Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

Apple's event: This should brighten everyone’s day


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1296 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#526   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1086 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/09/2013 - 01:37

Απο οτι διαβαζω πολυ χαμος για το 5c γινετε και τη τιμη του. Αλλα αν σκεφτουμε υη λογικη της αππλε αυτη ειναι. Δλδ εβγαλε ενα κινητο με της δυνατοτητες του περσινου της μοντελου με χρωματα και αλλο σχημα για να παρει ενα μεριδιο αγορας απο αυτους που θελουν χρωματα στο κινητο τους. Για το πλαστικο να σωστα φωναζετε καποιοι αλλα γενικα υπαρχουν πλαστικα και πλαστικα. Πχ αλλο του 3gs και αλλο του s2 (αυτο εχω χρησιμοποιησει πολυ αυτο ξερω). Οσο για τη τιμολογιση ναι μεν και μενα μου φαινετε ακριβο αλλα 1) αμα δεν αποσυρε το 5 θα το πουλουσε οσο πουλαει το 5c τωρα. Και 2) σκεφτηκε μηπως πολοι ξενερωσατε επειδη τοσο καιρο ακουγατε φθηνο iphone. Η αππλε ποτε δεν ειπε οτι θα βγαλει ενα φθηνο κινητο κ αν θυμαμαι καλα ειχανε πει οτι δεν τους ενδιαφερει αυτο το μεριδιο αγορας. Αρα κατα τη ηνωμη μου δεν εξεπληξε καπου με τις κινησεις της. Κλασικη απλλα. Αλλο αν ειναι σωστο-λαθος η αν μας αρεσει η οχι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#527   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/09/2013 - 01:39

 

 

-iOs 7. 
Σε update περιμενουμε ενσωμάτωση απο εφαρμογες τρίτων στο λογισμικο (πληκτρολογια κτλ) αρνητικο που δεν ανακοινωθηκε.

 

 

το πιστευεις οτι θα γινει? αμην και ποτε!!! θα κανει ΤΗ διαφορα!



#528   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2013 - 01:55

που πας ρε iphone 5c με πλαστικό κάλυμμα και 600 ευρά.μας κοροιδεύετε ; big fail το 5c απλά!! δηλαδή στοκαρισμένο hardware του iphone 5 με πλαστικό κάλυμμα και χρώματα και άλλο ονομα;;χιλιες φορες αγορά μεταχειρισμένο 5αρι!αλλη ποιότητα τι να λέμε.

οσο για το iphone 5s απλά απίστευτο σε όλους τους τομείς..ειδικά το χρυσό ξέφυγε πρέπει να ναι το πιο όμορφο κινητό μαζι με το αρχαίο και επικό nokia 8850.

 

υ.γ το μονο που με χάλασε στο 5s είναι το "μαύρο" του ή αλλιως space grey..απορώ γιατι δν κράτησε το black φινίρισμα του 5 που ταν τρομερά κυριλέ.

υ.γ 2 . καλά είναι δυνατόν ολόκληρη apple με μαστερ στο μάρκετινγκ στο οβαλ τραπεζι λιγο πριν αποφασίσουν για το λανσάρισμα του 5c να μη λάβει υποψιν την αγορά μεταχειρισμένων 5 αντι 5c απο καταναλωτές και να σκεφτεί κατι καλύτερο απτο colors launching strategy;;βέβαια οτι και να πούμε,πάλι θα πουλήσει.η λογική σηκώνει τα χέρια ψηλά.

υ.γ 3 αναμένουμε ipad event τον επόμενο μήνα.πλάκα θα χει να δουμε κανα χρυσό ipad η κανα ipad με μεγαλύτερη οθόνη και λεπτότερο bezel.



#529   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/09/2013 - 02:53

Πόσο μεγαλύτερο iPad ...

#530   Ahingel

Ahingel

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/09/2013 - 03:52

κριμα που το 5c ειναι τοσο χοντρο...

 

το 5s τα σπαει ομως...

τεραστια αναβαθμιση



#531   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 11/09/2013 - 06:16

Μολις ειδα την θηκη που δειξανε για το 5C.

 

Μιλαμε για κακογουστια οχι αστεια.

 

Σαν τις παντοφλες που εβαλε ενα παιδι πιο πισω μοιαζει.

 

Αυτο με την παρουσιαση των μουφα θηκων ήταν ίσως το μεγαλύτερο fail της παρουσιασης.

 

Σε 1 ωρα παρουσιαση 2 νεων iPhones, παρουσιάζεις και αυτες τις θηκες.

 

Η SGP δηλαδή τι παρουσιάση επρεπε να κανει;


You'll Never Walk Alone


#532   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/09/2013 - 06:28

Τα γυμνασια κ τα λυκεια θα γεμιζουν χρωμα...αυτο θελαν και θα το πετυχουν...επρεπε στην αφισα του event να εβαζαν μια τζαμποσακκουλα!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#533   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/09/2013 - 07:28

Ηρθε η ωρα που το μαφιοζικο μονοπωλειο των 3 εταιρειων κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα θα παρουν το αιμα τους πισω με το 5c.Κι αυτο γιατι θα το δινουν με διαφορα πακετα του 1-2 χρονων και σε φτηνη τιμη(υποχρεωνοντας βεβαια) να πληρωνεις για τις υπηρεσιες που σου παρεχουν ενα σκασμο λεφτα τον μηνα.

Αν το 5c βγει στα 600 ευρω στις εταιρειες σημαινει οτι εξω θα ειναι γυρω στα 500 ευρω ισως και κατι λιγοτερο.Αναμενουμε και μερικους μηνες να πεσουν λιγο οι τιμες του εξωτερικου(του εσωτερικου δεν πεφτουν ποτε).

Το 5s δεν το συζηταω γιατι δεν μου αρεσε οπως και το 5.Πολλα λεφτα για το τιποτα για την δικη μου χρηση κι ετσι παραμενω σε 4 αρι(ξανα μετα απο ενα ξενοπηδημα σε Android).Το 5 s πολλοι θα το φοβηθουν παγκοσμιως για το fingerprint unlock και θα εχουν δικιο.Ναι,ναι ξερω πως δεν αποθηκευεται πουθενα το αποτυπωμα οπως εγινε και με την ασφαλεια των λογαριασμο μας σε Google,Facebook κλπ.

Αποδειχτηκε με τον καλυτερο τροπο πως οι αρκουδες δεν χεζουν στο δασος.

:D  :D  :D  :D 



#534   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 923 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 07:36

Αμερική η διάφορα μεταξύ των δυο ειναι μολις 70€.

#535   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 11/09/2013 - 07:39

Αμερική η διάφορα μεταξύ των δυο ειναι μολις 70€.

 

87ε  ;)


You'll Never Walk Alone


#536   panagiotis1932

panagiotis1932

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 08:08

 

 Οσοι συγκρίνουν το chip του iPhone 5s με αυτα των S4-Note3 κτλ απλά δεν εχουν ιδέα. Προτείνω να πάνε στα ΙΕΚ για μαγειρες. 64 bit σε mobile δε εχει και δυσκολα να δουμε σύντομα σε οποιοδήποτε άλλο smartphone. Ο λογος πολυ απλός γιατί οι εταιρίες δεν φτιάχνουν λογισμικά και το 4.4 kitkat δεν υποστηρίζει 64bit σε αντίθεση με την Apple που φτιαχνει τα πάντα η ίδια. Μονο η Microsoft ετοιμάζει haswell tablet αλλα με 32bit.
ΟΠΟΤΕ…μην μπερδευεστε με 8πυρηνα…12 πυρηνα….40000πυρηνα…το να σπας το τσιπακι σε κομματια δεν φτιαχνεις ξεχωριστό clocking. Το iPhone 5s εχει δυνατότα για 2^64. Τελος για επεξεργαστη. Ειναι γελοιο να μιλατε για νουμερα και Ghz.

2)Καμερα. 120fps σε συγκριση με τα 30fps του GS4 ή του Note3 (που κακός το συγκρίνουμε γιατι δεν ειναι κινητο…είναι μικρό ταμπλετ)
1,5μ pixels? Ξερει κανεις τι σημαινει αυτο για την φωτογραφία? Φτιάχνεις τεράστια φωτογραφία σε μεγεθος 8mb. Για να καταλάβεις ο ένας μεγαλώνει την εικόνα και ο άλλος την κάνει καλυτερη. Περισσότερα Mb δεν σημαίνει καλύτερη εικόνα.

3) Ο sensor εννοειται δεν υπάρχει στην αγορα. Μεγάλη ευκολία (ειδικά οταν σου σπάει τα νευρα κάθε λιγο ο κωδικός App store κωδικός Gmail κωδικός outlook…
πολυ καλυτερο απο καθε «ζωγραφιστε μουτζουρα» (Android) ή «διαλεξτε τα σημεία» (Windows)

4)5C. Δεν ειναι φτηνιάρικο. Καλυτερα υλικα απο S4. Καλυτερη μπαταρία απο 5. 1900 νομιζω, καλυτερη καμερα…και φυσικά (IGZO οθόνη) οπως και στο 5s. Πραγματικός ανταγωνιστης για Amoled.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ
-Τιμη!…..ΕΛΕΟΣ…600€ ?για καινουργιο κινητο με παχος 8,9? και Α6 τσιπάκι?
Απαράδεκτο!…Ψαχνεις στο ebay και παίρνεις ενα 5ρη με 400€ και εχεις και αλουμίνιο και εχεις και 7,6πάχος. Τελος!

- Οθονη…Ξερουμε οτι η Apple βγαζει 5,5 φαμπλετ. Αλλα οι 4ιντσες για ταινίες και παιχνίδια είναι λιγες. (ωςχρηστης μιλάω)…Είναι απαραίτητες για χρηση ενος δαχτυλου αλλα σε παιχνιδια και βιντεο υστερει. Ξερω υπάρχουν και ταμπλετς.

-Μπαταρία…Τα 1800 για 64bit….μμμ δε ξερω…λιγα…(μην συγκρινεται με S4…είναι πιο μεγαλο χωράει μεγαλυτερη μπαταρια) Apple είσαι…λεφτά εχεις…ΒΑΛΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΡΑΦΕΝΙΟΥ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ 2 ΜΗΝΕΣ!!!.. :)

-iOs 7. Μου εχει λυσει τα χερια σε ορισμενα θεματα…πρακτικό γρηγορο ολα οκ.
Σε update περιμενουμε ενσωμάτωση απο εφαρμογες τρίτων στο λογισμικο (πληκτρολογια κτλ) αρνητικο που δεν ανακοινωθηκε.

ΥΓ :Μην ενθουσιάζεστε με τα νουμε. πχ 1,2ghz 2core vs 1,9 ghz 4core…το δευτερο ειναι γρηγορότερο…ΛΑΘΟΣ…η ταχυτητα δεν εχει να κάνει μονο με τους υπολογισμους του τσιπ…εχει κανει με 1 τονο αλλα πραγματα!…μην μετρατε τα πάντα με τα νουμερα…βοηθάνε αλλα οχι παντα.
Πχ αν ψαχνεις σπιτι Θεσσαλονίκη με βαση τα νουμερα…5ρι-καινουργιο-με θεα και 300€ θα καταλήξει στον Δενδροπόταμο. ;))

 

1.αν ηθελα 64 bit σε κινητο που μενει ολη μερα στη τσεπη επειδη το βαριεσαι μετα απο καποιους μηνες θα επαιρνα και laptop.αυτα που λες για το s4 και το note τα προσπερναω

2.120 fps? ουαου ρε φιλε μου τι λες τωρα? αυριο πουλαω την dslr μου επειδη τραβαει ακομα σε 60 fps και το s4 επειδη τραβαει 30.εκτος αν πας να δεις moto gp και τραβας ολη την ωρα slow motion.παρε καμερα να κανεις timelapse καλυτερα.

3.ειδικα με το touch id σχεδον δακρυσα απο συγκινηση.θα ακουμπαω μονο το δαχτυλο μου για να αγοραζω εφαρμογες και να ξεκλειδωνω το κινητο μου?μενω αναυδος.θα μπορω να το ακουπαω κι ολας για να μου ερθει αυτοματα σπιτι καινουργιο διαβατηριο?

4.καλυτερα υλικα απο s4? φαινεται εδω ποσο hater εισαι σχετικα με την samsung αλλα ετσι ειναι.ημουν και εγω προβατο πριν 1 χρονο μεχρι που πηρα s4.μεχρι να βγουνε μπαταριες με τεχνολογια που να ξεζουμιζεις το κινητο και να κραταει 3 μερες και ειναι πρωτοπορος η apple τοτε ναι ισως να ξαναπαρω ifail

και λες ολα αυτα και ξεκινας με τα αρνητικα αναιρωντας στην ουσια αυτα που εγραψες για θετικα.οπως με το τιμη ας πουμε. 600 ευρω και ελεος και @@ καπαμα.τι λες ρε φιλε? ειναι απαραδεκτο?

really? απο ebay με 400 το τηλεκοντρολ?

απο οθονη δε ξερω για tablets που λες αλλα μια χαρα βλεπω βιντεο και παιχνιδια στο s4

μπαταρια γραφενιου σε κινητο που αγοραζεις και βαζεις και αλλα λεφτα για να το κανεις κινητο? τα 1800 για 64 bit λιγα? δεν αναιρεις μονο οσα λες αλλα καταληγεις και μονος σου στο συμπερασμα οτι υποστηριζεις ενα κινητο πατατα.

ασε λοιπον τα συγκριτικα για εμας τους φιλους της samsung και συγκρινε το ifail 5s με κανενα 3gs.

ξυπνατε μαγκες.ημουν και εγω προβατο μεχρι που επιασα το s3 και συνεχισα στο s4.οποιος ειναι ανυχτομυαλος θα δοκιμασει τουλαχιστον μια φορα ενα s4 για να καταλαβει για τι συσκευη μιλαμε

το ifail τρεχει μονο του και βγαινει δευτερο απο τοτε που εφυγε ο Jobs



#537   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/09/2013 - 08:08

Άσχημοι χρωματικοί συνδυασμοί, πιο χοντρό και φυσικά ακριβό για "πλαστικό". Απογοήτευση.
 

Τελικά το "C" του 5c, ήταν για το "Clown".

 

 

 

 

 

_


Τελευταία επεξεργασία από: vmac, 11/09/2013 - 08:13


#538   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/09/2013 - 08:22

Μου έκανε τεράστια εντύπωση το ψυχρό κλίμα που επικρατούσε στην παρουσίαση.Καμία αίγλη,όχι πολλά χειροκροτήματα.Μου έδωσε την εντύπωση "άντε να τελειώνουμε".
Το 5C είναι ένα πλαστικό 5.Δείχνει τη μανία της εταιρίας για περισσότερα χρήματα.Η τιμή είναι αστεία.Οι θήκες είναι άθλιες.
Το 5S ειναι το 5 on steroids.Αναμενόμενο.Αναμενόμενο επίσης οτι δεν αξίζει η μετάβαση για κάποιον που έχει το 5.
Επίσης, το 2007 το lg viewty υποστήριζε βιντεο σε 120fps και οι 8mp κάμερες έκαναν την εμφάνισή τους το 2008.
Η πιο ανιαρή παρουσίαση δεδομένου πως ξέραμε τα πάντα για τα 2 μοντέλα εκ των προτέρων.

#539   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/09/2013 - 08:24

Εντέλει μπερδεύτηκα, το Blog γράφει 5S στα 32gb 799€ και 5C 32gb στα 649$. Αν δεν κάνω λάθος άλλο € και άλλο $.
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι με τι προσόντα θα ανταγωνιστεί το 5C το Galaxy S4?

#540   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/09/2013 - 08:30

Άλλος ένας χρόνος χωρίς update συσκευής..

 

Και δεν είναι οτι δεν μου αρέσει το 5s, ωραίο είναι και έχει καλά χαρακτηριστικά, αλλά για την τσέπη μου, ειδικά αυτή την συγκεκριμένη περίοδο, είναι πάρα πολύ ακριβό.

Είπαμε είμαστε apple-άκηδες, αλλά ρε Apple μη μας πιάνεις και τον κ*λο..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες