Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Αγορα MacBook Pro retina 13" 2014


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
54 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kavroulis

kavroulis

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/03/2015 - 17:08

Γεια σας εδώ και αρκετό καιρό ψάχνω σε αγγελίες , στο ebay να αγοράσω ενα MacBook Pro retina 13" 2014 8gb 128gb ( δηλαδή την απλή έκδοση του retina ) , θα ήθελα να σας ρωτήσω αξίζει η αγορα του η να περιμένω να έρθει στην αγορα και το καινούργιο . ( παρατήρησα αύξηση των τιμών του νέου στο γερμανικό apple store )
Ακόμα τι πρέπει να προσέξω αν το αγοράσω απο το Σκρουτζ ; ( 1250€ ) θα εχω 2 χρόνια εγγύηση όπως έχουν και τα iPhones ;
Ξέρετε κανένα site στην Ευρώπη που να εχει καλές τιμές γιατι απο οτι ψάχνω στο ebay και Amazon δεν με συμφέρει τόσο πολύ η αγορα του απο εκεί γιατι δεν γλιτώνω και πολλά.
Θελω όσο μπορώ να βρω την οικονομικότερη λύση γιατι είμαι φοιτητής και δεν μου περισσεύουν και πολλά .

Ευχαριστω πολύ !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/03/2015 - 17:16

Αυξήθηκαν λόγω ισοτιμίας απο οτι κατάλαβα. Δες απο τον electronic king αν σε συμφέρει αλλιώς Σκρουτζ και δες αξιολογήσεις αλλα γενικα όλα καλα θα πανε. 2 χρόνια θα εχεις αλλα το apple care μπαινει στον 1ο χρόνο που δίνει η apple !

#3   kavroulis

kavroulis

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/03/2015 - 18:27

Αυξήθηκαν λόγω ισοτιμίας απο οτι κατάλαβα. Δες απο τον electronic king αν σε συμφέρει αλλιώς Σκρουτζ και δες αξιολογήσεις αλλα γενικα όλα καλα θα πανε. 2 χρόνια θα εχεις αλλα το apple care μπαινει στον 1ο χρόνο που δίνει η apple !

Σωστή παρατήρηση μιας και το ευρώ με το δολάριο έχουν πάει σχεδόν το ίδιο....
Θα κοιτάξω το site που Μ είπες Ευχαριστώ

#4   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/03/2015 - 18:29

Δεν ειναι site, στο λέω μην την πατησεις , στο eBay εχει store και εχει και ολόκληρο θέμα στο "mac corner" !

#5   kavroulis

kavroulis

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/03/2015 - 18:31

Δεν ειναι site, στο λέω μην την πατησεις , στο eBay εχει store και εχει και ολόκληρο θέμα στο "mac corner" !


Ευχαριστω πολύ θα το κοιτάξω !

#6   kavroulis

kavroulis

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/03/2015 - 22:40

Δεν ειναι site, στο λέω μην την πατησεις , στο eBay εχει store και εχει και ολόκληρο θέμα στο "mac corner" !

Κοίταξα στο ebay το electronic king που μου προτείνεις , με τα πολλά παζάρια ο κύριος που διαχειρίζεται μου το κατέβασε 800 £ όλα μαζί με μεταφορικά , εκεί που κολαω ειναι οτι η συναλλαγματική ισοτιμία αυτές της μέρες ειναι στα ύψη δηλαδή βγαίνει μαζί με όλα απο 1160-1180 ευρω MacBook Pro , αξιζει τι λέτε ; Η να μην προβώ ακόμα σε αγορα να περιμένω λίγο καιρό να μπουν στην αγορα τα νέα MacBook Pro .
Ευχαριστω

#7   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/03/2015 - 23:18

Για 13" πάρε το early 2015 που παρουσιάστηκε την Δευτέρα εννοείται!

#8   kavroulis

kavroulis

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/03/2015 - 23:37

Για 13" πάρε το early 2015 που παρουσιάστηκε την Δευτέρα εννοείται!


Θα κάνω υπομονή μέχρι το καλοκαίρι τότε , που ίσως πέσει η τιμή του λίγο ....

#9   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/03/2015 - 23:44

Τωρα βγήκε και σε κανά μήνα ίσως λιγότερο θα εχει και ο king τα νέα.

Ο king δεν επηρεάζεται μιας και απο Αμερική τα φέρνει αλλα ίσως ανεβάσει τις τιμές μιας και έχουν ανεβεί παντού, επίσης τα παίρνει και απο Bh και adorama που κάνουν εκπτώσεις αλλα σίγουρα οχι τωρα που βγήκαν οποτε περίμενε μήπως και αλλάξει η ισοτιμία και πέσουν και οι τιμές!

#10   kavroulis

kavroulis

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/03/2015 - 23:55

Ok ευχαριστω :)

#11   melon

melon

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/03/2015 - 17:38

καλησπερα!ενδοαφερομαι να παρω macbook pro retina.δεν ξαναειχα ποτε Mac κ δε γνωριζω τι παιζει με τις τιμες κτλ.δλδ τωρα που βγαινει το καινουριο τα παλια αποσυρονται ή συνεχιζουν κ πωλουνται με μειωμενη τιμη?τωρα στο σκρουτζ το βρηκα 1235ευρω..τι αξιζει λετε να κανω?να παρω τωρα ή να περιμενω να βγει το καινουριο?να πω οτι γενικα δεν το θελω για καμια ιδιαιτερα βαρια χρηση το μηχανημα.ευχαριστω!



#12   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/03/2015 - 17:51

Αποσύρονται. Τα νέα θα έχουν πιο υψηλές τιμές οποτε αν προλαβεις κάποιο mid 2014 σε καλή τιμή παρ'το. Οι νέοι rMBP 13" έχουν broadwell επεξεργαστές, force touch trackpad, ssd πιο γρήγορους (;) και νέα κάρτα γραφικών ( ενσωματωμένη ).

#13   kavroulis

kavroulis

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/03/2015 - 19:25

Αποσύρονται. Τα νέα θα έχουν πιο υψηλές τιμές οποτε αν προλαβεις κάποιο mid 2014 σε καλή τιμή παρ'το. Οι νέοι rMBP 13" έχουν broadwell επεξεργαστές, force touch trackpad, ssd πιο γρήγορους (;) και νέα κάρτα γραφικών ( ενσωματωμένη ).


Εχω μπει σε τεράστιο δίλημμα η μια επιλογή ειναι να ,ειναι να πάρω απο το electronic king 1168 όλα ολα ενα MacBook Pro του 14 την απλή έκδοση και η άλλη επιλογή ειναι να περιμένω να βγουν τα καινούργια και να πάρω το early 15 το βασικό αλλα αν ειναι να δώσω 1300 ευρω ++ δεν νομίζω να το κάνω τότε .....
Εσεεις τι λέτε ; Τόσο μεγάλες διάφορες απόδοσης θα έχουν ;

#14   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/03/2015 - 19:31

Ο broadwell κυρίως εξοικονόμηση ενέργειας προσφέρει, εχει και καλύτερη igpu αλλα αν κανεις πολύ βασικά πράγματα δεν θα δεις διάφορα πιστεύω. Πάντως όπως σου είπα ο βασιλιάς τα παίρνει από Αμερική οποτε δεν επηρεάζεται ( βέβαια ίσως να τις ανεβάσει κάπως τις τιμές ), γιατί δεν τον ρωτάς πόσο θα εχει το νεο μοντέλο;

Τωρα το force touch δεν μου λέει κατι προσωπικά. Γνώμη μου ειναι να τον ρωτήσεις ποσο θα κανει το νεο μοντέλο. Μην πεις τιποτα για αυξημένες τιμές και τέτοια ομως !

#15   kavroulis

kavroulis

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/03/2015 - 19:34

Ο broadwell κυρίως εξοικονόμηση ενέργειας προσφέρει, εχει και καλύτερη igpu αλλα αν κανεις πολύ βασικά πράγματα δεν θα δεις διάφορα πιστεύω. Πάντως όπως σου είπα ο βασιλιάς τα παίρνει από Αμερική οποτε δεν επηρεάζεται ( βέβαια ίσως να τις ανεβάσει κάπως τις τιμές ), γιατί δεν τον ρωτάς πόσο θα εχει το νεο μοντέλο;
Τωρα το force touch δεν μου λέει κατι προσωπικά. Γνώμη μου ειναι να τον ρωτήσεις ποσο θα κανει το νεο μοντέλο. Μην πεις τιποτα για αυξημένες τιμές και τέτοια ομως !

Θα ρωτήσω μόλις μάθω θα το παραθέσω !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες