Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γενικά για την εγγύηση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/01/2010 - 22:10

Σωστό αυτό

Η τιμή που λέει στο site (69$=50€) είναι αυτή που θα πληρώσεις ή τις βάζουν extra για το τελωνίο?! :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/01/2010 - 22:15

Εγω παντως θα αγορασω Apple Care. Και ετσι και παθει κατι(αν δεν εχει παθει κατι ηδη γιατι νομιζω εχει προβλημα στην οθονη), και δεν μου δωσουν καινουργιο, αλιμονο τους!! :lol: Δηλαδη θα πληρωσω για AppleCare Protection και ενω ειναι εντος των 2 χρονων θα μου πουν οτι φταιω εγω για το προβλημα?? Τοτε θα το εχουν παρακανει!! >:(


Φίλε , έχω την εντύπωση ότι ΔΕΝ ισχύει το AppleCare Protection Plan εδώ στην Ελλάδα! Εννοώ για το iPhone , μου φαίνεται είναι ΜΟΝΟ για τα Mac!!! Μπορεί να κάνω και λάθος , παρ' όλα αυτά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι!
Δώσε κανένα link να δούμε και μεις! Ξέρεις πόσο έχει?

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 31/01/2010 - 22:17


#18   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 22:26

Παντως AppleCare Protection Plan υπαρχει για Macbook Pro/iMac/Macbook κτλ και επισημα στην Ελλαδα. Μονο για iPhone δεν εχει επισημα, επειδη δεν το φερνουν και επισημα(οταν με το καλο ανοιξει κανενα Apple Store, τοτε θα φερουν).

http://cgi.ebay.com/...=item3efb5526a0

Ενα απλο παραδειγμα. 39 δολλαρια. ή σου στελνουν απλα τον κωδικο για να το κανεις activate, ή σου στελνουν κανονικα το κουτι.

History: 147 sold

Αν το παρεις με το κουτι, εχει οδηγιες για το πως να το κανεις register. Αν οχι, ρωτας απλα εκεινον που σου το πουλησε και σου λεει.

"ALSO WORKS INTERNATIONALLY...

Canada, France, Austria, Germany, Ireland, Italy, Spain, Switzerland, UK and other countries @ ANY APPLE STORE WORLDWIDE"

Εκει που λεει Apple Store, 99% εννοει και Retailer κτλ(π.χ. Document).

#19   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/01/2010 - 22:33

Αντρέα , θα σου πρότεινα να μην αγοράσεις τίποτα προτού ρωτήσεις κάποιον επίσημα από την αντιπροσωπεία!
Μακάρι να ισχύει πάντως αυτή η επέκταση γιατί ένας χρόνος εγγύηση είναι λίγος!!!
Ας ρωτήσει κάποιος επίσημα αύριο και να ενημερώσει!!!
Thanks! :)

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 31/01/2010 - 22:35


#20   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 22:50

http://www.apple.com...ducts/faqs.html

Is the AppleCare Protection Plan transferable?

Yes. If you choose to sell or give away your Apple product, you can also transfer the ownership of the AppleCare Protection Plan. Please see the AppleCare Protection Plan Terms and Conditions for complete details.

Δεν το καταλαβα πολυ καλα αυτο, νομιζω εννοει απλα οτι αν πουλησεις το Apple Product σου κανεις Transfer το AppleCare στον νεο ιδιωκτητη.

#21   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/01/2010 - 22:52

Αν δείτε εδώ έχει terms & conditions και στα ελληνικά. Αν διαβάσετε το pdf δεν αναφέρει iphone αλλά δεν αναφέρει για iphone ούτε στο ολλανδικό, αγγλικό, γαλλικό και γερμανικό. Τα άλλα δεν τα κοίταξα γιατί δεν ξέρω τις γλώσσες.

Φαντάζομαι λοιπόν ότι και για το iphone θα ισχύει. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις τηλέφωνο αύριο και να ρωτήσεις

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 31/01/2010 - 22:53


#22   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 22:55

Εγω δεν μπορω να παρω τηλ, μιας και ειμαι Κυπρο.. Εστειλα κατι emails και βλεπουμε. :lol:

#23   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/01/2010 - 22:55

http://www.apple.com/support/products/faqs.html

Is the AppleCare Protection Plan transferable?

Yes. If you choose to sell or give away your Apple product, you can also transfer the ownership of the AppleCare Protection Plan. Please see the AppleCare Protection Plan Terms and Conditions for complete details.

Δεν το καταλαβα πολυ καλα αυτο, νομιζω εννοει απλα οτι αν πουλησεις το Apple Product σου κανεις Transfer το AppleCare στον νεο ιδιωκτητη.


Αυτό ισχύει σίγουρα. Αλλά από ότι διάβασα στα pdf δεν ισχύει αυτό που ρώτησα πριν, να κρατήσεις το apple care για καινούρια δική σου συσκευή. Είναι "δεμένο" με τη συσκευή και αν την πουλήσεις μπορείς να κάνεις μεταφορά την εγγύηση στον καινούριο. Αυτό κατάλαβα

#24   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 22:59

ΕΛΕΟΣ!!! https://selfsolve.ap...terAgreement.do

Οταν επιλεξεις Greece λεει "We're sorry, but there are no AppleCare products available for your location. For more information, please contact us. "

Ενω υπαρχουν για iMac, Macbook Pro κτλ.. Και αυτο με βοηθησε να θυμηθω κατι. Οταν θελουμε να κανουμε Register κατι, διαλεγουμε αλλη χωρα. Και μας αφηνει κανονικα. Και μετα που θα ειναι ολα οκ, αλλαζουμε ξανα την χωρα σε Ελλαδα ή Κυπρο ή οτι αλλο θελουμε. Επισης, μπορουμε να τηλεφωνησουμε σε Apple Retail Store για να το κανουν εκεινοι Activate. ;)

#25   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/01/2010 - 23:03

Δηλαδή μπορείς να αγοράσεις το apple care iphone και να πάρεις τηλέφωνο σε έναν reseller/applestore πχ Ολλανδία να στο κάνουν activate?

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 31/01/2010 - 23:03


#26   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 23:05

Δεν ξερω.. :P Παντως αν δεις και στο Terms & Conditions αλλα και σε αλλα links στο site της Apple λεει οτι μπορεις να το παρεις σε Apple Store/Apple Retail Store και κατι αλλο που δεν θυμαμαι για Activate.

#27   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/01/2010 - 23:08

Mάλλον θα μάθεις αύριο που θα σου απαντήσουν στο email ... Γιατί τώρα μόνο υποθέτουμε :P

#28   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 23:11

Ακριβως ετσι.. :P

#29   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 16:58

Απαντηση απο Document:

"Δυστυχώς το iPhone δεν ανήκει στα προιόντα που διακινούμε ή πουυποστηρίζουμε στο Service μας. Δεν γνωρίζω, λοιπόν, το status για την Ελλάδα. "

Με αλλα λογια, ακριβως οτι γνωριζαμε μεχρι τωρα.. Δεν πουλανε AppleCare για iPhone και δεν επισκευασουν iPhone.. Σωθηκαμε τωρα. :lol: Οταν αγορασω, θα μαθουμε!! :excl: :rolleyes:

#30   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/02/2010 - 20:47

Καλά θα στείλω εγώ ένα email στο Ολλανδικό που είναι πολιτισμένη χώρα και έχουν ενημέρωση και θα σου πω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες