Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 μπαταρία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
94 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/06/2016 - 21:39

το θεμα ειναι γιατι να στειλουν μεταχειρισμενη.καταλαβες;κανουν κομματια τα κινητα,και τα πουλανε χωρια.αλλα εγω γιατι να ταλαιπωρηθω.
διαφημιζουν καινουρια;θα πουλανε καινουρια... η κουτοπονηρια ειναι που μου τη σπαει


Sent from my iPhone using Tapatalk

μαλλον δεν εχεις δει αναφορες εδω μεσα απο ΜΠΑΤΑΡΙΑΡΕΣ που αγοραστηκανε απο ebay και ητανε πιο χαλια και απο τα χαλια..
Αυτα συμβαινουν στις μπαταριες παντου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 17/06/2016 - 22:06

μαλλον δεν εχεις δει αναφορες εδω μεσα απο ΜΠΑΤΑΡΙΑΡΕΣ που αγοραστηκανε απο ebay και ητανε πιο χαλια και απο τα χαλια..
Αυτα συμβαινουν στις μπαταριες παντου.

δεν αντιλεγω φιλε μου.πολυ σωστα τα λες.
γι αυτο και η αρχικη ερωτηση μου ηταν για μπαταρια απο ελλαδα ,που να ειναι δοκιμασμένη !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pats, 17/06/2016 - 22:06


#63   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 18/06/2016 - 01:07

Τόσο η χρήση του ematrix σαν παράδειγμα όσο και της μπαταρίας ήταν τυχαία μιας και για αυτά γινόταν το τόπικ.

 

Το όλο θέμα που θέλω να θίξω είναι ότι με την πρόφαση του "δεν μπορούμε να ρίξουμε τις τιμές" πολλοί (η πλειοψηφία δυστυχώς) Έλληνες έμποροι βρίσκουν πάτημα για να έχουν απαράδεκτη εξυπηρέτηση σε σχέση με τους ανταγωνιστές τους του εξωτερικού.



#64   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 18/06/2016 - 07:12

Τόσο η χρήση του ematrix σαν παράδειγμα όσο και της μπαταρίας ήταν τυχαία μιας και για αυτά γινόταν το τόπικ.

Το όλο θέμα που θέλω να θίξω είναι ότι με την πρόφαση του "δεν μπορούμε να ρίξουμε τις τιμές" πολλοί (η πλειοψηφία δυστυχώς) Έλληνες έμποροι βρίσκουν πάτημα για να έχουν απαράδεκτη εξυπηρέτηση σε σχέση με τους ανταγωνιστές τους του εξωτερικού.


Παντως nick για το παραδειγμα που φερνεις, η μοναδικη περιπτωση αυτο το καταστημα να μη μπαινει μεσα απο αυτη τη συναλλαγη ειναι το παππουτσι να το παιρνει 2-3€. Γιατι μπορω να σου πω εκ των εσω οτι αν δε κανεις πανω απο 60-70 αποστολες ημερησιως το κοστος κατω απο 2€ στην απλη αποστολη και κατω απο 3€ για την αντικαταβολη (χωρις φπα) δε στο ριχνουν οι κουριερ, ισως μονο κατι αγνωστες μεταφορικες που εχουν πολυ αμφιβολη εξυπηρετηση, ειδικα εκτος κεντρων πολεως

#65   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 18/06/2016 - 11:00

Παντως nick για το παραδειγμα που φερνεις, η μοναδικη περιπτωση αυτο το καταστημα να μη μπαινει μεσα απο αυτη τη συναλλαγη ειναι το παππουτσι να το παιρνει 2-3€. Γιατι μπορω να σου πω εκ των εσω οτι αν δε κανεις πανω απο 60-70 αποστολες ημερησιως το κοστος κατω απο 2€ στην απλη αποστολη και κατω απο 3€ για την αντικαταβολη (χωρις φπα) δε στο ριχνουν οι κουριερ, ισως μονο κατι αγνωστες μεταφορικες που εχουν πολυ αμφιβολη εξυπηρετηση, ειδικα εκτος κεντρων πολεως

Βασίλη ψάχνοντάς το μετά, διαπίστωσα ότι δεν είναι το μοναδικό μαγαζί που το κάνει.

 

Στα καταστήματα με ρούχα/ παπούτσια μέσω ίντερνετ είναι πάγια τακτική.

 

Όλοι μέσα μπαίνουν? Ή μήπως οι κούριερ έχουν τα μαγαζιά τεχνολογίας στη μπούκα και τους δίνουν άλλες τιμές.

 

Δεν μπορώ να το πιστέψω.

 

Απλά έχουν καταλάβει πως παίζεται το παιχνίδι και το πω θα κρατήσουν τον πελάτη αφού δεν μπορούν μέσω της τιμής. Τόσο απλό.

 

Και μιλάμε πάντα για επώνυμες μεταφορικές. Όσο για τα νούμερα που μου λες για 5 ευρώ την αντικαταβολή (με τα μεταφορικά) με συγχωρείς αλλά έχω δει επαγγελματίες που δεν έχουν καν καταστήματα να έχουν καλύτερες τιμές από μεγάλες εταιρείες κούριερ.

 

Απλά το eshop τεχνολογίας πρέπει να καταλάβει ότι δεν γίνεται το κέρδος που δεν βγάζει από την υψηλή του τιμή να το πατσίζει από τα μεταφορικά. Απλά δεν γίνεται. Τουλάχιστον αν θέλει να είναι ελκυστικός.

 

5 ευρώ μεταφορικά εντός Ελλαδας και ο άλλος στέλνει από Αγγλία με 2 ξέρω γω. (τυχαίο παράδειγμα).



#66   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 18/06/2016 - 11:24

Βασίλη ψάχνοντάς το μετά, διαπίστωσα ότι δεν είναι το μοναδικό μαγαζί που το κάνει.

Στα καταστήματα με ρούχα/ παπούτσια μέσω ίντερνετ είναι πάγια τακτική.

Όλοι μέσα μπαίνουν? Ή μήπως οι κούριερ έχουν τα μαγαζιά τεχνολογίας στη μπούκα και τους δίνουν άλλες τιμές.

Δεν μπορώ να το πιστέψω.

Απλά έχουν καταλάβει πως παίζεται το παιχνίδι και το πω θα κρατήσουν τον πελάτη αφού δεν μπορούν μέσω της τιμής. Τόσο απλό.

Και μιλάμε πάντα για επώνυμες μεταφορικές. Όσο για τα νούμερα που μου λες για 5 ευρώ την αντικαταβολή (με τα μεταφορικά) με συγχωρείς αλλά έχω δει επαγγελματίες που δεν έχουν καν καταστήματα να έχουν καλύτερες τιμές από μεγάλες εταιρείες κούριερ.

Απλά το eshop τεχνολογίας πρέπει να καταλάβει ότι δεν γίνεται το κέρδος που δεν βγάζει από την υψηλή του τιμή να το πατσίζει από τα μεταφορικά. Απλά δεν γίνεται. Τουλάχιστον αν θέλει να είναι ελκυστικός.

5 ευρώ μεταφορικά εντός Ελλαδας και ο άλλος στέλνει από Αγγλία με 2 ξέρω γω. (τυχαίο παράδειγμα).


Συγκρινεις ταχυδρομικα με courier

Αρα κοινως λες οτι οσοι εχουμε τετοια eshop κλεβουμε στα μεταφορικα. Έπειδη σε ξερω, οποτε εισαι θεσσαλονικη θα χαρω να πιουμε καφε και να τα δουμε ολα με χαρτια και συμβολαια.

Η μοναδικη εξηγηση που εχω στο παραδειγμα που φερνεις ειναι οτι το ρουχο εχει πολυ μεγαλυτερο ποσοστο κερδους και γι αυτο το ενσωματωνουν στα μεταφορικα. Ξερω πχ οτι στα bodytalk ρουχο που κοστιζει 24€ εχει κοστος στην εταιρια κατω απο 4€, πραγμα που σε προιον τεχνολογιας δεν υπαρχει. Ουτε και υπαρχει ρουχο 2€ οπως μπορει να παρει καποιος ενα καλωδιο πχ

#67   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 14/07/2016 - 20:41

λοιπον παιδια επαναφερω την κουβεντα.αγορασα την μπαταρια απο ebay,ανοιγω το τηλεφωνο προσεκτικα την κουμπωνω κανονικα,αναβει με ενδειξη 45% και ανοιγω εφαρμογη να δω κυκλους φορτισης και λεει 0.λεω καλα ειμαστε.
την βαζω να φορτισει και μετα απο μισαωρο βλεπω την ενδειξη να λεει 36%.σημα φορτισης δειχνει κανονικα.
κανω reboot και στο ανοιγμα δειχνει 24%...
αμεσως παει το μυαλο μου στο κακο,και λεεω θ εκανα πατατα σε κανα βυσμα.βαζω την παλια επανω και λειτουργει κανονικα και φορτιΖει και ανεβαινει το ποσοστο κανονικα.
καμια ιδεα;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#68   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/07/2016 - 20:47

Στο Capacity πόσο σου δίνει?

 

Κάνε μια πλήρη φόρτιση και δες το ξανά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#69   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 14/07/2016 - 21:13

Στο Capacity πόσο σου δίνει?

Κάνε μια πλήρη φόρτιση και δες το ξανά.

στο capacity βγαζει απο το 1430 αν θυμαμαι 1409.
μα δεν μπορω να κανω πληρη φορτιση Νικο γιατι ενω δειχνει οτι φορτιζει ,στην ουσια αποφορτιζεται


Sent from my iPhone using Tapatalk

#70   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/07/2016 - 21:19

Πιθανόν το τσιπάκι της να έχει πρόβλημα τότε.

 

Το ποσοστό δεν ανεβαίνει?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#71   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 14/07/2016 - 21:45

Πιθανόν το τσιπάκι της να έχει πρόβλημα τότε.

Το ποσοστό δεν ανεβαίνει?

οχι .
ενω βγαζει ενδειξη φορτισης ,αν μενει αναμενη η οθονη,το ποσοστο πεφτει αν σβησει η οθονη μενει κολλημενο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#72   matman

matman

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/07/2016 - 23:28

Μπαταρια αλλαγη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#73   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/07/2016 - 00:17

οχι .
ενω βγαζει ενδειξη φορτισης ,αν μενει αναμενη η οθονη,το ποσοστο πεφτει αν σβησει η οθονη μενει κολλημενο

Μίλησε με τον πωλητή να σου στείλει άλλη τότε.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 15/07/2016 - 00:18

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#74   akis883

akis883

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/07/2016 - 00:14

Καλησπέρα, επειδή και το δικό μου 5αρι "μάλλον" (capacity 857/1430mAh) χρειάζεται αλλαγή μπαταρίας, θα ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματάκια.

 

1) Αν δεν αισθάνομαι άνετα να αλλάξω μπαταρία μόνος μου, τι μου προτείνετε (μόνο στο Public ρώτησα, κόστος 35€ με εγγύηση 3 ή 6 μήνες, δεν θυμάμαι). Συμβατή μπαταρία μου είπαν. Υπόψιν μένω στη Ρόδο.

 

2) Αν ψηθώ να κάνω την εγχείρηση μόνος μου, τι παίζει με την μπαταρία της Blue star?? Βλέπω ότι έχει κόστος περίπου 12€ Ελλάδα(e-shop) ή Εξωτερικό(Amazon). Στο skroutz κάποια μαγαζιά (πχ ebnb.gr) αναφέρουν "γνήσια μπαταρία iphone5" με 12,50€ πράγμα που θεωρώ δύσκολο να πιστέψω. Μπορεί βέβαια να κάνει τη δουλειά της.

 

Τι λέτε εσείς?



#75   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/07/2016 - 00:34

Καταρχάς.. Δες αν καλύπτεται απο το πρόγραμμα αντικατάστασης της Apple.

 

Απο την άλλη γνήσιες δεν υπάρχουν, εκτός και αν έχουν αφαιρεθεί απο άλλη συσκευή.

 

Διαφορετικά, βρες ένα μαγαζί και πάρε μια να την αλλάξεις εφόσον πιάνουν τα χέρια σου. Λαχείο είναι έτσι και αλλιώς που θα πέσεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες