Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Καλησπέρα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2015 - 15:08

Καλησπέρα. Με λένε Βασίλη και είμαι καλά. Εν ταχει η ιστορία μου ξεκίνησε με το πολυαγαπημένο σε όλους μας symbian με ένα nokia άγνωστο ποιο μοντέλο(τα χρόνια περνάνε και μνήμη πάει περίπατο). Τα χρόνια πέρασαν έγινα φοιτητής για πρώτη φορά και αγόρασα το iphone 3g έκδοση 2.2.1 αν θυμάμαι καλά. Είχα μείνει εκστασιασμένος με αυτήν την αγορά μου. Ώσπου το 2010 έγινε η επανάσταση και τον Αύγουστο αγόρασα και πάλι το iphone 4. Πλέον υπήρχε το facetime και όλα γινόντουσαν πολύ εύκολα και γρήγορα.

 

Ξάφνου ένα πρωινό αποφασίζω μετά από 3 ετή παραμονή σε αυτό το σταθερό λειτουργικό και πηδάω στο android. Πήδηξα στο s3 mini και κοινώς μας πήδηξε γιατί αυτό το μοντέλο έμεινε κολλημένο στην έκδοση 4.1.2 για πάντα. Τα κολλήματα σωρό και έτσι μετά από 1 χρόνο πήγα στο s4 το μονδέλο με τον 800 τον επεξεργαστή. Σαφώς τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα από το 2πύρηνο s3 mini και lag δεν υπήρχαν τον πρώτο καιρό. Ή μάλλον καλύτερα δεν ήθελα να τα δω ποτέ μου.

 

Από το 2012 που χάρισα το iphone 4 στην αδερφή μου δεν ξαναέπιασα iphone αλλά ο διακαής πόθος να γυρίσω σε ένα premium κινητό καλό με το υπέροχο το appstore υπήρχε πάντα.

 

Πλέον μετά από 3 χρόνια απουσίας επέστρεψα πίσω με το iphone 6 64gb space gray. Καλώς σας βρήκα να έχετε όλοι σας μια υπέροχη εβδομάδα. 

 

 

Βασίλης



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/06/2015 - 16:38

Βασιλη,

καλως επεστρεψες :)

 

Θα χαρουμε να βοηθησουμε στις νεες αποριες που τυχον μπορει να εχεις, δεν θα εκπλαγω καθολου αν διαβασω συμβουλες και αποψεις σου, παρ' ολη την απουσια σου

Και ξερω πως θα κανεις  catch up, εν ριπη οφθαλμου

 

Για να γεφυρωσεις τα κενα που μπορει να εχεις ενδεχομενως, κοιτα τα παρακατω

Για αρχη, μπορεις να δεις τα πρωτα findings του iOS 8 εδω

Για 8.1 εδω

8.2 εδω

8.3 εδω

8.4 εδω

 

Για θηκη και γυαλι προστασιας, ενα θεμα που εχει συζητηθει παρα πολυ για τις τρεχουσες συσκευες, εδω

Για τα δικαιωματα της εγγυησης σου εδω

Για μεταφορα του περιεχομενου σου απο το android σε iOS εδω

Τι σημαινει family sharing εδω

Που σε εξυπηρετει το iCloud εδω

 

Και παλι καλως ηλθες



#3   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2015 - 16:43

Καταλαβα πάει η χειρουργική! :P Θα διαβασω μεχρι τις 7 για το ios και μετα χειρουργικη.

 

Σε ευχαριστω για το καλωσόρισμα φίλη μου



#4   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 22/06/2015 - 17:32

Τι να την κανεις την χειρουργική βρε;... σε ταΐζει; σου πληρώνει το ενοίκιο; ΟΧΙ... ενώ αν μάθεις το OS εκεί να δεις χρήμα και δόξα!

Άσε που όλα τα γκομενάκια θα τρέχουν και από πίσω σου!! 

 

(...άσε το τηλ. και κοίτα να περάσεις την εξεταστική κεφάλα) :Ρ

 

 

 

 

 

 

 

υ.γ... γουελκαμ μπακ.


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 22/06/2015 - 17:32

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#5   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2015 - 17:54

Πω Πωω, εγώ φαντάσου όταν έδινα εξεταστική έστελνα ταχυδρομικά περιστέρια στη μάνα μου για να την ειδοποιήσω να μου στείλει κανά φράγκο με ταχυδρομική επιταγή που θεωρούνταν η πιο γρήγορη συναλλαγή.. :D  :D

 

Καλώς ήρθες φίλε μου, εμείς οι νεώτεροι στο forum είμαστε ήδη σοφότεροι.... χάρη σε σας τους παλιότερους που το αναδείξατε & το εμπλουτίσατε...   :)


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 22/06/2015 - 17:55

Big things have small beginnings

#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2015 - 18:20

Πω Πωω, εγώ φαντάσου όταν έδινα εξεταστική έστελνα ταχυδρομικά περιστέρια στη μάνα μου για να την ειδοποιήσω να μου στείλει κανά φράγκο με ταχυδρομική επιταγή που θεωρούνταν η πιο γρήγορη συναλλαγή.. :D  :D

 

Καλώς ήρθες φίλε μου, εμείς οι νεώτεροι στο forum είμαστε ήδη σοφότεροι.... χάρη σε σας τους παλιότερους που το αναδείξατε & το εμπλουτίσατε...   :)

Νεομπας δηλώνω! Σε λιγο σας χαιρετώ να ξεκινήσω τις 70 σελίδες μου!

 

Να σας ευχαριστήσω όλους σας για την υπομόνη που δείχνετε. Να είστε πάντα καλά. Λουκά πέθανα στις κλινικές και στις αναζητήσεις ασθενών ειλικρινά


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 22/06/2015 - 18:22





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες