Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Cosmote/Vodafone/Wind προβληματισμενος :/


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   diffakoc

diffakoc

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 28/02/2016 - 12:06

Γεια σας παιδεια ειμαι αρκετα προβληματισμενος.Σε λιγο καιρο αρχιζει η καλοκαιρινη δουλεια μου και λογω αυτου δεν θα εχω internet στην περιοχη που θα μενω.Θα ηθελα να μου προτεινετε μεσω της δικη σας πρωσοπικης γνωμης ποια ετερια θα μου εξασφαλιζει καλυτερο και πιο γρηγορο 3g.

 

Αυτη την στιγμη ειμαι vodafone αλλα δεν  μπορω να κρινω το 3g της λογω οτι εχω wi-fi.Επισης απο οτι βλεπω το cu δινει και αρκετα δωρα προς ολους.Εσεις τι προτεινετε για καλο internet και καλο σημα προς ομιλιες?εχω ακουσει wind ειναι αρκετα καλη αληθευει? βοηθηστε με παρακαλω.ενδιαφερομαι μονο για καρτοκινητο και οχι καποιο προγραμα.Επισης διαμενω σε νησι στα δωδεκανησα στην κω αν αυτο βοηθαει ευχαριστω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2016 - 13:26

Wind? What is this? Κοίτα η σειρά είναι cosmote> vodafone και τελευταία η wind με διαφορά σε θέμα κάλυψης. Μπορείς με μια απλή αναζήτηση στο google Να το δεις οτι το αναφέρουν και άλλοι χρήστες. Όμως η cosmote είναι ακριβή αρκετά ακριβή αλλά τουλάχιστον δεν θα παίρνεις μαζί της ψυχοφάρμακα κάθε φορά που θες να μπεις στο Internet ή να βγάλεις κλήση. Κάτι είναι και αυτό θαρρώ, η vodafone είναι καλύτερη στις τιμές με μέτριο σήμα και η wind έχει τιμές χώμα με χάλια κάλυψη. Γνώμη μου επειδή είμαι στη vodafone πάνε σε cosmote είναι έτη φωτός μπροστά. Εγώ δεν θα πήγαινα σε cu what's up τα θεωρώ κοροιδία. Άλλωστε όλα τα προνόμια τα έχουν τα συμβόλαια που προηγούνται σε ταχύτητα στο ιντερνετ, στις κλήσεις που βγάζεις και τα λοιπά. Μίλα με call center εγώ έβγαλα vodafone red 1 δυο αριθμούς 61 ευρώ συνολική τιμή και για τα δυο άρα 30,50 για κάθε γραμμή. Και έχω 1500 λεπτά για όλα τα δίκτυα, 1500 μηνύματα και 2,5 gb ιντερνετ για κάθε γραμμή. Μίλα με διάφορα call center vodafone cosmote και χτύπα προσφορές και ζήτα να βάλεις και άλλους αριθμούς στο ένα αφμ για να μεγαλώσεις τις εκπτώσεις σου με σκοπό την φορητότητα. Όσο για τα καρτοκινητά τα θεωρώ γελοία τι να τα κάνω τα 100mb που προσφέρουν με 7 ευρώ, και είναι ελάχιστα και τα ζητάνε χρυσάφι


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 28/02/2016 - 13:28


#3   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 28/02/2016 - 20:13

ξεκινα με βονταφον, οτε και τελευταια η wind


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#4   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/02/2016 - 21:16

Βασικά το να λέμε η τάδε εταιρεία είναι καλύτερη κλπ είναι πολύ αόριστο όταν εσύ μιλάς για μία συγκεκριμένη περιοχή.

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις ένα καρτοκινητό από την κάθε εταιρεία, να δεις ποιά πιάνει καλύτερο σήμα εκεί που θα είσαι και μετά να επιλέξεις βάση αυτού.



#5   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/02/2016 - 00:27

Wind? What is this? Κοίτα η σειρά είναι cosmote> vodafone και τελευταία η wind με διαφορά σε θέμα κάλυψης. Μπορείς με μια απλή αναζήτηση στο google Να το δεις οτι το αναφέρουν και άλλοι χρήστες. Όμως η cosmote είναι ακριβή αρκετά ακριβή αλλά τουλάχιστον δεν θα παίρνεις μαζί της ψυχοφάρμακα κάθε φορά που θες να μπεις στο Internet ή να βγάλεις κλήση. Κάτι είναι και αυτό θαρρώ, η vodafone είναι καλύτερη στις τιμές με μέτριο σήμα και η wind έχει τιμές χώμα με χάλια κάλυψη. Γνώμη μου επειδή είμαι στη vodafone πάνε σε cosmote είναι έτη φωτός μπροστά. Εγώ δεν θα πήγαινα σε cu what's up τα θεωρώ κοροιδία. Άλλωστε όλα τα προνόμια τα έχουν τα συμβόλαια που προηγούνται σε ταχύτητα στο ιντερνετ, στις κλήσεις που βγάζεις και τα λοιπά. Μίλα με call center εγώ έβγαλα vodafone red 1 δυο αριθμούς 61 ευρώ συνολική τιμή και για τα δυο άρα 30,50 για κάθε γραμμή. Και έχω 1500 λεπτά για όλα τα δίκτυα, 1500 μηνύματα και 2,5 gb ιντερνετ για κάθε γραμμή. Μίλα με διάφορα call center vodafone cosmote και χτύπα προσφορές και ζήτα να βάλεις και άλλους αριθμούς στο ένα αφμ για να μεγαλώσεις τις εκπτώσεις σου με σκοπό την φορητότητα. Όσο για τα καρτοκινητά τα θεωρώ γελοία τι να τα κάνω τα 100mb που προσφέρουν με 7 ευρώ, και είναι ελάχιστα και τα ζητάνε χρυσάφι


Με 10€ what's up εχω…
2.2 GB Ίντερνετ
1200 λεπτά προς όλα τα δίκτυα
1200 sms προς όλα τα δίκτυα…

(Φοιτητικό)

Τώρα τι λες για ΑΦΜ και συμβόλαια δεν ξέρω [emoji56]…

Σήμα άριστο εννοείται!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/02/2016 - 00:53

Με 10€ what's up εχω…
2.2 GB Ίντερνετ
1200 λεπτά προς όλα τα δίκτυα
1200 sms προς όλα τα δίκτυα…

(Φοιτητικό)

Τώρα τι λες για ΑΦΜ και συμβόλαια δεν ξέρω [emoji56]…

Σήμα άριστο εννοείται!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν είναι το ίδιο. Μιλάς με dropping calls που είχα και εγώ στο φοιτητικό και της cosmote και της vodafone για να είμαι ακριβοδίκαιος και τώρα με σύνδεση έχω απλά 0. Το σκηνικό ήταν επαναλαμβανόμενο μέχρι πριν 2 χρόνια που πήγα σε σύνδεση και ηρέμησα. Αλλά αυτό το χάλι τρέχα στο περίπτερο φόρτωσε να σου τρώει και 2 ευρώ ως τον φπα ε σ@λτ@ και ...... καλύτερα συμβόλαιο και ξέρω τι πληρώνω.Να θες να βάλεις τα 10 ευρώ που περιγράφεις να μην μπορείς να βάζεις και άλλα 10 το σύνολο 20. Και μην ξεχνας δεν έχεις 1200 λεπτά χωρίς να σε προσβάλω. Οι κλήσεις σου είναι τρίλεπτες ενώ στην σύνδεση δεν υπάρχει χρονοχρέωση σε πακέτο. Δηλαδή είναι σα να σε κοροιδεύουν μέσα στα μούτρα με την κάρτα. Εαν μιλήσεις ένα 1 λεπτό με την φιλενάδα σου θα πάει  1200-3 = 1197 και όχι 1199, εαν την πάρεις να της πεις και σ'αγαπω, επειδή ξέχασες να της το πεις και μιλήσεις 2 λεπτά θα πάει 1197-3=1194 και αν πάρεις τους φίλους σου για ποτάκι πάει λέγοντας οπότε σε λιγότερο από ένα μήνα θα έχεις βγάλει 400 κλήσεις και εαν έχεις βγάλει τόσες.

 

 

Συμπέρασμα οι γυναίκες φταίνε για όλα :P πλάκα κάνω!


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 29/02/2016 - 00:57


#7   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/02/2016 - 00:56

Δεν είναι το ίδιο. Μιλάς με dropping calls που είχα και εγώ στο φοιτητικό και της cosmote και της vodafone για να είμαι ακριβοδίκαιος και τώρα με σύνδεση έχω απλά 0. Το σκηνικό ήταν επαναλαμβανόμενο μέχρι πριν 2 χρόνια που πήγα σε σύνδεση και ηρέμησα. Αλλά αυτό το χάλι τρέχα στο περίπτερο φόρτωσε να σου τρώει και 2 ευρώ ως τον φπα ε σ@λτ@ και ...... καλύτερα συμβόλαιο και ξέρω τι πληρώνω.Να θες να βάλεις τα 10 ευρώ που περιγράφεις να μην μπορείς να βάζεις και άλλα 10 το σύνολο 20. Και μην ξεχνας δεν έχεις 1200 λεπτά χωρίς να σε προσβάλω. Οι κλήσεις σου είναι τρίλεπτες ενώ στην σύνδεση δεν υπάρχει χρονοχρέωση σε πακέτο. Δηλαδή είναι σα να σε κοροιδεύουν μέσα στα μούτρα με την κάρτα. Εαν μιλήσεις ένα 1 λεπτό με την φιλενάδα σου θα πάει 1200-3 = 1197 και όχι 1199, εαν την πάρεις να της πεις και σ'αγαπω, επειδή ξέχασες να της το πεις και μιλήσεις 2 λεπτά θα πάει 1197-3=1194 και αν πάρεις τους φίλους σου για ποτάκι πάει λέγοντας οπότε σε λιγότερο από ένα μήνα θα έχεις βγάλει 400 κλήσεις και εαν έχεις βγάλει τόσες.


Και η σύνδεση χρεώνει ανα λεπτό. Οχι ανα τριλεπτο όπως το καρτοκινητο, αλλά ανα λεπτό.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#8   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/02/2016 - 01:01

Και η σύνδεση χρεώνει ανα λεπτό. Οχι ανα τριλεπτο όπως το καρτοκινητο, αλλά ανα λεπτό.

Έχεις δίκαιο. Βέβαια εγώ ποτέ δεν ξεπέρασα τα 800 λεπτά από τα 1500 ακόμα και όταν τηγάνιζα τον εγκέφαλο μου , πάλι δεν κατάφερνα να τα ξεπεράσω. Μου ήταν αδύνατο.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 29/02/2016 - 01:01


#9   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/02/2016 - 10:45

Όχι η σύνδεση δεν τρώει ανα λεπτό έχει βήμα χρέωσης το λεπτό και μετά ανα δευτερόλεπτο όπως και το καρτοκινητο έχει βήμα χρέωσης τα τρία λεπτά και μετά ανα δευτερόλεπτο δηλαδή αν μιλήσεις με την σύνδεση ένα λεπτό και 20 δευτερόλεπτα θα αφαιρέσει από τον χρόνο ομιλίας ένα λεπτό και 20 δευτερόλεπτα. Μόνο η σταθερή τηλεφωνία χρεώνει ανα λεπτό αν μιλήσεις 1 λεπτό και 20 δευτερόλεπτα αφαιρεί 2

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#10   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/02/2016 - 14:42

Και άνα 5 λεπτά να με χρεώσει, δεν τελειώνουν… με 10€ καθαρίζω… γιατί να τους δώσω 15 20 25 30 40; Τους τα χρωστάω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#11   gk871901

gk871901

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα

Δημοσίευση 29/02/2016 - 19:56

Χαχα σωστός γαυρουλι7


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   diffakoc

diffakoc

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 01/03/2016 - 11:20

Ημουνα παλια cosmote και εκανα απο οτι φενετε λαθος να παω vodafone λογω οτι το cu εδινε αρκετα δωρα χρονου ομιλιας.Δεν χρειαζεται να μιλησω στα δυο μερη που διαμενω.Πειραιας και κω κλασης ανωτερο 4g και σημα η cosmote.Διλωσα ηδη φοριτοτητα ωστε να παω πισω.Ευχαριστω για τις γνωμες ολων.



#13   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/03/2016 - 14:05

Με 10€ what's up εχω…
2.2 GB Ίντερνετ
1200 λεπτά προς όλα τα δίκτυα
1200 sms προς όλα τα δίκτυα…

(Φοιτητικό)

Τώρα τι λες για ΑΦΜ και συμβόλαια δεν ξέρω [emoji56]…

Σήμα άριστο εννοείται!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Πως εχεις τόσα mb με φοιτητικό what's up? 600mb/μήνα δίνει, και αν εχεις κανει ανανέωση >10€ στον μήνα τοτε σου δίνει και αλλα 600mb. Που το βρήκες το 1gb extra?

#14   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/03/2016 - 16:10

Πως εχεις τόσα mb με φοιτητικό what's up? 600mb/μήνα δίνει, και αν εχεις κανει ανανέωση >10€ στον μήνα τοτε σου δίνει και αλλα 600mb. Που το βρήκες το 1gb extra?


Κάνω ανανέωση από την εφαρμογή μέσω τραπεζας… χαρίζει 1GB… +600 η 10€; +600 η αλλαγή του μήνα; Ααα συγνώμη … είναι και 100 το reload it…

2.300 MB τον μήνα δηλαδή


Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/03/2016 - 16:12

Κάνω ανανέωση από την εφαρμογή μέσω τραπεζας… χαρίζει 1GB… +600 η 10€; +600 η αλλαγή του μήνα; Ααα συγνώμη … είναι και 100 το reload it…

2.300 MB τον μήνα δηλαδή


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εχει σταματήσει να δίνει μπόνους απο την τράπεζα αλλα μαλλον κανω λαθος. Για πες μου ακριβώς το τι κανεις, δεν θα με χάλαγε +1gb

Ισχυει μεχρι 15/3 και εχουν διάρκεια 15 μερες.

Δεν μπορω να το κανω απο την εφαρμογή, εσυ μπορεις;

Τελευταία επεξεργασία από: efib, 01/03/2016 - 16:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες