Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

Apple's event: This should brighten everyone’s day


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1296 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 11/09/2013 - 00:32

ο stevos που ειχε ανοιξει 30 topic με προβληματα και γκρινια εχει αγορασει μεχρι τωρα τρια - τεσσερα !!

Δεν παιζεσαι ρε αντωνη... Εχω πεθανει στο γελιο.. Εσυ εμπνευστηκες απο την παρουσιαση σημερα, εχεις ορεξη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   papits

papits

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/09/2013 - 00:45

Και σημερα ολοι εχουν 5αρι που δεν το αλλαζουν με τιποτα ε;

ακριβως!

#513   agelospe

agelospe

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 00:48

Μιας και δεν υπάρχει κάτι ποιο αξιόπιστο και με τη λογική για τα προϊόντα της appe έστω και μια καινοτομία θα ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ πρωσοπικα μου αρκεί ! Ασε που θα ειναι και πάλι το πιο γρήγορο smartphone

Dominator μεγάλο trollarisma φίλε χαλάρωσε

#514   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 00:50

RIP Apple, αρκετα εδωσα για παρτι τους. Γρηγορα iPhone 5C μην χασουμε κανα χρωμα και σκησουμε κανα καλσον στην διαδρομη.  :P



#515   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 11/09/2013 - 00:57

Σταματά να περνεις συσκευές apple.... :P



Χαχαχχααα...δεν μου παει η καρδια να αφησω τα λεφτουδακια μου στον κορεατη με τα μπλιμ μπλιμ!
Μηλα Καλιφορνεζικα θελω.....

#516   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/09/2013 - 01:00

ο stevos που ειχε ανοιξει 30 topic με προβληματα και γκρινια εχει αγορασει μεχρι τωρα τρια - τεσσερα !!

χαχαχαχαχαα!!! 

 

παντως εγω εχω 5αρι και το fingerprint με δελεαζει γαμωτο..(δεν ειναι λογος να αλλαξεις τηλεφωνο φυσικα αλλα γυριζει στο κεφαλι μου)..θα το παρω το 5ς μαλλον απλα δε θα τρεξω να μαι ο πρωτος..χριστουγεννιατικο δωρο στον εαυτο μου μαλλον...και θα το παρω απο αυστραλια που θα μαι εκεινες τις μερες και θα μου βγει το 32αρι 690 ευρω... ;)

 

ps: ελεγα οτι θα παιρνα το μαυρο αλλα και το χρυσο ειναι πολυ καλο οπως το βλεπω..


Τελευταία επεξεργασία από: el3ctronick, 11/09/2013 - 01:03


#517   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 01:03

Kαλησπερα...το event τι ωρα ειναι αυριο βραδυ?Και ξερει καποιος αν εχει live streaming απο την apple?



#518   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/09/2013 - 01:03

Ας αφήσουμε κατα μέρος την πλάκα... Οι πρώτες αναφορές λένε ότι το touchID δουλεύει φανταστικά !!!

#519   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 11/09/2013 - 01:03

Μολις ειδα την θηκη που δειξανε για το 5C.
 
Μιλαμε για κακογουστια οχι αστεια.
 
Σαν τις παντοφλες που εβαλε ενα παιδι πιο πισω μοιαζει.



Βασικα αν καποιος αγορασει το 5C δεν χρειαεται θηκη!Για ποιο λογο να του βαλεις θηκη εχωντας το πλαστικο καλυμμα απο πισω;;;
Ολη η υποθεση στο 5C ειναι η πλατη του

#520   papits

papits

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/09/2013 - 01:04

Kαλησπερα...το event τι ωρα ειναι αυριο βραδυ?Και ξερει καποιος αν εχει live streaming απο την apple?

Αυριο στις 8 φιλαρακι!

Τελευταία επεξεργασία από: papits, 11/09/2013 - 01:05


#521   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 01:06

Αυριο στις 8 φιλαρακι!

Ευχαριστω φιλος!



#522   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 01:13

 Οσοι συγκρίνουν το chip του iPhone 5s με αυτα των S4-Note3 κτλ απλά δεν εχουν ιδέα. Προτείνω να πάνε στα ΙΕΚ για μαγειρες. 64 bit σε mobile δε εχει και δυσκολα να δουμε σύντομα σε οποιοδήποτε άλλο smartphone. Ο λογος πολυ απλός γιατί οι εταιρίες δεν φτιάχνουν λογισμικά και το 4.4 kitkat δεν υποστηρίζει 64bit σε αντίθεση με την Apple που φτιαχνει τα πάντα η ίδια. Μονο η Microsoft ετοιμάζει haswell tablet αλλα με 32bit.
ΟΠΟΤΕ…μην μπερδευεστε με 8πυρηνα…12 πυρηνα….40000πυρηνα…το να σπας το τσιπακι σε κομματια δεν φτιαχνεις ξεχωριστό clocking. Το iPhone 5s εχει δυνατότα για 2^64. Τελος για επεξεργαστη. Ειναι γελοιο να μιλατε για νουμερα και Ghz.

2)Καμερα. 120fps σε συγκριση με τα 30fps του GS4 ή του Note3 (που κακός το συγκρίνουμε γιατι δεν ειναι κινητο…είναι μικρό ταμπλετ)
1,5μ pixels? Ξερει κανεις τι σημαινει αυτο για την φωτογραφία? Φτιάχνεις τεράστια φωτογραφία σε μεγεθος 8mb. Για να καταλάβεις ο ένας μεγαλώνει την εικόνα και ο άλλος την κάνει καλυτερη. Περισσότερα Mb δεν σημαίνει καλύτερη εικόνα.

3) Ο sensor εννοειται δεν υπάρχει στην αγορα. Μεγάλη ευκολία (ειδικά οταν σου σπάει τα νευρα κάθε λιγο ο κωδικός App store κωδικός Gmail κωδικός outlook…
πολυ καλυτερο απο καθε «ζωγραφιστε μουτζουρα» (Android) ή «διαλεξτε τα σημεία» (Windows)

4)5C. Δεν ειναι φτηνιάρικο. Καλυτερα υλικα απο S4. Καλυτερη μπαταρία απο 5. 1900 νομιζω, καλυτερη καμερα…και φυσικά (IGZO οθόνη) οπως και στο 5s. Πραγματικός ανταγωνιστης για Amoled.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ
-Τιμη!…..ΕΛΕΟΣ…600€ ?για καινουργιο κινητο με παχος 8,9? και Α6 τσιπάκι?
Απαράδεκτο!…Ψαχνεις στο ebay και παίρνεις ενα 5ρη με 400€ και εχεις και αλουμίνιο και εχεις και 7,6πάχος. Τελος!

- Οθονη…Ξερουμε οτι η Apple βγαζει 5,5 φαμπλετ. Αλλα οι 4ιντσες για ταινίες και παιχνίδια είναι λιγες. (ωςχρηστης μιλάω)…Είναι απαραίτητες για χρηση ενος δαχτυλου αλλα σε παιχνιδια και βιντεο υστερει. Ξερω υπάρχουν και ταμπλετς.

-Μπαταρία…Τα 1800 για 64bit….μμμ δε ξερω…λιγα…(μην συγκρινεται με S4…είναι πιο μεγαλο χωράει μεγαλυτερη μπαταρια) Apple είσαι…λεφτά εχεις…ΒΑΛΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΡΑΦΕΝΙΟΥ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ 2 ΜΗΝΕΣ!!!..:)

-iOs 7. Μου εχει λυσει τα χερια σε ορισμενα θεματα…πρακτικό γρηγορο ολα οκ.
Σε update περιμενουμε ενσωμάτωση απο εφαρμογες τρίτων στο λογισμικο (πληκτρολογια κτλ) αρνητικο που δεν ανακοινωθηκε.

ΥΓ :Μην ενθουσιάζεστε με τα νουμε. πχ 1,2ghz 2core vs 1,9 ghz 4core…το δευτερο ειναι γρηγορότερο…ΛΑΘΟΣ…η ταχυτητα δεν εχει να κάνει μονο με τους υπολογισμους του τσιπ…εχει κανει με 1 τονο αλλα πραγματα!…μην μετρατε τα πάντα με τα νουμερα…βοηθάνε αλλα οχι παντα.
Πχ αν ψαχνεις σπιτι Θεσσαλονίκη με βαση τα νουμερα…5ρι-καινουργιο-με θεα και 300€ θα καταλήξει στον Δενδροπόταμο.;))



#523   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/09/2013 - 01:15

Ας αφήσουμε κατα μέρος την πλάκα... Οι πρώτες αναφορές λένε ότι το touchID δουλεύει φανταστικά !!!

Επίσης είναι πολύ σημαντικό αυτό που δήλωσε ο Schiller ότι σε αυτή την φάση το SDK δεν θα παρέχει access στο touchID. Είναι φανερό ότι η Apple πιστεύει ότι με το TouchID βρίσκεται στην αρχή κάτι πολύ σημαντικού και μεγάλου (ίσως μια ολόκληρη πλατφόρμα για mobile payments ??) και για αυτό θα πρέπει να δοθεί πολύ μεγάλη προσοχή στην χρήση του από τρίτους

Αν είναι όντως έτσι, το επόμενο λογικό συμπέρασμα είναι ότι στο εξής το JB θα κυνηγηθει σθεναρα

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 11/09/2013 - 01:20


#524   bolos

bolos

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2013 - 01:28

Ποιος θα πάρει το 5c me 600€ κ δεν θα πάρει το 5s me 700€????
Δλδ τα 100 € θα τον κάνουν να πάρει πλαστικό τηλ;;
Δεν ειναι το ίδιο με τα 100 κ τα 200 € !!!!
Εκεί ειναι διπλή τιμή!!
Θα φτάσω να δώσω 600 κ δεν θα βάλω αλλά 100;;;
Πολύ απλά αν τσιγκουνευτω τα 100€ σε τόσο υψηλή τιμή δεν θα πάρω ποτέ iPhone την στιγμή που με 300 έχουν βγει παρά πολλά τηλ που μου καλύπτουν σχεδόν όλες τις ανάγκες!!!!

#525   papits

papits

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/09/2013 - 01:34

Ποιος θα πάρει το 5c me 600€ κ δεν θα πάρει το 5s me 700€????
Δλδ τα 100 € θα τον κάνουν να πάρει πλαστικό τηλ;;
Δεν ειναι το ίδιο με τα 100 κ τα 200 € !!!!
Εκεί ειναι διπλή τιμή!!
Θα φτάσω να δώσω 600 κ δεν θα βάλω αλλά 100;;;
Πολύ απλά αν τσιγκουνευτω τα 100€ σε τόσο υψηλή τιμή δεν θα πάρω ποτέ iPhone την στιγμή που με 300 έχουν βγει παρά πολλά τηλ που μου καλύπτουν σχεδόν όλες τις ανάγκες!!!!

συμφωνουμε! Αυτα τα δεδομενα ειναι για την ελλαδα ομως σε αλλες αγορες ειναι πολυυυυ διαφορετικα τα πραγματα....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες