Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 5S από Αμερική ή από Αγγλία..


Η καλύτερη απάντηση

nikosgnr , 28/11/2013 - 14:00

Λίγα Post πιο πάνω. Ούτε καν σελίδα.

 

SIM Free θα ζητήσει, ξεκλείδωτο και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Της T-Mobile & Verizon είναι ξεκλείδωτα.


Δείτε το πλήρες μήνυμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
577 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/09/2013 - 14:17

καλησπέρα
από ποιόν πάροχο σε ΗΠΑ μπορώ να πάρω το 5s έτσι ώστε να μπορώ να το χρησιμοποιήσω και Ελλάδα;
αναφέρομαι στο να μπορώ να χρησιμοποιήσω τη mini SIM
επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν iphone 4s που λειτουργώ εδώ αν μπορεί να προγραμματιστεί για να δουλεύει με verizon. στο τελευταίο ταξίδι εκεί μου είπαν στη verizon ότι επειδή στο roaming μου έβγαζε T-mobile μόνο σε t-mobile θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω
ευχαριστώ

της t mobile και ισως και της verizon.το 4s ειναι universal phone νομιζω αρα λογικα μπορεις και AT&T πχ να το δουλεψεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2013 - 07:35

T-Mobile και AT&T 8 με 10 εργάσιμες μέρες για 5s..

5c υπάρχει παντού ετοιμοπαράδοτο...τα έπαιξα και τα δυο λίγο στο μαγαζί..αρκετά ποιοτικό το 5c αλλά δεν ξέρω γιατί κάποιος να το προτιμήσει..

η κάμερα και το slow motion στο 5s όλα τα λεφτά:) κατά τα άλλα η αλήθεια είναι ότι εξωτερικά αναρωτιέσαι αν αξίζει να αλλάξεις το 5αρι...



#168   baudII

baudII

    iPH Addict

  • 654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 21/09/2013 - 19:13

Καλησπερα,παιδια μια γνωστη ειναι αμερικη και θελει να φερει 4 iphone 5s μπορει καποιος που ξερει να μου πει αν χρειαζεται να τα βγαλει απο το κουτι τους η να βαλει τα 2 στη βαλιτσα και τα αλλα 2 στις χειροαποσκευες ωστε να μην υπαρξει προβλημα με το τελωνειο



#169   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/09/2013 - 19:22

Έχει τύχει σε φίλο με ένα iPad και ένα iPhone να τα περάσει κανονικά με τα κουτιά.

 

Καλύτερα να τα έχει εκτός όμως. Για σιγουριά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#170   baudII

baudII

    iPH Addict

  • 654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 21/09/2013 - 19:24

κοιτα αν τα βαλει σε αλλη σακουλα τα κουτια?ωστε οταν ερθει να τα βαλει μεσα..+εδω ειναι 4 τα κινητα,σε βαλιτσα μπορει να υπαρξει προβλημα η μονο σε χειροαποσκευες?


Τελευταία επεξεργασία από: baudII, 21/09/2013 - 19:25


#171   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/09/2013 - 19:28

Ας βάλει τα κουτιά στην αποσκευή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#172   baudII

baudII

    iPH Addict

  • 654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 21/09/2013 - 19:31

και τα κινητα μεσα στην βαλιτσα μεσα στα ρουχα..οταν θα παει να παραδωσει την βαλιτσα δεν θα της πουν τιποτα?(ας πουμε: γιατι εχετε 4 κινητα μεσα στην βαλιτσα)



#173   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/09/2013 - 19:39

Πάνω της τα τηλ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#174   baudII

baudII

    iPH Addict

  • 654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 21/09/2013 - 19:40

επιτρεπεται να εχεις πανω 5 τηλεφωνο(το 1 δικο της)?


Τελευταία επεξεργασία από: baudII, 21/09/2013 - 19:41


#175   108

108

    iPH Contributor

  • 1260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2013 - 19:48

Όπου έχει τα κινητά να έχει και την απόδειξη αγοράς. Προσωπικά θα τα είχα στην χειραποσκευη για άμεση ενημερωση αν χρειαστεί.
Tablet που μετέφερα στην βαλίτσα δεν είχα προβλήμα, ούτε 3 κινητά και καλοδια στην χειραποσκευη. Το καλύτερο 2+ απόδειξη στη βαλίτσα και τα αλλα 2 στην χειραποσκευη.
με τα κουτιά τούς να τα έχει, μην ανησυχείς φίλε θα καταλάβουν οτι πρόκειται για φιλικές παραγγελίες απλά να έχει ευκαιρεί την απόδειξη.

Τελευταία επεξεργασία από: 108, 21/09/2013 - 19:56


#176   baudII

baudII

    iPH Addict

  • 654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 21/09/2013 - 19:56

Όπου έχει τα κινητά να έχει και την απόδειξη αγοράς. Προσωπικά θα τα είχα στην χειραποσκευη για άμεση ενημερωση αν χρειαστεί.
Tablet που μετέφερα στην βαλίτσα δεν είχα προβλήμα, ούτε 3 κινητά και καλοδια στην χειραποσκευη. Το καλύτερο 2+ απόδειξη στη βαλίτσα και τα αλλα 2 στην χειραποσκευη.

μα με την αποδειξη θα χρειαστει οποσδηποτε να πληρωσει τελωνειο νομιζω,

χωρις το κουτι παντα?



#177   108

108

    iPH Contributor

  • 1260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2013 - 20:01

Μόνο τα ασυνοδευτα περνούν τελωνείο, δηλαδή τα πακέτα που εμπλεκοντε με μεταφορικές εταιρίες.

#178   baudII

baudII

    iPH Addict

  • 654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 21/09/2013 - 20:02

δλδ αν τα βαλει με το κουτι τους στη βαλιτσα και πανω της εχει μονο το δικο της και 4 καινουρια με ζελατινα μεσα στην βαλιτσα δεν υπαρχει προβλημα?



#179   108

108

    iPH Contributor

  • 1260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2013 - 20:06

Οχι δεν θα υπάρξει πρόβλημα.
πάντως χρήματα και αντικείμενα μεγάλης αξίας καλό είναι να τοποθετουντε στη χειραποσκευη αν είναι πολλά.

Τελευταία επεξεργασία από: 108, 21/09/2013 - 20:12


#180   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2013 - 21:23

θα σου πω καταρχήν τι λέει ο νόμος..και κατά δεύτερον τι γίνεται συνήθως..χωρίς βέβαια να μπορώ να σου πω τι θα συμβεί στην δική σου περίπτωση..

 

Ο τελωνειακός δεν είναι ντετεκτιβ για να ψάξει τι ήταν δικό σου τι ήταν ξένο κτλ..καλώς η κακώς υπάρχουν κάποιοι νόμοι που δεν είναι υποχρεωμένοι να τους έχουν αναρτήσει κάπου να τους βλέπουμε όλοι..αλλα είναι με την λογική ότι όποιος ενδιαφέρεται μαθαίνει..άρα στην δική σου περίπτωση είτε τα βρει στα κουτια είτε χωρις κουτιά είτε με αποδείξεις είτε χωρίς..το μόνο που θα καταφέρεις είναι να του διευκολύνεις την ζωή για το τι θα πληρώσεις η να βγάλει αυτός με τον τιμοκατάλογο που υπάρχει για τέτοιες περιπτώσεις..

 

Αν είναι να είναι το τυχερό σου να σε διαλέξουν για να περάσεις για έλεγχο..την πάτησες..ο νόμος λέει ότι όταν βγαίνεις από την χώρα και δεν θες να μπεις σε περιπέτειες όταν γυρνάς..δηλώνεις τις ηλεκτρονικές συσκευές που βγάζεις και είσαι κύριος αλλά και ήσυχος..τώρα ποιος το κάνει αυτό..είναι μια άλλη ιστορία..προσωπικά κάθε φορά που γυρνάω Ελλάδα έρχομαι με πολλά κουτιά δώρα/παραγγελίες..laptops..iphones..ipads..ipods και πολλά άλλα πράγματα..τα περισσότερα συνήθως τα έχω στην χειραποσκευή μου..δεν μου έχει τύχει να περάσω ποτέ έλεγχο..αλλά μου έχει τύχει να πάρουν άλλους που ήταν μπροστά μου στην ουρά η πίσω..συνήθως είχαν παραπάνω από 2 βαλίτσες ανά άτομο..αυτά ξέρω από ερωτήσεις σε τελωνεία..αν μου τα είπαν λάθος..τα λέω και εγώ λάθος..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες