Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G Unlock "Yellowsn0w"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
271 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   geo90

geo90

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:geo90

Δημοσίευση 07/01/2009 - 12:05

Ρε παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει ξεκάθαρα αν με το ξεκλείδωμα του iphone 3g, έχουμε 3g?? Κατεβάζεις δλδ δεδομένα ή είναι σαν να έχεις ένα 2g με εμφάνιση 3g...?? Αν είναι έτσι να μην αλλάξω το 2g μου για το 3g από αμερική γιατί δεν θα έχει καμία διαφορά εκτός από την εμφάνιση. Πείτε μου σας παρακαλώ! Ευχαριστώ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/01/2009 - 12:19

Quote

Ρε παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει ξεκάθαρα αν με το ξεκλείδωμα του iphone 3g, έχουμε 3g?? Κατεβάζεις δλδ δεδομένα ή είναι σαν να έχεις ένα 2g με εμφάνιση 3g...?? Αν είναι έτσι να μην αλλάξω το 2g μου για το 3g από αμερική γιατί δεν θα έχει καμία διαφορά εκτός από την εμφάνιση. Πείτε μου σας παρακαλώ! Ευχαριστώ!


Αν έχεις πρόγραμμα δεδομένων (data plan) μπορείς να κατεβάσεις δεδομένα... αν δεν έχεις δεν κατεβάζεις :-)

#123   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 07/01/2009 - 13:07

Έβαλα την v0.96 και τώρα αναγνωρίζει την sim μετα απο reboot χωρίς να χρειάζετε να την βάλεις και να την βγάλεις!! Οπότε είμαστε GG !!

Μπράβο στην Dev-Team για ακόμα μια φορά!! Αφού λειτουργεί και το 3G φύγαμε για πρόγραμμα συμβολαίου με δεδομένα!

#124   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/01/2009 - 13:12

Στο website: http://report.yellowsn0w.com/ μπορείτε να ενημερωθείτε αλλά και να στείλετε το δικό σας feedback σχετικά με το Yellowsn0w.

Ρίχνοντας μία γρήγορη ματιά φαίνεται πως το Yellowsn0w καταφέρνει να ξεκλειδώσει το iPhone 3G (τουλάχιστον στις περισσότερες περιπτώσεις/Carriers).

Εσείς τι γνώμη σχηματίσαστε για το Yellowsn0w;

Βοηθήστε την Dev Team στο έργο της στέλνοντας το δικό σας feedback!

#125   mpomposn5

mpomposn5

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2009 - 15:22

ΚΑλησπερα παιδια!Θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος αν χανεται η εγγυηση με το unlock Yellowsn0w?

#126   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/01/2009 - 15:25

Quote

ΚΑλησπερα παιδια!Θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος αν χανεται η εγγυηση με το unlock Yellowsn0w?


Η εγγύηση "χάνεται" εφόσον κάνεις Jailbreak για να βάλεις το Yellowsn0w. Φυσικά με ένα Restore είσαι πάλι καθαρός ;-)

#127   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2009 - 15:27

Quote

ΚΑλησπερα παιδια!Θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος αν χανεται η εγγυηση με το unlock Yellowsn0w?


Φυσικά και χάνεται. Γι'αυτό λέμε ότι αν πάθει κάτι το iphone που αφορά το hardware, τότε restore πρώτα ώστε να εξαφανιστούν όλα τα παράνομα ίχνη και γραμμή για Vodafone. Αν το πρόβλημα είναι στο software τότε με το restore διορθώνονται όλα.

#128   mpomposn5

mpomposn5

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2009 - 15:39

Δεν λεω για jailbreak ετσι? Λεω για το unlock...Δηλαδη αν βγαλω την y3g sim που εχω και το δουλευω τωρα σε v.2.1 και το κανω jailbreak και μετα unlock για να δουλεψει με cosmote θα μπορω με ενα απλο ρεστορε να το "καθαρισω"?

Δεν θελω να χασω την εγγυηση που εχω απο την O2 Aγγλιας...

#129   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/01/2009 - 16:10

Quote

Δεν λεω για jailbreak ετσι? Λεω για το unlock...


Για να κάνεις unlock πρέπει πρώτα να το κάνεις jailbreak (ώστε να βάλεις το Cydia και από εκεί το Yellowsn0w) ;-)

#130   mpomposn5

mpomposn5

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2009 - 16:35

Μαλλον δεν το γραφω και δεν με καταλαβαινετε...Κανοντας jailbreak ξερω οτι μπορεις με ενα restore να γυρισεις το τηλ στην αρχικη του κατασταση...κανοντας ομως unlock με yellowsnow ισχυει το ιδιο?Γιατι θυμαμαι σε iphone1st gen οταν εκαναν unlock καταστρεφοταν η εγγυηση...Ευχαριστω

#131   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 07/01/2009 - 16:48

το yellosn0w είναι όμως unlock μέσω CYDIA οπότε άμα κάνεις restore τελειώνει όλη η ιστορία λογικά και δεν καταλαβαίνει κανένας τπτ!!

#132   MitsosOSougias

MitsosOSougias

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2009 - 17:13

Με v0.96 και Cosmote (αρχαία κάρτα) δουλεύει! Με τα προηγούμενα δεν είχα δει ποτέ φως!

Απλά έκανα update το Yellowsn0w, έκελισα ΟΛΑ τα functions εκτός από το Yellosn0w και έκανα shutdown (όχι reboot).

Έβαλα την SIM της Cosmote και το άνοιξα. Με το που άνοιξε μου γράφει για 1 δευτ. "SIM Fail" και μετά έπιασε αμέσως σήμα!

Άνοιξα τα υπόλοιπα functions (όπως 3G, Edge) δέχτηκα κλήσεις, έκανα κλήσεις και μπήκα στο internet.

Μπράβο στην Dev Team, πάω να στείλω feedback ...

#133   jakeduth

jakeduth

    iPH Enthousiast

  • 440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Rambokouklo

Δημοσίευση 07/01/2009 - 20:42

εγώ είχα 0,95 και έκανα update 0,96. έκανα reboot και όταν το άνοιξα μου έγραψε ότι πρέπει να συνδεσω το iphone με το Itunes. αλλά έκανα καπάκι 1 reboot και δεν μου το έβγαλε ξανά...δεν τοθ δοκίμασα για να δω αν δουλεύει, γιατί παρατήρησα ότι θα είμαι ακόμα αγγλία για άλλους 2 μήνες τουλάχιστον οπότε μέχρι τότε η dev θα έχει κάνει παπάδες όπως πάντα.

#134   Looper31

Looper31

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2009 - 17:07

Καλη χρονια παιδια....Μπορειτε να μου πειτε πως βγαζω το πιν?????

#135   dpap

dpap

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2009 - 17:18


Settings -> Phone -> SIM PIN -> Off.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες