Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 6: Διέρρευσε φωτογραφία του μεταλλικού πλαισίου (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:26

Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε οτι τα forums είναι για να συζητάμε και όχι για να το παίζουμε ξερόλες προσπαθώντας να την πούμε στους άλλους.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:42

Valsamis, ολα γινονται να ξερεις σε αυτον τον κοσμο, αρκει να υπαρχει βουληση και φυσικα λογικη! :-)



#78   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:43

Valsamis, ολα γινονται να ξερεις σε αυτον τον κοσμο, αρκει να υπαρχει βουληση και φυσικα λογικη! :-)

συμφωνω  :)

 

απλα το θεωρω λιγο δυσκολο για τωρα διοτι το νεο ios εχει βασιστει στο ui του παλιου, δυσκολα το ios 8 να εχει ιαφορα στο στησημο, βεβαια μπορει ολα να αλαξουν ποτε δεν ξερεις


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#79   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:47

Παιδια αυτα που λενε μερικοι πως δεν χωρανε τα κιν αυτα στις τσεπες κλτ... αυτα ειναι αστεια πραγματα. Εγω εχω ενα Note 3 και μια χαρα χωραει στην τσεπη μου (οχι δεν φοραω φαρδια παντελονια) και μια χαρα το χειριζομαι με το ενα χερι μου (εαν και ναι δεν ειναι οσο ευκολο οσο στο iPhone)!

5,7 ειναι οτι πρεπει! Καλα θα κανουν να το πανε εκει το μεγεθος. Αλλες δυνατοτιτες θα εχεις αμα εχεις +1.7 ιντσες να κανεις οτι θελεις! Καιρος ισως και για την Apple να βγαλει ενα σωστο multitasking. Αμα θελει να μεγαλωσει το μεγεθος των iPhone παντως για εμενα πρεπει να αλλαξει και το iOS. Δεν μπορει 7 χρονια μετα ακομα να εχεις μονο εικονιδια στο homescreen. Ας δωσει στον χρηστη μια ευκαιρια να βαλει οτι θελει στο home, να το κανει "δικο" του το iPhone. Καποιος ειπε πως για μεγαλυτερη οθονη θα ειχε ενα iPad mini, και εγω λεω γιατι να μην εχεις απλα ενα μεγαλυτερο κιν; Πιο πολυ χωρο πιανει για εμενα να εχω 2 συσκευες παρα μονο μια! Αλλα οπως ειχα πει και παλια, γουστα ειναι αυτα! Εγω δεν ξαναπαω σε iPhone αμα δεν εχει 5 και πανω ιντσες.

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  123.jpg   41.96KB   6 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: Marios092, 09/01/2014 - 12:52


#80   bill64

bill64

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:49

Πούλησα το 5άρι γιατί ήθελα μεγαλύτερη οθόνη, πήρα ένα S4 το κράτησα 20 μερούλες και έφυγε, εχθές πήρα το 5ς  :D  

 

Που θέλω να καταλήξω, οι 5 μου φαίνονται υπερβολικές για ένα τηλέφωνο θεωρώ ότι σε ένα όμορφο καλούπι (iphone) οι 4,7 θα ήταν τέλειες   :wub:   :wub:



#81   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:51

Παιδια αυτα που λενε μερικοι πως δεν χωρανε τα κιν αυτα στις τσεπες κλτ... αυτα ειναι αστεια πραγματα. Εγω εχω ενα Note 3 και μια χαρα χοραει στην τσεπη μου (οχι δεν φοραω φαρδια παντελονια) και μια χαρα το χειριζομαι με το ενα χερι μου (εαν και ναι δεν ειναι οσο ευκολο οσο στο iPhone)!

5,7 ειναι οτι πρεπει! Καλα θα κανουν να το πανε εκει το μεγεθος. Αλλες δυνατοτιτες θα εχεις αμα εχεις +1.7 ιντσες να κανεις οτι θελεις! Καιρος ισως και για την Apple να βγαλει ενα σωστο multitasking. Αμα θελει να μεγαλωσει το μεγεθος των iPhone παντως για εμενα πρεπει να αλλαξει και το iOS. Δεν μπορει 7 χρονια μετα ακομα να εχεις μονο εικονιδια στο homescreen. Ας δωσει στον χρηστη μια ευκαιρια να βαλει οτι θελει στο home, να το κανει "δικο" του το iPhone. Καποιος ειπε πως για μεγαλυτερη οθονη θα ειχε ενα iPad mini, και εγω λεω γιατι να μην εχεις απλα ενα μεγαλυτερο κιν; Πιο πολυ χωρο πιανει για εμενα να εχω 2 συσκευες παρα μονο μια! Αλλα οπως ειχα πει και παλια, γουστα ειναι αυτα! Εγω δεν ξαναπαω σε iPhone αμα δεν εχει 5 και πανω ιντσες.

στην τσεπη μπαινει... οταν κατσεις θα ακουσεις ενα 'κρατσ...', οταν πας να ανεβεθς σε μηχανη θα το νιοθεις να πιεζετε παρα πολυ.. αυτα ειναι που δυσκολευουν στην χρηστηκοτητα, το να καθεσε ορθιος και να το εχεις στην τσεπη γινετε με ολα,

 

οσο για το multitask του ios γιατι να το αλαξει ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για mobile συσκευη


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 09/01/2014 - 12:51

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#82   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:52

στην τσεπη μπαινει... οταν κατσεις θα ακουσεις ενα 'κρατσ...', οταν πας να ανεβεθς σε μηχανη θα το νιοθεις να πιεζετε παρα πολυ.. αυτα ειναι που δυσκολευουν στην χρηστηκοτητα, το να καθεσε ορθιος και να το εχεις στην τσεπη γινετε με ολα,

 

οσο για το multitask του ios γιατι να το αλαξει ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για mobile συσκευη

Για να βαλει widgets βρε ...



#83   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:52

στην τσεπη μπαινει... οταν κατσεις θα ακουσεις ενα 'κρατσ...', οταν πας να ανεβεθς σε μηχανη θα το νιοθεις να πιεζετε παρα πολυ.. αυτα ειναι που δυσκολευουν στην χρηστηκοτητα, το να καθεσε ορθιος και να το εχεις στην τσεπη γινετε με ολα,

 

οσο για το multitask του ios γιατι να το αλαξει ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για mobile συσκευη

Ακριβώς.



#84   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:57

Για να βαλει widgets βρε ...

Ναι γιατι οχι σε μερικους αρεσουν! Σε αλλους οχι! Αλλο να στο εχει με το ζορι και αλλο να τα βαλεις εσυ ΑΜΑ θελεις και οπως τα θελεις! 

 

στην τσεπη μπαινει... οταν κατσεις θα ακουσεις ενα 'κρατσ...', οταν πας να ανεβεθς σε μηχανη θα το νιοθεις να πιεζετε παρα πολυ.. αυτα ειναι που δυσκολευουν στην χρηστηκοτητα, το να καθεσε ορθιος και να το εχεις στην τσεπη γινετε με ολα,

 

οσο για το multitask του ios γιατι να το αλαξει ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για mobile συσκευη

Κρατσ δεν νομιζω να ακουσεις, τουλαχιστον οταν οδηγω εγω δεν εχω ακουσει τπτ. Απο την αλλη εχεις και μπουφαν... 

Δεν νομιζω να καταλαβες ομως τι λεω για το multitasking, να τρεχεις δυο προγραμματα την ιδια ωρα λεω. 



#85   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:58

Παιδια αυτα που λενε μερικοι πως δεν χωρανε τα κιν αυτα στις τσεπες κλτ... αυτα ειναι αστεια πραγματα. Εγω εχω ενα Note 3 και μια χαρα χωραει στην τσεπη μου (οχι δεν φοραω φαρδια παντελονια) και μια χαρα το χειριζομαι με το ενα χερι μου (εαν και ναι δεν ειναι οσο ευκολο οσο στο iPhone)!

5,7 ειναι οτι πρεπει! Καλα θα κανουν να το πανε εκει το μεγεθος. Αλλες δυνατοτιτες θα εχεις αμα εχεις +1.7 ιντσες να κανεις οτι θελεις! Καιρος ισως και για την Apple να βγαλει ενα σωστο multitasking. Αμα θελει να μεγαλωσει το μεγεθος των iPhone παντως για εμενα πρεπει να αλλαξει και το iOS. Δεν μπορει 7 χρονια μετα ακομα να εχεις μονο εικονιδια στο homescreen. Ας δωσει στον χρηστη μια ευκαιρια να βαλει οτι θελει στο home, να το κανει "δικο" του το iPhone. Καποιος ειπε πως για μεγαλυτερη οθονη θα ειχε ενα iPad mini, και εγω λεω γιατι να μην εχεις απλα ενα μεγαλυτερο κιν; Πιο πολυ χωρο πιανει για εμενα να εχω 2 συσκευες παρα μονο μια! Αλλα οπως ειχα πει και παλια, γουστα ειναι αυτα! Εγω δεν ξαναπαω σε iPhone αμα δεν εχει 5 και πανω ιντσες.

 

Για να βαλει widgets βρε ...

Είναι μεγάλο ένα κινητό 5,7"... Μεγάλο, όπως και να το δούμε. Θες να το πεις συνήθεια? Χρηστικότητα?
Μου αρέσει να έχει μεγάλη οθόνη αλλά όχι για κινητό. Γιατί αλλιώς πάω αγοράζω το Mini Retina και όλα καλά! :)

Αφού ξέρουμε όλοι οτι η Apple δεν θέλει να γίνεται customize στις συσκευές τις. Οπότε όποιος θέλει widgets, ktl ktl πάει σε JB.. Δυστυχώς. :(



#86   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:59

Ναι γιατι οχι σε μερικους αρεσουν! Σε αλλους οχι! Αλλο να στο εχει με το ζορι και αλλο να τα βαλεις εσυ ΑΜΑ θελεις και οπως τα θελεις! 

 

Κρατσ δεν νομιζω να ακουσεις, τουλαχιστον οταν οδηγω εγω δεν εχω ακουσει τπτ. Απο την αλλη εχεις και μπουφαν... 

Δεν νομιζω να καταλαβες ομως τι λεω για το multitasking, να τρεχεις δυο προγραμματα την ιδια ωρα λεω. 

Πως το εννοείς να τρέχουν 2 apps ταυτόχρονα? Με slide να πηγαίνεις απο το ένα στο άλλο?



#87   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:59

Ναι γιατι οχι σε μερικους αρεσουν! Σε αλλους οχι! Αλλο να στο εχει με το ζορι και αλλο να τα βαλεις εσυ ΑΜΑ θελεις και οπως τα θελεις! 

 

Κρατσ δεν νομιζω να ακουσεις, τουλαχιστον οταν οδηγω εγω δεν εχω ακουσει τπτ. Απο την αλλη εχεις και μπουφαν... 

Δεν νομιζω να καταλαβες ομως τι λεω για το multitasking, να τρεχεις δυο προγραμματα την ιδια ωρα λεω. 

σε μια μικρη οθονη 4", σαν το s4 που τα διαχωρηζει δεν εχει νοημα, αν αυτο ενοεις, στο ipad θα μπορουσε να το κανει

 

edit

 

http://www.youtube.c...h?v=vNmN_87c4ck

 

δες εδω


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 09/01/2014 - 13:01

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#88   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 09/01/2014 - 13:00

Είναι μεγάλο ένα κινητό 5,7"... Μεγάλο, όπως και να το δούμε. Θες να το πεις συνήθεια? Χρηστικότητα?
Μου αρέσει να έχει μεγάλη οθόνη αλλά όχι για κινητό. Γιατί αλλιώς πάω αγοράζω το Mini Retina και όλα καλά! :)

Αφού ξέρουμε όλοι οτι η Apple δεν θέλει να γίνεται customize στις συσκευές τις. Οπότε όποιος θέλει widgets, ktl ktl πάει σε JB.. Δυστυχώς. :(

Ειναι μεγαλο ναι δεν λεω! Αλλα ειναι καλυτερο απο το να εχεις μαζι σου 2 συσκευες. Για εμενα παντα μιλαω! 



#89   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/01/2014 - 13:04


οσο για το multitask του ios γιατι να το αλαξει ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για mobile συσκευη

Το multitasking της Apple ειναι ιδανικό μέχρι τις 4", απο εκεί και πάνω τι να το κάνω που ειναι "εξυπνο" αφού δεν μπορώ να ανοίξω ταυτόχρονα δυο παράθυρα;

Το iPad θεωρείται mobile συσκευή;
Γιατί εκεί ειναι τουλάχιστον αστείο να μην σου δίνει αυτή τη δυνατότητα.

#90   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 09/01/2014 - 13:04

σε μια μικρη οθονη 4", σαν το s4 που τα διαχωρηζει δεν εχει νοημα, αν αυτο ενοεις, στο ipad θα μπορουσε να το κανει

 

edit

 

http://www.youtube.c...h?v=vNmN_87c4ck

 

δες εδω

 ναι αυτο ειναι ωραιο! Αυτο ακριβως εχει το note... 

 

Πως το εννοείς να τρέχουν 2 apps ταυτόχρονα? Με slide να πηγαίνεις απο το ένα στο άλλο?

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες