Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

SBSettings v1.0.7 and Processes Widget 1.1b


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/12/2008 - 21:23

αυτο οντως εννοει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/01/2009 - 22:16

Update

O BigBoss έδωσε σε κυκλοφορία μία νέα version του SBSettings αλλά και νέο toggle pack το οποίο προσθέτει το "iPod play / pause widget"

iPod Widget:

Background and Problem

This provides an iPod play / pause widget. Without this widget and you are in an app like safari, and you want to start your iPod playing music, you have to exit the app, load the iPod app, start your music, and then reload safari. An alternative is to press power, then double tap home. This lets you start a track, then slide to unlock and you’re back to safari. This seemed ok at first. But unfortunately, it always starts playing on the same song. This was very annoying.

Solution

This widget solves this issue by giving you a play / pause button that will load a random track and start playing it. If you have paused a song, it will resume where you left off. If your iPod gets closed and reopened, iPhone rebooted or such, then it will randomly select a song and will not just start at the same song each time.

SBSettings Changelogs:

- Reworked dylib to allow for a fast get state API. This allows some toggles to track state better if changed elsewhere.
- Updated Brightness toggle to save its state and read it back when used. The bar should no longer be “stuck” in one position on 2.2 FW.
- Updated some core theme icons.

#18   giorgiog13

giorgiog13

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2009 - 16:40

Παιδια...εχω παρατηρησει το εξης.Ενω δεν χρησιμοποιω αλλα ουτε ανοιγω το Mail στο κινητο (ουτε καταλαθως) και εχω κλειστα και τα push αλλα και απενεργοποιημενους τους λογαριασμους που εχω αποθηκευσει παταω στο sbsettings το processes και μου δειχνει οτι ειναι ανοιχτες οι εφαρμογες του τηλεφωνου (ενταξει αυτο ειναι παντα) αλλα και το mail.Και ακομα και αν το κλεισω μεσω sbsettings μετα απο καποιες ωρες ανοιγει παλι.Γινεται και σε εσας αυτο??Μηπως οταν ανοιγω τα μυνηματα μου δειχνει οτι ειναι ανοιχτο το Mail....γιατι κατι τετοιο σαν να εχω παρατηρησει.

#19   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 22/09/2009 - 17:10

Παιδια...εχω παρατηρησει το εξης.Ενω δεν χρησιμοποιω αλλα ουτε ανοιγω το Mail στο κινητο (ουτε καταλαθως) και εχω κλειστα και τα push αλλα και απενεργοποιημενους τους λογαριασμους που εχω αποθηκευσει παταω στο sbsettings το processes και μου δειχνει οτι ειναι ανοιχτες οι εφαρμογες του τηλεφωνου (ενταξει αυτο ειναι παντα) αλλα και το mail.Και ακομα και αν το κλεισω μεσω sbsettings μετα απο καποιες ωρες ανοιγει παλι.Γινεται και σε εσας αυτο??Μηπως οταν ανοιγω τα μυνηματα μου δειχνει οτι ειναι ανοιχτο το Mail....γιατι κατι τετοιο σαν να εχω παρατηρησει.


Οταν ανοίγεις τις επαφές ή πας να πάρεις τηλέφωνο!
Τωρα για ποιο λόγο το έβαλε αυτό η apple δε ξέρω!

#20   gimis69

gimis69

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2009 - 20:13

Οταν ανοίγεις τις επαφές ή πας να πάρεις τηλέφωνο!
Τωρα για ποιο λόγο το έβαλε αυτό η apple δε ξέρω!

Στο δικό μου οι εφαρμογές που έτρεχαν στο Processes ήταν το τηλέφωνο και τα email. Εγώ τα έκλεινα και αυτά ξαναάνοιγαν αμέσως είτε άνοιγα τις επαφές είτε όχι...
Μόλις όμως πάτησα από το SBSettings το Respring η εφαρμογή email φαίνεται πως έκλεισε.
Πληροφοριακά έχω το iphone 3g 8 giga 3.0.1.
Πολλά προβλήματα μου δημιούργησε η 3.0 (μάλλον προσπαθούσε συνεχώς να πάρει δεδομένα από την κινητή γιά τα email και στην ουσία ήταν συνεχώς κατελημένο το τηλ. στις εισερχόμενες κλήσεις).

#21   ngt

ngt

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2009 - 12:34

ναι γινεται αυτο με το mail. σε μενα εκτος απο αυτο ανοιγει απο το πουθενα και το ipod ενω δεν το χρησιμοποιω σχεδον καθολου..

#22   giorgiog13

giorgiog13

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2009 - 16:23

Οταν ανοίγεις τις επαφές ή πας να πάρεις τηλέφωνο!Τωρα για ποιο λόγο το έβαλε αυτό η apple δε ξέρω!


Μολις ανοιξα τις επαφες οντως ανοιξε και το mail.

Στο δικό μου οι εφαρμογές που έτρεχαν στο Processes ήταν το τηλέφωνο και τα email. Εγώ τα έκλεινα και αυτά ξαναάνοιγαν αμέσως είτε άνοιγα τις επαφές είτε όχι... Μόλις όμως πάτησα από το SBSettings το Respring η εφαρμογή email φαίνεται πως έκλεισε.Πληροφοριακά έχω το iphone 3g 8 giga 3.0.1. Πολλά προβλήματα μου δημιούργησε η 3.0 (μάλλον προσπαθούσε συνεχώς να πάρει δεδομένα από την κινητή γιά τα email και στην ουσία ήταν συνεχώς κατελημένο το τηλ. στις εισερχόμενες κλήσεις).


Κανοντας ομως respring κλεινει το mail αλλα λογικα μολις ανοιξεις παλι τις επαφες θα γινεται το ιδιο.Το τηλεφωνο δεν γινεται να το κλεισεις υποθετω.Και εγω το 3g 8gb εχω αλλα σε 3.0!Λες να του βαλω την 3.0.1??Καλυτερη ειναι??Το σκεφτομουν αλλα βαριεμαι την διαδικασια παλι του jailbreak και περασμα εφαρμογων γι αυτο!Αν ομως ειναι καλυτερη θα το κανω...

Τελευταία επεξεργασία από: giorgiog13, 25/09/2009 - 16:24


#23   giorgiog13

giorgiog13

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2009 - 16:24

Καταλαθως εκανα reply στο ποστ μου....ας σβειστει αυτο εδω...σορρυ...

Τελευταία επεξεργασία από: giorgiog13, 25/09/2009 - 16:25





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες