Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Θήκες iPhone 7/7 Plus & 8/8Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3581 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1771   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 24/01/2017 - 23:49

Κλείνω προς X One, δε ξέρω αν κάποιος μπορεί να μας διαφωτίσει ας στείλει μια γνώμη :)

Προχθες περασα ενα X-One (2,5D) στο iPhone 7 Plus. Αποτελεσμα? Πολυ halo effect περιμετρικα. Εβαλα στα καπακια το τζαμι της Spigen και ολα καλα!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1772   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2017 - 01:07

-3D-edge to edge

-2.5D-edge to edge

-non edge to edge

αυτοι ειναι οι 3 τυποι γυαλιων που υπαρχουν και εχουμε γραψει πολλες φορες τι ειναι το καθενα.

 

Προχθες περασα ενα X-One (2,5D) στο iPhone 7 Plus. Αποτελεσμα? Πολυ halo effect περιμετρικα. Εβαλα στα καπακια το τζαμι της Spigen και ολα καλα!!

ποιο τζαμι ακριβως. Νομιζω παντως οτι ο φιλος εψαχνε απλο γυαλι δηλ οχι edge to edge λογω της θηκης που ηθελε αν και ενα γυαλι 2.5D δεν θα ειχε προβλημα. Και μιας και μιλαμε για 2.5D ας δουμε για το 7/plus της Zagg την αντιστοιχη υλοποιηση (τσιμπημενη τιμη οπως παντα αλλα και εγγυηση εφ' ορου ζωης)

 



#1773   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/01/2017 - 07:11

-3D-edge to edge
-2.5D-edge to edge
-non edge to edge
αυτοι ειναι οι 3 τυποι γυαλιων που υπαρχουν και εχουμε γραψει πολλες φορες τι ειναι το καθενα.
 

ποιο τζαμι ακριβως. Νομιζω παντως οτι ο φιλος εψαχνε απλο γυαλι δηλ οχι edge to edge λογω της θηκης που ηθελε αν και ενα γυαλι 2.5D δεν θα ειχε προβλημα. Και μιας και μιλαμε για 2.5D ας δουμε για το 7/plus της Zagg την αντιστοιχη υλοποιηση (τσιμπημενη τιμη οπως παντα αλλα και εγγυηση εφ' ορου ζωης)
 

http://www.mythiki.g...tor-detail.html

#1774   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1455 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 25/01/2017 - 12:59

Μου ήρθε σήμερα η παρακάτω θήκη RINGKE Onyx Black για iPhone 7.Πολύ όμορφη και από κοντά,πολύ καλή εφαρμογή.Έχει χειλάκι μπροστά το οποίο στο πάνω και στο κάτω μέρος είναι πιο έντονο για να μην ακουμπάει οθόνη.
Παρήγγειλα από eBay 16 και μου ήρθε σήμερα από Σιγκαπούρη .

http://m.ebay.co.uk/...P-/112153721500



0c5062691a2dea06ee329a92db9dd0bd.jpge1950f2b031ea0bcdbb13e1443148eae.jpg142bd6612e001df376dcc05f22dff234.jpg

Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 25/01/2017 - 13:03


#1775   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/01/2017 - 14:13

Μια ωραία θήκη που βρήκα τυχαία και σκέφτηκα να την μοιραστώ μαζί σας...

 

http://thegadgetflow...-iphone-7-case/ 



#1776   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/01/2017 - 14:17

Έχει να μου προτείνει κανείς κάποια εναλλακτική της Apple iPhone 7 Silicone Case;

Με ενδιαφέρει να έχει παρόμοια υφή και όγκο με της Apple αλλά να είναι κλειστή από κάτω, να προσφέρει καλύερη αντικραδασμικότητα και να μην διαλύεται μόνη της...
 

έχω δει:

 

- Caudable The Sheath

- Switcheasy Numbers

- Diztronic Full Mate

- Rhinoshield Playproof

- Spigen Liquid Armor

- Silk Base Grip

- Speck Presidio

 

εχει κανεις εμπειρια με καποια απο τις παραπανω;
εχει κανεις να προτεινει κατι διαφορετικο;



#1777   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/01/2017 - 14:23

Έχει να μου προτείνει κανείς κάποια εναλλακτική της Apple iPhone 7 Silicone Case;

Με ενδιαφέρει να έχει παρόμοια υφή και όγκο με της Apple αλλά να είναι κλειστή από κάτω, να προσφέρει καλύερη αντικραδασμικότητα και να μην διαλύεται μόνη της...
 

έχω δει:

 

- Caudable The Sheath

- Switcheasy Numbers

- Diztronic Full Mate

- Rhinoshield Playproof

- Spigen Liquid Armor

- Silk Base Grip

- Speck Presidio

 

εχει κανεις εμπειρια με καποια απο τις παραπανω;
εχει κανεις να προτεινει κατι διαφορετικο;

εγώ είμαι με spigen liquid armor από την πρώτη ημέρα και δεν την αλλάζω με καμία!

Έχω στο συρτάρι φυλαγμένη μια switch easy numbers αλλά την έβαλα μια φορά για 1 λεπτό και την έβγαλα. Είναι ακόμη στο συρτάρι.


Τελευταία επεξεργασία από: Karanir, 25/01/2017 - 14:25


#1778   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2017 - 15:01

οκ, λεει 2.5D αλλα ειναι απλο γυαλι, καμμια σχεση με τα κανονικα 2.5D της ιδια εταιρειας που τα ονομαζει full face :o  και κανουν πανω απο 20 ευρω στο σκρουτζ. Σε καθε περιπτωση και επειδη για απλο γυαλι ψαχνει ο φιλος η εμπειρια σου ειναι σημαντικη και επομενως καλο ειναι να το αποφυγει το συγκεκριμενο (βεβαια υπαρχουν και τυχαια περιστατικα και το επομενο να μην εβγαζε προβλημα halo).

 

 

Έχει να μου προτείνει κανείς κάποια εναλλακτική της Apple iPhone 7 Silicone Case;

Με ενδιαφέρει να έχει παρόμοια υφή και όγκο με της Apple αλλά να είναι κλειστή από κάτω, να προσφέρει καλύερη αντικραδασμικότητα και να μην διαλύεται μόνη της...
 

έχω δει:

 

- Caudable The Sheath

- Switcheasy Numbers

- Diztronic Full Mate

- Rhinoshield Playproof

- Spigen Liquid Armor

- Silk Base Grip

- Speck Presidio

 

εχει κανεις εμπειρια με καποια απο τις παραπανω;
εχει κανεις να προτεινει κατι διαφορετικο;

2,3,4,5 και 6 καλες απο την αποψη οτι τις εχω δει συν τα καλα reviews που εχουν.Απο αυτες καποια εχει παραπανω προστασια, αλλη καλυτερο grip,αλλη καλυτερο support, αλλη πιο πολλες χρωματικες επιλογες και φυσικα τιμη. Οποτε εσυ αποφασιζεις. Δες και βιντεο στο youtube



#1779   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/01/2017 - 17:09

2,3,4,5 και 6 καλες απο την αποψη οτι τις εχω δει συν τα καλα reviews που εχουν.Απο αυτες καποια εχει παραπανω προστασια, αλλη καλυτερο grip,αλλη καλυτερο support, αλλη πιο πολλες χρωματικες επιλογες και φυσικα τιμη. Οποτε εσυ αποφασιζεις. Δες και βιντεο στο youtube

Το χρωμα θα ειναι αυστηρα μαυρο! Που εχουν ολες οι παταπανω! Με νοιαζει κυριως η υφη να ειναι τυπου rubber αν ειναι δυνατον και η καλη προστασια...


Sent from my iPhone using Tapatalk


#1780   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 25/01/2017 - 18:49

Το χρωμα θα ειναι αυστηρα μαυρο! Που εχουν ολες οι παταπανω! Με νοιαζει κυριως η υφη να ειναι τυπου rubber αν ειναι δυνατον και η καλη προστασια...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αν δεν έχεις θέμα με τα χρήματα πάρε την Apple case την θεωρώ καλύτερη από όλες. Είχα πολλές θήκες αλλά πλέον μόνο cases Apple! Όταν πήρα το 7 plus πήρα και μια spigen αλλά ποτέ δεν την άνοιξα. Τώρα έχω μια product red silicone μια saddle brown leather και τώρα περιμένω μια black silicone και μια black leather.


Tapatalked with my 7+

#1781   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/01/2017 - 19:13

Αν δεν έχεις θέμα με τα χρήματα πάρε την Apple case την θεωρώ καλύτερη από όλες. Είχα πολλές θήκες αλλά πλέον μόνο cases Apple! Όταν πήρα το 7 plus πήρα και μια spigen αλλά ποτέ δεν την άνοιξα. Τώρα έχω μια product red silicone μια saddle brown leather και τώρα περιμένω μια black silicone και μια black leather.
Tapatalked with my 7+

Δεν μου κανει της Apple γιατι αφηνει τη συσκευη εκτεθειμενη...και απο οτι ξερω κοβεται ευκολα...
Γι αυτο και κοιταω εναλλακτικες

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 25/01/2017 - 19:13


#1782   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2017 - 20:07

Το χρωμα θα ειναι αυστηρα μαυρο! Που εχουν ολες οι παταπανω! Με νοιαζει κυριως η υφη να ειναι τυπου rubber αν ειναι δυνατον και η καλη προστασια...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Spigen η Silk Βase grip τοτε απο αυτες που ποσταρες



#1783   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/01/2017 - 20:26

Δεν μου κανει της Apple γιατι αφηνει τη συσκευη εκτεθειμενη...και απο οτι ξερω κοβεται ευκολα...
Γι αυτο και κοιταω εναλλακτικες

εννοειτε οτι δεν αφηνει την συσκευη εκτεθειμενη και εννοειτε οτι δεν κοβεται ευκολα..(για την leather μιλαω της apple παντα)
Την εχω σε ολα μου τα κινητα και ολα εχουν φαει γ@ματες τουμπες και δεν παθαινουν απολυτως τιποτα ουτε η συσκευη ουτε η θηκη.

#1784   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 25/01/2017 - 21:01

εννοειτε οτι δεν αφηνει την συσκευη εκτεθειμενη και εννοειτε οτι δεν κοβεται ευκολα..(για την leather μιλαω της apple παντα)
Την εχω σε ολα μου τα κινητα και ολα εχουν φαει γ@ματες τουμπες και δεν παθαινουν απολυτως τιποτα ουτε η συσκευη ουτε η θηκη.


Το ίδιο και η silicone case.! Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος . Βέβαια η τιμή τους είναι στα ύψη.....


Tapatalked with my 7+

#1785   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/01/2017 - 17:16

Unboxing σήμερα :-)
b678855897ce5a32e091870be9bb7449.jpg
b5eb51491fe0158a4b08358a58d05a20.jpg
09cd7493f3650a118643bb0a813672c2.jpg
3b4ad143ca583309799a1afb632c70b5.jpg


ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ

Send from iPhone 7 plus using Tapatalk

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 29

0 μέλη, 29 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες