Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εξαπάτηση οτε σε νέο συμβόλαιο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   oekab1992

oekab1992

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 26/02/2015 - 16:15

Κατάλαβα, αναμενόμενο. Το θέμα ειναι πήγες να το κάνεις ενώ ήσουν σε συμβόλαιο ακόμη αδιαφορώντας για το τέλος διακοπής ή ήσουν με ληγμένο συμβόλαιο;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 26/02/2015 - 19:00

Κατάλαβα, αναμενόμενο. Το θέμα ειναι πήγες να το κάνεις ενώ ήσουν σε συμβόλαιο ακόμη αδιαφορώντας για το τέλος διακοπής ή ήσουν με ληγμένο συμβόλαιο;

 

Ελειξε το συμβόλαιο και του otetv και τις VDSL



#18   oekab1992

oekab1992

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/02/2015 - 13:13

Κατάλαβα, πολύ καλό συμβόλαιο πάντως. Πλέον θα περιμένω να πέσουν οι τιμές και αν με πάρουν μια μέρα με 5 ευρώ επιπλέον να βάλω 50αρα καλώς, αλλιώς δεν δίνω μισο ευρώ παραπάνω για το πανάκριβο vdsl τους.



#19   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/02/2015 - 15:42

Κατάλαβα, πολύ καλό συμβόλαιο πάντως. Πλέον θα περιμένω να πέσουν οι τιμές και αν με πάρουν μια μέρα με 5 ευρώ επιπλέον να βάλω 50αρα καλώς, αλλιώς δεν δίνω μισο ευρώ παραπάνω για το πανάκριβο vdsl τους.

Σε εμένα ακριβώς τόση ήταν η αύξηση.

 

6 ευρώ το δίμηνο παραπάνω για το 50άρι από 24άρι που είχα.



#20   oekab1992

oekab1992

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/02/2015 - 19:22

Τι πρόγραμμα έχεις και με τι πάγιο τελικό? Λέτε αν κάνω μπλόφα φορητότητα αδιαφορώντας για το πρόστιμο των 125 ευρώ να μου κάνουν αντιπροσφορά γερή ή επειδή ειμαι φρέσκος πελάτης και δεν έληξε το συμβόλαιο να με γειώσουν?



#21   oekab1992

oekab1992

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/03/2015 - 00:34

Ένα μικρό update στην ιστορία αυτή...

 

Λαμβάνω εχθές τον πρώτο λογαριασμό, και ήταν 120 ευρώ. Πείτε με παράλογο, το ξέρω οτι δεν έχουν κάνει λάθος, αλλά μας ρωτάνε αν έχουμε να πληρώσουμε 120 μαζεμένα, ειδικά όταν στην περίπτωση μου έχουν γίνει τα παρακάτω:

05/02 ενεργοποιούμε απο φορητότητα στο 2play vdsl 50 απερ. σταθ. + ote tv full pack με τελικό συμφωνημένο πάγιο και υπογεγραμμένο συμβόλαιο 53,80 τελικό. Έχω μόνο τηλέφωνο και ιντερνετ απλό adsl.

09/02 λαμβάνω vdsl router και πλέον ενεργοποιείται επίσημα και το ιντερνετ και ειναι χρεώσιμο.

Άμεσα ζητώ ενεργοποίηση ebill ώστε να λαμβάνω μηνιαίο λογαριασμό ηλεκτρονικά και να μην έρθει ο πρώτος λογαριασμός δίμηνος και είπαν οκ.

15/02 ενεργοποιείται και το ote tv

Την ίδια μέρα όμως μου λένε πως το συμβόλαιο μου δεν μπορεί να περαστεί το σύστημα παρότι το αναγνώρισαν και έγινε ηχογράφηση διότι υπάλληλος τους μου έδωσε λάθος τιμη, το 53,80 ήταν για το 30αρι vdsl.

16/02 μετά απο καταγγελίες και μανούρα συμβιβάζομαι να υποβαθμίσω την γραμμή σε adsl24 + όλα τα άλλα με νέο πάγιο 42,80 και χωρίς πρόστιμο υποβάθμισης εννοείτε και δώρο τα τέλη φορητότητας λόγω της βλακείας τους και της εξαπάτησης τους να αλλάξω συμβόλαιο.

Οπότε απο 16/02 δεν λαμβάνω υπηρεσίες vdsl50 αλλά 24.

Σκάει ο πρώτος λογαριασμός εχθές χωρίς ote tv, απο 04/02 - 15/02, με αναλογίες χρήσης για το καθετί, δίμηνος, ζητώντας και να προκαταβάλω το πάγιο της επόμενης χρήσης για ένα πρόγραμμα που εγώ δεν έχω καθώς και τα τέλη φορητότητας που έταξαν πως δεν θα φανούν. ΣΥΝΟΛΟ.. 120 ΕΥΡΩ.

Μίλησα με την προισταμένη του τμήματος παραπόνων που μου είχε τάξει την νέα συμφωνία, μου εξήγησε πως πρέπει να το πληρώσω και αναγκαστικά ο πρώτος λογαριασμός θα ειναι δίμηνος και ας είχα ζητήσει ebill, πάντα έτσι γίνεται λέει, και απο εκει και πέρα τον Απρίλιο που θα σκάσει ο νέο μηνιαίος ηλεκτρονικός πλέον λογαριασμός, θα έχει κάνει το σύστημα αυτόματα όλες τις διορθώσεις, δηλαδή θα χρεωπιστώνει απο το προπληρωμένη υπηρεσία του μηνός μπροστά την διαφορά λόγω υποβάθμισης, θα προσθέτει την αναλογική χρήση του ote tv για το διάστημα αυτό μιας και δεν τιμολογήθηκε τώρα, ενώ παράλληλα θα πιστώνει και την φορητότητα. Μου εξήγησε πως δεν έγιναν οι ενέργειες αυτές γιατι ο λογαριασμός εκδόθηκε 15/02 ενώ οι αλλαγές που έγιναν τις κάναμε στις 16/02. Ζήτησα να μην πληρώσω τον λογαριασμό και να εκδοθεί νέος σωστός, δεν γίνεται μου είπε, συστημικό θέμα.

Οι αλγόριθμοι που χρησιμοποιούν ιδιαίτερα πολύπλοκοι, οι υπολογισμοί τους αδύνατον να τους αναπαράγω, πρακτικά έλεγχο αν με κλέβουν δεν μπορώ να κάνω, και καλούμε να δωσω μαζεμένα 120 ευρώ για τα συστημικά τους προβλήματα και να τα πάρω πίσω αργότερα. Εφορία και δημόσιο μου θυμίζουν.



#22   ckanas

ckanas

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/03/2015 - 01:14

Εύχομαι να ξεμπλέξεις από τον Ποτέ φίλε μου, εγώ ξέμπλεξα από τότε που έβαλα Wind και δίνω 20 ευρώ το μήνα απλά.



#23   oekab1992

oekab1992

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/03/2015 - 18:04

Σε ευχαριστώ... με έφαγε ο OTE TV βλέπεις!!! Τώρα 2 χρονάκια φυλακή και βλέπουμε.



#24   ATHensDJ

ATHensDJ

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2015 - 00:57

καλησπερα,

 

τι ταχυτητες πιανετε με vdsl 30 και 50...??



#25   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2015 - 08:02

Πέρα από το πρέπει να δώσεις το 120ρι μπροστα που όντως δεν σε ρωτάει αν το έχεις ...στον επόμενο λογαριασμό διορθώνει η κατάσταση (τουλάχιστον σε εμένα έτσι έγινε).παρολα αυτά τα σύστημα τους δεν είναι τέλειο μιας και τις καταχωρήσεις των έξτρα συμφωνιών-αλλαγών που έκαναν περνάνε από τα χέρια κάποιου υπαλλήλου που ενημερώνει το σύστημα,άρα έχε το νου σου γιατί μπορεί να συνεχίσουν τα λάθη και στον επόμενο λογαριασμό!!

#26   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 07/05/2015 - 08:43

Παρόμοια περίπτωση είχα και εγώ με Forthnet και την έκανα.

Όλοι οι όμιλοι είναι ίδιοι, μην τρέφετε αυταπάτες παίδες...


Τελευταία επεξεργασία από: alej, 07/05/2015 - 08:43





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες