Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

Apple's event: This should brighten everyone’s day


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1296 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:07

Εγώ έχω JB στην 6.1 (iPad)  :P και ΔΕΝ ΦΕΥΓΩ ΑΠΟ ΕΔΩ!


Εγω την πάτησα απο την μεγάλη κόρη που μου έκανε update το iPad σε 6.1.3 :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:08

Εγω την πάτησα απο την μεγάλη κόρη που μου έκανε update το iPad σε 6.1.3 :P

αν ειχες αποτυπομα δεν θα την παταγες χεχε


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#678   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:10

Παιδιά ένα λεπτό... Ποια είναι η διαφορά του να κάνεις μια συναλλαγή μεσω e-banking από το τηλέφωνό σου μεσω του σαφάρι και να το κάνεις αυτόματα με το fingerprint? Ρωτάω γιατί έτσι όπως λένε οτι θα δουλεύει θα είναι μόνο για το τελικό confirmation οτι και καλά ναι θέλω να ολοκληρώσω την συναλλαγή.

 

Αν λοιπον είναι έτσι δεν έχει καμιά διαφορά με το να πατήσεις ΟΚ ή να βάλεις το αποτύπωμά σου.



#679   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:10

αν ειχες αποτυπομα δεν θα την παταγες χεχε

 

Ρε Valsamis είσαι ειδική περίπτωση αλήθεια! Υπάρχουν ώρες ώρες που με "εκνευρίζεις" και νομίζω το καταλαβαίνουμε και οι 2 , και ώρες που λέω ωραίος τυπάκος είναι αυτός :P -offtopic


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#680   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:11

αν ειχες αποτυπομα δεν θα την παταγες χεχε


Χα χα Ελα μου ντε έχεις δίκιο :)

#681   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:12

Παιδιά ένα λεπτό... Ποια είναι η διαφορά του να κάνεις μια συναλλαγή μεσω e-banking από το τηλέφωνό σου μεσω του σαφάρι και να το κάνεις αυτόματα με το fingerprint? Ρωτάω γιατί έτσι όπως λένε οτι θα δουλεύει θα είναι μόνο για το τελικό confirmation οτι και καλά ναι θέλω να ολοκληρώσω την συναλλαγή.

 

Αν λοιπον είναι έτσι δεν έχει καμιά διαφορά με το να πατήσεις ΟΚ ή να βάλεις το αποτύπωμά σου.

ακριβως.. με jb και τωρα δεν μπορεις να ξερεις αν μια εφαρμογη διαβαζει τι αποθηκευετε στο clipboard η στην μνημη... μπορει οταν εσυ γραφεις τον κωδικο ενα προγραμμα να στο περνει και να το στελνει οπου θελει....


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#682   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:13

οταν κανεις jb μια εφαρμογη εχει προσβαση στα αρχεια συστηματος και οχι σε προσβαση hardware! πιστευω π[ως το μερος που εδειξε οτι αποθηκευονται τα δεδομενα του αποτυποματος να εχει ξεχωρηστο κλειδωμα που ν αμην μπορεις να το πειραξεις. σιγουρα εχει πεσει τρελο κλειδωμα εκει απο την αππλε και μην ξεχναμε πως αγορε ολοκληρη εταιρια που ασχολητε με αποτηποματα security για αυτο το project αρα θα ειναι πολυ προσεγμενο

 

Εν μέρη σωστό απλά ποτέ δεν ξέρεις... Και το Bluetooth HW είναι αλλά κάποιες εφαρμογές του Cydia μπορούν και το εκμεταλεύονται το Bluetooth chip. Είτε γράφοντας driver για αυτό είτε χρησιμοποιώντας το λειτουργικο (δεν ξέρω πως ακριβώς) αλλα σημασία έχει ότι πήραν access πάνω στο chip του Bluetooth.



#683   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:17

Ρε Valsamis είσαι ειδική περίπτωση αλήθεια! Υπάρχουν ώρες ώρες που με "εκνευρίζεις" και νομίζω το καταλαβαίνουμε και οι 2 , και ώρες που λέω ωραίος τυπάκος είναι αυτός :P -offtopic

καζουρα κανουμε, και ειμαστε και ωραια παρεα εδω. λιγο τρολλ λιγο γελειο, σηζητηση και ολα μεσα ειναι!  εγω παντα θα λεω καλοριζικο σε οτι συσκευη να παρει καποιος, η αληθεια ειναι ειμαι λιγο μεγαλοε φαν τις αππλε επιδη ασχολουμε και με προγραμματισμο και εχω δει τι μπορει να κανει! και με wp προγραμματιζα αλλα δεν ειχει καμια σχεση!  εγω πιστευω οτι τα εχουν και συνενοημενα απο πριν σαμμυ αππλε για το τι θα βγει. οσο για το ανδροιδ το εχω δοκιμασει και δεν μαρεσε, το θεωρω κατοτερο (αποψη μου) απο το ιοσ διοτι κατω απο το καπο ειναι πισω, βεβαια εχει αυτο της παραμετροποιησης, παλια ειχα xperia x1 w mobile και το ειχα λιωσει με ρομ και ολα.... καυε μερα εβαζα εβγαζα. το βαρεθηκα ηθθελα κατι ομορφο και σταθερο και το ιοσ ειναι για μενα αυτο που θελω! παντος το s4 και το note3 εχουν παει το ανδροιδ σε αλλο επιπεδο, και ειναι οι συσκευες που πρεπει ν παρει καποις αν θελει ανδροιδ, κατι αλλο δεν το σηνηστω


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#684   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:18

Παιδιά ένα λεπτό... Ποια είναι η διαφορά του να κάνεις μια συναλλαγή μεσω e-banking από το τηλέφωνό σου μεσω του σαφάρι και να το κάνεις αυτόματα με το fingerprint? Ρωτάω γιατί έτσι όπως λένε οτι θα δουλεύει θα είναι μόνο για το τελικό confirmation οτι και καλά ναι θέλω να ολοκληρώσω την συναλλαγή.

 

Αν λοιπον είναι έτσι δεν έχει καμιά διαφορά με το να πατήσεις ΟΚ ή να βάλεις το αποτύπωμά σου.

To θέμα είναι πως το πως θα δουλεύει είναι άγνωστο. Πχ. HP laptop, το fingerprint sensor αποθηκεύει και συσχετίζει τα log in info μιας ιστοσελίδας με το αποτύπωμά σου. Δλδ. αν θέλω να κάνω login στο iphonehellas, πάω στην σελίδα του κλικάρω log in και περνώντας το δάχτυλό μου πάνω από τον αισθητήρα κάνει auto fill τα πεδία user name και password. Tα ίδια πεδία υπάρχουν στο e banking αλλά εκεί υπάρχει το μπλιμπλίκι της alpha bank πχ με τον exrtra κωδικό οπότε με ένα απλό log in δεν έγινε και τίποτα. Αν όμως έχω καταχωρημένο και συνδεδεμένο  το log in και το password του amazon μπαίνεις παραγγέλνεις αλλάζεις και delivery adress και σου πληρώνω το ωραίο σου galaxy S4.



#685   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:20

καζουρα κανουμε, και ειμαστε και ωραια παρεα εδω. λιγο τρολλ λιγο γελειο, σηζητηση και ολα μεσα ειναι!  εγω παντα θα λεω καλοριζικο σε οτι συσκευη να παρει καποιος, η αληθεια ειναι ειμαι λιγο μεγαλοε φαν τις αππλε επιδη ασχολουμε και με προγραμματισμο και εχω δει τι μπορει να κανει! και με wp προγραμματιζα αλλα δεν ειχει καμια σχεση!  εγω πιστευω οτι τα εχουν και συνενοημενα απο πριν σαμμυ αππλε για το τι θα βγει. οσο για το ανδροιδ το εχω δοκιμασει και δεν μαρεσε, το θεωρω κατοτερο (αποψη μου) απο το ιοσ διοτι κατω απο το καπο ειναι πισω, βεβαια εχει αυτο της παραμετροποιησης, παλια ειχα xperia x1 w mobile και το ειχα λιωσει με ρομ και ολα.... καυε μερα εβαζα εβγαζα. το βαρεθηκα ηθθελα κατι ομορφο και σταθερο και το ιοσ ειναι για μενα αυτο που θελω! παντος το s4 και το note3 εχουν παει το ανδροιδ σε αλλο επιπεδο, και ειναι οι συσκευες που πρεπει ν παρει καποις αν θελει ανδροιδ, κατι αλλο δεν το σηνηστω

Μου τελείωσαν και τα like γαμώτο :P ορίστε τώρα τα λές μια χαρα! χαχαχαχα


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#686   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:24

Update: Σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες που έχουμε μέχρι στιγμής, το iPhone 5C αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα την Παρασκευή 18 Οκτωβρίου.

 

Η τιμή του iPhone 5C, σύμφωνα πάντα με τα όσα έχουν φτάσει στα αυτιά μας, θα κυμαίνεται στα 639€ για το μοντέλο των 16GB.

 

trans.gifΜόλις έχουμε ακριβέστερες πληροφορίες τόσο για την τιμή όσο και για την ημερομηνία κυκλοφορίας του iPhone 5C αλλά και του iPhone 5S, θα σας ενημερώσουμε με νέο δημοσίευμα. Stay tuned!


Behind the Scenes...

#687   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:26

αυτο ειναι το φτηνο iphone???ρε παμε καλαα??



#688   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:26

Update: Σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες που έχουμε μέχρι στιγμής, το iPhone 5C αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα την Παρασκευή 18 Οκτωβρίου.

 

Η τιμή του iPhone 5C, σύμφωνα πάντα με τα όσα έχουν φτάσει στα αυτιά μας, θα κυμαίνεται στα 639€ για το μοντέλο των 16GB.

 

trans.gifΜόλις έχουμε ακριβέστερες πληροφορίες τόσο για την τιμή όσο και για την ημερομηνία κυκλοφορίας του iPhone 5C αλλά και του iPhone 5S, θα σας ενημερώσουμε με νέο δημοσίευμα. Stay tuned!

αν και φαν τι το εβγαλαν το 5c.... σε αυτη τη τιμη!  εκτος και αν ειχαμε λαθος ολοι μας που νομιζαμε οτι θα ειναι το φτηνο iphone... εμεις φταιμε που δεχτηκαμε αυτη τη σκεψη ετσι και τωρα μας επεσε κεραυνος


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#689   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:29

αν και φαν τι το εβγαλαν το 5c.... σε αυτη τη τιμη!  εκτος και αν ειχαμε λαθος ολοι μας που νομιζαμε οτι θα ειναι το φτηνο iphone... εμεις φταιμε που δεχτηκαμε αυτη τη σκεψη ετσι και τωρα μας επεσε κεραυνος

 

Aυτό που λες είναι . 

 

Στην Ελλάδα παρουσιάστηκε σαν "iPhone των φτωχών" . Βλακεία των "δημοσιογράφων" θα πω.

 

Ουσιαστικά αυτό που ετοιμαζόταν ήταν ο αντικαταστάτης του 5. :) Aπλά στο ΕλλάΝΤα περιμένανε ότι θα πάρουν καινουριο iPhone με 300ευρώ.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#690   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:31

Ωρέ που παμε ρεεεεε.....???!!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες