Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 5s unlock at&t


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   akaliptos150

akaliptos150

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2015 - 01:27

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω το εξής, ένα iphone 5s AT&T από Αμερική, μοντέλο Α1533, ξεκλειδώνει με κάποια services που είδα στο ebay? 

Και αν ναι θα δουλεύει στην Ελλάδα κανονικά? Ευχαριστώ προκαταβολικά



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/01/2015 - 01:37

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω το εξής, ένα iphone 5s AT&T από Αμερική, μοντέλο Α1533, ξεκλειδώνει με κάποια services που είδα στο ebay? 

Και αν ναι θα δουλεύει στην Ελλάδα κανονικά? Ευχαριστώ προκαταβολικά

αν κανεις μια αναζητηση θα βρεις την απαντηση.ναι ξεκλειδωνει με την προυποθεση να ειναι καθαρο και θα δουλευει κανονικα ελλαδα.



#3   akaliptos150

akaliptos150

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2015 - 17:03

επεστρεψα με απορια το , imei ειναι καθαρο αλλα ρωτησα αν ειναι out of contract γιατι το ειδα καπου οτι ειναι προυποθεση για ξεκλειδωμα και μου ειπε ο πωλητης οτι απλα εσπασε το συμβολαιο για να παει σε αλλη εταιρια οποτε τι κανω αν το παρω θα μπορω να το ξεκλειδωσω :huh: και κατι ακομη ξερετε πως μπορω να δω αν ειναι clean imei???κατι αξιολογο εννοω


Τελευταία επεξεργασία από: akaliptos150, 23/01/2015 - 17:05


#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/01/2015 - 17:43

Αν είναι όντως "καθαρό" απο Checkmend. Στη συγκεκριμένη περίπτωση για το συμβολαίο πρέπει να ρωτήσεις τον Seller.

 

Λογικά δε παίζει κανένα ρόλο. Αλλιώς θα χρειαστείς Premium.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   akaliptos150

akaliptos150

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2015 - 21:37

Αν είναι όντως "καθαρό" απο Checkmend. Στη συγκεκριμένη περίπτωση για το συμβολαίο πρέπει να ρωτήσεις τον Seller.

 

Λογικά δε παίζει κανένα ρόλο. Αλλιώς θα χρειαστείς Premium.

ο seller μου ειπε το εξης "I broke the contract to go to s different carrier, that is why I'm selling the phone" τωρα μου προτεινεις κατι ???εκτος απο το checkmend.com???αν ειναι ολα πρασινα στο checkmend να το παρω?



#6   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/01/2015 - 21:44

ο seller μου ειπε το εξης "I broke the contract to go to s different carrier, that is why I'm selling the phone" τωρα μου προτεινεις κατι :huh:εκτος απο το checkmend.com???αν ειναι ολα πρασινα στο checkmend να το παρω?

φίλε το μόνο που να σε ανησυχεί είναι να μην έχει icloud lock, ακόμη και μπαναρισμένο να είναι και να θέλεις premium με 40$ ξεκλειδώνει, το contract που λέει δε σε απασχολεί. Αν είναι καλή η τιμή πάρτο. Πόσα το βρίσκεις?



#7   akaliptos150

akaliptos150

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2015 - 21:47

φίλε το μόνο που να σε ανησυχεί είναι να μην έχει icloud lock, ακόμη και μπαναρισμένο να είναι και να θέλεις premium με 40$ ξεκλειδώνει, το contract που λέει δε σε απασχολεί. Αν είναι καλή η τιμή πάρτο. Πόσα το βρίσκεις?

εκανα ελεγχο και για το checkmend ολα βγηκαν πρασινα που μαλλον σημαινει ολα καλα το κινητο ειναι σε αριστη κατασταση και το βρηκα 240 χωρις μεταφορικα βεβαια ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες σας και την πολυτιμη βοηθεια σας



#8   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/01/2015 - 21:49

εκανα ελεγχο και για το checkmend ολα βγηκαν πρασινα που μαλλον σημαινει ολα καλα το κινητο ειναι σε αριστη κατασταση και το βρηκα 240 χωρις μεταφορικα βεβαια ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες σας και την πολυτιμη βοηθεια σας

Να του ζητήσεις να στο στείλει με USPS και αν γίνεται να βάλει μια τιμή στα 150$ και αν μπορεί και ποιο κάτω, για να μη φας τελωνείο



#9   Alexis0001

Alexis0001

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 05/10/2015 - 03:13

Καλησπέρα παιδια έχω ένα iPhone 5s κλειδωμένο σε ξένο πάροχο συγκεκριμένα σε t mobile us αν αγοράσω μια κάρτα T-Mobile απο το eBay θα καταφέρω να το ξεκλειδωσω για να το λειτουργήσω με rsim ή χρειαζετε εργοστασιακό ξεκλείδωμα ;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες