Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Solved] Βοηθεια για απατη εισαγωγης iPhone 6 απο μεγαλη ελληνικη εταρεια ηλεκτρικων ειδων


Η καλύτερη απάντηση

Larsad , 24/02/2015 - 07:47

Ενταξει παιδια. Ο Κωτσοβολος μου εδωσε καινουριο ελληνικο iphone το οποιο μεχρι στιγμης δουλευει μια χαρα απλα δεν το εγραψα γιατι εχω καποια αλλα προβληματα οικογενειακα. Ο προμηθευτης εφταιγε μαλλον και οχι ο ιδιος ο Κωτσοβολος. Σας ευχαριστω ολους
Δείτε το πλήρες μήνυμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
318 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   fragment

fragment

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:dennmtr

Δημοσίευση 09/02/2015 - 14:31


Χαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/02/2015 - 14:58

Δεν πα να κανει κ εισαγωγες απο αλβανια ή σκοπια ή απο αφρικη!! Απο την στιγμη που τα δινει σαν ελληνικα ο κωτσοπουλος με 740 τοτε ειναι ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ αφου μεγιστοποιει το κερδος του!!
ΑΣΧΕΤΟ: ειναι 3 το μεσημερι. Ακομη να παει να τα κανει λαμπογιαλο ο φιλος στον κωτσοβωλο;;

#123   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/02/2015 - 15:13

Δεν πα να κανει κ εισαγωγες απο αλβανια ή σκοπια ή απο αφρικη!! Απο την στιγμη που τα δινει σαν ελληνικα ο κωτσοπουλος με 740 τοτε ειναι ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ αφου μεγιστοποιει το κερδος του!!
ΑΣΧΕΤΟ: ειναι 3 το μεσημερι. Ακομη να παει να τα κανει λαμπογιαλο ο φιλος στον κωτσοβωλο;;


Αχτι ο κωτσοπουλος :P

Ps. Ειναι ανοιχτά μεχρι τις 20:00 οπότε εχουμε χρόνο !!

#124   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/02/2015 - 15:15

Αχτι ο κωτσοπουλος :P

Ps. Ειναι ανοιχτά μεχρι τις 20:00 οπότε εχουμε χρόνο !!

ολο το φορουμ ειναι ''Stand By'' !!

 

συγκεντρωση διαμαρτυριας εξω απο τον κωτσοπουλο :P


Τελευταία επεξεργασία από: lefteristz, 09/02/2015 - 15:15


#125   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/02/2015 - 15:16

ολο το φορουμ ειναι ''Stand By'' !!

συγκεντρωση διαμαρτυριας εξω απο τον κωτσοπουλο :P


Λευτεριά στον Κωτσόπουλο :P

#126   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/02/2015 - 15:28

Φιλε larsad εμφανισου κ οργανωσε μας!! Μαζευουμε καδρονια. Πες μας απλα σε ποιον κωτσοπουλο να ερθουμε .
Περα της πλακας μακαρι να εβγαλες ακρη. Αλλιως κυνηγησε το οσο παει. Κ ενημερωνε μας.

#127   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/02/2015 - 15:37

http://www.iphonehel...vodafone-apple/

 

Για να μην ξεχνιόμαστε το τί ειχα τραβήξει με ανάλογη περίπτωση....κινητό αγορασμένο από το Πλαίσιο που το είχε πάρει από την vodafone...Και σε μια βδομάδα που επισκέφτηκα την arvato Μου είχανε πεί οτι το κινητό είχε ανοιχτεί....και άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.....!

Ελλάδα.

 

Καλή τύχη μέσα από την καρδιά μου



#128   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/02/2015 - 16:47

http://www.iphonehel...vodafone-apple/

 

Για να μην ξεχνιόμαστε το τί ειχα τραβήξει με ανάλογη περίπτωση....κινητό αγορασμένο από το Πλαίσιο που το είχε πάρει από την vodafone...Και σε μια βδομάδα που επισκέφτηκα την arvato Μου είχανε πεί οτι το κινητό είχε ανοιχτεί....και άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.....!

Ελλάδα.

 

Καλή τύχη μέσα από την καρδιά μου

 

Σε λίγο τα skroutzoμάγαζα θα είναι πιο αξιόπιστα απο τις " γνωστές " εταιρείες..

Ο φίλος δεν εχει ενημερώσει ακόμα αυτα που έχει αναφέρει εδω τα τα ανέφερε στο Κώτσοβολο?



#129   Larsad

Larsad

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/02/2015 - 17:31

Παιδια καλησπερα

Δουλευω κιολας για αυτο αργησα. Δεν εχει θεσπισει ακομα ο Συριζα iphoneαδεια εργασιας :-) Λοιπον .Αρχικα μιλησα με γενικη γραμματεια καταναλωτη. Σε γενικες γραμμες μου ειπαν δεν ειναι παρανομη η παραεισαγωγη χωρις να μπορουν να πουν και για την συγκεκριμενη λογω AT&T, αλλα ειναι παρανομη η ΜΗ γνωστοποιηση της στον αγοραστη. Παντως εκτιμουν οτι θα γινει αντικατασταση απο Κωτσοβολο . Πηγα επισης στην infoquest και πηρα πισω το κινητο. Off the record μου ειπαν οτι εχουν ξαναγινει τετοια περιστατικα με εσωτερικως πειραγμενα iphone και οτι το δικο μου δεν το αναγνωριζε καν το online συστημα service της apple(αυτα για να μαθαινουν μερικοι που λενε οτι τα iphones αποκλειεται να ανοιγονται).Η infoquest μου εδωσε και χαρτι που γραφει οτι η συσκευη ειναι εκτος service λογω παρεμβασης στο εσωτερικο της απο μη εξουσιοδοτημενο προσωπο.Στην αρχη μου ζητουσαν τηλεφωνικως 20 ευρω για τον ελεγχο αλλα αφου πηγα απο εκει και τους ειπα ξανα την ιστορια δεν μου ζητησαν τιποτα. Και τελος πηρε τηλ ο δικηγορος μου τον Κωτσοβολο(δεν ηθελα να παω απο εκει γιατι σιγουρα θα παρεκτρεπομουν)και μιλησε με τον διευθυντη του καταστηματος. Θα εξετασει το ζητημα και θα μας ενημερωσει μεχρι αυριο. Ευχομαι να πει οκ για καινουρια(οχι refurbished) συσκευη γιατι τοτε θα παρεκτραπω πληρως.Για να δουμε

#130   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/02/2015 - 17:31

Σε λίγο τα skroutzoμάγαζα θα είναι πιο αξιόπιστα απο τις " γνωστές " εταιρείες..

Ο φίλος δεν εχει ενημερώσει ακόμα αυτα που έχει αναφέρει εδω τα τα ανέφερε στο Κώτσοβολο?

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά είναι ήδη πιο αξιόπιστα ...


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#131   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/02/2015 - 17:44

Παιδια καλησπερα

Δουλευω κιολας για αυτο αργησα. Δεν εχει θεσπισει ακομα ο Συριζα iphoneαδεια εργασιας :-) Λοιπον .Αρχικα μιλησα με γενικη γραμματεια καταναλωτη. Σε γενικες γραμμες μου ειπαν δεν ειναι παρανομη η παραεισαγωγη χωρις να μπορουν να πουν και για την συγκεκριμενη λογω AT&T, αλλα ειναι παρανομη η ΜΗ γνωστοποιηση της στον αγοραστη. Παντως εκτιμουν οτι θα γινει αντικατασταση απο Κωτσοβολο . Πηγα επισης στην infoquest και πηρα πισω το κινητο. Off the record μου ειπαν οτι εχουν ξαναγινει τετοια περιστατικα με εσωτερικως πειραγμενα iphone και οτι το δικο μου δεν το αναγνωριζε καν το online συστημα service της apple(αυτα για να μαθαινουν μερικοι που λενε οτι τα iphones αποκλειεται να ανοιγονται).Η infoquest μου εδωσε και χαρτι που γραφει οτι η συσκευη ειναι εκτος service λογω παρεμβασης στο εσωτερικο της απο μη εξουσιοδοτημενο προσωπο.Στην αρχη μου ζητουσαν τηλεφωνικως 20 ευρω για τον ελεγχο αλλα αφου πηγα απο εκει και τους ειπα ξανα την ιστορια δεν μου ζητησαν τιποτα. Και τελος πηρε τηλ ο δικηγορος μου τον Κωτσοβολο(δεν ηθελα να παω απο εκει γιατι σιγουρα θα παρεκτρεπομουν)και μιλησε με τον διευθυντη του καταστηματος. Θα εξετασει το ζητημα και θα μας ενημερωσει μεχρι αυριο. Ευχομαι να πει οκ για καινουρια(οχι refurbished) συσκευη γιατι τοτε θα παρεκτραπω πληρως.Για να δουμε

ευχομαι να πανε ολα καλα :)

 

μολις εχεις νεα γραψε να μας πεις τι εγινε αν μπορεις..



#132   Larsad

Larsad

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/02/2015 - 17:52

Αυτα ολα γινονται γιατι δεν υπαρχει φυσικη παρουσια της apple στην Ελλαδα. Αν υπηρχε θα ηταν αλλιως. Κοιμομαστε τον υπνο του δικαίου και αρνουμαστε και να ξυπνησουμε μερικες φορες

#133   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/02/2015 - 18:30

Αυτα ολα γινονται γιατι δεν υπαρχει φυσικη παρουσια της apple στην Ελλαδα. Αν υπηρχε θα ηταν αλλιως. Κοιμομαστε τον υπνο του δικαίου και αρνουμαστε και να ξυπνησουμε μερικες φορες

δε φταιει μονο αυτο...φταιμε κ εμεις...Πριν λιγο καιρο φιλαρακι αγορασε iphone 6 απο κωτσοβολο ανοιχτη συσκευασια,χωρις σιδερακι για τη σιμ κ ενα μικρο σημαδακι κ οταν του ειπα εισαι τρομπας και πανε πανε ζητα αλλο σφραγισμενο μου ειπε ''δε βαριεσαι σιγα το πραγμα''.... κ τους εδωσε κ 100€ παραπανω για μια ασφαλεια



#134   Larsad

Larsad

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/02/2015 - 18:41

Αυτο εννοω με το ´´κοιμομαστε τον υπνο του δικαιου" φιλε μου.

#135   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/02/2015 - 20:02

Αφού μπήκε δικηγόρος τα πράγματα μπήκαν στη σωστή θέση, αύριο θα χεις σφραγισμένο...for sure...το θέμα ειναι να μην φτάνουμε ως εκεί...

ΥΓ να το τσεκάρεις τωρα όμως ε [emoji1][emoji12]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες