Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

[Οδηγός] evasi0n 7: JailBreak 7.0 - 7.0.6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1027 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#631   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 26/01/2014 - 02:12

Puffin φαγκότο !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#632   Reignman

Reignman

    iPH Member

  • 231 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/01/2014 - 15:02

Τρελο κολλημα σε iphone 5 7.0.4....απανωτες φορες jb και το σηματακι cydia δεν λεει να εμφανιστει....μονο του evasion εχω....any help?

 

Επειδή είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα...

Τελικά η λύση για να προχωρήσει 100% η διαδικασία του jailbreak στο 5αρι μου (7.0.4) ήταν να γίνει Set As New όπως

μου πρότεινε ο nikosgnr!!



#633   grttsou

grttsou

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2014 - 14:49

Γεια σας παιδιά,

 

Εχω ένα 4s που του έκανα αναβάθμιση στην 7 πριν από περίπου ένα μήνα. Δυστυχώς εντελώς ξαφνικά, απο προχτές το τηλέφωνο τα έπαιξε και η μπαταρία κρατάει χωρίς χρήση ούτε 3 ώρες. Διαβάζοντας το νήμα υποθέτω ότι το πρόβλημα το εμφάνισε λόγω της αναβάθμισης, ισχύει αυτό το συμπέρασμά μου?

Σκέφτομαι να το κάνω jailbreak, πιστεύετε ότι μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα ή πάει για πέταμα το τηλέφωνο? Κάπου διάβασα ότι μπορεί να τα έπαιξε και η μπαταρία… Το τηλ είναι άψογα συντηρημένο και οι φορτίσεις προσεγμένες πάντα! Προβλημα με το wifi δεν έχω προς το παρόν, υπάρχει περίπτωση να το αποκτήσω αν πάω στην 7.0.4?

Να πως τέλος ότι η διετής εγγύηση έληξε στις 24/01, δλδ πολύ γκαντεμιά, το παρουσίασε προχτές 25/01, δλδ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτό!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

ΥΓ. Τι είναι η ΟΤΑ?



#634   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/01/2014 - 20:54

Γεια σας παιδιά,

Εχω ένα 4s που του έκανα αναβάθμιση στην 7 πριν από περίπου ένα μήνα. Δυστυχώς εντελώς ξαφνικά, απο προχτές το τηλέφωνο τα έπαιξε και η μπαταρία κρατάει χωρίς χρήση ούτε 3 ώρες. Διαβάζοντας το νήμα υποθέτω ότι το πρόβλημα το εμφάνισε λόγω της αναβάθμισης, ισχύει αυτό το συμπέρασμά μου?
Σκέφτομαι να το κάνω jailbreak, πιστεύετε ότι μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα ή πάει για πέταμα το τηλέφωνο? Κάπου διάβασα ότι μπορεί να τα έπαιξε και η μπαταρία… Το τηλ είναι άψογα συντηρημένο και οι φορτίσεις προσεγμένες πάντα! Προβλημα με το wifi δεν έχω προς το παρόν, υπάρχει περίπτωση να το αποκτήσω αν πάω στην 7.0.4?
Να πως τέλος ότι η διετής εγγύηση έληξε στις 24/01, δλδ πολύ γκαντεμιά, το παρουσίασε προχτές 25/01, δλδ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτό!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΥΓ. Τι είναι η ΟΤΑ?

ota=over the air.δηλαδη να κανεις αναβαθμιση μεσω wi-fi.οχι μην στεναχωριεσαι αφου πηγες στην 7αρα και δεν εχεις κανενα θεμα δεν προκειτε να εχεις..τωρα οσο αφορα την μπαταρια σου να ξερεις οτι πολυ πιθανον να ειναι η μπαταρια το προβλημα και οχι η 7αρα καθως και την εχεις δυο χρονια οπως λες οποτε αν τα βαλεις αναλογικα σιγουρα θα εχεις κανει 500+κυκλους..θα σου προτεινα να παρεις μια μπαταρια να ανοιξεις και το youtube και να την αλλαξεις μονος σου καθως ειναι απιστευτα ευκολο και να την βγαλεις καθαρη με 10 ευρουλακια..και οχι το κινητο δεν παει για πεταμα μια χαρα ειναι!

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 27/01/2014 - 20:55


#635   ppetros

ppetros

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/01/2014 - 21:28

Γιατί δεν εμφανίζονται πληροφορίες στο TSS Center σε 5s, 7.0.4 JB?



#636   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/01/2014 - 22:13

Στο 5S δεν υπάρχουν καν SHSH.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#637   grttsou

grttsou

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2014 - 22:43

ota=over the air.δηλαδη να κανεις αναβαθμιση μεσω wi-fi.οχι μην στεναχωριεσαι αφου πηγες στην 7αρα και δεν εχεις κανενα θεμα δεν προκειτε να εχεις..τωρα οσο αφορα την μπαταρια σου να ξερεις οτι πολυ πιθανον να ειναι η μπαταρια το προβλημα και οχι η 7αρα καθως και την εχεις δυο χρονια οπως λες οποτε αν τα βαλεις αναλογικα σιγουρα θα εχεις κανει 500+κυκλους..θα σου προτεινα να παρεις μια μπαταρια να ανοιξεις και το youtube και να την αλλαξεις μονος σου καθως ειναι απιστευτα ευκολο και να την βγαλεις καθαρη με 10 ευρουλακια..και οχι το κινητο δεν παει για πεταμα μια χαρα ειναι!

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

'Εκανα αναβάθμιση στην 7.0.4 και τώρα κάνω jailbreak, ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλα...



#638   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/01/2014 - 22:44

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!
'Εκανα αναβάθμιση στην 7.0.4 και τώρα κάνω jailbreak, ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλα...

ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις!

#639   alexaras92

alexaras92

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 28/01/2014 - 15:49

να ρωτησω.. ειμαι στην 5,0,1 με iphone 4 δεν θα γλυτωνα ταλαιπωρια και χρονο αν απλα εκανα update το ios μου στο 7 και απλα εκανα παλι jb???



#640   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2014 - 16:07

Bαρύ το iOS 7 για το 4..

 

Αν πάλι το αποφασίσεις και είναι ελληνικό το τηλ, με Restore.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#641   ppetros

ppetros

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/01/2014 - 19:23

Στο 5S δεν υπάρχουν καν SHSH.

Νίκο, άρα δεν υπάρχει περίπτωση αν βγει π.χ. το 7.1 να ξαναπάς στο 7.0.4? Σωστά, για 5s?



#642   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/01/2014 - 22:55

Σε καμία περίπτωση.. Αυτο έχει τελειώσει καιρό τώρα.

 

Μόνο εικονικό με iLEX σε περίπτωση Restore και με το Update του SemiRestore που έρχεται.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#643   aurelie

aurelie

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/01/2014 - 01:05

Παιδιά καλησπέρα!

Έχω διαβάσει προσεκτικά όοοολο το thread αλλά θα ήθελα αν κάποιος έχει τη διάθεση να με βοηθήσει να ξεκαθαρίσω 1-2 πραγματάκια.

 

Έχω ένα iphone 4s ελληνικό, αγορασμένο πριν 2.5 χρόνια, το οποίο το έχω αγοράσει από μια κοπελιά που το είχε προσεγμένο και σε πολύ καλή κατάσταση. Η κοπέλα το είχε σε JB σε κάποια έκδοση του 6 νομίζω, αλλά όταν το αγόρασα εγώ πέρασε την 6.1.4 (ήταν τότε η πιο καινούρια έκδοση) στην οποία έμεινα εγώ χωρίς JB μέχρι που πριν λίγο καιρό πέρασα την 7.0.4.

Την 7.0.4 την πέρασα μέσω itunes σίγουρα αλλά δεν θυμάμαι -ή δεν ξέρω- αν την έκανα ως απλό update ή restore. Φαντάζομαι έκανα την πιο απλή μέθοδο που παρέχεται ως πρώτη επιλογή, αλλά ειλικρινά δε θυμάμαι. 

 

Εφόσον πλέον είναι διαθεσιμο JB στην 7.0.4 θα ήθελα να το κάνω. Διαβάζω όμως παραπάνω πως υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στα 4s με το wifi μετά από restore και πραγματικά προτιμώ να μείνω χωρίς JB παρά να το ρισκάρω...

 

Έχω λοιπόν κάποιες ερωτήσεις: 

καταρχήν, με τα JB και τα πιθανά restore/updates που περιγράφω παραπάνω πως έχουν γίνει στη συσκευή, θα είχε παρουσιαστεί το πρόβλημα με το wifi ή όχι; (θυμάμαι αμυδρά πως μετά την αναβάθμιση στο 7 για 1-2 μέρες είχα πρόβλημα στη σύνδεση με wifi αλλά μπορεί να έφταιγε η ίδια η σύνδεση, το δίκτυο δλδ. μετά όλα μια χαρά με το wifi, ποτέ κανένα πρόβλημα).

Και δεύτερον, με τον τρόπο που περιγράφω πως πέρασα το 7, χρειάζεται restore για να κάνω το JB?

Ουσιαστικά, όπως σας τα περιγράφω, προχωράω σε JB χωρίς να έχω την πιθανότητα να προκύψει το πρόβλημα στο wifi? Ή μπορέι ακόμα να παρουσιαστεί;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων  και αν γίνεται μη με ρίξετε στα βαθιά γιατί οι γνώσεις μου ειναι... ελειπείς!



#644   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/01/2014 - 01:09

Το πρόβλημα στο WiFi μπορεί να στο εμφανίσει και αργότερα.

 

Το Restore είναι απαραίτητο για τη διαδικασία του JB.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#645   aurelie

aurelie

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/01/2014 - 01:11

Οπότε με συμβουλεύεις να μην προχωρήσω σε JB? Δεν υπάρχει τρόπος φαντάζομαι να δω αν πρόκειται να παρουσιαστεί το πρόβλημα, σωστά;

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

 

edit: Και το ότι το κινητό έχει υπάρξει jailbroken στο παρελθόν, δε σημαίνει ότι έχει ερθει αντιμέτωπο με το πρόβλημα του wifi στο παρελθόν; Το πρόβλημα προκύπτει με το restore ή με την 7?


Τελευταία επεξεργασία από: aurelie, 30/01/2014 - 01:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες