Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Αγορα MacBook Pro retina 13" 2014


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
54 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2015 - 23:51

Ναι.... αλλά δεν έχει γείωση....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 15/03/2015 - 00:16

Μιλάς για το ανταπτοράκι; Ναι, διπολικό είναι, αλλά είναι και σχετικό με αυτά που προανέφερα με τα συστήματα γείωσης που έχουμε εδώ. 

Επίσης, πόσο σίγουρος είσαι ότι οι ρευματοδότες που θα φορτίζεις τη συσκευή σου θα είναι εντός προδιαγραφών;

Το ότι υπάρχει λάμα γείωσης στο φις καλό είναι, αλλά δεν σημαίνει ότι η και συσκευή είναι σωστά γειωμένη  ;)



#48   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2015 - 00:20

Στράτο, δίκιο έχεις, αλλά κάλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρεγύρευε. Δηλαδή θα πάω στη δουλειά μου και θα βάλω χέρι στο αφεντικό για το ότι δεν έχει καλή γείωση?

 

Δηλαή είναι προτιμητέο να μη γειώσουμε καθόλου?

 

Να το πω αλλιώς, το ίδιο ανταπτοράκι που έδειξες, δεν υπάρχει ΚΑΙ με γείωση? φαίνεται πολύ βολικό πάντως...



#49   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 15/03/2015 - 00:30

Πλάκα θα είχε αν το έκανες αυτό με το αφεντικό πάντως  :)

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι καμία περίπτωση δεν σε εξασφαλίζει 100%. Δυστυχώς...

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι έτσι όπως το συζητάμε εδώ. Το συγκεκριμένο όπως θα είδες, δεν λέει και πολλές λεπτομέρειες. Απλά EU plug for MacBook και τέλος.

Πάντως βολικό είναι σίγουρα. 



#50   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2015 - 10:38

Δυστυχώς, η συντριπτική πλειοψηφία των κατοικιών στην Ελλάδα, δεν έχει κατάλληλη γείωση.

 

Μία ακόμη πονεμένη ιστορία .... :(


vires acquirit eundo


#51   Dennispod

Dennispod

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2015 - 12:22

Γνωρίζει κανείς τί διαφορά υπάρχει ανάμεσα σε βασικές εκδόσεις και σε μοντέλα B.T.O(Build To Order). Πρόσφατα επισκέφτηκα αλυσίδα, για αγορά macbook pro retina 13, και στη συσκευασία υπήρχε η ένδειξη BTO/CTO και όχι το μοντέλο που αντιστοιχούσε στα χαρακτηριστικά(συγκεκριμένα το μοντέλο που ζητούσα ήταν το MGX 82/GR). Υπάρχει θέμα με εγγύηση, υποστήριξη σε αναβαθμίσεις, κλ.π;



#52   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/03/2015 - 14:33

Γνωρίζει κανείς τί διαφορά υπάρχει ανάμεσα σε βασικές εκδόσεις και σε μοντέλα B.T.O(Build To Order). Πρόσφατα επισκέφτηκα αλυσίδα, για αγορά macbook pro retina 13, και στη συσκευασία υπήρχε η ένδειξη BTO/CTO και όχι το μοντέλο που αντιστοιχούσε στα χαρακτηριστικά(συγκεκριμένα το μοντέλο που ζητούσα ήταν το MGX 82/GR). Υπάρχει θέμα με εγγύηση, υποστήριξη σε αναβαθμίσεις, κλ.π;

Όχι δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Το ΒΤΟ είναι το ίδιο μηχάνημα αλλά με παραγγελία για καλύτερα χαρακτηριστικά. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#53   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/03/2015 - 14:35

Στο BTO μπορεις να βάλεις έξτρα μνήμη, ssd, επεξεργαστή πιο ψηλά χρονισμενο. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τους BTO Mac.

#54   melon

melon

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2015 - 15:33

δεν ειμαι κ σχετικη για να απαντησω.αλλα εγω πηγα κ πηρα τελικα εναν ανταπτορα με γειωση.αν κ μου ειπε ο ανθρωπος στο μαγαζι οτι δεν χρειαζεται κ απολυτα..



#55   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2015 - 16:11

δεν ειμαι κ σχετικη για να απαντησω.αλλα εγω πηγα κ πηρα τελικα εναν ανταπτορα με γειωση.αν κ μου ειπε ο ανθρωπος στο μαγαζι οτι δεν χρειαζεται κ απολυτα..

 

Κάτι σαν "ολίγον έγκυος" δηλαδή. :P

 

Δυστυχώς, η ημιμάθεια σκοτώνει ....


Τελευταία επεξεργασία από: giodis, 20/03/2015 - 16:20

vires acquirit eundo





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες