχνίδι η αππλε προς το παρον....
Και Βγάζει μαρκετιστικες ονομασιες για να ψαρωνουν μερικοί και να νομίζουν οτι η αππλε καινοτομισε.....

Για το airdrop δεν το σχολιαζω καν...

Αυτο το οτι δεν παρά δέχεστε καμια μλκια της εταιριας αππλε δεν μπορώ να το καταλαβω.....


#1581   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/07/2013 - 01:00

καθησα διαβασα ολα τα σχολια κ εδω και στο αλλο και με πονεσε το κεφαλι...χαρα στο κουραγιο σας και την ορεξη σας :)

#1582   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/07/2013 - 09:22

Τα κοψε ραψε update που δινει τα λες αυτα εσύ σοβαρη υποστήριξη??
Το next generation multi tasking ειναι απλα για γελια... τι ακριβως ειναι το next generation?? Που απλα θα κανει αναβαθμισεις τις εφαρμογές στο background ??!
Το εχει χασει το παιχνίδι η αππλε προς το παρον....
Και Βγάζει μαρκετιστικες ονομασιες για να ψαρωνουν μερικοί και να νομίζουν οτι η αππλε καινοτομισε.....

Για το airdrop δεν το σχολιαζω καν...

Αυτο το οτι δεν παρά δέχεστε καμια μλκια της εταιριας αππλε δεν μπορώ να το καταλαβω.....

καλημερα, κοψε ραψε τι ενοεις? βαζω στοιχημα δεν ξερεις τι θα εχει καθε συσκευη, αν ξερεις γραψε μου
next generation η λεξη αυτη δεν ακυστηκε ΠΟΤΕ! εδω την ειπανε, η αππλε ειπε οτι ολες οι εφαρμογες θα εχουν πλεον background services , και εβαλε μικρη δωση ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ στο multitask, με απλα λογια το λειτουργικο θα διαβαζει ποτε εσυ ανοιγεις μια εφαρμογη (πιες ωρες) και απο μονο του εκεινες τις ωρες θα σου κανει update την εφαρμογη ωστε οταν την ανοιξεις να ειναι ετοιμη. επισης θα διαβαζει ποτε εισαι συνδεδεμενος σε wifi πχ στο σπιτι σου απο τις 3-6 το μεσημερι και θα προγραμματιζει update και αλλα πραγματα για εκεινη την ωρα επιδη θα ξερει οτι θα εχει wifi συνδεση και το συστημα θα ειναι power up!
απισης οταν ειναι power up και idle το συστημα αν βρει ευκαιρια θα κανει update και διαφορα αλλα επιδη ειναι μια στιγμη ευκαιριας!

με απλα λογια το λειτουργικα μερα με τη μερα θα μαθαινει τι κανεις, τι χρησημοποιεις, που εχεις internet και απο μονο του θα εκτελει προγραμματησμενα update ελεγχους και αλλα! η αππλε εβαλε (εστω και μικρη δωση) τεχνητης νοημοσηνης AI στο λειτουργικο και κανεις σας δεν το πηρε χαμπαρι! ειναι το μελλον σε αυτο το πραγμα.

οσο για μλκ πες μου μια που εκανε να σου πω ναι εχεις δικιο

ολο αυτο απο εδω μεσα ονομαστηκε next generation mulitasking! η αππλε απλα το ειπε updated multitasking

το airdrop δεν σαρεσει? το οτι μπορεις να ανταλαξεις απο ενα δοματιο στο αλλο αρχεια ταχυτατα δεν ειναι καλο? ειναι κατι που το περιμεναν πως και πως μερικοι και μαλιστα εσεις λεγατε ενα feature που δεν εχει η αππλε, τωρα που το εχει ειναι ασχημο?

το παιχνιδι το εχει χασει το ακουμε χρονιααααααα τωρα... αν πιστευεις οτι μια εταιρεια κολοσος χανει ετσι το παιχνιδι οκ....

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#1583   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/07/2013 - 10:20

καλημερα, κοψε ραψε τι ενοεις? βαζω στοιχημα δεν ξερεις τι θα εχει καθε συσκευη, αν ξερεις γραψε μου
next generation η λεξη αυτη δεν ακυστηκε ΠΟΤΕ! εδω την ειπανε, η αππλε ειπε οτι ολες οι εφαρμογες θα εχουν πλεον background services , και εβαλε μικρη δωση ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ στο multitask, με απλα λογια το λειτουργικο θα διαβαζει ποτε εσυ ανοιγεις μια εφαρμογη (πιες ωρες) και απο μονο του εκεινες τις ωρες θα σου κανει update την εφαρμογη ωστε οταν την ανοιξεις να ειναι ετοιμη. επισης θα διαβαζει ποτε εισαι συνδεδεμενος σε wifi πχ στο σπιτι σου απο τις 3-6 το μεσημερι και θα προγραμματιζει update και αλλα πραγματα για εκεινη την ωρα επιδη θα ξερει οτι θα εχει wifi συνδεση και το συστημα θα ειναι power up!
απισης οταν ειναι power up και idle το συστημα αν βρει ευκαιρια θα κανει update και διαφορα αλλα επιδη ειναι μια στιγμη ευκαιριας!

με απλα λογια το λειτουργικα μερα με τη μερα θα μαθαινει τι κανεις, τι χρησημοποιεις, που εχεις internet και απο μονο του θα εκτελει προγραμματησμενα update ελεγχους και αλλα! η αππλε εβαλε (εστω και μικρη δωση) τεχνητης νοημοσηνης AI στο λειτουργικο και κανεις σας δεν το πηρε χαμπαρι! ειναι το μελλον σε αυτο το πραγμα.

οσο για μλκ πες μου μια που εκανε να σου πω ναι εχεις δικιο

ολο αυτο απο εδω μεσα ονομαστηκε next generation mulitasking! η αππλε απλα το ειπε updated multitasking

το airdrop δεν σαρεσει? το οτι μπορεις να ανταλαξεις απο ενα δοματιο στο αλλο αρχεια ταχυτατα δεν ειναι καλο? ειναι κατι που το περιμεναν πως και πως μερικοι και μαλιστα εσεις λεγατε ενα feature που δεν εχει η αππλε, τωρα που το εχει ειναι ασχημο?

το παιχνιδι το εχει χασει το ακουμε χρονιααααααα τωρα... αν πιστευεις οτι μια εταιρεια κολοσος χανει ετσι το παιχνιδι οκ....


ελα ρε αδερφε τωρα ελεος...ποια τεχνητη νοημοσυνη και παπαριες? ειπαμε να υποστηριζεις την apple αλλα οχι κ ετσι....κ ενα σαμσυνγκ 100 ευρω μπορει να σου κανει αυτοματη αναβαθμιση της εφαρμογες οταν ειναι σε wifi...

το air drop μια χαρα ειναι αλλα φυσικα μονο για ανταλλαγη μεταξυ 3 συσκευων...οποτε ψιλο αχρηστο ακομα

#1584   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/07/2013 - 10:51

ελα ρε αδερφε τωρα ελεος...ποια τεχνητη νοημοσυνη και παπαριες? ειπαμε να υποστηριζεις την apple αλλα οχι κ ετσι....κ ενα σαμσυνγκ 100 ευρω μπορει να σου κανει αυτοματη αναβαθμιση της εφαρμογες οταν ειναι σε wifi...

το air drop μια χαρα ειναι αλλα φυσικα μονο για ανταλλαγη μεταξυ 3 συσκευων...οποτε ψιλο αχρηστο ακομα

τωρα αν δεν καταλαβαινεις τι εγραψα και τι κανει δεν μπορω να κανω κατι!
ουτε θα κατσω να ξαναεξηγησω οποιος καταλαβε καταλαβε, οποιος εχει την διαθεση να διαβασει τι κανει το multitask ας διαβασει.

http://bytenow.net/2...ios-7-unveiled/

Apple has also given Multitasking a AI twist by learning when you access certain applications.

http://bgr.com/2013/...on-analysis-3d/

αν ειχαν ολοι την νοοτροποια σας η τεχνολογια δεν θα πηγαινε ποτε μπροστα, ανοιξτε λιγο το μυαλο σας και δειτε τι εχει κανει και τι οχι και αν λεω βλακιες

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#1585   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 31/07/2013 - 11:30

Καλημερα ....
Φιλε ειπαμε να υποστηειζουμε τις συσκευες που εχουμε αλλα ως ενα οριο...
Αυτο στο κανω και με αδροιντ τον 100ε.. να σε προγραμματισω το ποτε θα κανει update το ποτε ειμαι σε wifi και παει λέγοντας. ..
Αυτο ειναι που λεω η αππλε χρησιμοποιεί μαρκετιστικες ονομασιες για να τσιμπανε μερικοι....
;)
Το airdrop καλο... αλλα wifi direct δεν είναι. ..
Και δεν καταλαβαινω γιατί δεν το χρησιμοποιεί τοσο καιρο η αππλε...

Κοψε ραψε ειναι ολα τα ιος5 και μετα σε ολα τα κινητά. ..
Π.χ το ενα δεν εχει σιρι... οχι πλοηγηση στους χαρτες το αλλο... οχι 3d κτηρια στο αλλο... οχι air play mirror ....
Αν αυτα δεν ειναι κοψε ραψε τότε τι ειναι??!

Κ οι μλκιες τις ειναι πολλες...
Και ειδικα σρο 5αρι.... με τα τοσα θεμακια που ειχε...
Και το βασικότερο για τους χαρτες....
Μην τα λεμε παλι....
:)

#1586   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/07/2013 - 11:47

Καλημερα ....
Φιλε ειπαμε να υποστηειζουμε τις συσκευες που εχουμε αλλα ως ενα οριο...
Αυτο στο κανω και με αδροιντ τον 100ε.. να σε προγραμματισω το ποτε θα κανει update το ποτε ειμαι σε wifi και παει λέγοντας. ..
Αυτο ειναι που λεω η αππλε χρησιμοποιεί μαρκετιστικες ονομασιες για να τσιμπανε μερικοι....
;)
Το airdrop καλο... αλλα wifi direct δεν είναι. ..
Και δεν καταλαβαινω γιατί δεν το χρησιμοποιεί τοσο καιρο η αππλε...

Κοψε ραψε ειναι ολα τα ιος5 και μετα σε ολα τα κινητά. ..
Π.χ το ενα δεν εχει σιρι... οχι πλοηγηση στους χαρτες το αλλο... οχι 3d κτηρια στο αλλο... οχι air play mirror ....
Αν αυτα δεν ειναι κοψε ραψε τότε τι ειναι??!

Κ οι μλκιες τις ειναι πολλες...
Και ειδικα σρο 5αρι.... με τα τοσα θεμακια που ειχε...
Και το βασικότερο για τους χαρτες....
Μην τα λεμε παλι....
:)

ακομα δεν κατλαβες πως δουλευει το μθλτιτασκ, απο μονο του το συστημα φτιαχνει προγραμμα δεν το προγραμματιζεις εσυ! προγραμματιστης ειμαι και πιστεψε με ξερω και καταλαβαινω τι ακριβως κανει. αλλιως δεν θα στο ελεγα.

τι διαφορα εχει το wifi direct με το aidrop? και τα 2 wifi p2p ειναι...
στην 7 το 4s δεν πηρε το airdrop λογο hw και μονο,
το 4 δεν πηρε airdrop για τον λογο παραπανω και τα transparent εφε λογο μικρης gpu. κατι αντιστοιχο με το aero των windows
ολα τα αλλα θα τα εχει κανονικα και το 4 kai to 4s

τωρα το δικο μου το 5αρι ειναι αψογο και χωρις θηκη
οι χαρτες ηταν πατατα της αππλε, και το παραφεχτηκε και απελησε και 2 μεγαλα στελεχη! εκανα λαθη το παραδεχτηκαν και τα διορθωσαν! μην περιμενεις καποια εταιρεια να ειναι τελεια και αλανθαστη, σημασια εχει τι κανεις οταν εχεις λαθος? και η αππλε ζητησε συγνωμη και το διορθωσε. τι αλλο να εκανε?

απλα το ios πρεπει να το μελετησεις λιγο και να δεις τι εχει και πως λειτουργει, αν το κατανοησεις θα δεις οτι το android ειναι ενα κακομελετημενο και κακογραμενο λειτουργικο, χημα στο κημα και χωρις φιλοδοξιες, οτι αρπαξει ειναι, βαλε πολλα feature για να εχουμε να λεμε, ασχετα αν δεν δουλευει αψογα. αντι να διορθωσουν την εμπηρια χρησης πετανε ασκοπα πραγματα μεσα για να εχουν πληθορα εφαρμογων.

ενας που δεν ξερει θα πει ωωωω κοιτα τι λειτουργιες εχει.... ασχετα αν δεν χρησημοποιησει καμια και ασχετα αν παντα δεν δουλευουν σωστα!
ενας που εχει κατανοησει και δει πως λειτουργει το ios δεν θα το αλαξει.

ποτε δεν θα σου πω να παρεις ios αλλα θα μπορω να σου πω με επιχηρηματα παντα γιατι το ios ειναι καλυτερο

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#1587   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 31/07/2013 - 12:11

ακομα δεν κατλαβες πως δουλευει το μθλτιτασκ, απο μονο του το συστημα φτιαχνει προγραμμα δεν το προγραμματιζεις εσυ! προγραμματιστης ειμαι και πιστεψε με ξερω και καταλαβαινω τι ακριβως κανει. αλλιως δεν θα στο ελεγα.

τι διαφορα εχει το wifi direct με το aidrop? και τα 2 wifi p2p ειναι...
στην 7 το 4s δεν πηρε το airdrop λογο hw και μονο,
το 4 δεν πηρε airdrop για τον λογο παραπανω και τα transparent εφε λογο μικρης gpu. κατι αντιστοιχο με το aero των windows
ολα τα αλλα θα τα εχει κανονικα και το 4 kai to 4s

τωρα το δικο μου το 5αρι ειναι αψογο και χωρις θηκη
οι χαρτες ηταν πατατα της αππλε, και το παραφεχτηκε και απελησε και 2 μεγαλα στελεχη! εκανα λαθη το παραδεχτηκαν και τα διορθωσαν! μην περιμενεις καποια εταιρεια να ειναι τελεια και αλανθαστη, σημασια εχει τι κανεις οταν εχεις λαθος? και η αππλε ζητησε συγνωμη και το διορθωσε. τι αλλο να εκανε?

απλα το ios πρεπει να το μελετησεις λιγο και να δεις τι εχει και πως λειτουργει, αν το κατανοησεις θα δεις οτι το android ειναι ενα κακομελετημενο και κακογραμενο λειτουργικο, χημα στο κημα και χωρις φιλοδοξιες, οτι αρπαξει ειναι, βαλε πολλα feature για να εχουμε να λεμε, ασχετα αν δεν δουλευει αψογα. αντι να διορθωσουν την εμπηρια χρησης πετανε ασκοπα πραγματα μεσα για να εχουν πληθορα εφαρμογων.

ενας που δεν ξερει θα πει ωωωω κοιτα τι λειτουργιες εχει.... ασχετα αν δεν χρησημοποιησει καμια και ασχετα αν παντα δεν δουλευουν σωστα!
ενας που εχει κατανοησει και δει πως λειτουργει το ios δεν θα το αλαξει.

ποτε δεν θα σου πω να παρεις ios αλλα θα μπορω να σου πω με επιχηρηματα παντα γιατι το ios ειναι καλυτερο


Βαλσαμη, αυτο με το και καλα τεχνητης νουμωσυνης feature, και αλλα τοσα, τα κανεις στο android με το tasker.... εσυ που εισαι προγραμματιστης, ριξε μια ματια

http://tasker.dinglisch.net/

Μπορεις να ορισεις απειρα profiles και actions... μην νομιζεις οτι εκανε κατι μεγαλο η apple με αυτο που λες...
Δεν αμφιβαλλω οτι το ios ειναι ενα σοβαρο κ αξιοπιστο λειτουργικο, αλλα δεν εχει ουτε τα features που μπορει να σου δωσει το android, και φυσικα πλεον το iphone ειναι πολυ πισω τεχνολογικα απο τις android flagships...

Δεν υπαρχει innovation πλεον στην εταιρια δυστυχως... οταν θελει να σου προσφερει δυνατοτητα διαμοιρασμου αρχειων μεσω wifi και εστιαζεται στο hardware του iphone5 και των τελευταιων ipad μονο, αυτο ειναι καφριλικι... και μην μου πεις οτι δεν θα μπορουσε να βρει τροπο να το προσαρμοσει σε ολες τις συσκευες της...
Ολες οι εταιριες κανουν βλακωδεις ενεργειες, δεν ειναι η apple μονο... απλως πρεπει να ανοιγουμε τα ματια μας κ να βλεπουμε...

#1588   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/07/2013 - 12:14

Βαλσαμη, αυτο με το και καλα τεχνητης νουμωσυνης feature, και αλλα τοσα, τα κανεις στο android με το tasker.... εσυ που εισαι προγραμματιστης, ριξε μια ματια

http://tasker.dinglisch.net/

Μπορεις να ορισεις απειρα profiles και actions... μην νομιζεις οτι εκανε κατι μεγαλο η apple με αυτο που λες...
Δεν αμφιβαλλω οτι το ios ειναι ενα σοβαρο κ αξιοπιστο λειτουργικο, αλλα δεν εχει ουτε τα features που μπορει να σου δωσει το android, και φυσικα πλεον το iphone ειναι πολυ πισω τεχνολογικα απο τις android flagships...

Δεν υπαρχει innovation πλεον στην εταιρια δυστυχως... οταν θελει να σου προσφερει δυνατοτητα διαμοιρασμου αρχειων μεσω wifi και εστιαζεται στο hardware του iphone5 και των τελευταιων ipad μονο, αυτο ειναι καφριλικι... και μην μου πεις οτι δεν θα μπορουσε να βρει τροπο να το προσαρμοσει σε ολες τις συσκευες της...
Ολες οι εταιριες κανουν βλακωδεις ενεργειες, δεν ειναι η apple μονο... απλως πρεπει να ανοιγουμε τα ματια μας κ να βλεπουμε...

παλι δεν εχεις καταλαβει, σε αυτο που μου δειχνεις βαζεις εσυ τις εντολες και τα profiles... στο ios 7 ολα αυτα τα φτιαχνει απο μονο του το λειτουργικο.....

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#1589   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 31/07/2013 - 12:59

παλι δεν εχεις καταλαβει, σε αυτο που μου δειχνεις βαζεις εσυ τις εντολες και τα profiles... στο ios 7 ολα αυτα τα φτιαχνει απο μονο του το λειτουργικο.....

Ε αυτο σου λεω, δεν ειναι κατι το μαγικο, ή το καινοτομο... αν εγω εχω καποιες γνωσεις κ μπορω να δουλεψω το tasker, τι να το κανω το ios βρε παληκαρι μου? Απογειωνω την συσκευη μου, και κανω πραγματα που στο ios θα μου τα δωσουν σε 2 χρονια (αν μου τα δωσουν)... καταλαβες? Ενα απο τα πολυ θετικα του android, απλα απαιτει κ καποιες γνωσεις

#1590   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/07/2013 - 13:03

δεν ειναι κενοτομο να βαζεις το πρωτο AI? ρε παιδια αυτο που λες οσο και αν το μαθεις το προγραμμα εσυ θα εισαι που θα δινεις τις εντολες! το ios 7 ΤΙΣ ΔΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΘΑΙΝΕΙ, το δικο μου τηλεφωνο θα εκτελει διαφορετικα πραγματα απο οτι το δικο σου! τι αλλο να σου πω να το καταλαβεις......
αναλογα με τον τροπο ζωης μου και το που ειμαι τι κανω και τι διαβαζω θα εκτελει αντιστοιχα και τις ενημερωσεις που πρεπει, το δικο σου iphone θα κανει τα πραγματα βασει του δικου σου τροπου ζωης!!!!

δεν θα λες εσυ οταν εχει wifi κανε update! το ios θα καταγραφει οταν εσυ εισαι σπιτι ποσες ωρες εισαι στο wifi θα φτιαχνει πλανο και βαση των στοιχειων που θα εχει συλλεξει θα βγαλει δικο του προγραμμα να εκτελεσει...

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες