Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

Αγαπημένες Ταινίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
680 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/03/2016 - 23:55

Λοιπόν η ταινία είναι φανταστική. Θεωρώ πως ότι συναισθήματα γέμισα, είναι πολύ λίγα να εκφραστούν σε 5,10 γραμμές. Νομίζω οτι ο τίτλος είναι πολύ λάθος και θα έπρεπε να λέγεται ''Σονάτα για έναν καλό άνθρωπο''. Οσκαρικές ερμηνείες αααα και τώρα διάβασα τα σχόλια του ριζο.... που είναι για άλλη μια φορά με τις απαντήσεις τους καταντούν γραφικοί και γελοίοι(και όχι ήρωας δεν ήταν ο συγγραφέας όπως αναφέρουν στο ιντερνετ, αλλά ο ήρωας ήταν ο πράκτορας της Στάζι.).

1000+ στον Pinturicchio η ταινία ήταν φανταστική και σας προτρέπω να την δείτε.


Δες και amores perros...περιμενω γνωμη


Sent from my jb iPhone 4 using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1083 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 10/03/2016 - 12:47

"Victoria" 2:30 ώρες σχεδόν.. Μονοπλανο. Γερμανικό, του σκηνοθέτη του run Lola run..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#648   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 10/03/2016 - 15:37

@agpol07 μια καλοπροαίρετη διόρθωση, το πολυαγαπημένο Run Lola Run το σκηνοθέτησε ο Tom Tykwer, αυτός ηταν ηθοποιός εκεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#649   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1083 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 10/03/2016 - 15:47

Σωστός.. Εγώ μπερδεύτηκα. Αν δεν το'χεις δει δες το, αξίζει. Σκέψου είναι από την αρχή μέχρι το τέλος χωρίς cut. Και νομίζω το πέτυχαν με την 3η προσπάθεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#650   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 11/03/2016 - 07:25

Είναι στη λίστα των επόμενων ταινιών που θα δω!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#651   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2016 - 23:53

Οι θεοί της Αιγύπτου 3/10 

Το Λονδίνο έπεσε 1/10 κάτω από τον Όλυμπο που και αυτός είχε πέσει αρκετά κάτω το 2011

Deadpool 5/10 όλη η ταινία είναι μια σκηνή. Το καπελάκι μου το βγάζω για τους χιουμοριστικούς διαλόγους.

Star wars 6.5/10 αν και δεν είμαι λάτρης των star wars

Ex Machina 5/10 μια πολύ πολύ μέτρια ταινία που προσπαθεί να σου μπερδέψει το μυαλό και ποιον να πιστέψεις αλλά δεν το καταφέρνει ούτε στο ελάχιστο



#652   zoinas

zoinas

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/05/2016 - 10:29

Οι θεοί της Αιγύπτου 3/10
Το Λονδίνο έπεσε 1/10 κάτω από τον Όλυμπο που και αυτός είχε πέσει αρκετά κάτω το 2011
Deadpool 5/10 όλη η ταινία είναι μια σκηνή. Το καπελάκι μου το βγάζω για τους χιουμοριστικούς διαλόγους.
Star wars 6.5/10 αν και δεν είμαι λάτρης των star wars
Ex Machina 5/10 μια πολύ πολύ μέτρια ταινία που προσπαθεί να σου μπερδέψει το μυαλό και ποιον να πιστέψεις αλλά δεν το καταφέρνει ούτε στο ελάχιστο

Το deadpool είναι αναμφισβήτητα από τις ταινίες της χρονιάς. Μπορεί η πλοκή να είναι απλή και να την έχουμε 'ξαναδεί' σε super hero movies.Μπορεί να στηρίζεται αρκετά σε βαρετό ψιλορομάντζο.η πρωτοτυπία όμως των διαλόγων ,ο αυτοσαρκασμός κάθε λεπτό ,και η 'πλάκα' χωρίς απολύτως κανένα ήθικο φραγμό το καθιστούν εξαιρετικό .plus ο Ryan Reynolds μοιάζει να γεννήθηκε για το ρόλο.

#653   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2016 - 15:33

civil war δεν ξέρω πόσο να την βαθμολογήσω την ταινία και τον Κάπτεν Αμέρικα. Μάλλον με παύλα θα την βαθμολογούσα. Ο ορισμός της μ@στούρ@ς. Όσες φορές έβαλα να την δω κοιμήθηκα. 4 φορές επιχείρησα 4 φορές κοιμήθηκα. Από το πρώτο 20λεπτο η ταινία κάνει τα πάντα να σε κοιμήσει. Δεν επιχείρησα μόνο οδοντογλυφίδες να βάλω στα μάτια μου. Πολύ ρηχό σενάριο καμία σχέση με το Αμέρικα το 2 που ήταν πολύ καλό και σε κρατούσε σε εγρήγορση. Σας συνιστώ να την δείτε εαν έχετε προβλήματα με τον ύπνο σας. Δεν κατάφερα να την δω ποτέ μόνο μέχρι 1 ώρα άντεξα.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 01/06/2016 - 15:34


#654   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/06/2016 - 12:41

Όταν δεν έχεις επαφή με τα Comic γενικότερα και δεν ασχολείσαι, αλλά πας απλά για να πεις οτι την είδες προφανώς και δε θα σου κάνει αίσθηση.

 

Η ταινία για τα δεδομένα της ήταν πάρα πολύ καλή.

 

Απλά έπεσαν και αυτοί της Marvel στην ίδια παγίδα να χωρέσουν Black Panther & Spiderman για τις ταινίες τους που έρχονται και ξεχείλωσε λίγο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#655   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2016 - 12:59

Όταν δεν έχεις επαφή με τα Comic γενικότερα και δεν ασχολείσαι, αλλά πας απλά για να πεις οτι την είδες προφανώς και δε θα σου κάνει αίσθηση.

 

Η ταινία για τα δεδομένα της ήταν πάρα πολύ καλή.

 

Απλά έπεσαν και αυτοί της Marvel στην ίδια παγίδα να χωρέσουν Black Panther & Spiderman για τις ταινίες τους που έρχονται και ξεχείλωσε λίγο.

Διαφωνώ. Δεν έχει καμία σχέση με το captain america το πρώτο και φυσικά καμία σχέση με το 2. Ακόμα και το avengers το τελευταίο που βγήκε θα το χαρακτήριζα επικό και με τις μάχες που είχε ήταν ανεπανάληπτο. Αλλά αυτό δεν μου έκανε καμία αίσθηση.



#656   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/06/2016 - 13:02

Βασικά το καλύτερο Cap ήταν το 2ο. Και όλες οι τανίες ακολουθούν το σύμπαν της Marvel με βάσει τα Comic.

 

Άσχετα οτι άλλο τέλος περιμέναμε στο Civil War. Όσο για το τελευταίο Avengers πάλι ήταν μέτριο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#657   zoinas

zoinas

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/06/2016 - 14:02

Xmen apocalypse: η Τρίτη ταινία της ανανεωμένης εποχής των υπερηρώων της marvel είναι ίσως και η λιγότερο καλή της σειράς χωρίς να σημαίνει πως είναι κακή. Οι πυλώνες είναι ακόμη ο Fassbender, ο Macavoy και η Lawrence αλλά με πλοκή προβλέψιμη και βιασύνη να 'εμφανιστούν' πολλοί χαρακτήρες. Ο Oscar Isaac σαν villain προσπαθεί αλλά κάποιες στιγμές θυμίζει καρικατούρα 'κακου'. Την παράσταση κλέβει ο απίθανος quicksilver!

#658   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 03/06/2016 - 16:38

Xmen apocalypse: η Τρίτη ταινία της ανανεωμένης εποχής των υπερηρώων της marvel είναι ίσως και η λιγότερο καλή της σειράς χωρίς να σημαίνει πως είναι κακή. Οι πυλώνες είναι ακόμη ο Fassbender, ο Macavoy και η Lawrence αλλά με πλοκή προβλέψιμη και βιασύνη να 'εμφανιστούν' πολλοί χαρακτήρες. Ο Oscar Isaac σαν villain προσπαθεί αλλά κάποιες στιγμές θυμίζει καρικατούρα 'κακου'. Την παράσταση κλέβει ο απίθανος quicksilver!


Συμφωνω στο σχολιασμο της ταινιας. Quicksilver και τα μυαλα στα μπλεντερ.

Οσο για το Captain America 3 που αναφερθηκε πιο πανω. Οχι και υπνος. Αλλη ταινια θα δες. Το 2 καλυτερο συμφωνω αλλα και το Civil war δεν απογοητευει.

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 03/06/2016 - 16:41


#659   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2016 - 01:25

Λοιπον θα μπορουσατε να βοηθησετε και μενα; Δυο εβδομαδες θα παω εκδρομη στο εξοχικο και σιγουρα θα δουμε 5,6 ταινιες στον υπολογιστη. Μπορειτε να μου κανετε μια λιστα σας παρακαλω;
Εκτος απο τις ταινιες exam,the gift,gone girl,και το the boy next door και ολα τα saw.

Ας ειναι μυστηριου,λιγο θριλερ ψυχολογικα,ψιλο περιπετειες πχ non stop και οχι παλιες ταινιες απο 2008 μεχρι φετος


Σημαντικο! Απογορευονται οι προτασεις σε ταινιες εξορκισμων γιατι θα παει πομολο απο εμενα.

#660   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 17/06/2016 - 15:07

Λοιπον θα μπορουσατε να βοηθησετε και μενα; Δυο εβδομαδες θα παω εκδρομη στο εξοχικο και σιγουρα θα δουμε 5,6 ταινιες στον υπολογιστη. Μπορειτε να μου κανετε μια λιστα σας παρακαλω;
Εκτος απο τις ταινιες exam,the gift,gone girl,και το the boy next door και ολα τα saw.

Ας ειναι μυστηριου,λιγο θριλερ ψυχολογικα,ψιλο περιπετειες πχ non stop και οχι παλιες ταινιες απο 2008 μεχρι φετος


Σημαντικο! Απογορευονται οι προτασεις σε ταινιες εξορκισμων γιατι θα παει πομολο απο εμενα.

http://www.imdb.com/title/tt0436374/
http://www.imdb.com/...9/?ref_=nv_sr_1
http://www.imdb.com/...0/?ref_=nv_sr_1
Ισπανόφωνες και οι τρεις μια και είμαι λάτρης του είδους και απίστευτες!!!!


You'll Never Walk Alone **JFT96**

Τελευταία επεξεργασία από: tselpemts, 17/06/2016 - 15:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες