Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

Apple's event: This should brighten everyone’s day


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1296 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#706   Zac

Zac

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:Zac-Rodos

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:50

Μαλλον εχουμε χασει γενικα την μπάλα σαν καταναλωτές.....3 χρονια στα μνημονια, ανεργια στο φουλ, αυτοκτονιες με το κιλο, καθε μερα και χειρότερα για την χωρα μας και εμεις καθομαστε και συζηταμε για ενα κινητο των 700-800 ευρω....παιδια εχουν αλλαξει οι εποχες δεν ειναι τα πραγματα οπως ηταν πριν 3-5 χρονια!

 ποσο δικιο εχεις ρε φιλε πραγματικα....και να μην ειχαμε και καθολου παει στο καλο εδω ολοι εχουμε 5ρια 4ρια 4s! υπερκαταναλωτισμος σε λαθος εποχη!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#707   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:50

εδω θελει τιμορια δυστηχος... 

 

η ελπιδα πεθαινει τελευταια λενε αν εχει 850 δεν μαζευω να το παρω..... ειναι πολλα (και αν εχει τοσο και τα νεα ανδροιδ τοσο θα πανε)  δεν παμε σε καλη κατευθηνση

Lumia 620 €170 με το office και τους χάρτες της nokia. Για μένα κομμένα τα "high end και καλά" κινητά, χέστηκα αν ο δράκος στο infiniti blade είναι 4 φορές πιο λεπτομερής, δεν έχω χρόνο για να παίζω παιχνίδια στο κινητό. Περίμενα το 5C όπως είπες, κανά €450άρι για να το πάρω στην γυναίκα μου γιατί με είχε φάει με το iphone. Όταν της είπα την τιμή αποφάσισε να πάρει και αυτή το 620 ή το 520. Διαφορετικά με 610 δολάρια + άλλα 10 για ξεκλείδωμα μπορώ να φέρω το lumia 1020 από Αμερική.

 

Αλλά αν θέλεις iPhone αυτές είναι οι τιμές τιμωρία ξε τιμωρία η Apple αυτό είναι.


Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 11/09/2013 - 12:52


#708   cbol

cbol

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:54

Εγώ έχω μια μεγάλη απορία. Με ποιο σκεπτικό η Apple αντικατέστησε το 5 με το 5c αφού η τιμή του 5c δεν το καθιστά το iPhone "των φτωχών" όπως λεγόταν;

Δεν θα μπορούσε να διατηρήσει το 5αρι στην τιμή του 5c? σίγουρα αυτό θα ήταν καλύτερη επιλογή. Ουσιαστικά, προσφέρει ένα 5αρι με πλαστικό περιτύλιγμα σε ελαφρώς καλύτερη τιμή, κάτι το οποίο μπορούσε να κάνει με το 5αρι ρίχνοντας λίγο την τιμή (όπως είχε κάνει με το 4 και το 4s) αφού πλέον θα υπάρχει το 5s.



#709   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:55

Lumia 620 €170 με το office και τους χάρτες της nokia. Για μένα κομμένα τα "high end και καλά" κινητά, χέστηκα αν ο δράκος στο infiniti blade είναι 4 φορές πιο λεπτομερής, δεν έχω χρόνο για να παίζω παιχνίδια στο κινητό. Περίμενα το 5C όπως είπες, κανά €450άρι για να το πάρω στην γυναίκα μου γιατί με είχε φάει με το iphone. Όταν της είπα την τιμή αποφάσισε να πάρει και αυτή το 620 ή το 520. Διαφορετικά με 610 δολάρια + άλλα 10 για ξεκλείδωμα μπορώ να φέρω το lumia 1020 από Αμερική.

 

Αλλά αν θέλεις iPhone αυτές είναι οι τιμές τιμωρία ξε τιμωρία η Apple αυτό είναι.

Εισαι μπροστα φιλε..Μαζι σου!!!



#710   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:59

Εγώ έχω μια μεγάλη απορία. Με ποιο σκεπτικό η Apple αντικατέστησε το 5 με το 5c αφού η τιμή του 5c δεν το καθιστά το iPhone "των φτωχών" όπως λεγόταν;

Δεν θα μπορούσε να διατηρήσει το 5αρι στην τιμή του 5c? σίγουρα αυτό θα ήταν καλύτερη επιλογή. Ουσιαστικά, προσφέρει ένα 5αρι με πλαστικό περιτύλιγμα σε ελαφρώς καλύτερη τιμή, κάτι το οποίο μπορούσε να κάνει με το 5αρι ρίχνοντας λίγο την τιμή (όπως είχε κάνει με το 4 και το 4s) αφού πλέον θα υπάρχει το 5s.

Για να εχει μεγαλυτερο κερδος φυσικα! Το ιδιο ειναι να φτιαχνεις κινητο απο αλουμινιο και το ιδιο με πλαστικο? 



#711   Zac

Zac

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:Zac-Rodos

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:00

καποια apple ψαχνει θυματα!



#712   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:01

Εγώ έχω μια μεγάλη απορία. Με ποιο σκεπτικό η Apple αντικατέστησε το 5 με το 5c αφού η τιμή του 5c δεν το καθιστά το iPhone "των φτωχών" όπως λεγόταν;

Δεν θα μπορούσε να διατηρήσει το 5αρι στην τιμή του 5c? σίγουρα αυτό θα ήταν καλύτερη επιλογή. Ουσιαστικά, προσφέρει ένα 5αρι με πλαστικό περιτύλιγμα σε ελαφρώς καλύτερη τιμή, κάτι το οποίο μπορούσε να κάνει με το 5αρι ρίχνοντας λίγο την τιμή (όπως είχε κάνει με το 4 και το 4s) αφού πλέον θα υπάρχει το 5s.

Πουλάει νέο προϊόν και καλά με φθηνότερο υλικό (πλαστικό) άρα και κόστος  βάζει και λίγο χρώμα και οι ουρές γεμίζουν... τα κέρδη επίσης!!!!! Πετυχημένος ο Marketing Manager αύξηση μισθού...



#713   Vaggelis1991

Vaggelis1991

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:Vaggelis1991

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:03

το iphone 5 είχε πρόβλημα με το ξεφλουδισμα



#714   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:03

Οι τιμές, ή μάλλον καλύτερα, η διαφορά στην τιμή 5S και 5C για Κίνα πόσο είναι ξέρει κανείς?


Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 11/09/2013 - 13:04


#715   DonJuan

DonJuan

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:04

Τα Χριστούγεννα είχα αποφασίσει να πάρω το 5s έχοντας το 4s δυο χρόνια.
Αλλα αυτός ο αισθητήρας για τα αποτυπώματα με έχει φρενάρει. Μπορω να τον απενεργοποιησω; Εχουν που εχουν τα στοιχεία μου και την φωτογραφία μου, δεν θέλω να εχουν και τα δακτυλικά αποτυπώματα μου!
Αναρωτιέμαι πόσο θα κοστίζει σαν ανταλλακτικο το home button όταν θα χαλάσει μετά απο λίγο καιρό...

Είμαι πάντως σίγουρος ότι σχεδόν όλοι θα το απενεργοποιησουν τον αισθητήρα για να γλυτώσουν μπαταρία όπως κάνουν όλοι με το Siri. ( τι άχρηστο πράγμα αυτο το Siri. Ούτε οι φίλοι μου και οι πελατες μου που μένουν μόνιμα στην ΝΥ που θα είχε κάποιο νόημα γι αυτούς, δεν το χρησιμοποιούν. )

(Ασχετο) Ελπίζω πάντως κάποια στιγμή να καταφέρουν οι έμπειροι προγραμματιστες της Apple να φτιάξουν κώδικα για το iOS οπου θα μπορούμε να λαμβάνουμε αναφορά μηνύματος. Ξέρω ειναι πολυ δύσκολο κάτι τέτοιο γιατι απο το 2007 ακόμη προσπαθούν να το φτιάξουν....... Όταν φτιάξουν τον κώδικα, συζητάμε και για το ραδιόφωνο....

Οσο για το 5c (κανονικά 5k =kolotoumpas έπρεπε να το λένε) δεν θα σχολιάσω τίποτα για αυτο το epic fail πλαστικό τηλέφωνο, γιατι δεν μου αρέσει η πλαστικούρα και κυρίως δεν είμαι απο εκείνους τους αστειους κωλοτουμπες τυπους που μας λένε τωρα ότι η πλαστικούρα = ποιότητα. Οποίος έχει IQ λίγο πάνω απο το IQ που έχει ένας μωρός, θα το καταλάβει μόνος του ότι οι τύποι μας δουλεύουν.
Μια ερώτηση έχω μονο γι αυτο το πλαστικό τηλεφωνο.... Τα τζαμπο σε τι χρώματα θα το φέρουν;;

#716   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:04

Τα Χριστούγεννα είχα αποφασίσει να πάρω το 5s έχοντας το 4s δυο χρόνια.
Αλλα αυτός ο αισθητήρας για τα αποτυπώματα με έχει φρενάρει. Μπορω να τον απενεργοποιησω; Εχουν που εχουν τα στοιχεία μου και την φωτογραφία μου, δεν θέλω να εχουν και τα δακτυλικά αποτυπώματα μου!
Αναρωτιέμαι πόσο θα κοστίζει σαν ανταλλακτικο το home button όταν θα χαλάσει μετά απο λίγο καιρό...

Είμαι πάντως σίγουρος ότι σχεδόν όλοι θα το απενεργοποιησουν τον αισθητήρα για να γλυτώσουν μπαταρία όπως κάνουν όλοι με το Siri. ( τι άχρηστο πράγμα αυτο το Siri. Ούτε οι φίλοι μου και οι πελατες μου που μένουν μόνιμα στην ΝΥ που θα είχε κάποιο νόημα γι αυτούς, δεν το χρησιμοποιούν. )

(Ασχετο) Ελπίζω πάντως κάποια στιγμή να καταφέρουν οι έμπειροι προγραμματιστες της Apple να φτιάξουν κώδικα για το iOS οπου θα μπορούμε να λαμβάνουμε αναφορά μηνύματος. Ξέρω ειναι πολυ δύσκολο κάτι τέτοιο γιατι απο το 2007 ακόμη προσπαθούν να το φτιάξουν....... Όταν φτιάξουν τον κώδικα, συζητάμε και για το ραδιόφωνο....

Οσο για το 5c (κανονικά 5k =kolotoumpas έπρεπε να το λένε) δεν θα σχολιάσω τίποτα για αυτο το epic fail πλαστικό τηλέφωνο, γιατι δεν μου αρέσει η πλαστικούρα και κυρίως δεν είμαι απο εκείνους τους αστειους κωλοτουμπες τυπους που μας λένε τωρα ότι η πλαστικούρα = ποιότητα. Οποίος έχει IQ λίγο πάνω απο το IQ που έχει ένας μωρός, θα το καταλάβει μόνος του ότι οι τύποι μας δουλεύουν.
Μια ερώτηση έχω μονο γι αυτο το πλαστικό τηλεφωνο.... Τα τζαμπο σε τι χρώματα θα το φέρουν;;

 

μπορεις να τον απενεργοποιησεις


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 11/09/2013 - 13:05

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#717   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:14

Οι τιμές, ή μάλλον καλύτερα, η διαφορά στην τιμή 5S και 5C για Κίνα πόσο είναι ξέρει κανείς?

Από ZDnet  5S: 5,288 yuan (US$864) 5C: 4,488 yuan (US$733). Ίδια τιμολογιακή  πολιτική με όλο τον υπόλοιπο κόσμο (έλεγα μήπως το 5C είχε μικρότερο κόστος για την Κίνα λόγω διείσδυσης στην αγορά. Απ'όσο λένε στο ZDNet πάντως και οι Κινέζοι περίμεναν κάτι φτηνότερο.



#718   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:17

τα δεδομενα που περνει ο επεξεργαστης για να διαχειρηστει ταυτοχρονα ειναι περισσοτερα απο τον 32 αρα ταχυτερα
και κανει το λειτουργικο να μπορει να διαβασει περισσοτερο απο 4 gb μνημη
επισης μπορει να τραβαδει δεδομενα απο υην μνημη κατευθειαν παρακαμτοτας τον δισκο αρα ταχυτερη μεταβαση


αυτα μπορει να εχουν σημασια στο pc...εγω στο iphone εννοω που θα δω διαφορα.

#719   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:22

Εχουν που εχουν τα στοιχεία μου και την φωτογραφία μου, δεν θέλω να εχουν και τα δακτυλικά αποτυπώματα μου!

Καλά ρε φιλαράκι τι γράφεις; Πραγματικά απορώ! Anyway το φακέλωμα δεν το γλιτώνει κανείς αλλά τι γράφεις!

#720   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:22

αυτα μπορει να εχουν σημασια στο pc...εγω στο iphone εννοω που θα δω διαφορα.

εφαρμογες που χρησημοποιουν μεγαλυτερη επεξεργαστηκη θα τρεχουν πιο γρηγορα σε ολα, μην περιμενεις να δεις στο φβ


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες