Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 6: Διέρρευσε φωτογραφία του μεταλλικού πλαισίου (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 09/01/2014 - 16:12

Ελα παραδεξου το, τοχεις δεσει στο ποδι κ μετα εβαλες το παντελονι.

χαχαχα ελα τωρα... και ειπα πως δεν θα το καταλαβει κανεις! :P 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/01/2014 - 17:18

"According to Nomura Securities, Largan's recently lagging performance in the market is caused by rumors that Apple may adopt an 8 mega-pixel (MP) camera with improved optical image stabilization on its upcoming handset, instead of the 16 MP upgrade anticipated by industry observers. Apple's decision is based on the design requirement to retain the handset's more portable form factor, said Nomura Securities. [...]

Largan retains a leading edge among competing suppliers, as even though the camera's pixel count remains the same, the company is among the few companies capable of coping with the complexity of the camera module, said Nomura Securities. The production of smaller-factored camera modules would require significantly improved optical aperture and resolution attributes, which are the company's competitive strengths, said Nomura Securities."

MacRumors


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#123   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 09/01/2014 - 17:28

4τη χρονια στα 8mpx; Θα γελανε ολοι... Υπαρχουν πολυ καλυτερες καμερες σε κιν απο του iPhone, και σε Android αλλα και σε windows phones... 



#124   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 09/01/2014 - 17:30

4τη χρονια στα 8mpx; Θα γελανε ολοι... Υπαρχουν πολυ καλυτερες καμερες σε κιν απο του iPhone, και σε Android αλλα και σε windows phones... 

Εδω η HTC εχει μεινει στα 4! τα 8 της Apple μας πειραζουν; :P

 

Αν βαλει καλο φακό δεν υπαρχει θεμα και με τα 8. Μια χαρα θα ειναι.


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 09/01/2014 - 17:30

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#125   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 09/01/2014 - 17:38

To One εχει Ultra pixel camera ειναι καλυτερο σε χαμηλο φωτισμο! Αλλα ναι δεν ειναι και οτι καλυτερο... Αλλα καμερα σαν τα καινουργια sony,sam,LG ειναι δυσκολο να πεις πως δεν τραβανε καλυτερα απο το iPhone! Ο καλυτερος φακος κατι θα κανει αλλα καλυτερος φακος και mpx παρα πανω θα ειναι οτι πρεπει. Για να δουμε τι θα κανουν... απλα εχει πεσει πολυ συντηρητισμος τωρα τελευταια! Ακομα και αμα μεινει το παχος οπως ειναι τωρα και εχει καλυτερα specs πιστευω περισσοτερους θα ικανοποιησει. 


Τελευταία επεξεργασία από: Marios092, 09/01/2014 - 17:38


#126   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 09/01/2014 - 17:41

To One εχει Ultra pixel camera ειναι καλυτερο σε χαμηλο φωτισμο! Αλλα ναι δεν ειναι και οτι καλυτερο... Αλλα καμερα σαν τα καινουργια sony,sam,LG ειναι δυσκολο να πεις πως δεν τραβανε καλυτερα απο το iPhone! Ο καλυτερος φακος κατι θα κανει αλλα καλυτερος φακος και mpx παρα πανω θα ειναι οτι πρεπει. Για να δουμε τι θα κανουν... απλα εχει πεσει πολυ συντηρητισμος τωρα τελευταια! Ακομα και αμα μεινει το παχος οπως ειναι τωρα και εχει καλυτερα specs πιστευω περισσοτερους θα ικανοποιησει. 

Στο τέλος θα ειναι ικανοποιημένοι όλοι και κανένας (αν καταλαβαίνεις τι εννοω).

 

Ότι και να βγει με οτι οθόνη και να βγεί με οτι καμερα , με οποιαδήποτε Specs. Αυτο συμβαίνει χρόνια τώρα.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#127   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 09/01/2014 - 17:42

Σωστος ουρα παντα θα εχει στα μαγαζια οπως και να ειναι το μηλο! 



#128   tsompa

tsompa

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/01/2014 - 17:57

εγώ πάντως θα ήθελα το επόμενο να έχει 5 ίντσες τουλάχιστον, . άμα πάρετε στην κατοχή σας κινητό με 5+ με full hd πάντα, νομίζω θα αλλάξετε άποψη οι περισσότεροι. από 4s σε s4 και τώρα περιμένω g2. 
και στην τελική όντως ας βγάλουν 2 μοντέλα ένα στις 4-4,5 και ένα στις 5-5,7 μετά απο 5,7 νομίζω ξεφεύγει και δεν χρειάζεται. το θέμα όμως δεν είναι μόνο στην οθόνη από την απέναντι πλευρά έρχονται πολύ ωραία πράγματα οχταπύρηνοι επεξεργαστές 4k αναλύσεις στις οθόνες κτλ . 



#129   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/01/2014 - 18:03

εγώ πάντως θα ήθελα το επόμενο να έχει 5 ίντσες τουλάχιστον, . άμα πάρετε στην κατοχή σας κινητό με 5+ με full hd πάντα, νομίζω θα αλλάξετε άποψη οι περισσότεροι. από 4s σε s4 και τώρα περιμένω g2. 
και στην τελική όντως ας βγάλουν 2 μοντέλα ένα στις 4-4,5 και ένα στις 5-5,7 μετά απο 5,7 νομίζω ξεφεύγει και δεν χρειάζεται. το θέμα όμως δεν είναι μόνο στην οθόνη από την απέναντι πλευρά έρχονται πολύ ωραία πράγματα οχταπύρηνοι επεξεργαστές 4k αναλύσεις στις οθόνες κτλ . 

Και γιατι πρεπει η Apple να κανει οτι κανει και η απεναντι πλευρά ?? Σιγουρα μπορει να το κανει . Αλλα γιατι να θέλει να το κάνει ?? Οποιος δεν θελει μικρο ασ παει απεναντι ...

 

Μου θυμιζετε κατι πορωμενους vegan που τρωνε οτι μλκ τρωνε και προσπαθουν να πεισουν και ολο τον κοσμο να τρωει το ιδιο. Φατε ρε οτι σας αρεσει και αφηστε εμας να τρωμε αρνακια, γουρουνακια, μοσχαρακια και οτι μας αρεσει. Γιατι πρεπει να θελόυμε ολοι το ιδιο ??? 



#130   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 09/01/2014 - 18:06

εγώ πάντως θα ήθελα το επόμενο να έχει 5 ίντσες τουλάχιστον, . άμα πάρετε στην κατοχή σας κινητό με 5+ με full hd πάντα, νομίζω θα αλλάξετε άποψη οι περισσότεροι. από 4s σε s4 και τώρα περιμένω g2. 
και στην τελική όντως ας βγάλουν 2 μοντέλα ένα στις 4-4,5 και ένα στις 5-5,7 μετά απο 5,7 νομίζω ξεφεύγει και δεν χρειάζεται. το θέμα όμως δεν είναι μόνο στην οθόνη από την απέναντι πλευρά έρχονται πολύ ωραία πράγματα οχταπύρηνοι επεξεργαστές 4k αναλύσεις στις οθόνες κτλ . 

Δεν εχω αλλα likes να κανω σημερα! Αλλα like στο σχολιο σου! Απο iPhone 5 σε Note 3. Δεν μου λειπει τπτ! Αλλα θα ηθελα να δω και κατι απο την apple μπας και με τραβιξει πισω! 

2.3Ghz quad me 3GB RAM δεν κολλαει πουθενα. ;) 



#131   xenofonlive

xenofonlive

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 09/01/2014 - 18:08

4τη χρονια στα 8mpx; Θα γελανε ολοι... Υπαρχουν πολυ καλυτερες καμερες σε κιν απο του iPhone, και σε Android αλλα και σε windows phones... 

τα mpx δεν έχουν καμία σχέση με την ποιότητα της φωτογραφίας μην πιάνεστε κορόιδα τα mpx είναι για το μέγεθος της φωτογραφίας τί θα κάνεις αφίσες?

για να καταλάβεις έχω ένα φίλο μου επαγγελματία φωτογράφο η φωτογραφική μηχανή του κάνει 1500χιλιάρικο και ο φακός που έχει πάνω 5.000 αν θυμάμαι καλά η μηχανή ήταν 24mpx, μου είχε πει και 4mpx να ήταν ακριβός την ίδια φωτογραφία θα έβγαζε απλά δεν θα μπορούσες να την μεγεθύνεις πολύ.

το κινητό που βγάζει σήμερα την καλύτερη φωτογραφία είναι χειρότερη από μία φωτογραφική μηχανή των 70 ευρώ



#132   tsompa

tsompa

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/01/2014 - 18:13

Και γιατι πρεπει η Apple να κανει οτι κανει και η απεναντι πλευρά ?? Σιγουρα μπορει να το κανει . Αλλα γιατι να θέλει να το κάνει ?? Οποιος δεν θελει μικρο ασ παει απεναντι ...

 

Μου θυμιζετε κατι πορωμενους vegan που τρωνε οτι μλκ τρωνε και προσπαθουν να πεισουν και ολο τον κοσμο να τρωει το ιδιο. Φατε ρε οτι σας αρεσει και αφηστε εμας να τρωμε αρνακια, γουρουνακια, μοσχαρακια και οτι μας αρεσει. Γιατι πρεπει να θελόυμε ολοι το ιδιο :huh:

Σίγουρα επιλογή του καθενός είναι . άλλα όταν ο "αντίπαλος" έχει κάτι καλύτερο από μένα θα δω πως μπορώ να το πάρω και εγώ δεν θα κάτσω με σταυρωμένα χέρια με την λογική αυτό έχω και σε όποιον αρέσει. δεν γίνεται η samsung να ετοιμάζετε να βάλει ultra hd και οι άλλοι να είναι ακόμα με 1136x640 . δεν γίνετε να είναι με quad core και να πηγαίνουν σε octa και η apple να είναι ακόμα με dual . και θα μου πει κάποιος ότι αυτά είναι άπλα χαρακτηριστικά και ότι μια χαρά τρέχει και ο cpu του 5s αλλά για πόσο ακόμα; 



#133   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 09/01/2014 - 18:13

τα mpx δεν έχουν καμία σχέση με την ποιότητα της φωτογραφίας μην πιάνεστε κορόιδα τα mpx είναι για το μέγεθος της φωτογραφίας τί θα κάνεις αφίσες?

για να καταλάβεις έχω ένα φίλο μου επαγγελματία φωτογράφο η φωτογραφική μηχανή του κάνει 1500χιλιάρικο και ο φακός που έχει πάνω 5.000 αν θυμάμαι καλά η μηχανή ήταν 24mpx, μου είχε πει και 4mpx να ήταν ακριβός την ίδια φωτογραφία θα έβγαζε απλά δεν θα μπορούσες να την μεγεθύνεις πολύ.

το κινητό που βγάζει σήμερα την καλύτερη φωτογραφία είναι χειρότερη από μία φωτογραφική μηχανή των 70 ευρώ

 

Καλα τα λες και εγω μια mirrorless DSLR της sam εχω με 21mpx. Δεν μπορεις να συγκρινεις τo φακο αυτο με το μικρο φακο στο κιν. Αλλα εγω θελω να μεγενθυνω. Κοροιδο δεν πιανομαι γιατι περα απο το zoom οσο λιγοτερα mpx τοσο λιγοτερες λεπτομεριες εχεις στην εικονα "pixels". 


Τελευταία επεξεργασία από: Marios092, 09/01/2014 - 18:14


#134   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/01/2014 - 18:19

Σίγουρα επιλογή του καθενός είναι . άλλα όταν ο "αντίπαλος" έχει κάτι καλύτερο από μένα θα δω πως μπορώ να το πάρω και εγώ δεν θα κάτσω με σταυρωμένα χέρια με την λογική αυτό έχω και σε όποιον αρέσει. δεν γίνεται η samsung να ετοιμάζετε να βάλει ultra hd και οι άλλοι να είναι ακόμα με 1136x640 . δεν γίνετε να είναι με quad core και να πηγαίνουν σε octa και η apple να είναι ακόμα με dual . και θα μου πει κάποιος ότι αυτά είναι άπλα χαρακτηριστικά και ότι μια χαρά τρέχει και ο cpu του 5s αλλά για πόσο ακόμα; 

Γινεται, γινεται ... Παρα το απιστευτα φαρδυ product portfolio της Sammy (η ισως και εξαιτιας αυτου) τα κερδη της δεν συγκρινονται με αυτα της Apple .  

Το ξαναλεω: Τεχνικα υπαρχει καθε δυνατοτητα απο την Apple να βγαλει τα παντα. Το θεμα ειναι να εμπιπτει και στο οραμα και την αποψη που εχει η Apple για τα προιοντα της και τους πελατες της. Ποτε δεν ηταν μια εταιρεια που σκοπευε αδιακριτως ολη την αγορα (οπως η Sammy καλη ωρα)



#135   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 09/01/2014 - 18:24

Σίγουρα επιλογή του καθενός είναι . άλλα όταν ο "αντίπαλος" έχει κάτι καλύτερο από μένα θα δω πως μπορώ να το πάρω και εγώ δεν θα κάτσω με σταυρωμένα χέρια με την λογική αυτό έχω και σε όποιον αρέσει. δεν γίνεται η samsung να ετοιμάζετε να βάλει ultra hd και οι άλλοι να είναι ακόμα με 1136x640 . δεν γίνετε να είναι με quad core και να πηγαίνουν σε octa και η apple να είναι ακόμα με dual . και θα μου πει κάποιος ότι αυτά είναι άπλα χαρακτηριστικά και ότι μια χαρά τρέχει και ο cpu του 5s αλλά για πόσο ακόμα; 

 

Μην ξεχνας ομως πως μιλαμε για 2 εντελως διαφορετικα OSs το ενα με ενα γιγα ραμ ειναι οκ και το αλλο θελει 2-3 για να παει σφερα. 

Android κιν με τα specs του iPhone θα σερνονται! Το iPhone απο την αλλη δεν εχει και τπτ για να αξιοποιησει 3GB ραμ!

Το multitasking ειναι εντελως διαφορετικο πχ στο ipad,iphone κτλ μπορεις να τρεχεις ενα app ανα φορα ενω στο Note μπορεις να τρεχεις 2 apps την ιδια στιγμη. Αλλη επεξεργαστικη ισχυ θελει το ενα και αλλη το αλλο! 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες