Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

OS X Mavericks: H νέα έκδοση του λειτουργικού της Apple με Finder tabs, Tags και Multiple Displays


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#691   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 26/10/2013 - 21:27

εγω που το εχω κατεβασει και το εγκατεστησα επιτυχως ....για ποιον λογο οταν μπαινω στο appstore μου το βγαζε σε επιλογη  download ? να το ξανα κατεβασω ? 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#692   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/10/2013 - 21:32

εγω που το εχω κατεβασει και το εγκατεστησα επιτυχως ....για ποιον λογο οταν μπαινω στο appstore μου το βγαζε σε επιλογη  download ? να το ξανα κατεβασω ? 

Όχι δεν χρειάζεται. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#693   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 26/10/2013 - 21:34

οκ τζιμακο ! υ.γ εισαι παντου αδερφε !



#694   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 26/10/2013 - 22:01

Ευχάριστη έκπληξη ήταν ότι μετά την αναβάθμιση (από GM σε App-Store retail) το "other" μηδενίστηκε!!  

 

Τα καμία 50gb που είχαν κρατηθεί από τα local saved, όχι μονο μου δόθηκαν πάλι πίσω, αλλα δεν έχει κρατήσει τίποτα. Ούτε 1 γίγα!

 

Το παρατήρησε κανένας άλλος;;

 

 

 

Συνημμένο αρχείο  Capture d’écran 2013-10-26 à 13.36.23.png   640.36KB   31 λήψεις


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 26/10/2013 - 22:03

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#695   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 26/10/2013 - 22:54

Καλησπερα σε ολους εγω την βλεπω την ξανα βλεπω και το σκεφτομαι να το κανω........δεν το εχω κανει ακομα το update  θελω να βαιβεωθω οτι δουλευεουν το mtorrent,virtoual dj,invisnor lite ,adobe...κ αρκετα αλλα αν ξερει κανεις ας μου πει...την γνωμη του



#696   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 27/10/2013 - 01:47

Καταρχην χρονια πολλα αν και λιγο καθυστερημενα στον Δημητρη και σε καθε Δημητρη εδω μεσα για την γιορτη του...εδω σε μας Θεσσαλονικα ειναι και σουπερ μαστερ-αγιος χαχαχαχα !!

Τα περασα τα Μαβερικια , ενταξει εχουν καποια μπαγκς δεν μπορω να πω οτι ειναι φουλ ΟΚ...!!

Σε σχεση με την σαβουρα 10.8.5 ειναι καλυτερα....επιτελους φυγαμε απο τα κολο-Μ.Λαιον !!

1) Ενεργοποιησηα το Power Nap στον iMac , να δουμε πως θα παει...!!

2) Στο αι-μεσσετζ ενω λειτουργει δηλαδη ερχονται τα μηνηματα , δεν παιζουν τα νοτιφικεισιονς...στο αππλ σαπορτ φορουμ χαμος επι του θεματος...γενικα στο αππλ σαπορτ χαμος απο 100000000000 τρελα-παραξενα μπαγκς στο Μαβερικ !!

3)Το αι-μεσετζ ενω το ανοιγω και το στελνω στο μπακραουντ και ενω τρεχει , δεν αναβει το λαμπακι στο ντοκ...μολις στειλω η παρω 1 μηνημα , αμμεσως αναβει χαχαχα...μπαγκ !!

4) Το σκριν σειβερ ενω το εχω ορισει στα 5 λεπτα...το αλλαξα στα 2 λεπτα...δεν ξεκινα...χθες ξεκινησε κανονικα , σημερα οχι....αμμεσως στο 10λεπτο πεφτει σε σλιπ οπως και το εχω ορισει παρακαμπτοντας το σκριν σειβερ !!

5)Το σημα του αιρ πλει μιρορινγκ πανω στην μπαρα , μωλις το αππλ τβ πεσει σε υπνο και ο μακ το ιδιο και μετα απο καποια ωρα τον ξυπνησω...το σημα ενω κανονικα θα επρεπε να μενει τωρα χανεται...πρεπει να κανω επανεκινηση τον μακ και να ξυπνησω το αππλ τβ για να εμφανιστει !!

Στο αι-τουνες παραμενει κανονικα !!

6) Με τον Σερβερ συνεργαζεται τελεια...το ταιμ μασιν δυκτιακα στον σερβερ γινεται μπαμ-μπαμ...κανενα προβλημα !!

7) Τους δυκτιακους δισκους στον σερβερ πλεων ΔΕΝ τους χανει...μετα απο ξυπνημα....οπως γινοταν στο Μ.Λαιον καμια φορα !!

Ενταξει θελει ακομα δουλεια...τα μπαγκς ειναι σε πααααρα πολλους και πολλα και διαφορα !!

Το ιστορικο ΜΕΣΑ στον σαφαρι που ειναι πλεων ??...δεν εννω αυτο πανω αριστερα διπλα στο βιου γραμμενο...!! Καθε φορα τα καθαριζα μονος μου το ιστορικο...τωρα που χαθηκε...??


Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 27/10/2013 - 01:54


#697   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/10/2013 - 02:17

Ευχάριστη έκπληξη ήταν ότι μετά την αναβάθμιση (από GM σε App-Store retail) το "other" μηδενίστηκε!!  

 

Τα καμία 50gb που είχαν κρατηθεί από τα local saved, όχι μονο μου δόθηκαν πάλι πίσω, αλλα δεν έχει κρατήσει τίποτα. Ούτε 1 γίγα!

 

Το παρατήρησε κανένας άλλος;;

 

 

 

attachicon.gifCapture d’écran 2013-10-26 à 13.36.23.png

Εγω παρατηρώ κάτι άλλο !!!!
Μπορείς να δώσεις link για το wallpaper?   

Επίσης μια παρατήρηση και απορία για όποιον μπορεί να το λύσει
---> Πως γίνεται να εξαφανίσεις στο Safari 7.0 τα bookmark bar τα 2 πρώτα εικονίδια? (show sidebar  , Show Top sites ) , αν είναι δυνατόν δεν μπορω να  το βρω......
????????????????



#698   bird

bird

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/10/2013 - 03:57

μολις  βρηκα αυτο 

εγω το δημιουργησα επιτυχως χωρις diskmaker!απλα πρεπει να κανεις φορματ το usb  χρησιμοποιωντας GUID PARTITION TABLE!υπαρχουν οδηγοι στο νετ περι αυτου!τη μεταβαση την εκανα απο lion!κανοντας αυτο και μεσω terminal μπορεις να το δημιουργησεις χωρις προβληματα!



#699   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 27/10/2013 - 08:43

Εγω παρατηρώ κάτι άλλο !!!!
Μπορείς να δώσεις link για το wallpaper?   

 

 

Να της φέρεσαι καλά, και να την αγαπάς!  :rolleyes: (λινκ)


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#700   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 27/10/2013 - 09:49

Ευχάριστη έκπληξη ήταν ότι μετά την αναβάθμιση (από GM σε App-Store retail) το "other" μηδενίστηκε!!  

 

Τα καμία 50gb που είχαν κρατηθεί από τα local saved, όχι μονο μου δόθηκαν πάλι πίσω, αλλα δεν έχει κρατήσει τίποτα. Ούτε 1 γίγα!

 

Το παρατήρησε κανένας άλλος;;

 

 

 

attachicon.gifCapture d’écran 2013-10-26 à 13.36.23.png

 

Το παρατήρησα και γώ Λουκά, όπως και παρατήρησα πως με την τωρινή GM δεν τρώει πλέον την Free Ram στο File Cache που χα δημοσιευσει πριν λίγο καιρό, αυτή τη στιγμή π.χ. έχω πραγματικά Free 10.16GB με 6 tabs στον Safari και ανοιχτα μερικά projects στο Wavelab :)



#701   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3939 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 27/10/2013 - 10:08

Στα γρηγορα γιατί δεν έχω χρόνο πλεον να παρακολουθώ! Ειναι βαριά η φούστα του τσολιά κ δεν μας αφήνουν να έχουμε κινητά στην προεδρικη φρουρα!


Το airdrop παλι δεν δουλευει με το 5αρι;

Η εντολή purge αντικαταστάθηκε με κατι άλλο;

Γενικά λίγες διάφορες εχει απο το 10.8 αλλα τι περίμενα κιολας θα μου πεις!

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#702   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 27/10/2013 - 10:20

ολα δουλευουν ενταξει...ευτυχως .....και απο ειδα μου ελευθερωσε 150 gb απο την αποθηκευση απο το *αλλο*...μια χαραααααααα



#703   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 27/10/2013 - 11:32

ξερει καποιος γιατι δεν μπορω με το ποντικη δεξια αριστερα να παω σε μια σελλιδα που εχω ανοιχτει και πρεπει να το κανω με το βελακι απο τον browser συμβαινει κ σε κανεναν αλλο???εχω imac...



#704   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/10/2013 - 11:33

Ναι γιατί θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του mouse από το System Preferences και να τικάρεις την επιλογή. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#705   gerakas

gerakas

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2013 - 12:29

Παρατήρησε κανείς μείωση στην μπαταρία σε mbp retina 13'' μετά την αναβάθμιση σε mavericks? Και όσοι λέτε ότι είδατε θετική διαφορά, πώς το κρίνατε; Υπάρχουν αξιόπιστα κριτήρια να το αξιολογήσουμε αυτό; Ευχαριστώ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες