Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

Apple's event: This should brighten everyone’s day


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1296 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:14

πες τα φιλε. η apple σημερα καινοτόμησε  :lol:  64bit με 2 gb ram και με την οθονη του 5. Κοινως δεν θα αξιοποιηθει ποτε... Η apple με τον cook και σημερα δεν εδειξε τπτ απολύτως... προσπαθησε να πεισει τους χαζους με τα 64bit αλλα γελανε και οι πετρες...

βγαλε συμπερασμα


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:15

Για να κράζει ο κόσμος κάτι θα ξέρει.

 

Ειδικά εσύ που περίμενες τόσα πολλά δεν καταλαβαίνω πως είσαι ικανοποιημένος.

 

Πολύ λίγα πράγματα για φέτος. 

 

Η Apple αν συνεχίσει έξω σε λιγο θα χάσει ότι έχτισε τόσα χρόνια.

 

Δεν μπορείς να κάνεις σωστή συζήτηση για κάτι ουσιαστικα ανύπαρκτο.

 

Κακά τα ψέμματα , αλλά πια λέμε "καθε περυσι και καλυτερα".

 

Και μην ακουω ότι έκανε αναβαθμίσεις!

 

Η κάμερα για 3η χρονια 8ΜP με μονη αναβάθμιση το φακο!!! αν είναι δυνατόν!

 

Η Sony βάζει 21ΜΡ φακό και εδώ παλεύουν να βελτιώσουν έναν 8άρη!

 

Μείνε εσυ ικανοποιημένος με αυτά λοιπόν.

Τώρα κάποιος τυφλός θα σου πει, Ε να πας στην Sony δεν σε θέλουμε εδώ!!!!!  :P  :P



#408   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:15

ναι ξερω πρεπει να εχει 300 mp για να ειναι καλη, να βγαζουμε φωτο για να ντυσουμε κτηριο?

αν ειναι καθε περσυ και καλυτερα ας παμε να παρουμε 3gs

εγω ειμαι ικανοποιημενος, ηξερα τι να περιμενω... δεν περιμενα .... η μαλλον να μας πουνε τι περιμεναν αυτοι που δεν ειναι ικανοποιημενοι

 

Έλα τώρα , πριν 1 μήνα σε θυμάμαι να λες ότ περιμένεις να κάνει την έκπληξη η Apple και να βγάλει κάτι που δεν θα κολλάει με τα leaks (άδικο έχω οτι το έλεγες;)

 

Οχι 300ΜΡ , αλλά όταν ο ανταγωνισμός σου είναι τουλάχιστον στα 13ΜΡ , πρέπει να τον αντιμετωπίσεις με κάποιο τρόπο.

 

Μπάζει απο παντού φέτος.

 

Αν ήξερες με τι προοπτικές ξεκίνησε αυτή η εταιρία το 2007 με το πρώτο iPhone , σήμερα δεν θα ήσουν ικανοποιημένος.

 

To 2007 έκανε την καινοτομία και τους πρόλαβε όλους , σήμερα 6 χρόνια μετά είναι πιο πίσω και απο τους τελευταίους.

 

Από οδηγός έγινε ουραγός και αυτό τα λέει όλα.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#409   MichaelFl

MichaelFl

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@Michaelfl_obgy
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:16

πες τα φιλε. η apple σημερα καινοτόμησε  :lol:  64bit με 2 gb ram και με την οθονη του 5. Κοινως δεν θα αξιοποιηθει ποτε... Η apple με τον cook και σημερα δεν εδειξε τπτ απολύτως... προσπαθησε να πεισει τους χαζους με τα 64bit αλλα γελανε και οι πετρες...

Οχι φιλε μου την επομενη φορα θα θελω για να εντυπωσιαστω κινητο με οθονη 5 για να βλεπει και ο γειτονας απεναντι τη στιγμη που μαμαει τη γκομενιτσα του τη γραφω στο κινητο μου!ετσι για μαγκια!



#410   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:17

Έλα τώρα , πριν 1 μήνα σε θυμάμαι να λες ότ περιμένεις να κάνει την έκπληξη η Apple και να βγάλει κάτι που δεν θα κολλάει με τα leaks (άδικο έχω οτι το έλεγες ;)

 

Οχι 300ΜΡ , αλλά όταν ο ανταγωνισμός σου είναι τουλάχιστον στα 13ΜΡ , πρέπει να τον αντιμετωπίσεις με κάποιο τρόπο.

 

Μπάζει απο παντού φέτος.

 

Αν ήξερες με τι προοπτικές ξεκίνησε αυτή η εταιρία το 2007 με το πρώτο iPhone , σήμερα δεν θα ήσουν ικανοποιημένος.

 

To 2007 έκανε την καινοτομία και τους πρόλαβε όλους , σήμερα 6 χρόνια μετά είναι πιο πίσω και απο τους τελευταίους.

 

Από οδηγός έγινε ουραγός και αυτό τα λέει όλα.

Ρε Πανο δεν ξερω αν θα καταλαβεις αυτο που θα σου πω η θα το θεωρησεις off topic αλλα μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι ποτε δεν ερωτευεσαι σαν την πρωτη φορα !!!



#411   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:17

 ειλικρινα εχω την εντυπωση οτι η apple εχει χασει λιγο την μπαλα....θελοντας να προλαβει τον ανταγωνισμο κανει σπασμωδικες κινησεις...θα ελεγα οτι κανει κινησεις που ερχονται σε κοντρα με την ιδια της την ταυτοτητα την ιδια της την υπαρξη...καταργει μοντελα επιτυχημενα οπως το  iphone 5 kai το ipad 3 ταυτοχρονα βγαζει στην αγορα ενα μοντελο πλαστικο με καρδια iphone 5...φυσικα και ο λογος πια δεν ειναι η στροφη στον πελατη αλλα στο κερδος....αφηνει ολο αυτο το διαστημα να διαχεεται ενα φθηνο iphone και ξαφνικα αυτο εμφανιζεται μολις 100 δολλαρια κατω απο το high end μοντελο....υπονομευει μονη της το κινητο που εβγαλε σαν μια προσιτη λυση...οσο για το σχεδιασμο του πλαστικο απλα ασχολιαστο....το καμπανακι χτυπαει και χτυπαει δυνατα ας ελπισουμε εκει στο cupertino να το ακουσουν....αλλιως πολυ φοβαμαι...οτι σε λιγα χρονια θα μιλαμε για μια νεα motorola η υπολογιστικα μια νεα ibm.....



#412   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:17

Υπαρξιακή ερώτηση. Καλοί οι πολυπύρηνοι επεξεργαστές και τα 64bit, καμιά σοβαρή πρακτική εφαρμογή πέρα από τα παιχνίδια υπάρχει γι΄ αυτό το hardware? Λέτε ότι δεν αξίζει να δώσετε το iphone 5 να πάρετε το iphone 5s. Εγώ σας λέω ότι τα τελευταία χρόνια, κάθε χρονιά, ψάχνω λογικά επιχειρήματα να αλλάξω το iphone 4 και δεν βρίσκω...(σε καλό βγαίνει, μένουν λεφτά στην τσέπη!)

Δε νομίζω τα 64 bit να κάνουν διαφορά στα παιχνίδια. Θεωρώ ότι απλά σα marketing θα έχχει διαφορά παρά σαν ουσία. Φαντάσου δύο εσκαφείς με διαφορά στο μέγεθος της σκαπάνης, ο μεγάλος θα κάνει λιγότερες κινήσεις για το ίδιο έργο, ο μικρότερος μπορεί να απλά να κάνει πιο γρήγορες κινήσεις, κι έτσι εν τέλει να κάνουν την ίδια δουλεια στον ίδιο χρόνο.



#413   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:17

Θα ηθελα να μου πεις τι πουλησε αυτο το τηλεφωνο παγκοσμιως και τι πωλησεις νομιζεις θα εχει το 5s δεν εχεις καταλαβει τιποτα για αυτην την εταιρεια ουτε τι σημαινει simplicity ουτε τη σημαινει design.Μου εδειξες μια κακογουστη συσκευη στερουμενη καθε εργονομιας με ενα πολυπλοκο λειτουργικο συστημα που πρεπει να κανω 10 ρυθμισεις για να φτιαξω κατι να δουλεψει!Αγνοια στο μεγαλειο της!

οκ...δεν λεω τιποτα..κερδισες..παω πασο!!εμεις δεν εχουμε iphone και δεν ξερουμε τι σημαινει apple... !!



#414   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:18

Τώρα κάποιος τυφλός θα σου πει, Ε να πας στην Sony δεν σε θέλουμε εδώ!!!!!  :P  :P

οχι φιλε μου, θελω την apple την οποια γνωρισα απο το 2005. Απο το 2011 καθε χρονο και χειροτερα...για να μην μιλησουμε για την κακογουστια του ios7 ...αν συνεχισει ο cook σε λιγο θα δουμε χρωματιστους imac 



#415   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:18

Ρε Πανο δεν ξερω αν θα καταλαβεις αυτο που θα σου πω η θα το θεωρησεις off topic αλλα μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι ποτε δεν ερωτευεσαι σαν την πρωτη φορα !!!

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες και έχεις δίκιο.

 

Αλλά είναι πολύ κακό όταν δεν ερωτεύεσαι έστω και λίγο.

 

Εκεί θέλω να καταλήξω.

 

Δεν περιμένω να ξαναδώ τις καινοτομίες του 2G. Δεν θα ξαναυπάρξει 2G .

 

Περιμένω όμως να δω μια καλή προσπάθεια , και τα σημερινά ούτε προσπάθεια δεν τα λές (αποψή μου)


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 10/09/2013 - 23:19

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#416   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:19

Έλα τώρα , πριν 1 μήνα σε θυμάμαι να λες ότ περιμένεις να κάνει την έκπληξη η Apple και να βγάλει κάτι που δεν θα κολλάει με τα leaks (άδικο έχω οτι το έλεγες ;)

 

Οχι 300ΜΡ , αλλά όταν ο ανταγωνισμός σου είναι τουλάχιστον στα 13ΜΡ , πρέπει να τον αντιμετωπίσεις με κάποιο τρόπο.

 

Μπάζει απο παντού φέτος.

 

Αν ήξερες με τι προοπτικές ξεκίνησε αυτή η εταιρία το 2007 με το πρώτο iPhone , σήμερα δεν θα ήσουν ικανοποιημένος.

 

To 2007 έκανε την καινοτομία και τους πρόλαβε όλους , σήμερα 6 χρόνια μετά είναι πιο πίσω και απο τους τελευταίους.

 

Από οδηγός έγινε ουραγός και αυτό τα λέει όλα.

φυσικα και ελεγα θα κανει την επληξη με το να βγαλει η οθονες!

παλι μου λες γι ατα mp 13 23 53 η ποιοτητα του φακου μετραει mp ειναι το μεγεθος της εικονας!

ξερω πως ξεκινησε η εταιρια ειχα 3gs καποτε

ειναι τελευταια απο ποιον? απο το android? ακουω οτι δεν αρεσε τα 64bit αλλα στο note να ζωφραφηζεις τετραγωνακι και να ανοιγει frame αρεσε?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#417   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:20

οχι φιλε μου, θελω την apple την οποια γνωρισα απο το 2005. Απο το 2011 καθε χρονο και χειροτερα...για να μην μιλησουμε για την κακογουστια του ios7 ...αν συνεχισει ο cook σε λιγο θα δουμε χρωματιστους imac 

Χρωματιστα imac ειχαμε ... Δεν τα προλαβες ε ??



#418   MichaelFl

MichaelFl

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@Michaelfl_obgy
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:21

Έλα τώρα , πριν 1 μήνα σε θυμάμαι να λες ότ περιμένεις να κάνει την έκπληξη η Apple και να βγάλει κάτι που δεν θα κολλάει με τα leaks (άδικο έχω οτι το έλεγες ;)

 

Οχι 300ΜΡ , αλλά όταν ο ανταγωνισμός σου είναι τουλάχιστον στα 13ΜΡ , πρέπει να τον αντιμετωπίσεις με κάποιο τρόπο.

 

Μπάζει απο παντού φέτος.

 

Αν ήξερες με τι προοπτικές ξεκίνησε αυτή η εταιρία το 2007 με το πρώτο iPhone , σήμερα δεν θα ήσουν ικανοποιημένος.

 

To 2007 έκανε την καινοτομία και τους πρόλαβε όλους , σήμερα 6 χρόνια μετά είναι πιο πίσω και απο τους τελευταίους.

 

Από οδηγός έγινε ουραγός και αυτό τα λέει όλα.

Και πως εξηγειται ρε φιλε τοτε που ολοι στις τοπ χωρες χρησιμοποιουν iphones?Πως εξηγειται που οταν δειχνουν κινητα σε διαγραμματα και διαφημισεις ειναι σαν τα iphones? και στο κατω κατω για να παραμεινεις ελιτ δεν χρειαζεται και να ικανοποιησεις τη πλεμπα! και η Bang and olufsen φτιαχνει κορυφαια προιοντα δεν σημαινει ομως οτι θα τα κανει διαθεσιμα για ολους!Και οταν εσυ στην Ελλαδα λογω οικομικης μιζεριας πρεπει να δουλεψεις 2 μισθους για ενα iphone σε αυτο δεν σου φταιει η apple!Οι τιμες επαναλαμβανω δεν ειναι υψηλες!



#419   papits

papits

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:23

Ρε πατε καλα? δηλαδη τι άλλο θελετε να εχει ενα τηλέφωνο που δεν το εχει το s??

Ημαρτον πια!

#420   MichaelFl

MichaelFl

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@Michaelfl_obgy
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:23

Και για να το στηριξω και παλι αυτο ξανατονιζω στην Αγγλια εδωσα για το 5αρι με διετες συμβολαιο 32αρι 139BPD δηλαδη το 4,5% του μηνιου μου μισθου! Ειναι πολλα;;;;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες