Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhone 6S με 2GB Ram και τεχνολογία ''Force Touch'', όπως στο Apple Watch (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#556   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 03/09/2015 - 18:40

Άρα μέχρι τώρα ξέρουμε ...ίδια ανάλυση οθόνης ...μικρότερη μπαταρια ..1gb ram για τέταρτη χρονιά....ίδιες χωρητικότητες με το τεραςτιο 16αρι να παραμένει ...μεγαλύτερες κάμερες...lte cat 6...force touch....Aluminium body 7000....
Πράγματα που δεν εχουμε ξανά δει σε smartphone...αυτή ειναι η Apple!!!revolutionary λεμεεεεεεεε!!!
Ενταξει δλδ δεν εχω λόγια περιμένω πως κ πως ....!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#557   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2015 - 11:46

Revolutionary ξε revolutionary, ο περισσότερος κόσμος που παίρνει iphone το κάνει ανανεώνοντας το διετές συμβόλαιο του και το παίρνει σε τιμή χώμα.
Στη Γερμανία για παράδειγμα, όπως και το 6 και όλα τα προηγούμενα, το 6S θα κοστίζει 69€ για 16gb και 169€ για 64gb.
Κρατάς την συσκευή σου 2 χρόνια σαν άνθρωπος και με 69-169 παίρνεις μετά την επόμενη.

Η τιμές που θυμάμαι στην Ελλάδα, είναι κλέψιμο λόγο παρόχων. Δεν χρειάζεται παραπάνω ανάλυση αυτό.
Όσοι τώρα αγοράζουν σκέτη συσκευή κάθε χρόνο, δεν χρειάζονται συσκευή κάθε χρόνο, είναι απλά χομπίστες.
Κανένα κακό σε αυτή την περίπτωση, αλλά τα χόμπι τα πληρώνουμε ακριβά :)

#558   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 04/09/2015 - 12:46

Revolutionary ξε revolutionary, ο περισσότερος κόσμος που παίρνει iphone το κάνει ανανεώνοντας το διετές συμβόλαιο του και το παίρνει σε τιμή χώμα.
Στη Γερμανία για παράδειγμα, όπως και το 6 και όλα τα προηγούμενα, το 6S θα κοστίζει 69€ για 16gb και 169€ για 64gb.
Κρατάς την συσκευή σου 2 χρόνια σαν άνθρωπος και με 69-169 παίρνεις μετά την επόμενη.

Η τιμές που θυμάμαι στην Ελλάδα, είναι κλέψιμο λόγο παρόχων. Δεν χρειάζεται παραπάνω ανάλυση αυτό.
Όσοι τώρα αγοράζουν σκέτη συσκευή κάθε χρόνο, δεν χρειάζονται συσκευή κάθε χρόνο, είναι απλά χομπίστες.
Κανένα κακό σε αυτή την περίπτωση, αλλά τα χόμπι τα πληρώνουμε ακριβά :)

Καλά εδώ οι πάροχοι μας κλέβουν ασύστολα κρίση ή όχι δεν καταλαβαίνουν κανεις λογαριασμό σε συμβόλαιο 100-200€ και σου δίνουν επιδότηση 100€ που θα έπρεπε συσκευές άνω των 500€ να σου τις δίνουν τσάμπα με 2400€ που παίρνουν το χρόνο....

Knowledge Is Power


#559   kaliaris

kaliaris

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/09/2015 - 14:02

Καλησπερα, διαπιστωσατε οτι φετος δεν συμφερει για αγορα απο Αγγλια μεσω Aramex το καινουριο 6s αφου με την ισοτιμια η  αγορα φτανει τα 740?



#560   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/09/2015 - 14:02

Revolutionary ξε revolutionary, ο περισσότερος κόσμος που παίρνει iphone το κάνει ανανεώνοντας το διετές συμβόλαιο του και το παίρνει σε τιμή χώμα.
Στη Γερμανία για παράδειγμα, όπως και το 6 και όλα τα προηγούμενα, το 6S θα κοστίζει 69€ για 16gb και 169€ για 64gb.
Κρατάς την συσκευή σου 2 χρόνια σαν άνθρωπος και με 69-169 παίρνεις μετά την επόμενη.

Η τιμές που θυμάμαι στην Ελλάδα, είναι κλέψιμο λόγο παρόχων. Δεν χρειάζεται παραπάνω ανάλυση αυτό.
Όσοι τώρα αγοράζουν σκέτη συσκευή κάθε χρόνο, δεν χρειάζονται συσκευή κάθε χρόνο, είναι απλά χομπίστες.
Κανένα κακό σε αυτή την περίπτωση, αλλά τα χόμπι τα πληρώνουμε ακριβά :)

ναι εχεις δικιο αλλα την συσκευη την ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ καθε μηνα..Εγω εδωσα 240 νομιζω και καθε μηνα δινω 20-30Ευρω για το κινητο συν την συνδεση...



#561   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2015 - 14:11

Φυσικά.
Πληρώνεις συνολικά 480€ μέσα σε δύο χρόνια. Συν 69 αρχικά, σαν να παίρνεις 549€ το κινητό.

Και φυσικά είναι αστείο ποσό όταν με 45€ το μήνα έχεις ολοκαίνουρια συσκευή (με 69€ κόστος ), απεριόριστα κινητά, σταθερά, απεριόριστα ίντερνετ, 4gb ταχύτητα 4g+, απεριόριστα δωρεάν περιαγωγή περιαγωγή σε όλη την Ευρώπη και 1gb 4g+ σε περιαγωγή..

Ακούω δηλαδή για 100-200€ το μήνα που αναφέρει ο φίλος παραπάνω, μόλις 100-200 για επιδότηση και με πιάνει κόμπος στο στομάχι..

#562   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2015 - 14:14

Δηλαδή πληρώνεις την σύνδεση στην ουσία όχι το κινητό.

Και όχι ότι και ότι σύνδεση έχει απ'όλα.

Εδώ θα κάνεις συμβόλαιο 150Ε για να στο δώσουν στα 300 το κινητό. Και θα πληρώνεις 150Ε τον μήνα για 2 χρόνια.

Πραγματικά αίσχος!



#563   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2015 - 14:24

Όλα τα παραπάνω στο συμβόλαιο έχουν κόστος 25€ το μήνα...
Αν προσθέσεις συσκευή είναι +20€ και βγαίνει 45.
Απλά συμφέρει αν αλλάζεις συσκευή κάθε 2 χρόνια γιατί 24x20€=480+70 που δίνεις στην αρχή, 550€.
Αν την πουλήσεις κιόλας μετά και πάρεις τα 350 πίσω.. Σαν να μην πλήρωσες κινητό είναι.

#564   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2015 - 14:30

Και εκεί συμφέρει προφανώς για να το λες, γιατι δεν ξέρω πως πάνε.

Αλλά σε σύγκριση με εδώ το συμφέρει είναι μικρή λέξη για το περιγράψει.

Αισχροκέρδεια εδώ.

Δεν έχουν καταλάβει ότι η κινητή τηλεφωνία έχει σταματήσει να'ναι μέσο πολυτελείας εδώ και χρόνια!



#565   Stefanoslaz

Stefanoslaz

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/09/2015 - 17:02

Μια απορια, να πουλησω το 5ς μου πριν το event? θα επηρεασει η αφιξη του νεου 6s κατα καποιο τροπο την τιμη των 6 και 5ς? αρα και των μεταχειρισμενων?

μου αρεσει ακομα το 5ς μου δεν εχω προβλημα...αλλα αν ειναι να "χασω" 50-100 ευρω αυτοματα καλυτερα να το δινα τωρα και να παιρνα ενα 6αρι πχ?



#566   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 04/09/2015 - 17:24

Μια απορια, να πουλησω το 5ς μου πριν το event? θα επηρεασει η αφιξη του νεου 6s κατα καποιο τροπο την τιμη των 6 και 5ς? αρα και των μεταχειρισμενων?

μου αρεσει ακομα το 5ς μου δεν εχω προβλημα...αλλα αν ειναι να "χασω" 50-100 ευρω αυτοματα καλυτερα να το δινα τωρα και να παιρνα ενα 6αρι πχ?

 

 

στην ιδια φάση βρίσκομαι και εγώ 

Δεν θέλω να το δώσω το 5s ...

Aν και φέτος δεν δώσει 2αρα ram εγώ προσωπικά θα συνεχίσω με το 5s..


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 04/09/2015 - 17:24

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#567   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/09/2015 - 17:26

παιδια αν

 

Φυσικά.
Πληρώνεις συνολικά 480€ μέσα σε δύο χρόνια. Συν 69 αρχικά, σαν να παίρνεις 549€ το κινητό.

Και φυσικά είναι αστείο ποσό όταν με 45€ το μήνα έχεις ολοκαίνουρια συσκευή (με 69€ κόστος ), απεριόριστα κινητά, σταθερά, απεριόριστα ίντερνετ, 4gb ταχύτητα 4g+, απεριόριστα δωρεάν περιαγωγή περιαγωγή σε όλη την Ευρώπη και 1gb 4g+ σε περιαγωγή..

Ακούω δηλαδή για 100-200€ το μήνα που αναφέρει ο φίλος παραπάνω, μόλις 100-200 για επιδότηση και με πιάνει κόμπος στο στομάχι..

Δεν ξερω αν εισαι κατοικος γερμανιας η απλως τα λες ετσι αλλα τα μισα απο οτι λες δεν ισχυουν καν.....

φιλικα παντα.....



#568   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 04/09/2015 - 17:35

Μια απορια, να πουλησω το 5ς μου πριν το event? θα επηρεασει η αφιξη του νεου 6s κατα καποιο τροπο την τιμη των 6 και 5ς? αρα και των μεταχειρισμενων?
μου αρεσει ακομα το 5ς μου δεν εχω προβλημα...αλλα αν ειναι να "χασω" 50-100 ευρω αυτοματα καλυτερα να το δινα τωρα και να παιρνα ενα 6αρι πχ?

Για οτι χρήση και να το έχεις φίλε μην το δώσεις εγώ έχω ακόμα το 5 και σκέφτομαι στο 7 να αλλάξω αν έχεις τα λεφτά κάνε το αν όχι δεν υπάρχει λόγος πιες τα μπυρες και σου το λέει ένας που χωρίς υπερβολές το κινητό το χρησιμοποιώ στο 100% και ειμαι και στο χώρο καθαρά αλλαγή καθε χρόνο ειναι σπατάλη και θέμα μάρκετινγκ από πλευρά της εταιρείας ειμαι σίγουρος οτι πολλοί από εδώ μέσα δεν θα λειτουργήσει ουτε στο 20% το καινούργιο iPhone τις δυνατότητες του μπορεί να έχω iPhone 4 χρόνια πίσω αλλα το χαίρομαι σηκώνει ακόμα και βαριά παιχνίδια όπως το Vain Glory που ειναι και το αγαπημένο μου.Σαφως πολλοί θα πουν δεν ξέρω τι λέω;Μπορεί να ειναι και έτσι αλλα όταν εμένα ένα κινητό τετραετίας ακόμα παίζει εφαρμογές και παιχνίδια από τα τελευταία μοντέλα και σηκώνει και το iOS 9 μου αρκεί...φυσικά αν το πουλήσεις μετα το event θα χάσει από την αξία του οποτε το δίνεις τώρα αν ειναι.Δηλαδη να πάρω το 6s με 1gb ram;Όσο έχει δηλαδή ένα τετραετίας κινητό για πιο λόγο για το Apple pay που ουτε καν να pay δεν μπορούμε στην Ελλάδα ή για 4 megapixel camera παραπάνω;Σαφώς δεν αλλάζω εταιρεία iPhone και ξέρω ψωμί αλλα καλυπτομαι και με πιο παλιό.

στην ιδια φάση βρίσκομαι και εγώ
Δεν θέλω να το δώσω το 5s ...
Aν και φέτος δεν δώσει 2αρα ram εγώ προσωπικά θα συνεχίσω με το 5s..

Μια χαρά ειναι το 5s εγώ θα αλλάξω συσκευή αν βγάλει πάλι 4" αν όχι επειδή δεν θέλω να αλλάξω εταιρεία θα δω τι θα πάρω....το πιο πιθανό το μοντέλο που θα έχει σε 4,7".....

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 04/09/2015 - 17:37

Knowledge Is Power


#569   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/09/2015 - 19:18

Και εκεί συμφέρει προφανώς για να το λες, γιατι δεν ξέρω πως πάνε.
Αλλά σε σύγκριση με εδώ το συμφέρει είναι μικρή λέξη για το περιγράψει.
Αισχροκέρδεια εδώ.
Δεν έχουν καταλάβει ότι η κινητή τηλεφωνία έχει σταματήσει να'ναι μέσο πολυτελείας εδώ και χρόνια!

Εδω (Ελλαδα) τα τελευταια 3-4 χρονια η κινητη εχει γινει σιγουρα ειδος πολυτελειας. Μονο οι φοιτητικες καρτες συμφερουν πλεον. Οι συνδεσεις εχουν γινει πανακριβες, οι προσφορες ειναι αστειες και οι εκπτωσεις για αναβαθμιση συσκευης ανυπαρκτες!
Ειδικα για επιδοτηση σε iPhone θες ανανεωση 3-4 συνδεσεων για 24μηνο συμβολαιο με παγιο 40-50€ για να παρεις μια συσκευη Apple μισοτιμης!


#570   SaLaZaRGR

SaLaZaRGR

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 04/09/2015 - 20:08

Υπομονή μέχρι τη Τετάρτη λοιπόν. Ελπίζω η μνήμη να είναι στα 2giga  αν και με τη διαχείριση πόρων που έχει το iOS πιθανότατα να μας πουν ότι  το 1 giga  είναι υπέρακετό.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες