Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Parental time control


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kondan

kondan

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2016 - 23:45

Φιλοι μου καλησπερα!
Μια ερωτηση περι parental control, δηλαδη πατρικου ελεγχου.
Επειδη τα παιδια οπου τα χασεις και οπου τα βρεις βρισκονται με το ipad στο χερι, ψαχνω μια εφαρμογη η οποια να χρονομετραει την ωρα χρησης ανα ημερα και οταν ξεπεραστει το προσεδηλωμενο οριο να κλειδωνει το ipad η να σου βγαζει ειδοποιηση.
Μηπως γνωριζει καποιος κατι σχετικα;
Θα ηταν πολυ χρησιμη εγαρμογη για ολους τους γονεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/08/2016 - 00:59

Το έκανε ενγενως το IMac (νομίζω και σε pc υπάρχει στο λειτουργικό) και το είχα χρηςιμοποιηςει μια χαρά στα παιδια μου για κανα δυο χρόνια , μετά στρώσανε.

Στο iPad δεν έχω βρει κάτι αλλά νομίζω ειναι δύσκολο να σου κλείνει μόνη της η εφαρμογή το wifi.

Ίσως να κοίταγες ρυθμίσεις του ρουτερ , κάποιοι έχουν ώρα έναρξης και ώρα λήξης , αλλά ετςι δεν θα μπαίνει καμία συσκευή όταν το κλείνεις απο κάποια ώρα και μετά.
(Βέβαια μπορείς να το ρυθμίσεις να κλείνει την ώρα που θες να πέσουν για ύπνο τα παιδια και μετά απο κανα μισάωρο να ξανανοίγει για εσένα)


 Peterv  using Tapatalk

#3   kondan

kondan

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2016 - 18:01

Δεν με βολευει το modem γιατι η ωρα ενασχολησης στο ipad δεν αφορα μονο online αλλα και offline εφαρμογες.
Μου κανει παντως εντπωση, αν το σκεφτεις ειναι απλα ενα timer για οση ωρα μια ταμπλετα ειναι ενεργη και μετα μπορει απλα να βγαζει ενα προειδοποιητικο μηνυμα οταν ξεπεραστει η επιθυμητη ωρα!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες