Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1051   iganiats

iganiats

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 08/01/2017 - 18:01

Εντάξει νομίζω ότι με έπεισες.
Χα χα [emoji2]



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1052   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2017 - 18:41

Δύο μέρες κράτησε η χαρά μου. Κάθομαι, έχω το κινητό στα χέρια και το ηλεκτρονικό τσιγάρο πάνω στα πόδια μου. Απόσταση μεταξύ των δύο, το πολύ δέκα εκατοστά (ίσως να λέω και πάρα πολλά). Μου γλιστράει το κινητό, πέφτει πάνω στο τσιγάρο, θρύψαλα το icemax. 

Θρύψαλα όμως, κομματάκια. 

Αν έπεφτε το κινητό με γυμνή την οθόνη από τέτοια απόσταση, ούτε γρατζουνιά δεν θα πάθαινε η οθόνη.

Το αστείο δε της υπόθεσης είναι ότι το τηλέφωνο δεν έπεσε στο μεταλλικό μέρος του τσιγάρου, αλλά στο προστατευτικό λάστιχο που έχω για τον ατμοποιητή. 

 

Να σας πω και έξι νούμερα;  > :(

Don't give up...μα τι στην ευχη , γκινια η τυχερη μεσα στην ατυχια σου αλλα σιγουρη δεν μπορεις να εισαι για το τι θα παθαινε η οθονη αν επεφτε γυμνη. Εστω και μικρο ραισμα η γρατζουνια θα σε χαλαγε ακομα περισσοτερο. Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει σε ολα τα γυαλια η ιδια αντοχη σε χτυπηματα.



#1053   Olja

Olja

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/01/2017 - 19:18

Don't give up...μα τι στην ευχη , γκινια η τυχερη μεσα στην ατυχια σου αλλα σιγουρη δεν μπορεις να εισαι για το τι θα παθαινε η οθονη αν επεφτε γυμνη. Εστω και μικρο ραισμα η γρατζουνια θα σε χαλαγε ακομα περισσοτερο. Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει σε ολα τα γυαλια η ιδια αντοχη σε χτυπηματα.

Μα δεν έπεσε καν πάνω στο τσιγάρο, απλώς ακούμπησε γλιστρώντας πάνω στο λάστιχο ρε γμτ... Φαντάσου ότι δεν μου έφυγε ποτέ από τα χέρια το κινητό, το κρατούσα ακόμα και την ώρα που γλίστρησε. Άρα, και η δύναμη της πτώσης ήταν απειροελάχιστη και η επιφάνεια αστεία για να σπάσει το τζαμάκι.

Τελοσπάντων, τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Να ξαναπαραγγείλω; Αυτό σπάει και μόνο που το κοιτάς...



#1054   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2017 - 19:54

Μα δεν έπεσε καν πάνω στο τσιγάρο, απλώς ακούμπησε γλιστρώντας πάνω στο λάστιχο ρε γμτ... Φαντάσου ότι δεν μου έφυγε ποτέ από τα χέρια το κινητό, το κρατούσα ακόμα και την ώρα που γλίστρησε. Άρα, και η δύναμη της πτώσης ήταν απειροελάχιστη και η επιφάνεια αστεία για να σπάσει το τζαμάκι.

Τελοσπάντων, τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Να ξαναπαραγγείλω; Αυτό σπάει και μόνο που το κοιτάς...

σε τετοια τιμη δεν θα βρεις κατι καλυτερο. Προσωπικα αν και φοραω της Cinder θα ελεγα οτι 2 icemax ειναι μαλλον καλυτερα απο 1 cinder η Imos η οποιοδηποτε αλλο ακριβο.



#1055   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/01/2017 - 10:30

Kαλημέρα!

Παιδιά προτείνετε μου σας παρακαλώ μια καλή προστασία οθόνης για το 7.

Εχω δοκιμάσει ήδη της Puro και της Belkin αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος γιατι καμία δεν καλύπτει την οθόνη όπως πρέπει και μενουν κενά.

Έλεος.

Επίσης να ανφέρω οτι δεν με νοιάζει να ειναι του Ευρώ η τιμή.Ας κάνει και 20 απλά να είναι καλή και να προστατευει την συσκευή όπως πρεπει.

Ευχαριστώ!



#1056   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/01/2017 - 13:02

0eb3196773e80727e4b43866b4199e06.jpg

Μολις εφτασαν, ταυτοχρονα..! 22 Δεκεμβρη η παραγγελια, σημερα τα παρελαβα απ τα ΕΛΤΑ.

#1057   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/01/2017 - 13:57

Και μολις εβαλα την g.d smith knight.
Ομολογω μου βγηκε λιγο ο .. για να την περασω, διοτι η "κολλα;" ειναι διαφορετικη σε σχεση με τα αλλα τζαμια. Δεν κολλαει απο μονο του απευθειας και χρειαζεται μια μικρη πιεση με το δαχτυλο γιατι δημιουργει halo effects. Μεχρι να την βαλω κανονικα σκεφτομουν οπως ειμαι να περασω την Turata, αλλα μετα απο μερικα ανασηκωματα και πιεση μπηκε κανονικα. Ειναι ελαχιστα πιο λεπτο απ το Turata, η αισθηση αφης ειναι εκπληκτικη, ισως να ειναι οσο μαλακή ειναι και η οθονη του iphone, ισως και καλυτερη, προς το παρον δεν αφηνει με το παραμικρο λαδιες απ τα δαχτυλα, και απευθειας λειτουργει αψογα καμερα και αισθητηρας φωτος.
Επισης σε σχεση με την orzly και την turata, ειναι ελαχιστα πιο λεπτα τα "δοκαρια" αριστερα και δεξια της συσκευης οποτε δεν καλυπτει καθολου την οθονη.
Προς το παρον ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Και απο αποψη συσκευασιας και "marketing" ειναι πολυ καλοι. Για 13€ ειναι μια εξαιρετη λυση!

#1058   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2017 - 14:02

Αφου τοποθετηθηκε σωστα νομιζω οτι θα την ευχαριστηθεις. Το θεμα με αυτη ειναι να κανει καλη εφαρμογη γυρω γυρω γιατι περναγαν σκονες με βαση τα παραπονα καποιων.



#1059   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/01/2017 - 14:16

Αφου τοποθετηθηκε σωστα νομιζω οτι θα την ευχαριστηθεις. Το θεμα με αυτη ειναι να κανει καλη εφαρμογη γυρω γυρω γιατι περναγαν σκονες με βαση τα παραπονα καποιων.


Κατω απ τα "μαυρα" του γυαλιου δεν ξερω τη γινεται και αν εχει ή δεν εχει κολλησει καλα. Ελπιζω να μην εχω προβλημα. Αλλα επειδη ενθουσιαστηκα με την υφη της, δεν μπαινω στη διαδικασια να ασχοληθω παραπανω. Αν μελλοντικα μπει σκονη, πεταμα και βαζω την turata.

#1060   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2017 - 14:24

Κατω απ τα "μαυρα" του γυαλιου δεν ξερω τη γινεται και αν εχει ή δεν εχει κολλησει καλα. Ελπιζω να μην εχω προβλημα. Αλλα επειδη ενθουσιαστηκα με την υφη της, δεν μπαινω στη διαδικασια να ασχοληθω παραπανω. Αν μελλοντικα μπει σκονη, πεταμα και βαζω την turata.

οπως το ειπες. Μην ασχολεισαι αλλο. Τοποθετηθηκε σωστα, τελος



#1061   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/01/2017 - 19:56

  • Material: ABS resin and Tempered Glass
δηλαδη;ποια η διαφορα αν δωσουμε 14 για την knight με τα 3,80;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1062   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2017 - 21:06

δηλαδη;ποια η διαφορα αν δωσουμε 14 για την knight με τα 3,80;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

δεν ξερω σε ποια 3.80 αναφερεσαι, οι τιμες στο Ali αλλαζουν συνεχως

Knight : γυαλι

Monk : γυαλι + πλαστικο

προτιματε τη πρωτη



#1063   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/01/2017 - 21:49

δεν ξερω σε ποια 3.80 αναφερεσαι, οι τιμες στο Ali αλλαζουν συνεχως
Knight : γυαλι
Monk : γυαλι + πλαστικο
προτιματε τη πρωτη

η τιμη ηταν 3,80. Βλεπω η monk λεει εχει 2 parts?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1064   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2017 - 22:19

η τιμη ηταν 3,80. Βλεπω η monk λεει εχει 2 parts?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

αποτελειται απο 2 υλικα. Γυαλι το διαφανες κομματι και πλαστικο γυρω γυρω το χρωματισμενο κομματι. Παρε την Knight

 

YΓ  Το πολυ πολυ παρηγγειλε και μια Monk τοσο που κανει να την εχεις αν στραβωσει κατι


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 09/01/2017 - 22:21


#1065   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 10/01/2017 - 14:37

Να ρωτήσω κατι και εγώ. Έχω πάρει μέχρι τώρα 2 tempered glass για iPhone 7plus ενα Spigen και ένα ESR. Και τα δυο είχαν το ιδιο πρόβλημα. Περιμετρικά έδειχναν να μην κολλάνε σωστά και άφηναν σκιά. Απο δικιά σας εμπειρία τα GDsmith έχουν αυτό το θέμα;


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες