Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

Apple's event: This should brighten everyone’s day


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1296 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:23

Iphone 6 προβλέψεις: 12 MP κάμερα apperture f2.0, NFC, Α8 4 πυρήνες, 2 Mb RAM,  βελτιώσεις σε touch ID (χωρίς δακτύλιο , λιγότερο ευάλωτο πιο γρήγορο με μεγαλύτερη διακριτική ικανότητα 1000 dpi), και φυσικά όχι μόνο χρώματα αλλά και αρώματα!!!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   MichaelFl

MichaelFl

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@Michaelfl_obgy
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:24

Ρε πατε καλα? δηλαδη τι άλλο θελετε να εχει ενα τηλέφωνο που δεν το εχει το s??

Ημαρτον πια!

το samsung θα εχει κυρτες οθονες δεν ακουσες τι λεει ο αλλος!



#423   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:25

φυσικα και ελεγα θα κανει την επληξη με το να βγαλει η οθονες!

παλι μου λες γι ατα mp 13 23 53 η ποιοτητα του φακου μετραει mp ειναι το μεγεθος της εικονας!

ξερω πως ξεκινησε η εταιρια ειχα 3gs καποτε

ειναι τελευταια απο ποιον? απο το android? ακουω οτι δεν αρεσε τα 64bit αλλα στο note να ζωφραφηζεις τετραγωνακι και να ανοιγει frame αρεσε?

 

Το είπες και μονος σου 3GS , oχι 2G , οχι 3G. 

 

Κολλάς στα MP , δεν είναι τα MP είναι η όλη λογική.

 

Δεν είπα οτι δεν μου άρεσε κάτι , είπα ότι τα σημερινά είναι για γέλια.

 

Ναι είναι τελευταία απο το Android , γιατι ένα λειτουργικό πια δεν είναι αρκετό.

 

Θέλει πολλά παραπάνω για να μπορέσει να διατηρηθει ζωντανή μια εταιρία.

 

Αν μιλήσουμε συγκεκριμένα για το Note , θα σου πω οτι μου άρεσε γενικά σαν συσκευή . 

 

Είναι πολλά υποσχόμενη και σίγουρα καλυτερη απο ένα iPhone.

 

Εχω πει οτι αγαπάω την apple για ότι κατάφερε τόσα χρόνια , αλλά αυτό δεν αρκεί πια.

 

 

 

Και πως εξηγειται ρε φιλε τοτε που ολοι στις τοπ χωρες χρησιμοποιουν iphones?Πως εξηγειται που οταν δειχνουν κινητα σε διαγραμματα και διαφημισεις ειναι σαν τα iphones? και στο κατω κατω για να παραμεινεις ελιτ δεν χρειαζεται και να ικανοποιησεις τη πλεμπα! και η Bang and olufsen φτιαχνει κορυφαια προιοντα δεν σημαινει ομως οτι θα τα κανει διαθεσιμα για ολους!Και οταν εσυ στην Ελλαδα λογω οικομικης μιζεριας πρεπει να δουλεψεις 2 μισθους για ενα iphone σε αυτο δεν σου φταιει η apple!Οι τιμες επαναλαμβανω δεν ειναι υψηλες!

Αν δεν ήθελε να ικανοποιήσει την "πλεμπα" όπως λες δεν θα έβγαζε "φθηνο" κινητό.

 

Ελίτ δεν μένεις έτσι , για να μείνεις ελίτ πρέπει να δώσεις κάτι στους απαιτητικούς και κάτι που να σε κάνει να ξεχωρίζεις απο τους υπόλοιπους (κάτι τέτοιο δεν είδα απόψε).

 

Και ναι οι τιμές είναι υψηλές για αυτό που προσφέρουν (πια). - Δεν μιλάω για την Ελλάδα μιλάω γενικά.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#424   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:26

οχι φιλε μου, θελω την apple την οποια γνωρισα απο το 2005. Απο το 2011 καθε χρονο και χειροτερα...για να μην μιλησουμε για την κακογουστια του ios7 ...αν συνεχισει ο cook σε λιγο θα δουμε χρωματιστους imac


Και εγώ το ίδιο και χειρότερα απογοητευτικά πέρισυ. Φαντάσου που είχε βγάλει κ ΤΟ 5.αλλά ρε φίλε έλεος μια σειρά νταμακια ακόμα σε ένα χρόνο κατάφεραν να κανουν κ να το παρουσιάζουν τρελό .φανταστικό.. Εκεί έγινε το κρακ ξενερωσα τελείως.είχα δει κ ΤΟ note2 Κάποιοι έχουν μεγαλύτερη υπομονή και περιμένουν μεγαλύτερη οθόνη κτλ κτλ στο 6. Εγώ δεν είχα ούτε πέρισυ για φέτος αυτή την υπομονή βαρεθηκα. Γιατί να περιμένω 1-2 χρόνια . Είμαστε παντρεμένοι και έχουμε και παιδιά έλεος.

#425   kinezaki

kinezaki

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:26

καλησπερα.....

για το 5c δε θα μιλισω.....

βασικα ΚΑΝΕΙΣ δε καταλαβε οτι κλεινουν το ματι στη Κινα??? απο την αρχη της παρουσιασης εκανε ΜΠΑΜ 

ποσο μαλλον τα ΧΡΩΜΑΤΑ και το ΠΛΑΣΤΙΚΟ......... πιο κινεζος πεθαινει..... (αναπτυσωμενες χωρες)

 

παω στο 5s...

εμενα με καλυψε.... οσο δε με γεμιζε το 5 αυτο ..... με εκανε μετα το 4αρι μου....(απο τη πρωτη μερα το ειχα παρει) να σκεφτομαι να κανω οικονομια....

η αλλαγη στο Homebutton αλλαξε εμφανιση για μενα...(ειδικα με το δακτυλιδι) για χρωμα γκρι η ασπρο (σαπανιζε απο κοντα)

γιατι ΤΟΣΗ γκρινια ?? γιαιτ να πας στο 5ς αμα εχεις 5? εννοειται μενεις στα αυγα σου...για το 6ς (ναι 3 γενιες).... εχει ηδη πολυ δυναμη το απλο 5...

τοσο καιρο δε γκρινιαζαμε γιατι δε κανει κατι καινοτομο στη Δυναμη? 64bit...  δηλαδη τι να εβαζε??

καινοτομια? ο αισθητηρας τον οποιο πλασαρε ΠΟΛΥ καλυτερα απο τη μοτορολα...... 

καμερα??? τι αλλο να σκαρφιστουν..??? αντε ηθελα 12μπ αλλα αμα ειναι να εχει θορυβο η εικονα???

 

για εμενα με το ταπεινο 4αρι ειναι Η μεταβαση.... 

 

για εναν με 5 .....δε υπαρχει λογος..... θα εχει ολη τη δυναμη του IOS7 ουτως η αλλως 

 

σας εκτιμω , φιλια



#426   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:26

Ρε πατε καλα? δηλαδη τι άλλο θελετε να εχει ενα τηλέφωνο που δεν το εχει το s??

Ημαρτον πια!

βελτιωμενο ηχείο,κεραια,καμερα και και και.. κατσε εσυ με τα 64χbit :lol:    



#427   MichaelFl

MichaelFl

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@Michaelfl_obgy
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:27

Σε καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες και έχεις δίκιο.

 

Αλλά είναι πολύ κακό όταν δεν ερωτεύεσαι έστω και λίγο.

 

Εκεί θέλω να καταλήξω.

 

Δεν περιμένω να ξαναδώ τις καινοτομίες του 2G. Δεν θα ξαναυπάρξει 2G .

 

Περιμένω όμως να δω μια καλή προσπάθεια , και τα σημερινά ούτε προσπάθεια δεν τα λές (αποψή μου)

Ισως εχουν αλλαξει και οι εποχες ομως και υπαρχουν και αλλοι ανταγωνιστες!Δεν ειναι ετσι απλο πλεον!



#428   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:27

Το είπες και μονος σου 3GS , oχι 2G , οχι 3G. 

 

Κολλάς στα MP , δεν είναι τα MP είναι η όλη λογική.

 

Δεν είπα οτι δεν μου άρεσε κάτι , είπα ότι τα σημερινά είναι για γέλια.

 

Ναι είναι τελευταία απο το Android , γιατι ένα λειτουργικό πια δεν είναι αρκετό.

 

Θέλει πολλά παραπάνω για να μπορέσει να διατηρηθει ζωντανή μια εταιρία.

 

Αν μιλήσουμε συγκεκριμένα για το Note , θα σου πω οτι μου άρεσε γενικά σαν συσκευή . 

 

Είναι πολλά υποσχόμενη και σίγουρα καλυτερη απο ένα iPhone.

 

Εχω πει οτι αγαπάω την apple για ότι κατάφερε τόσα χρόνια , αλλά αυτό δεν αρκεί πια.

 

 

δλδ τι εχει σαν συσκευη το νοτε που το κανει καλυτερο απο το 5?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#429   Marley

Marley

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:29

Εγω θελω να δω τι θα πειτε ολοι οταν η samsung sony και λοιποι αρχιζουν να βγαζουν αισθητηρα με δακτυλικα αποτυπωματα!

 

 

Εγω θελω να δω τι θα πειτε ολοι οταν η samsung sony και λοιποι αρχιζουν να βγαζουν αισθητηρα με δακτυλικα αποτυπωματα!

 

 

Επειδή απο ότι βλέπω στα Post σου το πάιζεις έξυπνος και είσαι λίγο ειρωνικός... να σου πώ απλα ότι πρώτη η Motorola έβγαλε το Atrix με λειτουργικό Android και αισθητήρα δαχτυλικών αποτυπωματων αρκετά χρόνια πίσω.... Ναι και εγώ είμαι  apple  fan, και έχω σχεδόν όλες τι συσκευές τις αλλά κάποια πράγματα που τα παρουσιάζουν σα να ανακαλύπτουν το τροχό δεν είναι καθόλου ετσι!



#430   MichaelFl

MichaelFl

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@Michaelfl_obgy
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:29

καλησπερα.....

για το 5c δε θα μιλισω.....

βασικα ΚΑΝΕΙΣ δε καταλαβε οτι κλεινουν το ματι στη Κινα :huh: απο την αρχη της παρουσιασης εκανε ΜΠΑΜ 

ποσο μαλλον τα ΧΡΩΜΑΤΑ και το ΠΛΑΣΤΙΚΟ......... πιο κινεζος πεθαινει..... (αναπτυσωμενες χωρες)

 

παω στο 5s...

εμενα με καλυψε.... οσο δε με γεμιζε το 5 αυτο ..... με εκανε μετα το 4αρι μου....(απο τη πρωτη μερα το ειχα παρει) να σκεφτομαι να κανω οικονομια....

η αλλαγη στο Homebutton αλλαξε εμφανιση για μενα...(ειδικα με το δακτυλιδι) για χρωμα γκρι η ασπρο (σαπανιζε απο κοντα)

γιατι ΤΟΣΗ γκρινια ?? γιαιτ να πας στο 5ς αμα εχεις 5? εννοειται μενεις στα αυγα σου...για το 6ς (ναι 3 γενιες).... εχει ηδη πολυ δυναμη το απλο 5...

τοσο καιρο δε γκρινιαζαμε γιατι δε κανει κατι καινοτομο στη Δυναμη? 64bit...  δηλαδη τι να εβαζε??

καινοτομια? ο αισθητηρας τον οποιο πλασαρε ΠΟΛΥ καλυτερα απο τη μοτορολα...... 

καμερα :huh: τι αλλο να σκαρφιστουν.. :huh: αντε ηθελα 12μπ αλλα αμα ειναι να εχει θορυβο η εικονα :huh:

 

για εμενα με το ταπεινο 4αρι ειναι Η μεταβαση.... 

 

για εναν με 5 .....δε υπαρχει λογος..... θα εχει ολη τη δυναμη του IOS7 ουτως η αλλως 

 

σας εκτιμω , φιλια

Αι γεια σου καλα τα λες!Οι υπολοιποι ειπαμε να πανε samsung no hard feelings!



#431   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:29

το samsung θα εχει κυρτες οθονες δεν ακουσες τι λεει ο αλλος!

φιλε συνελθε λιγο.....εχω  ιπηονε μονιμα απο τοτε που πρωτοκυκλοφορησε...οπως και ολα τα ipad  οπως και εχω αλλαξει ποσα macbook pro... σε παρακαλω μην ακουω χαζομαρες..παραδεξου το και εσυ οτι εχει μεινει πολυ πισω στο τομεα της κινητης...!εγω προσωπικα εχω 2 iphone ενα 4αρι και ενα 5αρι ...και να οταν θα δεις κυρτες οθονε μεσα στο 2014 τοτε ελα να μου τα ξαναπεις...τουλαχιστον δεν ειμαι κολλημενος μηλοφωνακιας και ομολογω οτι εφτασα σε σημειο να ζηλευω πια..την samsung!! 



#432   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:29

valsami παμε να βαλουμε την GM παλληκαρι μου και ξαναγυρναμε οταν εχει σωθει η γκρινια και η χολη  ;)



#433   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:30

Offtopic: Η Αγγλία GBP δεν έχει; Αγαπητέ εδώ μιλάμε με τα δεδομένα της χώρας μας και της μέσης τσέπης. Εάν εσύ παίρνεις 4.500€/μήνα περίπου και οι υπόλοιπες ανάγκες σου καλύπτονται μπορείς να το πάρεις με άνεση αν σου αρέσει και νομίζεις πως αξίζει. Όμως φθηνό δεν είναι. Δεν είναι φθηνό ούτε για τον μέσο καταναλωτή, ούτε για αυτά που προσφέρει ούτε επναντι του ανταγωνισμού. Ελπίζω να σε έπεισα ότι δεν πρόκειται για καλή τιμολογιακή επιλογή!
Φιλικά

#434   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:30

valsami παμε να βαλουμε την GM παλληκαρι μου και ξαναγυρναμε οταν εχει σωθει η γκρινια και η χολη  ;)

εχουν νευρειασει επιδη δεν ειχε live stream...


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#435   papits

papits

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:31

Το είπες και μονος σου 3GS , oχι 2G , οχι 3G.

Κολλάς στα MP , δεν είναι τα MP είναι η όλη λογική.

Δεν είπα οτι δεν μου άρεσε κάτι , είπα ότι τα σημερινά είναι για γέλια.

Ναι είναι τελευταία απο το Android , γιατι ένα λειτουργικό πια δεν είναι αρκετό.

Θέλει πολλά παραπάνω για να μπορέσει να διατηρηθει ζωντανή μια εταιρία.

Αν μιλήσουμε συγκεκριμένα για το Note , θα σου πω οτι μου άρεσε γενικά σαν συσκευή .

Είναι πολλά υποσχόμενη και σίγουρα καλυτερη απο ένα iPhone.

Εχω πει οτι αγαπάω την apple για ότι κατάφερε τόσα χρόνια , αλλά αυτό δεν αρκεί πια.



Αν δεν ήθελε να ικανοποιήσει την "πλεμπα" όπως λες δεν θα έβγαζε "φθηνο" κινητό.

Ελίτ δεν μένεις έτσι , για να μείνεις ελίτ πρέπει να δώσεις κάτι στους απαιτητικούς και κάτι που να σε κάνει να ξεχωρίζεις απο τους υπόλοιπους (κάτι τέτοιο δεν είδα απόψε).

Και ναι οι τιμές είναι υψηλές για αυτό που προσφέρουν (πια). - Δεν μιλάω για την Ελλάδα μιλάω γενικά.


Ρε φιλε εσυ κολάς στα mp! Δηλαδη η canon μου η 450 με 12 mp βγάζει χειροτερες φώτο απο την 500 με 18? ημαρτον!

Το φθηνο οπως το ονομαζετε ειναι αυτο που ειναι για ανθρωπους που δεν χρειαζονται εξεζητημενη τεχνολογια που προσφερει το s! Αλλες χρήσεις, αλλο target group! Ημαρτον πια!

Ο αλλος λεει κυρτες οθόνες!,, βλεπω όα τα νουμερα και βγαινουν με τις παντοφλες και για να μιλήσουν το κρατάνε με δυο χέρια!!! Τους λεω πηρες και την τηλεοραση μαζι??? και ολοι απαντουν ναι ειναι λιγο μεγάλο.....

ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες