Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MACBOOK εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 10/03/2015 - 09:53

Ακριβώς και εγω αυτο σκέφτηκα, οτι ειναι για γυναίκες καθαρα αυτο το ανοιγμα της Apple, θελει να πιάσει και της κουλτουριάρες τι να κανουμε :P αλλα δεν ηθελα να το πω μην με βγάλουν οι γυναίκες και με καψουν :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2015 - 10:03

Ελεος βρε παιδια , λίγο χιούμορ που πηγάζει από την πραγματικότητα δεν μας κάνει απαραίτητα και σεξιστές. 



#48   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/03/2015 - 10:22

force touch ετοιμαστείτε για το 6s και τα σπαει!


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#49   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/03/2015 - 10:30

force touch ετοιμαστείτε για το 6s και τα σπαει!

6S και forced touch, & 2GB RAM ddr4, και A9 (τριπυρινο η 4πυρινο), και καμερα, και κατι αλλο σημαντικο που τωρα ξεχναω;;; αποκλειετε κατι θα μεινει πισω και θα ξενερωσω...γιατι δεν κρατιεμαι..!

 

edit: 4G+  :D


Τελευταία επεξεργασία από: Panoulis7, 10/03/2015 - 10:32


#50   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2015 - 10:50

Πολυπύρηνα(>2) δεν το κόβω πιθανό, μνήμη σίγουρα. Force touch σε κινητά δεν παίζει ούτε με σφάιρες. Εξέλιξη του multi touch trackpad είναι το force touch όχι του home button. Κάποια στιγμή στο μέλλον το home button θα το καταργήσουν αλλά θέλει πολλές γενιές iphone ακόμη


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 10/03/2015 - 10:50


#51   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/03/2015 - 10:53

Πολυπύρηνα(>2) δεν το κόβω πιθανό, μνήμη σίγουρα. Force touch σε κινητά δεν παίζει ούτε με σφάιρες. Εξέλιξη του multi touch trackpad είναι το force touch όχι του home button. Κάποια στιγμή στο μέλλον το home button θα το καταργήσουν αλλά θέλει πολλές γενιές iphone ακόμη

δεν αποκλειτε να το δουμε στην οθονη... γιατι οχι? εγω το ευχομαι παντος διοτι θα ανοιξει νεα μενου στο UI


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#52   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 10/03/2015 - 11:07

λουκα θα συμφωνισω μαζι σου μονο σε αυτο το κομματι του καλωδιου οτι με το που θα μπλεξεις(κατι που μου συμβαινει συχνα στον καναπε η στο τραπεζι)θα πεφτει ολοκληρο το μηχανημα μιας και ειναι και παναλαφρο...τωρα οσο για το φωτεινο logo το βρισκω αδιαφορο τελειως..η αληθεια ειναι οτι αν μου περισσευαν θα ηθελα ενα σε space gray!

 Αν μου περίσσευαν φιλε μου, θα τα έβγαζα στο εξωτερικό σαν τον Χαρδουβελη, σε αμοιβαία στην U.S!  :rolleyes:


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#53   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2015 - 11:16

Τα νέα στοιχεία που εισήγαγε στον μηλόκοσμο είναι το force touch που ήδη το μοιράζονται ΚΑΙ τα mb pro. Ο versatile usb-c προσαρμογέας με τα συν και τα πλην (η χαρά για δημιουργία νέας γκάμας προσαρμογέων από την apple δεν περιγράφεται) funless σχεδίαση και το νέο πληκτρολόγιο. Αυτά σιγά σιγά θα διασπαρούν σε όλη τη γκάμα των προϊόντων . Και εγκόλπωσε τη σχεδίαση - χρώματα των iPad κι τις retina display. Πάντως ενώ αρχικά εντυπωσίαστηκα, η τιμή, η ανάγκη πολλών προσαρμογέων και το τελείως χαμηλών επιδόσεων μηχάνημα με καμία απολύτως δυνατότητα αναβάθμισης το κάνουν λιγότερο πιθανό αντικαταστάτη του mba που έχω και το οποίο τα έχω καταφχαριστηθει με μικρό κόστος την ανάλυση της οθόνης που συνηθίζεται εφόσον το έχεις για δουλειά και όχι για φρου φρου και αρώματα

#54   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/03/2015 - 11:20

force touch ετοιμαστείτε για το 6s και τα σπαει!

Αυτο που μου ελεγες!!



#55   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/03/2015 - 14:07

Βλεποντας το νεο Macbook θα ελεγα οτι δεν κατανοω το λογο υπαρξης της σειρας Air πλεον καθως και αυτο μια χαρα "Air" ειναι. Η τοποθετηση μονο μιας θυρας (usb-c), ο λεπτος-minimal σχεδιασμος και τα χρωματα (ειδικα το χρυσαφι) παραπεμπουν σε κοσμημα, κατι που πιστευω ηθελε να πετυχει η εταιρια (εξου και η τιμη :P). Επισης το λεπτο προφιλ (ολο το κυριως hardware λειτουργιας βρισκεται πισω απο την οθονη πλεον) ανοιγει το δρομο για ενα 12" retina iPad (Pro?) ή MacPad με MacOS, (ενδεχομενως) intel M και δυνατοτητα συνδεσης εξωτερικου πληκτρολογιου. Οσο για την Macbook Pro σειρα δεν νομιζω οτι θα πανε αμεσα σε μια μονο θυρα καθως γνωριζουν πολυ καλα οτι καποιος που θελει επαγγελματικη χρηση θελει και πολλες θυρες...

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 10/03/2015 - 14:09


#56   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2015 - 14:28

 Ναι είναι ένα προιόν που θα ενώσει iPad-mba μελλοντικά. Απλά το λάνσαραν τώρα για να το τεστάρει ο λαός. 1500 ευρω κοστίζει η θέση του beta tester. Γιατι για δουλεία αν το πάρεις θα βρίζεις ή θα έχεις και ένα mbp παρέα και τα 2 μαζί (εδώ που τα λέμε δεν πιάνει και χώρο). Δύσκολα κάποιος το αγοράζει για να αντικαταστήσει laptop ή tablet 



#57   dakis

dakis

    iPH Contributor

  • 1304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:dakis

Δημοσίευση 10/03/2015 - 14:45

περιμενετε παιδια να δουμε αν θα λυγιζει....

 

εμενα μου φαινεται οτι θα λυγιζει!  :P  :P  :P



#58   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 10/03/2015 - 14:57

O προκάτοχος του πάντως που ήταν και πιο 'χοντρουλης', μια χαρα λύγιζε!  :rolleyes:

 

Συνημμένο αρχείο  MacBook-Air-2.jpg   50.39KB   35 λήψεις


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 10/03/2015 - 14:58

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#59   dakis

dakis

    iPH Contributor

  • 1304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:dakis

Δημοσίευση 10/03/2015 - 15:03

αισχος!

 

σα δε ντρεποντε, να βγαζουν υπολογιστες που να λυγιζουν.....  :P  :P  :P



#60   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2015 - 15:15

Και ρωτάω με το χέρι στην καρδιά , ας πούμε ότι είχατε ό,τι gadget τραβάει η ψυχή σας. Ποιο θα ήταν αυτό που θα καταργούσατε για να αγοράσετε αυτό το νέο macbook? Δεν υπάρχει απάντηση γιατί το προιόν αυτό είναι μια νέα κατηγορία από μόνο του


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 10/03/2015 - 15:18


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες