Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

πρόβλημα με linkbucks


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2013 - 15:35

καλησπέρα σας,

εχω ενα πρόβλημα. Οταν παταω κάποιο λινκ στον σαφαρι και με πάει σε νεο παράθυρο, αντι να δειξει αυτο που επέλεξα, με πάει σε ενα αλλο λινκ, στο linkbucks. Το ιδιο γινεται κ στο φορητο που εχω στην εργασία μου (με windows ομως εκει)

Οταν κάνω καθαρισμό με το cleanmymac , δεν εχω αυτό το πρόβλημα αλλά για λιγό. Μετα από λίγο μου το ξανακάνει.

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να απαλλαγώ από αυτό??? Ειναι κάποιο add? κάπου διάβασα ότι είναι κάτι σαν ιος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/06/2013 - 00:47

Μόνο εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα; 😔😔

#3   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 17/06/2013 - 12:03

Το πρόβλημα δεν το έχει ο υπολογιστής σου αλλά κάποιο από τα website που επισκέπτεσαι...
Behind the Scenes...

#4   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 17/06/2013 - 14:18

Ρίξε μια ματια εδώ για να δεις τι ακριβώς είναι το προβλημα σου, και μετα ριξε και μια ματια εδω μηπως οι προτάσεις που δινουν τα μελη στο forum της "Apple Support Communities" σε βοηθήσουν κάπου.

Ειναι Trojan και εγκαθίσταται χωρις να πατήσεις installed. (δεν χρειαζεται καν την έγκριση σου δλδ).


Μην ξεχασεις πανω απο ολα να εχεις κάνει ολες τις αναβαθμίσεις του Mac σου, και του Java.

Kαλη τύχη...

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#5   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2013 - 14:36

Το πρόβλημα δεν το έχει ο υπολογιστής σου αλλά κάποιο από τα website που επισκέπτεσαι...


Δεν ισχύει αυτό που λες! Γιατί από τον φορητό της γυναίκας μου , δεν έχω τέτοιο θέμα !!

#6   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2013 - 14:38

Ρίξε μια ματια εδώ για να δεις τι ακριβώς είναι το προβλημα σου, και μετα ριξε και μια ματια εδω μηπως οι προτάσεις που δινουν τα μελη στο forum της "Apple Support Communities" σε βοηθήσουν κάπου.

Ειναι Trojan και εγκαθίσταται χωρις να πατήσεις installed. (δεν χρειαζεται καν την έγκριση σου δλδ).


Μην ξεχασεις πανω απο ολα να εχεις κάνει ολες τις αναβαθμίσεις του Mac σου, και του Java.

Kαλη τύχη...


Σ ευχαριστώ πολύ ! Θα το κοιτάξω !!!

#7   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 17/06/2013 - 15:38

Δεν κάνει τιποτα,

Ελπιζω να βρεις ακρη.

Τωρα όσο για αυτο που λεει ο Βασίλης (@iPhoneHellas) δεν έχει και τοσο αδικο με την έννοια οτι ο υπολογιστής σου δεν επαθε κατι (hard ware ας πουμε) αλλα κάποιο απο τα web sites που επισκέφθηκες, σου κόλλησε αυτό το 'ψευδο addon' διαφήμισης, που σου κανει ρεντιρεκτ στον broswer σου. ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 17/06/2013 - 15:39

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#8   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2013 - 18:57

Δεν κάνει τιποτα,

Ελπιζω να βρεις ακρη.

Τωρα όσο για αυτο που λεει ο Βασίλης (@iPhoneHellas) δεν έχει και τοσο αδικο με την έννοια οτι ο υπολογιστής σου δεν επαθε κατι (hard ware ας πουμε) αλλα κάποιο απο τα web sites που επισκέφθηκες, σου κόλλησε αυτό το 'ψευδο addon' διαφήμισης, που σου κανει ρεντιρεκτ στον broswer σου. ;-)


Ε σίγουρα από κάποιο σάιτ το κόλλησα! Πάντως είναι σοβαρό γιατί δεν μπορώ να σερφάρω!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες