Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εκεί στην apple είστε απαράδεκτοι...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   djphilip80

djphilip80

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:djphilip_

Δημοσίευση 08/12/2013 - 14:47

Πριν 3 μέρες έφτασε το πολυπόθητο mac book pro late 2013 στα χέρια μου.. ενθουσιασμένος το σετάρω..ανυπομονω για το Σάββατο (χτες δηλαδή) για να κάνει την παρθενική του εμφάνιση στο μαγαζί που δουλεύω..εργαζομαι σαν dj εδώ και 15 χρόνια περίπου..χτες ήταν η 1η μέρα που ήθελα να εξαφανιστώ από προσώπου γης...

όχι 1, ούτε 2 ούτε καν 3 φορές... ΑΛΛΑ 8 φορές το mac (ναι αυτό το καινούργιο!!!! το τούμπανο...) με πούλησε, free-ζάρωντας... πληκτρολόγιο και track pad νεκρά.. η μονή μου επιλογή το power button - hard reset

μετά το χτεσινό στραπάτσο, κάθομαι και αναζητώ λύσεις googlάρωντας ... μια απογοητεύση απλα... πολλοί κάτοχοι new mbp με το ίδιο πρόβλημα..

όσοι λοιπόν χρησιμοποιείτε το mbp σας επαγγελματικά, τουλάχιστον στον τομέα της μουσικής, σας ΑΠΟΤΡΕΠΩ για την αγορά ενός καινούργιου .. τουλάχιστον προς το παρών...

Πείτε μας κύριοι εκεί στην apple τι σκα*** κάνετε; ένα σκασμό λεφτά ζητάτε για πιο λόγο;;;;;;;

Συγνώμη αλλά ήθελα κάπου να τα βγάλω και να ξεσκάσω.. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 322 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/12/2013 - 15:10

Ίσως να επεσες σε ελαττωματικό μοντέλο 100%, τα mac εχουν αποδειξει πως ειναι το καλυτερο εργαλείο για καθε μουσικο.



#3   djphilip80

djphilip80

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:djphilip_

Δημοσίευση 08/12/2013 - 15:17

γενικά τα χρησιμοποιώ τα τελευταία 6 χρόνια απροβλημάτιστα! μέχρι και χτες το απόγευμα θα συμφωνούσα μαζί σου 101%.. τώρα από εκεί και πέρα από ότι διαβάζω έχω καταλήξει στα έξης :

1. πρόβλημα με την τροφοδοσία των USB

2. πρόβλημα με το sleep/wake

3. πρόβλημα λειτουργικού (mavericks)

 

δε ξέρω είναι λίγο μπερδεμένη η κατάσταση.. πάντως ελαττωματικό είναι λίγο δύσκολο να είναι, διότι βλέπω ότι πολύς κόσμος ταλαιπωρείται στα φορουμς



#4   hlias88

hlias88

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Twitter:@hlias
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2013 - 15:54

γενικά τα χρησιμοποιώ τα τελευταία 6 χρόνια απροβλημάτιστα! μέχρι και χτες το απόγευμα θα συμφωνούσα μαζί σου 101%.. τώρα από εκεί και πέρα από ότι διαβάζω έχω καταλήξει στα έξης :

1. πρόβλημα με την τροφοδοσία των USB

2. πρόβλημα με το sleep/wake

3. πρόβλημα λειτουργικού (mavericks)

 

δε ξέρω είναι λίγο μπερδεμένη η κατάσταση.. πάντως ελαττωματικό είναι λίγο δύσκολο να είναι, διότι βλέπω ότι πολύς κόσμος ταλαιπωρείται στα φορουμς

καλησπερα φιλε ειμαι συναδελφος και εγω 10 χρονια!ξεκινησα να παιζω με λαπτοπ εδω και 1 χρονο σχεδον με macbook pro 2011 μεταχειρισμενο!δεν ξερω και παρα πολλα απο αυτα αλλα στο usb ισως ειναι προβληματικο,ισως ομως κοιταξε μηπως εχεις προβλημα με το κοντρολερ σου η την καρτα ηχου!για το sleep απενεργοποιησετα γτ ετσι θα εχεις προβλημα και με την usb αλλα και θα σταματαει η μουσικη οταν πεφτει σε  sleep, για παραδειγμα εμενα στην αρχη που ειχα sleep μετα αργουσε να διαβασει τον σκληρο και αναγκαστικα ηθελε reset το mac!για το 3 προβλημα δεν ξερω δεν εχω mavericks.ειμαι απολυτα ευχαριστημενος εδω και 1 χρονο που το δουλευω και σχεδον καθε μερα στην δουλεια!δε μου εχει δημιουργησει ποτε προβλημα.



#5   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/12/2013 - 17:46

…διαβάζοντας όλα όσα ειπώθηκαν, ομολογώ και εγώ πως για το κομμάτι της μουσικής οι περισσότεροι λένε πως τα καλύτερα "μηχανήματα" είναι αυτά.  :rolleyes:


:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#6   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 08/12/2013 - 19:28

γενικά τα χρησιμοποιώ τα τελευταία 6 χρόνια απροβλημάτιστα! μέχρι και χτες το απόγευμα θα συμφωνούσα μαζί σου 101%.. τώρα από εκεί και πέρα από ότι διαβάζω έχω καταλήξει στα έξης :

1. πρόβλημα με την τροφοδοσία των USB

2. πρόβλημα με το sleep/wake

3. πρόβλημα λειτουργικού (mavericks)

 

δε ξέρω είναι λίγο μπερδεμένη η κατάσταση.. πάντως ελαττωματικό είναι λίγο δύσκολο να είναι, διότι βλέπω ότι πολύς κόσμος ταλαιπωρείται στα φορουμς

 

Να γιατι δεν πρεπει να δινει κανεις την παραμικρη σημασια σε αυτα που γραφονται στα forum !!! 6 χρονια απροβληματιστα και δεν εβγαλε αχνα και σε ενα απογευμα η Apple εγινε απαραδεκτη...

 

Ρε φιλε, χανεις καθε αξιοπιστια με αυτα που γραφεις μονος σου ...



#7   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 08/12/2013 - 19:50

Να γιατι δεν πρεπει να δινει κανεις την παραμικρη σημασια σε αυτα που γραφονται στα forum !!! 6 χρονια απροβληματιστα και δεν εβγαλε αχνα και σε ενα απογευμα η Apple εγινε απαραδεκτη...

Ρε φιλε, χανεις καθε αξιοπιστια με αυτα που γραφεις μονος σου ...


6 χρονια ειχε το Χ μοντελο, ενα απογευμα πηρε το Ψ κ του κολλησε 8 φορες την πρωτη μερα στη δουλεια του.

Αιμα εβγαλε; Οχι. Ολα οκ ε; ;)

You'll Never Walk Alone


#8   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 08/12/2013 - 20:12

6 χρονια ειχε το Χ μοντελο, ενα απογευμα πηρε το Ψ κ του κολλησε 8 φορες την πρωτη μερα στη δουλεια του.

Αιμα εβγαλε; Οχι. Ολα οκ ε; ;)

Αυτο που λεω ρε atari ειναι να αντιμετωπισεις τη κατασταση αντρικα και ρεαλιστικα. Να κοιταξει μηπως εχει ελλατωματικη συσκευη οπως προτεινουν τα παιδια και να αφησει κατα μερος τις υστεριες και τις κορωνες ... Ακους εκει 'εκει στην apple ειστε απαραδεκτοι' ... Τι ειναι αυτα ??



#9   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/12/2013 - 20:20

Αυτο που λεω ρε atari ειναι να αντιμετωπισεις τη κατασταση αντρικα και ρεαλιστικα. Να κοιταξει μηπως εχει ελλατωματικη συσκευη οπως προτεινουν τα παιδια και να αφησει κατα μερος τις υστεριες και τις κορωνες ... Ακους εκει 'εκει στην apple ειστε απαραδεκτοι' ... Τι ειναι αυτα ??

μα ελεγα και εγω δεν θα βγει;;γεια σου ρε αντωνη!

#10   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 08/12/2013 - 20:20

Αυτο που λεω ρε atari ειναι να αντιμετωπισεις τη κατασταση αντρικα και ρεαλιστικα. Να κοιταξει μηπως εχει ελλατωματικη συσκευη οπως προτεινουν τα παιδια και να αφησει κατα μερος τις υστεριες και τις κορωνες ... Ακους εκει 'εκει στην apple ειστε απαραδεκτοι' ... Τι ειναι αυτα ??


Ο τροπος παιζει οντως ναναι λιγο υπερβολικος. Το topic παντως εχει βαση.

You'll Never Walk Alone


#11   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 08/12/2013 - 20:46

μα ελεγα και εγω δεν θα βγει;;γεια σου ρε αντωνη!

Εε με τετοιο τιτλο θεματος και δεν θα 'βγαινα ??  ;)

 

Εχω αδικο ομως ? Τι νοημα εχουν οι κορωνες ? Ας ξεσκασει με την γυναικα του... σε μας θα ξεσπασει ?? :rolleyes: 



#12   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/12/2013 - 20:51

μπορει να παει να το κοιταξει οπως ειπες και αν δει οτι οντως εχει προβλημα να το αλλαξει..
απλα εγω πιστευω οτι δεν τα εννοει ολα αυτα που γραφει για την apple απλα του την εσπασε τοσο πολυ που ενω
επαιζε μουσικη κοβοταν αποτομα...κακη στιγμη και τιποτα παραπανω...τα mac ειναι και θα συνεχειζουν να ειναι
τα κορυφαια εργαλεια για μουσικη φωτογραφιες κτλ κτλ.....

#13   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/12/2013 - 20:55

Δίκαια αγανακτισμένος για το "στραπάτσο" θεωρώ ότι είσαι.

 

Θεωρώ όμως ότι το εκφράζεις υπερβολικά.

 

Επίσης -και χωρίς παρεξήγηση- όταν είσαι επαγγελματίας και αγοράζεις ένα καινούριο εργαλείο για τη δουλειά σου δεν το δοκιμάζεις πρώτα?

 

Out of the Box και κατευθείαν στο μαγαζί για Set?



#14   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2013 - 20:57

Ο τίτλος του τόπικ μπορεί να σε πειράξει 

 

1)Αν είσαι μέτοχος οπότε έχεις έννομο και χρηματικό συμφέρον

2)Αν είσαι παιδάκι που πήρε μια συσκευή και δεν αντέχει να του την κακολογούν

3)Αν είσαι δικηγόρος της Apple

4)Αν εργάζεσαι στην Apple

5)Αν είσαι απλά κολλημένος

 

Choose your side

 

Κατά τα άλλα αφού τον πρόδωσε έτσι στη δουλειά του, καλά κάνει και λέει ότι θέλει ο άνθρωπος. Εγώ θα έλεγα και πιο πολλά. Δίνεις ένα σωρό λεφτά και δεν μπορείς να πεις την άποψή σου;


Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 08/12/2013 - 21:00

Αναρτημένη εικόνα


#15   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/12/2013 - 21:01

Πριν 3 μέρες έφτασε το πολυπόθητο mac book pro late 2013 στα χέρια μου.. ενθουσιασμένος το σετάρω..ανυπομονω για το Σάββατο (χτες δηλαδή) για να κάνει την παρθενική του εμφάνιση στο μαγαζί που δουλεύω..εργαζομαι σαν dj εδώ και 15 χρόνια περίπου..χτες ήταν η 1η μέρα που ήθελα να εξαφανιστώ από προσώπου γης...
όχι 1, ούτε 2 ούτε καν 3 φορές... ΑΛΛΑ 8 φορές το mac (ναι αυτό το καινούργιο!!!! το τούμπανο...) με πούλησε, free-ζάρωντας... πληκτρολόγιο και track pad νεκρά.. η μονή μου επιλογή το power button - hard reset
μετά το χτεσινό στραπάτσο, κάθομαι και αναζητώ λύσεις googlάρωντας ... μια απογοητεύση απλα... πολλοί κάτοχοι new mbp με το ίδιο πρόβλημα..
όσοι λοιπόν χρησιμοποιείτε το mbp σας επαγγελματικά, τουλάχιστον στον τομέα της μουσικής, σας ΑΠΟΤΡΕΠΩ για την αγορά ενός καινούργιου .. τουλάχιστον προς το παρών...
Πείτε μας κύριοι εκεί στην apple τι σκα*** κάνετε; ένα σκασμό λεφτά ζητάτε για πιο λόγο;;;;;;;
Συγνώμη αλλά ήθελα κάπου να τα βγάλω και να ξεσκάσω..


Φίλε τι προγράμματα σεταρες, φαντάζομαι ειναι όλα ορίτζιναλ κ πληρωμένα ε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες