Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Δοκιμάζουμε τις Scosche magicMOUNT, τις εκπληκτικές βάσεις στήριξης για iPhone/iPad και όχι μόνο…


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
92 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/02/2015 - 15:31

Η exomount είναι πολύ καλή (μέχρι πρότινος ήταν η βασική μου βάση στήριξης) ωστόσο η ευκολία χειρισμού με το ένα χέρι που σου δίνει η Scosche magicMOUNT πραγματικά δεν συγκρίνεται.


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   sdk

sdk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/02/2015 - 11:57

Ωραία φαίνεται και είμαι στο ψάξιμο για μια καλή βάση.

 

Με τις βάσεις που μπαίνουν στους αεραγωγούς τι κάνετε όταν θέλετε να ανάψετε το καλοριφέρ ρε παιδιά;

Το αφήνετε να λιώνει το τηλέφωνο ή βάλε-βγάλε;



#33   surfaddict

surfaddict

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/02/2015 - 13:37

Μόλις παρελαβα την Scosche magicMOUNT vent2, τοποθετοντας το μεταλλικό φύλλο στην μέσα μεριά της Apple iPhone 6 Silicone Case ειδα οτι η επαφη δεν ειναι καθολου καλη στο πρωτο τρανταγμα το κινητο εφυγε κατευθειαν απο την βαση,τοποθετόντας το μεταλλικό φύλλο στην εξω μερια της θήκης στην πρωτη προσπαθεια να βγαλω το κινητο από την βαση ξεκολλησε το μεταλλικο φυλλο από την θηκη με αποτελεσμα να ψαχνω τωρα για ταινια διπλη οψης για να το ξανακολλήσω...



#34   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/02/2015 - 14:39

Μόλις παρελαβα την Scosche magicMOUNT vent2, τοποθετοντας το μεταλλικό φύλλο στην μέσα μεριά της Apple iPhone 6 Silicone Case ειδα οτι η επαφη δεν ειναι καθολου καλη στο πρωτο τρανταγμα το κινητο εφυγε κατευθειαν απο την βαση,τοποθετόντας το μεταλλικό φύλλο στην εξω μερια της θήκης στην πρωτη προσπαθεια να βγαλω το κινητο από την βαση ξεκολλησε το μεταλλικο φυλλο από την θηκη με αποτελεσμα να ψαχνω τωρα για ταινια διπλη οψης για να το ξανακολλήσω...


Ποιο μαγνήτη τοποθέτησες στην συσκευή σου το μικρό η το μεγάλο;



#35   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 24/02/2015 - 15:13

Μόλις παρελαβα την Scosche magicMOUNT vent2, τοποθετοντας το μεταλλικό φύλλο στην μέσα μεριά της Apple iPhone 6 Silicone Case ειδα οτι η επαφη δεν ειναι καθολου καλη στο πρωτο τρανταγμα το κινητο εφυγε κατευθειαν απο την βαση,τοποθετόντας το μεταλλικό φύλλο στην εξω μερια της θήκης στην πρωτη προσπαθεια να βγαλω το κινητο από την βαση ξεκολλησε το μεταλλικο φυλλο από την θηκη με αποτελεσμα να ψαχνω τωρα για ταινια διπλη οψης για να το ξανακολλήσω...

 
Μήπως σου χάλασε και το αυτοκίνητο;


Behind the Scenes...

#36   lookito

lookito

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Twitter:@lsakkatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:lookitoJCW

Δημοσίευση 24/02/2015 - 16:59

Ωραία φαίνεται και είμαι στο ψάξιμο για μια καλή βάση.

Με τις βάσεις που μπαίνουν στους αεραγωγούς τι κάνετε όταν θέλετε να ανάψετε το καλοριφέρ ρε παιδιά;
Το αφήνετε να λιώνει το τηλέφωνο ή βάλε-βγάλε;


Απλα κλείνεις το συγκεκριμένο αεραγωγό.

#37   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/02/2015 - 20:32

Απλα κλείνεις το συγκεκριμένο αεραγωγό.

Και το καλοκαιρι νε το air condition τους ανοιγεις και ειναι super μιας και το χτυπαει κι ο ηλιος!
Εγω ετσι κανω

#38   surfaddict

surfaddict

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/02/2015 - 10:42

Ποιο μαγνήτη τοποθέτησες στην συσκευή σου το μικρό η το μεγάλο;

το μεγάλο

Μήπως σου χάλασε και το αυτοκίνητο;

τραγική η απάντηση σου.. :)

#39   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2015 - 16:32

Είμαι έτοιμος να παραγγείλω μια από τις 2, όμως έχω αρχίσει να πιστεύω πως δεν εφαρμόζει καμία στο αμάξι μου. Έχω το mercedes a class και το εσωτερικό του είναι αυτό.

 

Mercedes-A-Class-Interior-11C1331_14.jpg

 

Αυτή με το αυτοκόλλητο δεν ξέρω που να τη κολλήσω και αυτή με τους αεραγωγούς δεν ξέρω αν μπορεί να κουμπώσει στο αμάξι. Αφήστε που έχω και το δίλημμα ποια να πάρω. Η μία περιστρέφεται και η άλλη αν ανοίξεις τον αεραγωγό το καλοκαιράκι σου ψύχει και το κινητό και είναι ότι πρέπει αν το χτυπάει ο ήλιος. Τα φώτα σας παιδιά!



#40   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/02/2015 - 21:42

Αυτή με τον αεραγωγό είναι συμβατή με τους συγκεκριμένους αεραγωγούς κατά 99%.

 

Από κει και πέρα, το θέμα της περιστροφής με τις συγκεκριμένες είναι εύκολο.

 

Ακόμα και αν πάρεις αυτή με τον αεραγωγό, άνετα περιστρέφεται μιας και απλά ξεκολλάς το τηλέφωνο και το κολλάς στη γωνία που εσύ θέλεις.

 

Υπάρχει και μία τρίτη επιλογή που είναι απλά ο μαγνήτης με ένα αυτοκόλλητο από πίσω αν θες κάτι πιο διακριτικό.



#41   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/02/2015 - 21:33

Αυτή με τον αεραγωγό είναι συμβατή με τους συγκεκριμένους αεραγωγούς κατά 99%.

 

Από κει και πέρα, το θέμα της περιστροφής με τις συγκεκριμένες είναι εύκολο.

 

Ακόμα και αν πάρεις αυτή με τον αεραγωγό, άνετα περιστρέφεται μιας και απλά ξεκολλάς το τηλέφωνο και το κολλάς στη γωνία που εσύ θέλεις.

 

Υπάρχει και μία τρίτη επιλογή που είναι απλά ο μαγνήτης με ένα αυτοκόλλητο από πίσω αν θες κάτι πιο διακριτικό.

Αγορασα τελικα την magicMount (αυτη με το αυτοκολλητο). Ειναι απλα καραπληκτικη! Δυστυχως μπορουσα να τη κολλησω μονο πανω στο cdplayer αλλα ειναι μια χαρα τοποθεσια. Να πω πως η μπιλια που εχει δεν ειναι για να περιστρεφεις το κινητο απο portrait σε landscape, αλλα για να το τοποθετησεις με οποιαδηποτε γωνια εσυ θες. Η περιστροφη του κινητου γινεται πανευκολα. Δεν χρειαζεται να το βγαλεις, να το γυρισεις και να το ξαναβαλεις, αλλα πολυ απλα το στριβεις επιτοπου καθως ο μαγνητης στο επιτρεπει μια χαρα :). Οποτε ειτε παρει καποος την vent, ειτε τη magicmount εχει τις ιδιες δυνατοτητες. Οσο για λακουβες κλπ, το κινητο και η βαση δεν φευγουν με τιποτα! Τη συνιστω ανεπιφυλακτα σε ολους!



#42   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 27/02/2015 - 01:44

Αγορασα τελικα την magicMount (αυτη με το αυτοκολλητο). Ειναι απλα καραπληκτικη! Δυστυχως μπορουσα να τη κολλησω μονο πανω στο cdplayer αλλα ειναι μια χαρα τοποθεσια. Να πω πως η μπιλια που εχει δεν ειναι για να περιστρεφεις το κινητο απο portrait σε landscape, αλλα για να το τοποθετησεις με οποιαδηποτε γωνια εσυ θες. Η περιστροφη του κινητου γινεται πανευκολα. Δεν χρειαζεται να το βγαλεις, να το γυρισεις και να το ξαναβαλεις, αλλα πολυ απλα το στριβεις επιτοπου καθως ο μαγνητης στο επιτρεπει μια χαρα :). Οποτε ειτε παρει καποος την vent, ειτε τη magicmount εχει τις ιδιες δυνατοτητες. Οσο για λακουβες κλπ, το κινητο και η βαση δεν φευγουν με τιποτα! Τη συνιστω ανεπιφυλακτα σε ολους!

Από που την πήρες αν επιτρέπεται?

 

Γιατί και εγώ τελικά για αυτό το μοντέλο αποφάσισα αλλά στο egalaxy δεν το έχει διαθέσιμο.



#43   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/02/2015 - 05:02

Από το isystem στην τιμη των 19.99



#44   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/02/2015 - 17:34

Από το isystem στην τιμη των 19.99

Εχεις site γιατι δεν το βρισκω

#45   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/02/2015 - 17:54

Εχεις site γιατι δεν το βρισκω

http://store.i-system.gr/

 

:)


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες