Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

βοηθεια με το cloudkit


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   leftin3d

leftin3d

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 18/06/2015 - 17:24

καλησπερα σας, εχω φτιαξει μια εφαρμογη οπου κανω χρηση cloudkit, δουλευει μια χαρα η εφαρμογη και στο  simulator και στο κινητο, φορτωνει εγραφες απο το icloud , αλλα οταν κανω archive και παταω validate μου λεει οτι δεν βρηκε καποια entitlements για το icloud .
Βρηκα καπου οτι πριν βγαλω την εφαρμογη στην αγορα πρεπει απο το  workflow του xcode να το κανω να στοχευει στο production και οχι στο developemnt για να χρησιμοποιησει το αντιστοιχο entitlement.
γνωριζει καποιος πως γινεται αυτο?
παραθετο το αθρο 

Before you ship your app, configure your app using the distribution workflow. In this workflow, Xcode lets you choose whether you want to target the development or production environment and adds the com.apple.developer.icloud-container-environmententitlement to your app with the value you selected. Prior to shipping, be sure to configure your app for the production environment. Apps that target the development environment will be rejected by the App Store. 

 

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   leftin3d

leftin3d

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 18/06/2015 - 19:46

Βρηκα σε ποιο σημειο γινεται η επιλογη για development η production target, αλλα το προβλημα μου παρουσιαζεται πριν την επιλογη.
οποτε η λυση δεν ειναι αυτη.

Το ακριβες σφαλμα που μου βγαζει οταν κανω validate ειναι

No matching provisioning profiles found for Applications/aplicationname.app None of the valid provisioning profiles allowed the specific entitlements: com.apple.developer.icloud-containers-identifiers, beta-reports-active, com.apple.developer.icloud-services.



#3   leftin3d

leftin3d

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 18/06/2015 - 20:45

Το προβλημα διορθωθηκε.

Τελικα στο developers portal στα provisioning profiles δημιουργησα ενα profile για distribution για την συγκεκριμενη εφαρμογη, και το κατεβασα στον υπολογιστη και το ετρεξα.
Μετα απο αυτο εκανε κανονικα validate.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες