Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 με κλειδωμένο IMEI από Orange UK


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/09/2013 - 10:32

Πριν προχωρήσετε σε αναβάθμιση σε ios7 περιμενετε λίγο να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τις rsim.

Στο iOS7 beta6 η apple πρόσθεσε κώδικα που καθιστά τις rsim άχρηστες αλλά ευτυχώς δε τον έχει ενεργοποιησει ακόμη. Όταν βγει η golden master θα ξέρουμε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   falena1122

falena1122

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2013 - 11:45

καταρχην πρεπει να μπεις στο checkmend.com και να βαλεις το imei σου κ να δεις που ειναι κλειδωμενο, αν ειναι blacklisted, αν ειναι listed as stolen κα. κοστίζει 2 λιρες αλλα μονο εκει μπορεις να τα δεις. αν δεν ειναι blacklisted η δηλωμένο ως κλεμμενο, τοτε στο ebay εχει καποιες καλες τιμες(40-50ευρω) για factory unlock μιλαμε παντα. αν ομως ειναι blacklisted η banned η barried, υπαρχουν λιγοι που ξεκλειδωνουν. εγω ειχα ξεκλειδωσει ενα στην o2 uk με 120 ευρω. οτι αλλο κ να κανεις, ειναι απλα λαθος. δεν θα μπορεις να κανεις update ios γιατι υποστηρίζουν μονο συγκεκριμενα firmware. εννοω τις gavay sim κ ολα αυτα τα παρομοια άχρηστα πραγματα



#18   dirving69

dirving69

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/09/2013 - 12:54

καταρχην πρεπει να μπεις στο checkmend.com και να βαλεις το imei σου κ να δεις που ειναι κλειδωμενο, αν ειναι blacklisted, αν ειναι listed as stolen κα. κοστίζει 2 λιρες αλλα μονο εκει μπορεις να τα δεις. αν δεν ειναι blacklisted η δηλωμένο ως κλεμμενο, τοτε στο ebay εχει καποιες καλες τιμες(40-50ευρω) για factory unlock μιλαμε παντα. αν ομως ειναι blacklisted η banned η barried, υπαρχουν λιγοι που ξεκλειδωνουν. εγω ειχα ξεκλειδωσει ενα στην o2 uk με 120 ευρω. οτι αλλο κ να κανεις, ειναι απλα λαθος. δεν θα μπορεις να κανεις update ios γιατι υποστηρίζουν μονο συγκεκριμενα firmware. εννοω τις gavay sim κ ολα αυτα τα παρομοια άχρηστα πραγματα

Μήπως μπορείς να παραθέσεις τα συγκεκριμένα links (αν τα έχειςφυσικά) με 40-50 ευρώ γιατί εγω κάτω απο 120 ευρώ δεν έχω καταφέρει να βρώ...

ευχαριστώ :)



#19   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 09/09/2013 - 13:01

Μήπως μπορείς να παραθέσεις τα συγκεκριμένα links (αν τα έχειςφυσικά) με 40-50 ευρώ γιατί εγω κάτω απο 120 ευρώ δεν έχω καταφέρει να βρώ...

ευχαριστώ :)

 

Μια απο τα ιδια. Εχω και εγω το ιδιο iPhone κλειδωμενο στην ιδια εταιρια και κατω απο 100 ευρω δεν εχω βρει τιποτα(εχω βρει απο 102-108 και πανω νομιζω).

 

Επισης φιλε να σου πω που εχω την r-sim 8+ και ios 6.1.4 δεν εχω καταφερει να φτιαξω το data ουτε εχω αναγνωριση κλησεων..... Δεν ξερω αν φταιει οτι ειναι η r-sim8+ η sim μου που ειναι απο αυτες που δινει η cosmote για τα iphone 5.

 

Εαν δεν υπαρχει μεσω jailbreak κανενας τροπος για καλυτερο ξεκλειδωμα( γτ αυτοι που βγαζουν την rsim υποστηριζουν οτι οσοι μπορουν να κανουν jailbreak μπορουν να βαλουν και καποιο προγραμμα που τους βοηθαει) τοτε μπορει να δοκιμασω να πραγγειλω και καμια φτηνη rsim απο ebay η θα μαζεψω λεφτα για official unlock.....

 

 

Εαν θες r-sim απο Ελλαδα μπορεις να βρεις εδω http://gsmcorner.gr/...rsim8-gold.html (sorry εαν δεν επρεπε να βαλω το λινκ).



#20   Lefters

Lefters

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/09/2013 - 13:38

http://www.ebay.co.u...=item4ac70b54bf εγώ έχω ξεκλειδώσει απο εδώ με αναμονή 3 μέρες...



#21   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/09/2013 - 14:24

Οι rsim δε παίζουν καλά με καινούριες καρτες cosmote.

Υπομονη μέχρι να βγει νεοτερο patch που να φτιάξει το πρόβλημα με το 3G και τις 128Κ SIM.

Το jailbreak βοηθάει μόνο στην περίπτωση που εχεις cdma τηλέφωνο και θες να φτιάξεις το 3g και τα ενδεχόμενα sms.

Για το caller id δοκίμασε να βάλεις το 0030 μπροστά από κάθε νούμερο

#22   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/09/2013 - 16:54

Μια απο τα ιδια. Εχω και εγω το ιδιο iPhone κλειδωμενο στην ιδια εταιρια και κατω απο 100 ευρω δεν εχω βρει τιποτα(εχω βρει απο 102-108 και πανω νομιζω).

Επισης φιλε να σου πω που εχω την r-sim 8+ και ios 6.1.4 δεν εχω καταφερει να φτιαξω το data ουτε εχω αναγνωριση κλησεων..... Δεν ξερω αν φταιει οτι ειναι η r-sim8+ η sim μου που ειναι απο αυτες που δινει η cosmote για τα iphone 5.

Εαν δεν υπαρχει μεσω jailbreak κανενας τροπος για καλυτερο ξεκλειδωμα( γτ αυτοι που βγαζουν την rsim υποστηριζουν οτι οσοι μπορουν να κανουν jailbreak μπορουν να βαλουν και καποιο προγραμμα που τους βοηθαει) τοτε μπορει να δοκιμασω να πραγγειλω και καμια φτηνη rsim απο ebay η θα μαζεψω λεφτα για official unlock.....


Εαν θες r-sim απο Ελλαδα μπορεις να βρεις εδω http://gsmcorner.gr/...rsim8-gold.html (sorry εαν δεν επρεπε να βαλω το λινκ).

για αναγνώριση κλήσεων πρέπει να βάλεις στις επαφές σου το +30.

#23   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 09/09/2013 - 16:59

Και εμένα για εκεί με βλέπω όταν μαζέψω τα λεφτά.

#24   Mocker

Mocker

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/09/2013 - 16:42

καλησπέρα παιδιά, επειδή έχω χαθεί στα subforums μέσα μποεί καποιος να μου πει τον unofficial τροπο για unlock σε iphone5 εκτός του r-sim και σίγουρα δίχως χρήματα 
αγοράζοντας σπαστιρι.
ευχαριστώ



#25   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/09/2013 - 16:49

Δεν υπάρχει άλλη λύση. Είτε R-SIM, είτε κάνεις Official..

 

Software Unlock έχει εγκαταλειφθεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες