Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1216   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 04/04/2017 - 18:53

προσωπικά από το ESR σε 7plus δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος έδειχνε σαν ξένο σώμα πάνω στην συσκευή .

Μπορείς να μου αναλύσεις λίγο γιατί;  :)

 

εχουν, πανε ενα τι πιο μεσα ωστε να μην βρισκουν με τα χειλη των θηκων. Παρολα αυτα ειναι και αυτες edge to edge χωρις ομως τη καμπυλοτητα στην αισθηση που σου δινουν οι 3D. Αν αλλαζεις θηκες συχνα πας σε 2.5D η απλο γυαλι, αν οχι και φορας μια συμβατη θηκη τοτε καλυτερα 3D.

Σε καθε περιπτωση, 2.5D λιγες ειναι καλης ποιοτητας.

 

Να φανταστώ ότι αυτές οι 2 που έστειλα είναι από τις καλές; Από 3D ποιό προτείνεις; Κυρίως Veil XT και The synthesis φοράω. Βασικά όχι κυρίως αλλά μόνο αυτές.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1217   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/04/2017 - 18:57

Είχα το 2.5 D και στις άκρες δεν έσβηνε με καμπύλη όπως πχ spigen με αποτέλεσμα να φαίνεται τελείως ξένο πάνω στην οθόνη ,μια μέρα το είχα και το ξήλωσα .

#1218   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2017 - 18:59

καλο 2.5D

καλο 3D

απλα ειπες οτι το θες γρηγορα και να ειναι ευκολο στη τοποθετηση



#1219   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 04/04/2017 - 19:15

Είχα το 2.5 D και στις άκρες δεν έσβηνε με καμπύλη όπως πχ spigen με αποτέλεσμα να φαίνεται τελείως ξένο πάνω στην οθόνη ,μια μέρα το είχα και το ξήλωσα .

Μάλιστα, σε ευχαριστώ πολύ.  :)

 

καλο 2.5D

καλο 3D

απλα ειπες οτι το θες γρηγορα και να ειναι ευκολο στη τοποθετηση

Το πρώτο το βλέπω, απλά το δεύτερο δεν μπορώ να μπω καν στην σελίδα λέει forbidden in your country error 403, μπορείς να μου γράψεις το όνομα ώστε να το ψάξω αλλιώς;

Η εύκολη τοποθέτηση δεν είναι τόσο προτεραιότητα, γενικά δηλαδή μέχρι στιγμής καλά τα πάνω σε ότι έχω βάλει.  :lol:  :lol: 
 

Επίσης τώρα φοράω ένα απλό της Anker και είμαι ικανοποιημένος αρκετά, το αντίστοιχο της Anker το έχει δοκιμάσει κάποιος; Κι αυτό 2.5D είναι ή λάθος κάνω;


Τελευταία επεξεργασία από: Gianniskaz, 04/04/2017 - 19:18


#1220   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2017 - 19:35

Μάλιστα, σε ευχαριστώ πολύ.  :)

 

Το πρώτο το βλέπω, απλά το δεύτερο δεν μπορώ να μπω καν στην σελίδα λέει forbidden in your country error 403, μπορείς να μου γράψεις το όνομα ώστε να το ψάξω αλλιώς;

Η εύκολη τοποθέτηση δεν είναι τόσο προτεραιότητα, γενικά δηλαδή μέχρι στιγμής καλά τα πάνω σε ότι έχω βάλει.  :lol:  :lol: 
 

Επίσης τώρα φοράω ένα απλό της Anker και είμαι ικανοποιημένος αρκετά, το αντίστοιχο της Anker το έχει δοκιμάσει κάποιος; Κι αυτό 2.5D είναι ή λάθος κάνω;

ιδια κατηγορια με αυτο της ESR ειναι και της Anker, τα απλα γυαλια που ειχαν για τα 6αρια ηταν τα καλυτερα τους και οχι τα e2e. Το αλλο που δεν μπορεις να ανοιξεις ειναι το icemax 3D αντι για το 2.5D



#1221   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2017 - 20:06

αν μιλας για αυτο ειναι 2.5D γυαλι οποτε λογικα δεν θα εχεις προβλημα οπως και με καθε αλλο 2.5D γυαλι τα οποια θεωρουνται case friendly. Βεβαια εχουν υπαρξει και σπανιες περιπτωσεις θηκων που ανασηκωναν ακομα και τετοια γυαλια αλλα ο κανονας ειναι οτι θα εχεις συμβατοτητα

 

Αναφέρομαι σε αυτό https://www.amazon.c...Phone 7 pro-fit το οποίο είναι 3D. Νομίζω σε αυτό το φόρουμ είχα διαβάσει ότι υπάρχει πρόβλημα με τις spigen αλλά τώρα δεν βρίσκω κάτι εδώ ή στο google. Επειδή έχω μείνει ευχαριστημένος θέλω από παλιά θέλω να πάω πάλι στην ultra hybrid 2 αλλά μην δώσω 25 ευρώ για το protector και τελικά δεν μου κάνει. Όλα θα τα πάρω από σκρουτζ οπότε βγαίνουν αρκετά πιο ακριβά αλλά τα βιάζομαι γιατί αύριο-μεθαύριο έρχεται το τηλέφωνο και δεν υπάρχει περίπτωση να το χρησιμοποιήσω χωρίς θήκη.


Τελευταία επεξεργασία από: gRim, 04/04/2017 - 20:08


#1222   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2017 - 20:23

Αναφέρομαι σε αυτό https://www.amazon.c...Phone 7 pro-fit το οποίο είναι 3D. Νομίζω σε αυτό το φόρουμ είχα διαβάσει ότι υπάρχει πρόβλημα με τις spigen αλλά τώρα δεν βρίσκω κάτι εδώ ή στο google. Επειδή έχω μείνει ευχαριστημένος θέλω από παλιά θέλω να πάω πάλι στην ultra hybrid 2 αλλά μην δώσω 25 ευρώ για το protector και τελικά δεν μου κάνει. Όλα θα τα πάρω από σκρουτζ οπότε βγαίνουν αρκετά πιο ακριβά αλλά τα βιάζομαι γιατί αύριο-μεθαύριο έρχεται το τηλέφωνο και δεν υπάρχει περίπτωση να το χρησιμοποιήσω χωρίς θήκη.

υπαρχει οντως προβλημα με τις spigen, η ultra hybrid για το 6s ηταν η μονη που δεν δημιουργουσε προβλημα συμφωνα με τον πινακα χρηστων στο σαιτ της Cinder αν και σε μερικους χρηστες υπηρξε προβλημα. Τωρα αναφορες συγκεκριμενες για τα 7αρια δεν εχω διαβασει αν και στο αμαζον μαλλον με ασαφεια λενε οτι υπαρχει συμβατοτητα. Δεν ξερω παραπερα οποτε δεν μπορω να σε παρω και στο λαιμο μου, αν ειμασταν USA που επιστρεφουν τα παντα θα τολμαγα να σου πω παρτα.


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 04/04/2017 - 20:23


#1223   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2017 - 22:08

υπαρχει οντως προβλημα με τις spigen, η ultra hybrid για το 6s ηταν η μονη που δεν δημιουργουσε προβλημα συμφωνα με τον πινακα χρηστων στο σαιτ της Cinder αν και σε μερικους χρηστες υπηρξε προβλημα. Τωρα αναφορες συγκεκριμενες για τα 7αρια δεν εχω διαβασει αν και στο αμαζον μαλλον με ασαφεια λενε οτι υπαρχει συμβατοτητα. Δεν ξερω παραπερα οποτε δεν μπορω να σε παρω και στο λαιμο μου, αν ειμασταν USA που επιστρεφουν τα παντα θα τολμαγα να σου πω παρτα.

Μπήκα στο site της Cinder να δω αυτό που μου είπες και είδα ότι πέρα από τον curved 3D τζάμι και το 2.5D υπάρχει και κάτι ενδιάμεσο e2e (αναφέρομαι στο eclipse) που είναι και συμβατό με περισσότερες θήκες. Μήπως να κοιτάξω κάτι τέτοιο; Δεν ξέρω πως ονομάζεται αυτός ο τύπος για να ψάξω για κάτι αντίστοιχο σε Ελλάδα.

Ίσως να βάλω και την μεμβράνη που έρχεται με τη θήκη (άραγε δίνει ακόμα δώρο η spigen;) και να παραγγείλω κάτι τέτοιο απ' έξω και ας περιμένω 2-3 βδομάδες.



#1224   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 05/04/2017 - 13:29

ιδια κατηγορια με αυτο της ESR ειναι και της Anker, τα απλα γυαλια που ειχαν για τα 6αρια ηταν τα καλυτερα τους και οχι τα e2e. Το αλλο που δεν μπορεις να ανοιξεις ειναι το icemax 3D αντι για το 2.5D

Μάλιστα, κάτι τελευταίο που προέκυψε από την έρευνα μου χθες. αλλάζω τελείως κατηγορία αλλά ομολογώ ότι 'εντυπωσιάστηκα' από το screen protector της rhinoshield. Κάποιος που να το φοράει ή γενικά να έχει μία άποψη; Γιατί εντάξει καλό χρυσό αλλά φτηνό δεν το λες.. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν θα χάσει πάρα πολύ σε αίσθηση η αφή από την άποψη ότι δεν είναι γυαλί..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.  :)  :)



#1225   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2017 - 22:42

Μπήκα στο site της Cinder να δω αυτό που μου είπες και είδα ότι πέρα από τον curved 3D τζάμι και το 2.5D υπάρχει και κάτι ενδιάμεσο e2e (αναφέρομαι στο eclipse) που είναι και συμβατό με περισσότερες θήκες. Μήπως να κοιτάξω κάτι τέτοιο; Δεν ξέρω πως ονομάζεται αυτός ο τύπος για να ψάξω για κάτι αντίστοιχο σε Ελλάδα.

Ίσως να βάλω και την μεμβράνη που έρχεται με τη θήκη (άραγε δίνει ακόμα δώρο η spigen;) και να παραγγείλω κάτι τέτοιο απ' έξω και ας περιμένω 2-3 βδομάδες.

για το 6s το Eclipse ειχε πολλα αρνητικα reviews μαζι με τα θετικα φυσικα. Τωρα αν εχει βελτιωθει για το 7 δεν το ξερω μιας και προσφατα βγηκαν οι προστασιες της Cupert για ολη την 7 σειρα. Δεν ξερω, μαλλον θα πηγαινα σε αυτο  (βιντεο) ->2.5D

Φυσικα εσυ αποφασιζεις οποτε δες τα με την ησυχια σου.Για την Ultra Hybrid 2 και τη συμβατοτητα με 3D  γυαλι μπορεις και να ρωτησεις τη spigen.

 

Μάλιστα, κάτι τελευταίο που προέκυψε από την έρευνα μου χθες. αλλάζω τελείως κατηγορία αλλά ομολογώ ότι 'εντυπωσιάστηκα' από το screen protector της rhinoshield. Κάποιος που να το φοράει ή γενικά να έχει μία άποψη; Γιατί εντάξει καλό χρυσό αλλά φτηνό δεν το λες.. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν θα χάσει πάρα πολύ σε αίσθηση η αφή από την άποψη ότι δεν είναι γυαλί..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.  :)  :)

Πολυ ανθεκτικη προστασια, καλη αισθηση με μονο μειονεκτημα την οχι τοσο καλη επιστρωση που εχουν τα καλα γυαλια.



#1226   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/04/2017 - 15:44

για το 6s το Eclipse ειχε πολλα αρνητικα reviews μαζι με τα θετικα φυσικα. Τωρα αν εχει βελτιωθει για το 7 δεν το ξερω μιας και προσφατα βγηκαν οι προστασιες της Cupert για ολη την 7 σειρα. Δεν ξερω, μαλλον θα πηγαινα σε αυτο  (βιντεο) ->2.5D

Φυσικα εσυ αποφασιζεις οποτε δες τα με την ησυχια σου.Για την Ultra Hybrid 2 και τη συμβατοτητα με 3D  γυαλι μπορεις και να ρωτησεις τη spigen.

 

Πολυ ανθεκτικη προστασια, καλη αισθηση με μονο μειονεκτημα την οχι τοσο καλη επιστρωση που εχουν τα καλα γυαλια.

Έχω ήδη επικοινωνήσει με spigen αλλά φυσικά το μόνο που μου απάντησαν είναι να αγοράσω τον δικό τους screen protector που θα κάνει σίγουρα..κάτι που το περίμενα..

 

Τελικά θα αγοράσω και το τζάμι της G.D.Smith. Από το official store https://gdsmith.alie...om/store/734130 μου βγάζει μόνο το ICEMAX 3D https://www.aliexpre...0608.0.0.8jAQ3T και δεν βρίσκω πουθενά το Knight. Μήπως απλά δεν έχουν ανανεώσει το store; Κοίταξα και amazon αλλά δεν μπορώ να βρώ το knight.



#1227   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/04/2017 - 15:52

Έχω ήδη επικοινωνήσει με spigen αλλά φυσικά το μόνο που μου απάντησαν είναι να αγοράσω τον δικό τους screen protector που θα κάνει σίγουρα..κάτι που το περίμενα..

 

Τελικά θα αγοράσω και το τζάμι της G.D.Smith. Από το official store https://gdsmith.alie...om/store/734130 μου βγάζει μόνο το ICEMAX 3D https://www.aliexpre...0608.0.0.8jAQ3T και δεν βρίσκω πουθενά το Knight. Μήπως απλά δεν έχουν ανανεώσει το store; Κοίταξα και amazon αλλά δεν μπορώ να βρώ το knight.

το λινκ που εβαλες ειναι πια...knight τελος



#1228   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 06/04/2017 - 15:58

Πολυ ανθεκτικη προστασια, καλη αισθηση με μονο μειονεκτημα την οχι τοσο καλη επιστρωση που εχουν τα καλα γυαλια.

Όταν λες την όχι και τόσο καλή επίστρωση, εννοείς ότι θα μαζέψει γρατσουνιές εύκολα; Κυρίως με νοιάζει η αίσθηση.
Σε ευχαριστώ για ακόμη μια φορά για την απάντηση.  :)  :)



#1229   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/04/2017 - 16:28

Όταν λες την όχι και τόσο καλή επίστρωση, εννοείς ότι θα μαζέψει γρατσουνιές εύκολα; Κυρίως με νοιάζει η αίσθηση.
Σε ευχαριστώ για ακόμη μια φορά για την απάντηση.  :)  :)

δες το βιντεο για το 7, το ιδιο ειναι. Καπου νομιζω το αναφερει και αυτη για την επιστρωση.Γρατσουνιες, δαχτυλιες ...τωρα μην φανταστεις και τρομερα πραγματα ,απλα το αναφερουμε.

 



#1230   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 13/04/2017 - 14:04

Σήμερα είχα ένα μικρό ατύχημα και χτυπώντας με το μεταλλικό κομμάτι της ζώνης ασφαλείας την οθόνη έσπασα το τζαμάκι της Anker που φορούσα(μη με ρωτήσετε πως το κατάφερα, ούτε εγώ κατάλαβα  :blush:), ευτυχώς έσπασε μόνο το τζαμάκι :) . Και είπα να δοκιμάσω το γυαλί της coolreall που είχα. Είναι απίστευτα λεπτό, καμία σχέση με το anker που είχα. Αλλά πολύ έντονο το ξεκόλλημα που κάνει στην άκρη της οθόνης, το έκανε και το anker αλλά αυτό το κάνει πιο έντονα. Στο τέλος το βλέπω θα βαρεθώ να το βλέπω έτσι και θα το αφήσω χωρίς.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)