Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MACBOOK εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2015 - 12:25

Εγώ πήρα κάποτε ενα κορυφαίο macbook air i7 2ghz 8gb ram. usb3... που πραγματικά πετάει. Το έχω σπίτι σε monitor 27'' με πληκτρολόγιο και ποντίκι και έτσι έχω και σταθερό και υπερφορητό. Οπότε πιστεύω οτι τα λεφτά δε πήγανε χαμένα και δεν υπάρχει και λόγος αλλαγής. Καλύτερα λοιπόν να πάρεις κάτι εξαρχής γρήγορο και με μνήμη, ώστε να σε καλύπτει και αργότερα και μπορείς να κάνεις και συνδιασμούς. Γιατί πχ έξω να κουβαλάς κάτι βαρύ, και σπίτι απλά να σου φαίνεται μικρή η οθονη των 13''-15'' και να θές και 2ο σταθερό. Εγώ με το παραπάνω παράδειγμα έλυσα πολλά προβλήματα (ασε που εχεις ολα τα προγράμματά σου σε 1 σύστημα).

Έξυπνο αυτό που έχεις κάνει , καθώς λειτουργεί με κλειστό το καπάκι σαν ένα macmini. Πάντως να το εχεις μόνιμα συνδεδεμένο ακούγεται κάπως...

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι το mba δεν είναι δυνατό μηχάνημα, να τα λέμε όλα. Είναι ένα πολύ γρήγορο netbook αλλά πολύ αργό laptop ειδικά αν το δεις από την κάρτα γραφικών που παρέχει. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/03/2015 - 12:33

Εγω το ιδιο σκεφτομαι να κανω με MBP 15"...αλλα ειναι και το "προβλημα" οτι πρεπει να ανοιγεις το καπακι για να πατησεις το power!

ΥΓ. Τουλαχιστον με μια θυρα θα ειναι πιο ευκολο το docking(μην κοιταμε μονο τα στραβα!)...



#93   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/03/2015 - 12:33

Όλη η αλήθεια για το νέο MACBOOK απο τους σχεδιαστές :

 

https://www.youtube....h?v=KHZ8ek-6ccc

 

Θεϊκό!!! 

Εχεις θέμα με το νεο Macbook ε?  :P



#94   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2015 - 14:05

Εχεις θέμα με το νεο Macbook ε?  :P

Περιμένω από το 2010 macbookAir με retina. Και μετά από 5 χρονια αναμονής βγαίνει αυτό το μόρφωμα iNetbook (κάτι μεταξυ σε iPad-netbook). Νέα κατηγορία , μηχανημα για πορωμένους αμετανόητους bloggers-facebook-fanboys. Δε λέω ειδικά σε ηλικίες από 20 και κάτω που δεν θα μπορούσαν να διανοηθούν ότι μπορεί να υπάρχει ζωή χωρις κινητό, ίσως μια δυο γενιες μαλλοντικά να θεωρούν το καλώδιο κατάλοιπο του εικοστού αιώνα. Απλά για μένα το λαπτοπ είνια εργαλείο και όχι gadget επίδειξης.Έχουμε γεμίσει με δαύτα δόξα τω θεω για να επιδεικνύουμε τη ματαιοδοξία μας στην καφετέρια : iPhone 6+128 με δερμάτινη θήκη με whatsup και αναπάντητες για να με πάρεις...!



#95   agripnovatraxi

agripnovatraxi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/03/2015 - 14:11

http://store.istorm....acbook-pro.html

Αυτες ειναι οι καινουργιες τιμες???? Νταβατζιλικι απο 100 μεχρι 300 ευρω γιατι???



#96   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2015 - 14:19

http://store.istorm....acbook-pro.html

Αυτες ειναι οι καινουργιες τιμες :huh:? Νταβατζιλικι απο 100 μεχρι 300 ευρω γιατι :huh:

Αν έχεις όλο το κασέρι και είσαι και βιαστικός το παραγγέλνεις από ευρωπαικό Appstore αγγλια-γερμανία  forward2me ,mailbox de, aramex.

Θα το παραγγείλεις ακριβώς όπως το θες μνήμες σκληρό CPU και σε 5 μέρες θα έρθει σπίτι σου . Πρώτο unboxing και να μας πεις τι αίσθηση έχει το νέο force touch 



#97   agripnovatraxi

agripnovatraxi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/03/2015 - 14:24

Αν έχεις όλο το κασέρι και είσαι και βιαστικός το παραγγέλνεις από ευρωπαικό Appstore αγγλια-γερμανία  forward2me ,mailbox de, aramex.

Θα το παραγγείλεις ακριβώς όπως το θες μνήμες σκληρό CPU και σε 5 μέρες θα έρθει σπίτι σου . Πρώτο unboxing και να μας πεις τι αίσθηση έχει το νέο force touch 

Εγω το λεω γιατι πηραν και τα 15ρια συν 300 ευρω. Το ιδιο μηχανημα, Εννοειται απο εξω θα το παρω.



#98   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/03/2015 - 14:25

Να μου το θυμηθείτε.Η Apple σκοπεύει να περάσει τη νέα θύρα USB-C και στο επερχόμενο iPhone 6S.



#99   agripnovatraxi

agripnovatraxi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/03/2015 - 14:30

Μαλλον σε ολη την Ευρωπη ειναι αυτη η αυξηση τιμης. Και Γερμανια το ιδιο.



#100   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2015 - 14:33

Να μου το θυμηθείτε.Η Apple σκοπεύει να περάσει τη νέα θύρα USB-C και στο επερχόμενο iPhone 6S.

αυτο θα ηταν μεγαλη τριπλα :)



#101   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2015 - 14:34

Να μου το θυμηθείτε.Η Apple σκοπεύει να περάσει τη νέα θύρα USB-C και στο επερχόμενο iPhone 6S.

 

Αυτο αντιβαίνει στους κανόνες της, να δημιουργεί νέους αντάπτορες και ανάλογα προιόντα χωρίς να δίνει ΠΟΤΕ 1 με τα προϊόντα της. Μετράμε μέχρις στιγμής 6!!!

32pin magsafe magsafe2 lightning thunderbolt1/2 και τώρα USB-c. O μόνος λόγος που τον υιοθέτησε ήταν οτι εκτός από bandwidth έχει και τη δυνατότητα φορτισης μεγάλων συσκευών μια που βγάζει 100w αλλιώς lightning θα είχε το macbook. Πάω στοίχημα ότι θα προσπαθήσει να βγάλει lightning2 σε αντικατάσταση του USB c. H apple δεν προσπαθει να κάνει τη ζωή εύκολη με τους adaptors, αλλά να τρελάνει τον κόσμο που τον αρμεγει κανονικά 



#102   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/03/2015 - 14:45

Παιδια αύξησαν τις τιμές σχεδόν παντού λογω δολαρίου, οταν ομως το δολάριο ηταν χάλια δεν τις μείωσαν..

#103   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2015 - 15:13

Οι τιμές Αμερικής έχουν ένα 8-10% επιπλέον λόγω φόρων



#104   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2015 - 15:13

Μεγάλη ξεφτίλα.Το 15αρι MacBook Pro έφτασε τα 3.000 χιλιάρικα. :wacko: Είπαμε mac αλλά όχι και έτσι.

 

Αλλά μια είναι η λύση.ELECTRONIC KING και τελείωσες.Είναι χαζό πλέον να αγοράσει κανείς macbook από εδώ.

 

 



#105   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2015 - 15:16

Παιδια αύξησαν τις τιμές σχεδόν παντού λογω δολαρίου, οταν ομως το δολάριο ηταν χάλια δεν τις μείωσαν..

το επιχειρηματικο τους δαιμονιο εκει φτανει τι να κανουμε.....το οτι οι μισοι αγοραζουν απ' εξω μηχανηματα της apple δεν τους λεει κατι.Η δεν τους ενδιαφερει (black is black ;) )



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες