Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G Unlock "Yellowsn0w"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
271 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   mgrizas

mgrizas

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2009 - 12:42

έχω 3 φιλους με iphone και οι 3 εχουν προβλημα με cosmote.Φυσικά και εγω μια απ' τα ίδια. Με 0.95, με reboot, απειρα βγαλσηματα καρτων, χωρις pin κλπ.Πάω στο 9volto ούτε turbosim βάζουν για την τελευταία έκδοση.Θα ήθελα καποιος να με βοηθησει γιατι πλέον το iphone είναι πολυ σημαντικό κομματι στην εργασία μου.Να μου προτεινετε μαγαζι,ιδιωτικος, οτι να ναι αρκει να παίξει cosmote

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   dibost

dibost

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2009 - 14:09

καλημερα, καλο θα ηταν καποιος απο αυτους που δουλευει (κληση, sms κ.τλ.), να μας δωσει τα βηματα που εκανε, απλα να μας πει και οτι αλλο extra κατεβασε και πως.

#93   jakeduth

jakeduth

    iPH Enthousiast

  • 440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Rambokouklo

Δημοσίευση 04/01/2009 - 14:56

πιαδιά σε εμένα λείτουγεί κανονικά, το έχω αναφέρει επανηλημένα απο 0,94 και πάνω (cosmote), δεν αστειεύομαι ούτε παίζω...

ακούστε τι θα κάνετε
1 απεγκαταστηστε το πρόγραμμα (αν το έχετε) και κάντε reboot για να φύγει τελείως το πρόγραμμα (να μην σας πω κάντε 2 reboot)
2)απενεργοποιήστε την συσκευή(κλείστε την τελέιως) και βάλτε την κάρτα (κλειστή η συσκευη το τονίζω)
3)ανοίξτε τη συσκευη και μέσω wifi(για να έχετε ιντερνετ) εγκαταστήστε το πρόγραμμα και πάτήστε το home button για να πάτε στο κεντρικό μενού
4)κλείστε την συσκευή κανονικα(όχι reboot) και ανοίξτε την, μόλις πατήσετε να ανοίξει και ανοίξει το φως(εικόνα με μηλαράκι) μήν πατήσετε απολύτος τίποτα για 5-10 λεπτα με το ρολόι (ΤΙΠΟΤΑ, αφήστε το ήσυχο).
5)μετά τα 5-10 λεπτά πατήστε κάτι για να δείτε αν έχετε σήμα λογικά θα δουλέψει, αν δεν το κάνει ξανακάντε το 4 βήμα...
Προσωπικά έτσι λειτουργεί

#94   dibost

dibost

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2009 - 15:21

jakeduth, τι εννοεις λειτουργει? κανεις κληση? σε εμενα βρισκει σημα αμεσως αλλα δεν μπορω να κανω κληση. ολα τα υπολοιπα δουλευουν.

#95   jakeduth

jakeduth

    iPH Enthousiast

  • 440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Rambokouklo

Δημοσίευση 04/01/2009 - 15:26

με 0,94 έκανε τα παντα (εισερχόμενη, εξερχόμενη και μηνύματα) την 0,95 την έβαλα είδα ότι είχα σήμα και την έβγαλα.. Μαλιστα σαν απόδειξη, έχω αυτό, όταν έβαλα την cosmote μου ήρθαν 2-3 μηνυματα για τις χρεώσεις roaming καθώς είμαι αγγλία και το σήμα που είχα ήταν από T-mobile...
Επίσης πήρα τηλ τον κολλητό μου στη αγγλία (αναπάντητη) και πήρα τηλ από το skype στο κινητό μου (έχω account για τηλέφωνα skype out)

#96   sbisas

sbisas

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2009 - 15:28

Jakeduth, το κατεβασες απο cydia ή από installer ? Λες να παίζει ρόλο κι αυτό !? Πόσο παλιά ειναι η Cosmote κάρτα σου ?


#97   jakeduth

jakeduth

    iPH Enthousiast

  • 440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Rambokouklo

Δημοσίευση 04/01/2009 - 15:34

δεν έχω installer, μόνο cydia...οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη σε αυτό, μάλλον είναι το ίδιο...
ακόμα έχω αναφέρει παραπάνω ότι η κάρτα μου είναι 1-2 χρονών, έχει το τελευταίο logo της cosmote και γράφει 3g

#98   dibost

dibost

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2009 - 16:03

εγω εχω wind, με 0.95 βρισκει αμεσως σημα δεν χρειαζεται να βγαλω και να βαλω την καρτα, ουτε να περιμενω ωρα. δεν μπορω να κανω κληση, ολα τα υπολοιπα δουλευουν.

#99   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2009 - 16:27

Ναι ρε παιδιά κ εγω δεν μπορω να κανω τπτ ουτε να λάβω κληση ουτε να στειλω sms ουτε τιποτα εμενα καν δεν πιάνει σημα κ πριν απο λιγες μερες επιανα

#100   antonis4

antonis4

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/01/2009 - 17:06

καλή χρονια σε ολους σας.
δουλεψε κανονικα και σε μενα  ( η καρτα μου ειναι περιπου 1 ετους και ειναι 2 σε 1  cosmote με ενα προβλημα προς το παρον
καθε φορα που κλεινω το  iphone πρεπει να κανω ξανα την ιδα διαδικασια.........

μετα απο update stin 2.2 απο itunes και jaibreak κατεβασα
απο cydia
1)  terminal
2) yellowsn0w 9.5

μετα την εγκατασταση και χωρις να περιμενω ανοιξα το terminal και εγραψα
(yellowsn0w -c  και yellowsnw0 -r)  μετα εβαλα το iphone σε κατ. πτησης
και σε 3 - 4 δεπτερολεπτα αφαιρεσα την κατ. πτησης  και δουλεψε με την πρωτη

αυτο ομως πρεπει να το κανω καθε φορα που ανοιγω το iphone.



#101   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2009 - 17:15

Εγω εχω jailbroken και 2.2 version με turbo SIM εάν το κάνουμε αυτό που λες με το terminal είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει? Εάν κάνω unlock μετά με restore από itunes κάνω restore δεν θα είναι πάλι unlock έτσι? θα είναι με την turbo SIM έτσι?

εαν γυρισω το iphone μου σε v2.1 θα μπορέσω να πιάσω πάλι σήμα ή πάλι τίποτα δεν θα γίνεται; εάν το κάνω θα χαθούν όλα και τα jailbrake και όλα πάλι ??

Edit: Greeklish to Greek

#102   mgrizas

mgrizas

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2009 - 18:45

jakeduth εισαι πολύ τυχερός.Α ξέχασα να πω ότι η sim μου ειναι 2 εβδομάδων

#103   jakeduth

jakeduth

    iPH Enthousiast

  • 440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Rambokouklo

Δημοσίευση 04/01/2009 - 19:10

δεν ξέρω αν είναι θέμα τύχης καθώς το έχω κάνει και με την 0,94 και 0,95. πάντως δεν θέλω να πιστεύεται ότι κοροιδεύω.ούτε θέλω να παραπληροφορώ...το μόνο που μπορώ να πω είναι υπομονή. όλα θα φτιάξουν... στις πρώτες εκδόσεις ήμουν έτοιμος να το σπάσω...

#104   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2009 - 15:12

μηπως μπορειτε να μου εξηγησετε αφου εγω εχω 2.2 και turbo sim γιατι μου δειχνει και εμενα no service ???

#105   portarinos

portarinos

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2009 - 15:57

Προσωπικα το παλεψα ολο το βραδυ μεχρι αργα χθες. Δοκιμασα τα παντα απο την αρχη και συνδυασμο ολων.

Το θεμα ειναι οτι το προβλημα δε λυθηκε χθες. Εβρισκε δικτυο κι εκανα κλησεις 1 φορα στις 20 και μετα το ξαναεχανα. Αν και απογοητευτηκα, ξαναδοκιμασα σημερα, αυτη τη φορα κανοντας ΟΛΗ τη διαδικασια απο την αρχη.

Restore - Pwnage - Cydia - εγκατασταση Yellowsn0w - Reboot - αναμονη 1-2 λεπτων στην ΑΡΧΙΚΗ οθονη ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΤΑ τη παραπανω διαδικασια χωρις να πειραζω ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα στο τηλεφωνο - No service μηνυμα - Ενεργοποιηση Airplane Mode για 1-2 λεπτα χωρις να πειραξω παλι τιποτα και μετα...

ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ... Φαρδυ πλατυ το σημα με το ονομα του παροχου (WIND στη δικη μου περιπτωση).

Ετσι δουλεψε και  ολα τα παραπανω εχοντας φυσικα απενεργοποιημενο το SIM LOCK και ΠΑΝΤΑ τη καρτα μεσα χωρις να τη βγαλω ουτε δευτερολεπτο απο την αρχη αρχη της διαδικασιας (απο το Restore και μετα δηλαδη).

Αν κανετε ευλαβικά τα παραπανω πιστευω θα δουλεψει. Καλού-κακού καντε τα παντα απο την αρχη. Μη βασιζεστε σε restore και Pwnage που εχετε κανει απο πριν. Ετσι τη πατησα εγω αλλα τα εκανα ολα from scratch. Ενα θεμα ειναι το 3G το οποιο δηλωνεται αλλα δε φαινεται να δουλευει ακομη.

Μη τα θελουμε και ολα ομως!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες