Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Θήκες iPhone 7/7 Plus & 8/8Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3581 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2416   andreas15

andreas15

    iPH Member

  • 260 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:andrew_pap

Δημοσίευση 09/06/2017 - 11:46

Όσοι έχετε την θήκη σιλικόνης της apple σας λαδώνει εύκολα ; είδα μια ενός φίλου ( μούφα βέβαια ) και λάδωνε συνέχεια. Επίσης έχετε παρατηρήσει ότι η κόκκινη ξεβαφει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2417   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 09/06/2017 - 12:28

Όσοι έχετε την θήκη σιλικόνης της apple σας λαδώνει εύκολα ; είδα μια ενός φίλου ( μούφα βέβαια ) και λάδωνε συνέχεια. Επίσης έχετε παρατηρήσει ότι η κόκκινη ξεβαφει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tιποτα απο τα δυο στη δικια μου σιλικονης. Απολυτα ευχαριστημενος. Το μονο που με ενοχλει ειναι η σκονη που καθεται αναμεσα στο τζαμι και στη θηκη. Σε καμια αλλη θηκη δεν συμβαινει αυτο σε τετοιο βαθμο, αλλα τι να κανεις. 



#2418   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4041 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/06/2017 - 20:59

Caudabe Veil XT Frost
bb57cf9e4c6a84fb1ca4fca7da384fe7.jpg596dc106fb05a9eb7f2d70a1a7ecfeb9.jpgb75fb72c4140d04e3f6ebcb0c6cb417b.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk

γνωριζουμε εάν η ίδια ταιριάζει σε 6/6s? Μου αρέσει το κόψιμο στην κάμερα ...Και αν υπάρχει κάποιο λινκ..

#2419   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/06/2017 - 21:19

γνωριζουμε εάν η ίδια ταιριάζει σε 6/6s? Μου αρέσει το κόψιμο στην κάμερα ...Και αν υπάρχει κάποιο λινκ..

Δεν ταιριάζει γιατί το 7 δεν έχει θύρα ακουστικών .
Εγώ νομίζω πρέπει να έχω μια σφραγισμένη για 6s αλλά δεν θυμάμαι χρώμα.την είχα παραγγείλει και μέχρι να έρθει το είχα πουλήσει το 6s.


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#2420   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4041 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/06/2017 - 21:28

Πες μου αν την πουλάς και τι χρώμα είναι αν μπορείς. Και στήλες μου μνμ.Το κινητό μου είναι gold..[emoji106]

#2421   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4041 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/06/2017 - 23:11

Γενικά εάν θέλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις από την veil xt?(από θέμα grip,αντοχής υλικού,γρατζουνιές;)

#2422   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/06/2017 - 00:13

Τα μισά Posts εδώ μέσα είναι για τη Veil.

 

Γενικά για τέτοιου είδους θήκες, μη περιμένεις πολλά. Παρόλα αυτά το Grip της είναι οκ.

 

Στα υπόλοιπα αν τη βγάζεις συνέχεις θα έχεις θέμα στο σημείο των πλαινών πλήκτρων.

 

Όμως οι τύποι έχουν τρομερό Support και είναι και απο τους βασικούς λόγους που σε αυτή τη κατηγορία παίζουν μπάλα μόνοι τους.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2423   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/06/2017 - 00:24

Γενικά εάν θέλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις από την veil xt?(από θέμα grip,αντοχής υλικού,γρατζουνιές;)

Γενικώς αν τρέξεις λίγο πίσω στο νήμα θα βρει εντυπώσεις για τη συγκεκριμένη αλλά πάμε πάλι συνοπτικά.

Grip: Γενικά αρκετά καλό σε σχέση με άλλες θήκες ιδιου τύπου. Εγώ έχω την wisp(γκρι σκούρο) για το 7αρι μου και έχει καλύτερο κράτημα στα δικά μου χέρια σε σχέση με τη frost. (Τις έχω δοκιμάσει και τις 2)

Αντοχή Υλικού: Εδώ οι απόψεις διίστανται. Έχει να κάνει με το πως θα πέσει το τηλέφωνο και από τι ύψος. Σε αλλά παιδιά εδώ τους έχει πέσει, η θήκη έσπασε αλλά το κινητό δεν έπαθε τίποτα(αυτό θελουμε φυσικά) σε άλλους έπεσε έκανε ζημιά κα η θήκη και το κινητό. Γενικώς μην περιμένεις πολλά πράγματα σε πτώσεις, τέτοιου είδους θήκες χρησιμοποιούνται για ψυχολογικούς λόγους πιο πολύ, για μικρό γρατζουνιές και φυσικά γιατί δεν δίνουν όγκο στη συσκευή διατηρώντας την μινιμαλιστική της εικόνα.

Γρατσουνιές: Γενικώς ακουμπώντας το τηλ σε διάφορες επιφάνειες κάνει γρατσουνιές σε βάθος χρόνου αλλά αν δεν είναι κάτι φοβερό δεν φαίνεται.

Προσωπικά στην αρχή μπαίνει δύσκολα με τον καιρό χαλαρώνει αλλά αν βγάζεις συχνά το κινητό για καθάρισμα (εγώ το κάνω 1 φορά τη βδομάδα) και στο 5μηνο-6μηνο θέλει αλλαγή σύμφωνα με τη χρήση που της κάνω εγώ πάντα.

Ελπίζω να σε κάλυψα και να σε βοήθησα.[emoji41]


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#2424   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/06/2017 - 00:30

Αν κάποιος περιμένει η συγκεκριμένη να του σου σώσει το τηλ απο πιθανή πτώση, κοιτάει λάθος θήκη.

 

Για προστασία απο μικρο-γρατζουνιές, είναι άριστη και μέχρι εκεί.

 

Όσοι πάλι είχαν πτώσεις, γενικότερα με τέτοιου είδους χωρίς το παραμικρό, τότε προλαβαίνουν απο αύριο το Τζόκερ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2425   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4041 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/06/2017 - 08:12

Ευχαριστώ παρά πολύ παιδιά καλημέρα!

#2426   tony988

tony988

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/06/2017 - 11:03

καλημερα παιδια

 

προτιμω θηκη σε στυλ πουγγι ,δλδ θηκη που να προφυλασει το κινητο αλλα να μην μπορεις να το χρησιμοποιησεις , αν δεν βγαλεις την θηκη.

 

κατι σαν πουγκι , κατι τετοιο...πχ οταν πας παραλια να μην αγχωνεσαι αν σου πεσει στην αμμο κλπ , αλλα αν θες να το χρησιμοποιησεις να πρεπει να το βγαλεις απο την θηκη του ευκολα...τι προτασεις υπαρχουν ?

 

σορρυ για την ερωτηση ,πρωτη φορα θα κανω αγορα θηκης ,αν και κατοχος iphone απο εποχης 3gs



#2427   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2017 - 13:30

καλημερα παιδια

προτιμω θηκη σε στυλ πουγγι ,δλδ θηκη που να προφυλασει το κινητο αλλα να μην μπορεις να το χρησιμοποιησεις , αν δεν βγαλεις την θηκη.

κατι σαν πουγκι , κατι τετοιο...πχ οταν πας παραλια να μην αγχωνεσαι αν σου πεσει στην αμμο κλπ , αλλα αν θες να το χρησιμοποιησεις να πρεπει να το βγαλεις απο την θηκη του ευκολα...τι προτασεις υπαρχουν ?

σορρυ για την ερωτηση ,πρωτη φορα θα κανω αγορα θηκης ,αν και κατοχος iphone απο εποχης 3gs

Καλή φάση αυτή .για πείτε καμία πρόταση αλλά κάτι σε minimal όχι πολύ χοντρό δηλαδή πουγκί και να είναι σφιχτό


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#2428   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/06/2017 - 13:42

καλημερα παιδια

 

προτιμω θηκη σε στυλ πουγγι ,δλδ θηκη που να προφυλασει το κινητο αλλα να μην μπορεις να το χρησιμοποιησεις , αν δεν βγαλεις την θηκη.

 

κατι σαν πουγκι , κατι τετοιο...πχ οταν πας παραλια να μην αγχωνεσαι αν σου πεσει στην αμμο κλπ , αλλα αν θες να το χρησιμοποιησεις να πρεπει να το βγαλεις απο την θηκη του ευκολα...τι προτασεις υπαρχουν ?

 

σορρυ για την ερωτηση ,πρωτη φορα θα κανω αγορα θηκης ,αν και κατοχος iphone απο εποχης 3gs

SENA και οι παρακάτω.

 

https://www.amazon.c.../dp/B00USNJQV8/

 

https://www.amazon.c.../dp/B005TGHHYC/

 

https://www.amazon.c.../dp/B01CF2FTIS/


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2429   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2017 - 14:52

https://www.etsy.com...r_listing_top-3


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#2430   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2017 - 14:59

https://www.begoos.com


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)