Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Διαθέσιμο για τους Developers το iOS 9.3 Beta


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
828 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/01/2016 - 15:25

Δεν νομίζω ότι είναι bug απλα άλλαξε τον τροπο επιλογής....


Knowledge is Power

Είναι όμως πολύ σημαντικό να μπορείς να επιλέξεις μεταξύ 2g 3g 4g. Αν το άλλαξαν όντως, είναι μειονέκτημα... Δε νομίζω να διαφωνεί κανεις.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2016 - 15:38

Είναι όμως πολύ σημαντικό να μπορείς να επιλέξεις μεταξύ 2g 3g 4g. Αν το άλλαξαν όντως, είναι μειονέκτημα... Δε νομίζω να διαφωνεί κανεις.

Aπορια...μηπως με τα δεδομενα κλειστα μεταπιπτει αυτοματα στη κατασταση 2G ομιλια?



#333   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/01/2016 - 15:42

Aπορια...μηπως με τα δεδομενα κλειστα μεταπιπτει αυτοματα στη κατασταση 2G ομιλια?

Δε νομίζω φίλε. Δεν έχει λόγο να το κάνει δηλαδή, εγώ μπορεί να θέλω να έχω 3g ή 4g ομιλία χωρίς να χρησιμοποιώ δεδομένα.



#334   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/01/2016 - 15:46

Δε νομίζω φίλε. Δεν έχει λόγο να το κάνει δηλαδή, εγώ μπορεί να θέλω να έχω 3g ή 4g ομιλία χωρίς να χρησιμοποιώ δεδομένα.

σε ποια έκδοση γινόταν αυτό είπες φίλε μου?



#335   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 16/01/2016 - 15:48

σε ποια έκδοση γινόταν αυτό είπες φίλε μου?

και σε αυτή που είσαι τώρα, με κλειστά δεδομένα μπορείς να επιλέξεις για φωνή 2g/3g/4g.

 

Σε 9.3 μονο με ανοιχτά δεδομένα μπορείς να κάνεις την αλλαγή.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#336   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/01/2016 - 15:51

σε ποια έκδοση γινόταν αυτό είπες φίλε μου?

Πριν την 9.3 σίγουρα. Νομίζω ξεκίνησε από το ios8 αυτή η δυνατότητα (δεν είμαι σίγουρος)



#337   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 969 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2016 - 16:12

ποια beta εχετε εσεις?ενοο φυσικα απο την 9.3 ποια βετα?



#338   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 16/01/2016 - 16:12

Δε νομίζω φίλε. Δεν έχει λόγο να το κάνει δηλαδή, εγώ μπορεί να θέλω να έχω 3g ή 4g ομιλία χωρίς να χρησιμοποιώ δεδομένα.

Γιατί είμαι κατά 99% σίγουρος ότι 4G ομιλία δεν υπάρχει;

Και ότι το 4G είναι μόνο για την κίνηση δεδομένων?

 

Απόσο γνωρίζω επίσης, η βελτιωμένη ποιότητα στις τηλεφωνικές κλήσεις (cosmote HD Voice, και vodafone HD-something) επιτελείται μέσω του 3G δικτύου.

Άρα όταν κλείνουμε τα δεδομένα, το 4G γυρίζει, ή θα έπρεπε να γυρίζει αυτόματα σε 3G (μόλις το δοκίμασα, και επανενεργοποιώντας τα δεδομένα η ένδειξη ήταν 3G, ενώ το σήμα μου είναι 4G 5/5 μπάρες).

 

Και κοιτώντας τώρα το μενού στην 9.2, έχει λάθος στην επιλογή των 2G/3G/4G την ετικέττα ομιλία.

 

Είμαι κατά 99% σίγουρος για αυτά.



#339   petrak1

petrak1

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 16/01/2016 - 16:13

εγω εχω τη μπετα που τελειωνει σε 81f

#340   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 16/01/2016 - 16:19

Γιατί είμαι κατά 99% σίγουρος ότι 4G ομιλία δεν υπάρχει;

Και ότι το 4G είναι μόνο για την κίνηση δεδομένων?

 

Απόσο γνωρίζω επίσης, η βελτιωμένη ποιότητα στις τηλεφωνικές κλήσεις (cosmote HD Voice, και vodafone HD-something) επιτελείται μέσω του 3G δικτύου.

Άρα όταν κλείνουμε τα δεδομένα, το 4G γυρίζει, ή θα έπρεπε να γυρίζει αυτόματα σε 3G (μόλις το δοκίμασα, και επανενεργοποιώντας τα δεδομένα η ένδειξη ήταν 3G, ενώ το σήμα μου είναι 4G 5/5 μπάρες).

 

Και κοιτώντας τώρα το μενού στην 9.2, έχει λάθος στην επιλογή των 2G/3G/4G την ετικέττα ομιλία.

 

Είμαι κατά 99% σίγουρος για αυτά.

Το ίδιο γνωρίζω και εγώ , τουλάχιστον από όσα μου έχουν πει.

 

Το 4G απαιτείται μονο για δεδομένα, ενώ οι κλήσεις γίνονται μέσω 3G πάντα.

 

Οπότε με κλειστά δεδομένα η επιλογή για φωνή είναι κανονικά πάντα 2G/3G. Αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη χωρίς να είμαι 10000% σίγουρος.

 

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας το πει.

 

Αλλά ναι είναι κακό από 3G να μην μπορείς να γυρίσεις σε καθαρό 2G , αλλά αντικειμενικά δεν φταίει η Apple που δεν δίνει αυτή τη δυνατότητα, αλλά οι πάροχοι που δεν φτιάχνουν το σήμα τους ώστε να έχουμε άριστο 3G παντού.

 

Συγκεκριμένα θυμάμαι όταν έκανα παράπονα στην Cosmote για το κακό 3G στη Ζάκυνθο και μετά από ελέγχους που έκαναν πήρα την απάντηση ότι όλα είχαν να κάνουν με λάθος αρχιτεκτονική δικτύου.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#341   Melinas1998

Melinas1998

    iPH Contributor

  • 993 μηνύματα
  • Twitter:@melinas1998
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/01/2016 - 16:26

Ρε παιδιά αυτό τι ηλιθιότητα είναι στην 9.3; Σε όλους έτσι είναι ή μήπως κάτι εγκαταστάθηκε λάθος; Δηλαδή αν θέλω να αλλάξω μεταξύ 2G,3G,4G μόνο για ομιλία, χωρίς να χρειαστεί να ενεργοποιήσω δεδομένα πως το κάνω;;


IMG_1403.pngIMG_1404.png

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1452954362.381522.jpg   82.14KB   55 λήψεις σε εμένα έτσι είναι !


Sent from my iPhone 6s Plus !!!

#342   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/01/2016 - 16:40

Το ίδιο γνωρίζω και εγώ , τουλάχιστον από όσα μου έχουν πει.

 

Το 4G απαιτείται μονο για δεδομένα, ενώ οι κλήσεις γίνονται μέσω 3G πάντα.

 

Οπότε με κλειστά δεδομένα η επιλογή για φωνή είναι κανονικά πάντα 2G/3G. Αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη χωρίς να είμαι 10000% σίγουρος.

 

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας το πει.

 

Αλλά ναι είναι κακό από 3G να μην μπορείς να γυρίσεις σε καθαρό 2G , αλλά αντικειμενικά δεν φταίει η Apple που δεν δίνει αυτή τη δυνατότητα, αλλά οι πάροχοι που δεν φτιάχνουν το σήμα τους ώστε να έχουμε άριστο 3G παντού.

 

Συγκεκριμένα θυμάμαι όταν έκανα παράπονα στην Cosmote για το κακό 3G στη Ζάκυνθο και μετά από ελέγχους που έκαναν πήρα την απάντηση ότι όλα είχαν να κάνουν με λάθος αρχιτεκτονική δικτύου.

 

Kαλά όντως... Από Κατερίνη είμαι, όλη η οικογένεια έχει vodafone (εκτός από 'μένα που έχω what's up λόγω ηλικίας κυρίως) και είμαι ο μοναδικός που δεν μπορεί να μιλήσει μεσ' στο σπίτι. Είναι απίστευτα τραγικό το σήμα της Cosmote. Εν έτη 2016!!!! Εγώ δεν πιάνω ούτε μισή γραμμή 3g και τα άλλα μέλη με vf έχουν 3-4 γραμμές 4g! Απίστευτα πράγματα! Γι' αυτό και με πειράζει αυτή η αλλαγεί στο ios. Γιατί με 3g δεν παίζει να μιλήσω σωστά αφού δυσκολεύεται να πιάσει μια γραμμή και αναγκαστικά πρέπει να το γυρισώ σε 2g. Αλλά πραγματικά είναι τρομερό πράγμα να μην πιάνεις ούτε 3g σωστά τέτοιες εποχές, έστω και σε μικρή πόλη..


Τελευταία επεξεργασία από: dimvavas, 16/01/2016 - 16:43


#343   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/01/2016 - 16:41

Το ίδιο γνωρίζω και εγώ , τουλάχιστον από όσα μου έχουν πει.

 

Το 4G απαιτείται μονο για δεδομένα, ενώ οι κλήσεις γίνονται μέσω 3G πάντα.

 

Οπότε με κλειστά δεδομένα η επιλογή για φωνή είναι κανονικά πάντα 2G/3G. Αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη χωρίς να είμαι 10000% σίγουρος.

 

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας το πει.

 

Αλλά ναι είναι κακό από 3G να μην μπορείς να γυρίσεις σε καθαρό 2G , αλλά αντικειμενικά δεν φταίει η Apple που δεν δίνει αυτή τη δυνατότητα, αλλά οι πάροχοι που δεν φτιάχνουν το σήμα τους ώστε να έχουμε άριστο 3G παντού.

 

Συγκεκριμένα θυμάμαι όταν έκανα παράπονα στην Cosmote για το κακό 3G στη Ζάκυνθο και μετά από ελέγχους που έκαναν πήρα την απάντηση ότι όλα είχαν να κάνουν με λάθος αρχιτεκτονική δικτύου.

σε μια χωρα τριτοκοσμική μην περιμένεις και πολλά από τα δυκτια της Πάνο...εδώ οπού άλλου και να πας σε χώρες της Ευρώπης είσαι πάντα με 4g οπού και να πας.. και ούτε να κλείνεις δεδομένα για να μην τελειώνει η μπαταριά για να ψάχνει κάλο σήμα (όπως κάνει πολύς κόσμος εδώ στο ελλαντα) ούτε τίποτα!

εδώ μου διαφημίζουν κάτι 4g και ιστορίες και κάλα κάλα δεν πιάνουν ακόμα 3g!μεγάλη κουβέντα όμως πάω να ανοίξω...(τέλος το οφ τόπικ)



#344   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 16/01/2016 - 16:42

Kαλά όντως... Από Κατερίνη είμαι, όλη η οικογένεια έχει vodafone (εκτός από 'μένα που έχω what's up λόγω ηλικίας κυρίως) και είμαι ο μοναδικός που δεν μπορεί να μιλήσει μεσ' στο σπίτι. Είναι απίστευτα τραγικό το σήμα της Cosmote. Εν έτη 2016!!!! Εγώ δεν πιάνω ούτε μισή γραμμή 3g και τα άλλα μέλη με vf έχουν 3-4 γραμμές 4g! Απίστευτα πράγματα!

Το αντίθετο ακριβώς συμβαίνει στην Αθήνα.

 

Η Vodafone ανύπαρκτη. Η μάνα μου για να πιάσει σήμα στο σπίτι πρέπει να βγει στο μπαλκόνι.

 

Και αυτά σε κεντρική περιοχή (Νέα Σμύρνη).


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#345   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/01/2016 - 16:45

Το αντίθετο ακριβώς συμβαίνει στην Αθήνα.

 

Η Vodafone ανύπαρκτη. Η μάνα μου για να πιάσει σήμα στο σπίτι πρέπει να βγει στο μπαλκόνι.

 

Και αυτά σε κεντρική περιοχή (Νέα Σμύρνη).

Χαχα δεν πίστευα ότι θα ακούσω τέτοιο πράγμα!! Άρα γενικότερα η κάλυψη δικτύου όλων των παρόχων είναι περιορισμένη σε έκταση, ένας υπερτερεί σε μία περιοχή, ένας αλλός σε άλλη περιοχή. Ανεπίτρεπτο βέβαια ξαναλέω για τέτοιες εποχές..

 

(όντως μπορείς να βγεις εύκολα off topic, ας σταματήσουμε αυτήν την πονεμένη ιστορία :D )


Τελευταία επεξεργασία από: dimvavas, 16/01/2016 - 16:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες