Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Τι iPhone να διαλέξω!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 20/07/2016 - 22:25

Καλησπέρα σε όλους! Μιας και έχω ξεμείνει εδώ και πολύ καιρό με ένα iPhone 4s που οδεύει να κλείσει 5ετια πλέον! Σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο νέο! Θέλω τα φώτα σας! Αρχικά θέλω το 6S plus 64 Gb και μου βγαίνει με επιδότηση στα 700 ευρώ! Όμως το 7αρι κοντοζυγώνει! Μετά το σκέτο το 6S και το 6 plus 64αρια τα βρίσκω 600 ευρώ και το 6αρι 64αρι 500! Η αρχική μου σκέψη είναι το 6s plus αλλά λόγω της τιμής και της ελεύσης του 7 κολλάω! Μετά βρίσκω σε προσφορά το SE 64 στα 295 και το 16αρι στα 195! Το παλιό πλέον 5S το βρίσκω 40 ευρώ το 16αρι αλλά δεν έχει κομμάτια!

Ποιο μου προτείνετε να πάρω ! Να πω την αλήθεια άμα πάρω το 5S 16αρι (αν το βρω λόγω πολύ χαμηλής διαθεσιμότητας) θα πάρω νέο κινητό σε 1 χρόνο ενώ με το SE (64αρι καλύτερα) θα το κρατήσω 2-3 χρόνια! Τι λέτε να περιμένω για το 7;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 21/07/2016 - 00:13

Ουτε ο μπακαλογατος να ήσουν με τόσες τιμες και τοσα προϊόντα...
Που βρηκες 5s με 40ευρω?? Να παρουμε καμια 10αρια βρε αδερφέ..
Περίμενε το 7 να εχεις ακόμα μια τιμη στο πακέτο..!

Στάλθηκε από το A500 μου

#3   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2016 - 00:32

Αστεία επιδότηση για το 6s plus 64gb όταν το βρίσκεις στα 800 στο skroutz. Δώσε άλλα 100 και πάρε το έτσι και μην ανανεώσεις συμβόλαιο. Και οποιαδήποτε στιγμή κάνε την για άλλη παραλία. Το 5s έμεινε αμανάτι. Θα σου έλεγα να περιμένεις. Σε σκορ που είδα στο antutu ο Α10 είναι πολύ πιο δυνατός και από ipad pro



#4   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 21/07/2016 - 00:54

Ουτε ο μπακαλογατος να ήσουν με τόσες τιμες και τοσα προϊόντα...
Που βρηκες 5s με 40ευρω?? Να παρουμε καμια 10αρια βρε αδερφέ..
Περίμενε το 7 να εχεις ακόμα μια τιμη στο πακέτο..!

Στάλθηκε από το A500 μου


200 το έχει ο Γερμανός και με επιδότηση που έχω πάει στα 40 αλλά δεν βρήκα κανένα σε απόθεμα! Αλλιώς θα το έπαιρνα χθες!

Αστεία επιδότηση για το 6s plus 64gb όταν το βρίσκεις στα 800 στο skroutz. Δώσε άλλα 100 και πάρε το έτσι και μην ανανεώσεις συμβόλαιο. Και οποιαδήποτε στιγμή κάνε την για άλλη παραλία. Το 5s έμεινε αμανάτι. Θα σου έλεγα να περιμένεις. Σε σκορ που είδα στο antutu ο Α10 είναι πολύ πιο δυνατός και από ipad pro


Εγώ το σκορ που είδα είναι ότι είναι στα ίδια επίπεδα με το pro ! Αλλά θα είναι ένα 6s με μικρό βελτιώσεις !

Έλεγα μήπως βολευόσουν με ένα SE 64 στα 295 για κανα 2 χρόνια μιας και έχει παρόμοια χαρακτηριστικά με το 6s απλά έχει διαφορά στην οθόνη (ανάλυση 3D Touch μέγεθος) και στην μπροστά κάμερα ! Και βλέπουμε μετά για το 8 ή 8s!!



Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2016 - 01:10

200 το έχει ο Γερμανός και με επιδότηση που έχω πάει στα 40 αλλά δεν βρήκα κανένα σε απόθεμα! Αλλιώς θα το έπαιρνα χθες!


Εγώ το σκορ που είδα είναι ότι είναι στα ίδια επίπεδα με το pro ! Αλλά θα είναι ένα 6s με μικρό βελτιώσεις !

Έλεγα μήπως βολευόσουν με ένα SE 64 στα 295 για κανα 2 χρόνια μιας και έχει παρόμοια χαρακτηριστικά με το 6s απλά έχει διαφορά στην οθόνη (ανάλυση 3D Touch μέγεθος) και στην μπροστά κάμερα ! Και βλέπουμε μετά για το 8 ή 8s!!



Sent from my iPhone using Tapatalk

Λοιπόν άκου που δοκίμασα το 6s. Το 3d touch είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ μόνο αν το δοκιμάσεις 3,4 μέρες θα καταλάβεις πόσο βολικό είναι. Εμένα με εντυπωσίασε και μου φάνηκε χρήσιμο. Δηλαδή από το 6 στο 6s υπάρχει μεγάλη διαφορά. Από κει και πέρα εγώ σε se δεν θα πήγαινα. Και ο λόγος είναι μόνο η οθόνη άσε και το σουλούπι του το θεωρώ κάπως ξεπερασμένο. Να θες το s plus και να μην πάρεις ούτε το s στις 4,7 και να πας στο se στις 4 το θεωρώ βιαστικό. Μην βιαστείς εγώ για 2 μήνες δεν άντεξα να περιμένω το s και πήρα το 6 το απλό. Ακόμα χτυπάω το κεφάλι μου.



#6   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 21/07/2016 - 09:22

Ανάλογα τις ανάγκες σου και κυρίως το μέγεθος της τσέπης σου... Ο κάθε ένας έχει διαφορετικές ανάγκες. Άλλος θέλει 128 άλλος βολεύεται με 64 (όπως εγώ). Άλλος θέλει μεγάλη οθόνη άλλος μικρή. Σαφώς και το 6s είναι η καλύτερη επιλογή αλλά όπως είπα μέχρι που φτάνει η τσέπη του καθενός.



#7   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2016 - 11:45

Εμένα η γνώμη μου είναι να περιμένεις να βγει το 7 και χτυπάς το 6s plus που θα πέσει και η τιμή του και που είναι καταπληκτικό τηλ. και πας του χρόνου για 7s η 8 ανάλογα τι θα βγάλει η Apple γιατί απ'οτι διάβασα δεν θα έχει και πολλές αλλαγές το 7αρι μιας και η Apple θα κάνει τι μεγαλη αλλαγή του χρόνου που κλείνει 10ετια. Και εγώ το 6s plus το 64αρι έχω και απόλυτα ικανοποιημένος !


Sent from my iPad using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες